Alvaro Morata

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 15:46

Maly pisze:a czy jest lepszy? jak grał u nas to był
Bzdura, co już wielokrotnie tutaj udowadniałem. Nie można powiedzieć, że Morata był lepszy od Mandzukicia (i na odwrót). Późniejsze próby konfrontacji obu tych panów również kończyły się kolejnymi porcjami bzdur (pozdrowienia dla drużyny M&M - jak Morata strzelał na Euro, a Mandzukic zaliczył słabszy okres, to było Morata > Mandzukic, jak Mandzukic strzela na mundialu ważne bramki, a Morata siedzi w domu... to w sumie nieważne Obrazek)

Prawda jest tak, że Mandzukic w Juventusie nie gra jakiegoś fascynującego futbolu, nawet ta jego wybitna waleczność nie przysłoni tego, że to nie jest ten błysk, który chciałoby się oglądać w ofensywie takiego klubu jak Juventus (przy całej mojej sympatii do niego). Prawda jest też taka, że o <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Moraty to ja słyszę rok w rok w kontekście przyszłości, natomiast tu i teraz nie prezentuje on sobą niczego wyjątkowego. Że będzie grał więcej, że będzie grał lepiej, że wygra miejsce w podstawowej jedenastce w wielkim klubie, etc. To się na razie nie wydarza, a lata lecą. Jak przepadnie argument, że jest młody, będzie pozamiatane.

No i w końcu prawda jest taka, że obiektywny kibic piłki nożnej wolałby dzisiaj mieć jednak w składzie Chorwata, bo ten, mimo wszystko, jest już pewną marką, czego o Hiszpanie powiedzieć nie można.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 16:00

szczypek pisze:Prawda jest też taka, że o <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Moraty to ja słyszę rok w rok w kontekście przyszłości, natomiast tu i teraz nie prezentuje on sobą niczego wyjątkowego.
Akurat sezon w Realu po powrocie z Juve miał zacny. Panowało ogólne niezadowolenie, że ograliśmy, wypromowaliśmy i podnieśliśmy poziom piłkarza Królewskim, którzy przytulili później konkretny pieniądz. Nawet włodarze Chelsea dali się nabrać i uwierzyli, że Alvaro może być nr 1 na swojej pozycji - tego do tej pory nie udowodnił.

Sezon 16/17: 20 goli, 6 asyst we wszystkich rozgrywkach (3/1 w LM) przy rozegranych 1900 minutach to naprawdę dobry wynik.

Dla porównania ostatni sezon Higuaina u nas to 23 gole, 8 asyst (5/1 w LM) tyle, że Argentyńczyk spędził ponad dwa razy więcej czasu na boisku - 3870 minut.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 16:08

szczypek pisze:
Maly pisze:a czy jest lepszy? jak grał u nas to był
Bzdura, co już wielokrotnie tutaj udowadniałem. Nie można powiedzieć, że Morata był lepszy od Mandzukicia (i na odwrót). Późniejsze próby konfrontacji obu tych panów również kończyły się kolejnymi porcjami bzdur (pozdrowienia dla drużyny M&M - jak Morata strzelał na Euro, a Mandzukic zaliczył słabszy okres, to było Morata > Mandzukic, jak Mandzukic strzela na mundialu ważne bramki, a Morata siedzi w domu... to w sumie nieważne Obrazek)

Prawda jest tak, że Mandzukic w Juventusie nie gra jakiegoś fascynującego futbolu, nawet ta jego wybitna waleczność nie przysłoni tego, że to nie jest ten błysk, który chciałoby się oglądać w ofensywie takiego klubu jak Juventus (przy całej mojej sympatii do niego). Prawda jest też taka, że o <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Moraty to ja słyszę rok w rok w kontekście przyszłości, natomiast tu i teraz nie prezentuje on sobą niczego wyjątkowego. Że będzie grał więcej, że będzie grał lepiej, że wygra miejsce w podstawowej jedenastce w wielkim klubie, etc. To się na razie nie wydarza, a lata lecą. Jak przepadnie argument, że jest młody, będzie pozamiatane.

No i w końcu prawda jest taka, że obiektywny kibic piłki nożnej wolałby dzisiaj mieć jednak w składzie Chorwata, bo ten, mimo wszystko, jest już pewną marką, czego o Hiszpanie powiedzieć nie można.
Zgadzam się praktycznie ze wszystkim, poza jedną rzeczą - ja wolałbym jednak mieć w składzie Moratę, jako takiego jokera, gościa wpuszczanego na 10-15 minut na pomęczonego rywala, który poszuka jakiegoś przyspieszenia, może dryblingu, będzie po prostu szukał swojej okazji, wywierał pressing.

Jako joker - tak. Jako pierwszy skład - nie. Biorąc pod uwagę cenę - nie.

Duże ryzyko, że nie ustabilizuje formy. Potencjał ma bardzo duży, chociażby to przejechanie połowy boiska w LM i strzelenie bramki. Bramki przeciwko Realowi, a później Barcy w finale (tak wiem, że dobitka, ale w dobrym miejscu też trzeba umieć się znaleźć). Co z tego skoro później rzuci go dziewczyna, czy coś tam i kilka miesięcy leci piach :bad:


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 16:20

Jeden z najważniejszych sporów tego forum Mandzu czy Morata :D Gdy jeden ma lepszy okres ten drugi ma dołek i odwrotnie. A nie myśleliście,że oni może są jednakowi? :prochno: W końcu i jeden i drugi dał nam w klubie tyle samo- gola honorowego w finale LM :D


Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 16:39

Piotr Juvefan pisze:Jeden z najważniejszych sporów tego forum Mandzu czy Morata :D Gdy jeden ma lepszy okres ten drugi ma dołek i odwrotnie. A nie myśleliście,że oni może są jednakowi? :prochno: W końcu i jeden i drugi dał nam w klubie tyle samo- gola honorowego w finale LM :D
Coś w tym jest ;)

@Szczypek powiedź nam z łaski swojej jak użyłeś starego próchna?


Martin_Pn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 czerwca 2016
Posty: 21
Rejestracja: 04 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 18:03

Naprawdę polecam obejrzeć ostatnie pół roku gry Moraty, chociażby na video kręconych specjalnie na okazję by sobie pośmieszkować. Ten gość to obecnie dno dna i nie - nie chciałbyś mieć go jako jokera w Juve. Przeczytaj raz jeszcze - oglądam wszystkie mecze Chelsea i Juve i gdy widzę co się stało z Moratą, to płakać mi się chce.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 18:55

Martin_Pn pisze:Naprawdę polecam obejrzeć ostatnie pół roku gry Moraty, chociażby na video kręconych specjalnie na okazję by sobie pośmieszkować. Ten gość to obecnie dno dna i nie - nie chciałbyś mieć go jako jokera w Juve. Przeczytaj raz jeszcze - oglądam wszystkie mecze Chelsea i Juve i gdy widzę co się stało z Moratą, to płakać mi się chce.
Tak wiem stary, widziałem w jakimś temacie, że kibicujesz i Juve i Chelsea. I tak wiem, że w formie z ostatniego pół roku to nie tylko Juve by go nie chciało, ale również nikt inny, mógłby dostać angaż co najwyżej w naszej ekstraklasie.

Odnoszę się do tego co pokazał u nas w najlepszych momentach - te momenty pokazały z pewnością, że ma duży potencjał. I jak wyraźnie zaznaczyłem potencjał ten pokazuje od święta, później kilka miesięcy gra piach. Pisałem też wcześniej, że 3 sezony temu wierzyłem, że się ogrania, miał wtedy 23 lata rokowało to jakieś nadzieje. Jak widzimy obecnie forma nadal zmienia się u niego jak w kalejdoskopie.

Takie życie, nie każdy ma odpowiednią psychikę, żeby wykorzystać swoje umiejętności - bardzo dobrze widać to w boksie, którym również się fascynuję. Niektórzy zawodnicy na sparingach/przygotowaniach radzą sobie świetnie, a później w ringu kupa w gaciach i facet walczy jak cień siebie.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 19:23

jackop pisze:Akurat sezon w Realu po powrocie z Juve miał zacny. Panowało ogólne niezadowolenie, że ograliśmy, wypromowaliśmy i podnieśliśmy poziom piłkarza Królewskim, którzy przytulili później konkretny pieniądz.
(...)
Sezon 16/17: 20 goli, 6 asyst we wszystkich rozgrywkach (3/1 w LM) przy rozegranych 1900 minutach to naprawdę dobry wynik.
No tak, tylko mówimy tu o Realu, który w sezonie 16/17 strzelił we wszystkich rozgrywkach prawie 170 bramek (Juve w poprzednim sezonie 112). Wynik Moraty to ok. 12%. 10 z 15 goli w lidze strzelił przeciwko drużynom, które zajęły w LL miejsca 13-20, 5 pozostałych to miejsca 5-9, 2 gole w Copa Del Rey to te przeciwko Leonesie (Real strzelił im w dwumeczu 13 bramek), no i gol strzelony Legii w LM. Może to budzić respekt i poczucie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, ja natomiast uważam, że to zwyczajnie poprawny wynik. To, co się dzieje w Chelsea też daje do myślenia.
Wyżej tego Realu to już bym postawił ten sezon jak miał Teveza u boku w LM, bo tam było kilka kluczowych momentów. To wszystkie jednak ciągle za mało, aby mówić w jego kontekście o piłkarskiej wielkości.
Tony Montana pisze:Jako joker - tak. Jako pierwszy skład - nie. Biorąc pod uwagę cenę - nie.
Mogę się zgodzić, choć takich jokerów to jest wielu innych, na pewno tańszych.
Tony Montana pisze:@Szczypek powiedź nam z łaski swojej jak użyłeś starego próchna?
[ img]http://macg.net/emoticons/grinbadteeth.gif[/img]
Wykasuj spację przez img i wklejaj śmiało.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 21:52

szczypek pisze:
jackop pisze:Akurat sezon w Realu po powrocie z Juve miał zacny. Panowało ogólne niezadowolenie, że ograliśmy, wypromowaliśmy i podnieśliśmy poziom piłkarza Królewskim, którzy przytulili później konkretny pieniądz.
(...)
Sezon 16/17: 20 goli, 6 asyst we wszystkich rozgrywkach (3/1 w LM) przy rozegranych 1900 minutach to naprawdę dobry wynik.
No tak, tylko mówimy tu o Realu, który w sezonie 16/17 strzelił we wszystkich rozgrywkach prawie 170 bramek (Juve w poprzednim sezonie 112). Wynik Moraty to ok. 12%. 10 z 15 goli w lidze strzelił przeciwko drużynom, które zajęły w LL miejsca 13-20, 5 pozostałych to miejsca 5-9, 2 gole w Copa Del Rey to te przeciwko Leonesie (Real strzelił im w dwumeczu 13 bramek), no i gol strzelony Legii w LM. Może to budzić respekt i poczucie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, ja natomiast uważam, że to zwyczajnie poprawny wynik. To, co się dzieje w Chelsea też daje do myślenia.
Warto dodać, że bycie dżokerem pomaga w wykręcaniu wyniku w klasyfikacji gole/minuty. Przy zmęczonych obrońcach łatwiej, na świeżości łatwiej, w końcówkach ogólnie pada najwięcej bramek, a 50% goli w doliczonym czasie strzelają zmiennicy (!).


Martin_Pn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 czerwca 2016
Posty: 21
Rejestracja: 04 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2018, 11:52

Dlatego jeśli mówimy tu o jokerach, to nie widzę lepszej opcji od Mario Mandzukica. To jest gość, który nie ważne czy wchodzi z ławki, czy gra w pierwszej XI - gwarantuje bramki i walkę. Oddanie go za jakiegokolwiek innego napastnika poza top 10-15 na świecie byłoby czystą głupotą.

Mamy dzięki niemu obsadzone lewe skrzydło lub środek ataku, gość nie marudzi jak siedzi, jak wchodzi gra elegancko, ładuje ważne bramki, czego chcieć więcej.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2018, 11:59

alina pisze:Warto dodać, że bycie dżokerem pomaga w wykręcaniu wyniku w klasyfikacji gole/minuty. Przy zmęczonych obrońcach łatwiej, na świeżości łatwiej, w końcówkach ogólnie pada najwięcej bramek, a 50% goli w doliczonym czasie strzelają zmiennicy (!).
Fajnie, ale jak nie masz odpowiednich umiejętności, to nawet statystyka cię nie uratuje.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2018, 22:29

Martin_Pn pisze:Dlatego jeśli mówimy tu o jokerach, to nie widzę lepszej opcji od Mario Mandzukica. To jest gość, który nie ważne czy wchodzi z ławki, czy gra w pierwszej XI - gwarantuje bramki i walkę.
Pamiętajmy, że Allegri mówił, że Mandżu z ławki to tragedia. Nie spodziewałbym się więc Mario za często wchodzącego z ławki.
jackop pisze:
alina pisze:Warto dodać, że bycie dżokerem pomaga w wykręcaniu wyniku w klasyfikacji gole/minuty. Przy zmęczonych obrońcach łatwiej, na świeżości łatwiej, w końcówkach ogólnie pada najwięcej bramek, a 50% goli w doliczonym czasie strzelają zmiennicy (!).
Fajnie, ale jak nie masz odpowiednich umiejętności, to nawet statystyka cię nie uratuje.
A woda jest mokra. Nie za bardzo rozumiem, co powyższy komentarz ma wnosić.


Dunio333

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2014
Posty: 197
Rejestracja: 15 września 2014

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 18:55

Morata jakoś tam sobie radzi w Chelsea w nowym sezonie.
Poprzedni mecz 90', a dzisiaj od początku i z bramką na koncie.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 17:56

Morata właśnie strzelił bramkę w 6 meczu z rzędu.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 listopada 2019, 18:04

Makiavel pisze:
10 listopada 2019, 17:56
Morata właśnie strzelił bramkę w 6 meczu z rzędu.
No no, jeszcze ze dwie bramki i pewnie Złota Piłka.


ODPOWIEDZ