Federico Bernardeschi

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2018, 17:04

Wszystkie media zgodnie twierdzą, że wczoraj graliśmy typowe 4-4-2, także sam nie wiem czy można oceniać Federico jako środkowego pomocnika. Grał trochę tu i tu.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2018, 17:09

Dragon pisze:Wszystkie media zgodnie twierdzą, że wczoraj graliśmy typowe 4-4-2, także sam nie wiem czy można oceniać Federico jako środkowego pomocnika. Grał trochę tu i tu.
Wiadomo ale na boisku wyglądało to bardziej na 442 w sferze defensywnej.

Tak czy siak wczorajsze ustawienie mi się podobało tylko musimy jeszcze jakoś dorzucić Pjanica tam.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2018, 18:10

D.Costa - C.Ronaldo - Dybala
E.Can - Pjanic - Bernardeschi
A.Sandro - Chiellini - Bonucci - Cancelo
Szczęsny

To takie niby 4-3-3, a w rzeczywistości 4-2-3-1, bo założę się, że z trójki w pomocy Federico grałby najwyżej, a Cristiano przed Paulo.

C.Ronaldo
D.Costa - Dybala - Bernardeschi
E.Can - Pjanic
A.Sandro - Chiellini - Bonucci - Cancelo
Szczęsny


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2018, 20:18

Oglądałem mecz i moja największa uwaga skupiała się właśnie na rozszyfrowaniu tego ustawienia i schematów. Powiem wam, nie było to łatwe.

Jakbym miał to opisać moim okiem januszowym, ale z amatorską fascynacją taktycznymi detalami, to jak dla mnie to było:

Costa CR Dybala
Can Benta Bernardeschi

w którym często Dybala po swojemu cofał się do środka do rozgrywania, a Federico go wówczas obiegał i był prawym skrzydle :) Więc faktycznie takie płynne przechodzenie z 433 na 4231.


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2018, 21:59



Wszystkie bramki ze sparingu z u23. Jakość tragiczna ale po wejściu JTV nie będzie nic na YT Juventusie.

Bramka Berny fap fap fap


bastek13

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2007
Posty: 51
Rejestracja: 13 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2018, 17:25

Poprostu pisze: Wszystkie bramki ze sparingu z u23. Jakość tragiczna ale po wejściu JTV nie będzie nic na YT Juventusie.
Chyba sam w to nie wierzysz, że Juve odpuści YT. Czyli tak po prostu zamykamy jeden z najlepszych kanałów do promocji i komunikacji z kibicami w imię kilku euro z subskrypcji Juve TV.. Młodzi siedzą teraz właśnie na yt i jak dobrze pamiętam Agneli wspominał w którymś wywiadzie że chce dotrzeć marką Juve do dzieciaków w różnych zakątkach świata. Znasz lepszy sposób niż właśnie takie platformy jak yt, instagram czy facebook. Na Juve tv może znajdziesz pełne mecze, jakieś klipy z backstage'u, ale na powszechnie dostępnych platformach będzie masa różnego contentu, jestem tego pewien.


Juventus był nieprawdopodobnie silny, tak wielki i mocny jak pełen talentów. Już samo stanie koło nich w tunelu było onieśmielające.
~G. Neville
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2018, 07:27



Obrazek
KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 11:32

Berna może być kozakiem, jednak musi poprawić grę prawą nogą. W zeszłym sezonie miał przebłyski i w tym już musi pokazywać swoją wartość jeśli chce zostać kluczowym graczem Juve ;)


Fino Alla Fine Forza Juventus!
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2018, 09:49

Fajny tekst o Federico: https://www.blackwhitereadallover.com/2 ... iew-column
But Bernardeschi must have shown something in training, must have shown something last year, and certainly showed something against Lazio that surely Juventus fans will grow more accustomed to seeing more and more this year: furious grinta. There is something extremely admirable about a Swiss Army Knife-type player who displays the kind of balanced skill that he possesses, and there is something even more admirable about a player that evenly skilled who, as he has stated on numerous occasions, is willing to do whatever it takes to get on the pitch and help his team. There is something of Mandzukic, in fact, in Bernardeschi — the perpetual motor. There is, again like Mandzukic (and unlike, frankly, Dybala and Cuadrado) something in Bernardeschi that seems to refuse to slouch, to refuse to adhere to poor and lethargic body language.
Spodobało mi się szczególnie porównanie do noża armii szwajcarskiej :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 14 września 2019, 19:07

Co się stało z tym piłkarzem, kiedy przychodził do Juve wiązałem z nim wielkie nadzieję, a teraz nie da się na niego patrzeć. Kompletnie stracił wszystkie swoje atuty w ostatnich miesiącach, nie jest tak szybki jak był nie ma tego odejścia, podobnie z dryblingiem ostatnio nie potrafi minąć jednego zawodnika już nie mówiąc o jego strzałach na bramkę. To nigdy nie był jego mocny punkt ale on ma problem żeby przynajmniej trafić w bramkę.
Ja myślę o tym że daliśmy za niego 40 mln, a np Bayern za Gnabryego zapłacił tylko 8 mln to nie mogę uwierzyć gdzie jest teraz Włoch a gdzie Niemiec.
Zimą trzeba go pogonić i ściągnąć kogoś na skrzydło mając na uwadze jak łamliwy jest Costa. Na takiego Zahe z Crystal Palace wymieniłby Berne bez zastanowienia.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2019, 19:15

Tyle, że nikt go od nas nie kupi nawet za 20 baniek, co najwyżej wypożyczenie. Z kolei Palace odrzucało kolejne oferty Arsenalu za Zahę, a była tam mowa o bodajże 40 czy 50 mln funtów :whistle:

Federico nie dość, że przepłacony to sportowo wygląda obecnie jak klon Pjacy. Włoch jest rzadszy niż Cuadrado bez formy. Nic już z niego w Juventusie nie będzie, bo w tym klubie nikt nie wie jak rozwinąć piłkarza.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 14 września 2019, 19:17

wieczorek00 pisze:Co się stało z tym piłkarzem, kiedy przychodził do Juve wiązałem z nim wielkie nadzieję, a teraz nie da się na niego patrzeć. Kompletnie stracił wszystkie swoje atuty w ostatnich miesiącach, nie jest tak szybki jak był nie ma tego odejścia, podobnie z dryblingiem ostatnio nie potrafi minąć jednego zawodnika już nie mówiąc o jego strzałach na bramkę. To nigdy nie był jego mocny punkt ale on ma problem żeby przynajmniej trafić w bramkę.
Ja myślę o tym że daliśmy za niego 40 mln, a np Bayern za Gnabryego zapłacił tylko 8 mln to nie mogę uwierzyć gdzie jest teraz Włoch a gdzie Niemiec.
Zimą trzeba go pogonić i ściągnąć kogoś na skrzydło mając na uwadze jak łamliwy jest Costa. Na takiego Zahe z Crystal Palace wymieniłby Berne bez zastanowienia.
Tyle że Gnabry, cały czas gra w tym Bayernie. Berna u Betona zapuścił korzenie na ławce bo Jugol musiał grać nie wiadomo po co. Na ławce to On mógł się rozwinąć chyba wszerz od siedzenia.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 września 2019, 19:34

wieczorek00 pisze:Co się stało z tym piłkarzem, kiedy przychodził do Juve wiązałem z nim wielkie nadzieję, a teraz nie da się na niego patrzeć. Kompletnie stracił wszystkie swoje atuty w ostatnich miesiącach, nie jest tak szybki jak był nie ma tego odejścia, podobnie z dryblingiem ostatnio nie potrafi minąć jednego zawodnika już nie mówiąc o jego strzałach na bramkę. To nigdy nie był jego mocny punkt ale on ma problem żeby przynajmniej trafić w bramkę.
Ja myślę o tym że daliśmy za niego 40 mln, a np Bayern za Gnabryego zapłacił tylko 8 mln to nie mogę uwierzyć gdzie jest teraz Włoch a gdzie Niemiec.
Zimą trzeba go pogonić i ściągnąć kogoś na skrzydło mając na uwadze jak łamliwy jest Costa. Na takiego Zahe z Crystal Palace wymieniłby Berne bez zastanowienia.
Hmm...a co moglo sie stac z gosciem ktory od poczatku przygody z klubem jest przyspawany do ławki bo Mandzukic/Cuadrado/mierny Dybala musieli grac na skrzydle?. Jeszcze na poczatku przygody z Juve jak wchodził na ogony, to potrafil stworzyc zagrozenie, asyste dać czy nawet walnąć gola i w nagrode w kolejnym meczu Cuadrado znów grał w podstawie :D Na dluzszą mete zaczynanie kazdego meczu z poziomu ławki jeszcze nikomu na dobre nie wyszło, a juz napewno nie mlodemu, rozwijajacemu sie zawodnikowi. Dokładnie - rozwiJAJĄCEMU, bo on juz sie nie rozwija, tylko się cofa.

Jedyne co go moze uratować to transfer do klubu typu Lazio i spory bagaż zaufania od trenera, a nie ŁAWA w nagrode za dobry występ, jak to było u Maxa ;)
jackop pisze: Federico nie dość, że przepłacony to sportowo wygląda obecnie jak klon Pjacy. Włoch jest rzadszy niż Cuadrado bez formy. Nic już z niego w Juventusie nie będzie, bo w tym klubie nikt nie wie jak rozwinąć piłkarza.
Przepłacony? w momencie transferu nie był to transfer absolutnie przepłacony i cena byla adekwatna do tego co prezentował w Fiorze. Facet był bdb, stylem gry przypominał Reusa. ŁAWA go zabiła i tyle, a zeby to jeszcze byla słuszna ława... z początków jego gry w Juve prezentowal sie super jak wchodził na ogony, to robił niezły dym, ładował asysty czy nawet gole, no ale Max w nagrode dalej forsował żołnierza Mandzukicia i Cuadrado :D

////
Osobiscie mimo dzisiejszego gownianego meczu i w obliczu kontuzji Costy licze, że Sarri da mu teraz prawdziwa szanse nawet jeśli jak dotąd przysysał, facet niewatpliwie potrzebuje ciągłości, której jeszcze nigdy nie zaznał w Juve.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2019, 19:49

Tyle, że on od początku był za słaby, by stać się filarem klubu z TOPu. Nikt nie ma tak słabego podstawowego skrzydłowego jak Bernardeschi w czasie kiedy dawał 'dobrą zmianę'. Marotta wydał 40 mln na gościa co najwyżej na ławkę i do rotacji właśnie. Teraz nawet do tego się nie nadaje. Dzięki Bogu nie daliśmy tych 50-70 baniek za Chiesę bo skończyłoby się tak samo.


Obecnie Berna to piłkarz bez atutów. Ani szybkości, ani dryblingu, ani techniki, ani rozgrywania, ani dośrodkowania, ani wykończenia/skuteczności. Brak wzrostu i siły by walczyć w powietrzu, bronić nie umie. Przy takim Callejonie wygląda totalnie bezpłciowo, bo Hiszpan mimo ograniczeń posiada atuty, które umie zaprezentować na boisku.

Będąc na miejscu Sarriego zainwestowałbym minuty Costy w Dybalę :whistle:
Ostatnio zmieniony 14 września 2019, 19:58 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2019, 19:55

wieczorek00 pisze:Kompletnie stracił wszystkie swoje atuty w ostatnich miesiącach, nie jest tak szybki jak był nie ma tego odejścia, podobnie z dryblingiem ostatnio nie potrafi minąć jednego zawodnika
Przyczyną może być to, że Bernardeschi mocno zmienił swoją sylwetkę, gdzieś tu biegało takie zdjęcie bez koszulki, facet był napakowany jak Ronaldo. Widocznie nie wyszło mu to na dobre bo tak jak mówicie zupełnie stracił szybkość i przebojowość.
Brak gry przez ostatnie lata kosztem drewnianego Chorwata też pewnie zrobił swoje.


#AllegriOut
ODPOWIEDZ