Mattia Caldara

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 00:48

koki90 pisze:Caldara jest mocny, moim zdaniem lepszy od Ruganiego. Nie zdziwi mnie jeśli przejdziemy na 3 stoperów żeby mógł grać w podstawie. Oczywiście nie od razu, ale nie zdziwi mnie wcale taki rozwój sytuacji. Facet ma coś z Chielliniego.
Dla mnie? Na dobry początek przyszłorocznego mercato? Podwójny cios: Caldara i De Vrij + Rugani do nich, który musi zostać = defensywa na lata! Do tego Benatia i Chiellini.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 11:39

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
koki90 pisze:Caldara jest mocny, moim zdaniem lepszy od Ruganiego. Nie zdziwi mnie jeśli przejdziemy na 3 stoperów żeby mógł grać w podstawie. Oczywiście nie od razu, ale nie zdziwi mnie wcale taki rozwój sytuacji. Facet ma coś z Chielliniego.
Dla mnie? Na dobry początek przyszłorocznego mercato? Podwójny cios: Caldara i De Vrij + Rugani do nich, który musi zostać = defensywa na lata! Do tego Benatia i Chiellini.
Za ciasno. Pofrustrują się chłopaki na ławce.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 12:03

Łukasz pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
koki90 pisze:Caldara jest mocny, moim zdaniem lepszy od Ruganiego. Nie zdziwi mnie jeśli przejdziemy na 3 stoperów żeby mógł grać w podstawie. Oczywiście nie od razu, ale nie zdziwi mnie wcale taki rozwój sytuacji. Facet ma coś z Chielliniego.
Dla mnie? Na dobry początek przyszłorocznego mercato? Podwójny cios: Caldara i De Vrij + Rugani do nich, który musi zostać = defensywa na lata! Do tego Benatia i Chiellini.
Za ciasno. Pofrustrują się chłopaki na ławce.
Bierzesz pod uwagę nasze kontuzje? :prochno:


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 20:20

@Łukasz

Przecież od dawna mamy 5 obrońców w kadrze. Trzeba budować nowa linię obrony na lata. No a jest okazja mieć kolejnego Topa po kosztach.

@albertcamus

Tym bardziej!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 12:30

Tak, ale nie zapominaj że do niedawna graliśmy 3-5-2, wiec piątka stoperów to było minimum. Zresztą, zawsze wówczas tym piątym był ktoś kto pełnił funkcje obrońcy awaryjnego (Lucio, Caceres, czy dwa lata temu szczyl Rugani), a piatka stoperów którą podałeś prezentuje podobny, wysoki poziom. Rugani i Caldara są już zbyt opierzeni, zeby pelnic funkcje "tego piątego", De Vrij to topowy obrońca Serie A i nie przyjdzie tu siedzieć na trybunach, a Benatia i Chiellini to nasza podstawowa para w tym sezonie i Max ich nie zdegraduje na dno hierarchii.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 13:43

Jeśli wróci trójka w pomocy to być może powróci też trójka w obronie. Oczywiście okazjonalnie, a nie jako pierwszy wybór, ale ja do tej pory dobrze pamiętam żonglowanie 4312 i 352. Brakuje w tym Bonucciego, ale doszli ciekawi zawodnicy na wahadła - Sandro i Bernardeschi. Rolę Leonardo najpewniej przejąłby właśnie de Vrij, który też potrafi operować długimi podaniami.

Pomysł z Holendrem wydaje się dobry. Chiellini ma już 34 lata, a Barzagliego z racji wieku już nie liczę - zbyt wielu młodych i ciekawych zawodników na horyzoncie żeby ciągle podpierać się Andreą.

Wracając do systemu. Elastyczność i pomysłowość taktyczna to powinien być nasz wyróżnik na europejskiej arenie. Finansowo nie jesteśmy w stanie rywalizować z najbogatszymi angielskimi lub hiszpańskimi klubami, a Bayern choć nie wydaje aż tak dużo na transfery to zjada nas w pracy z młodymi zawodnikami. Wzmacniając środek pola i prawą obronę będziemy w stanie grać praktycznie każdym systemem od 352 poprzez 442 na 433 kończąc.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 13:58

Podstawowe pytanie po co nam De Vrij? Czy jest to zawodnik wielofunkcyjny, potrafiący zagrać na skrzydle? Z tego co wiem nie. Rozumiem,że jest to okazja, bo za darmo,ale nie ma gdzie go upchać. Podstawową parę ŚO będą stanowić Chiellini i Benatia. Ich zmiennikami będa odpowiednio Caldara i Rugani a idealnym,doświadczonym kandydatem na uzupełnienie składu będzie Barzagli,który również może zagrać na prawej stronie i zdaje się,że przedłużył już kontrakt.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 15:10

Arbuzini pisze:A Bayern choć nie wydaje aż tak dużo na transfery to zjada nas w pracy z młodymi zawodnikami.
Czytałem jakiś czas temu w Przeglądzie Sportowym w pracy i odnalazłem w necie teraz wypowiedź Uli Hoenessa:

Kod: Zaznacz cały

Nawet jeśli zarzekałem się, że nie damy się wciągnąć w transferowe szaleństwo, to teraz widzę, że nie mamy innego wyjścia. Dlatego jesteśmy gotowi zapłacić za jednego piłkarza nawet 100 milionów euro, pod warunkiem, że będzie rzeczywistym wzmocnieniem – zapowiedział Hoeness.
Także ten, jak widzicie casy się zmieniają i zapatrzenie w Bayern jako wzór polityki transferowej, że nie trzeba wydawać a mieć extra pakę powoli odchodzi do lamusa. :whistle:
Piotr Juvefan pisze:Podstawowe pytanie po co nam De Vrij? Czy jest to zawodnik wielofunkcyjny, potrafiący zagrać na skrzydle?
A Higuain jest wielofunkcyjny, potrafi grać na LO, Regiście i DM? Nie, ale jest topem na swojej pozycji tak samo De Vrij, topowy środkowy obrońca, ograny, wart dziesiątki milionów. Co z tego że jest Caldara? Rugani? Od przybytku głowa nie boli. Poza tym po zakontraktowaniu go, nawet jak ktoś będzie narzekał ze mało gra, to zawsze można kogoś wytransferować i być na plus. Kiedyś przy pomyśle sprowadzenia Nainggolana, czy innego ŚP dobrego były kręcenia nosem - "Po co nam kolejny środkowy pomocnik, inne pozycje trzeba wzmacniać." Jednak jak czas pokazał teraz mamy tam ogromne deficyty.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2018, 22:11

Ktoś się orientuje dlaczego Caldara od paru dobrych spotkań nie zalicza nawet po kilkanaście minut w meczach Atalanty? Wcześniej z tego co widzę był kontuzjowany (back trouble według transfermarkt), ale ostatnio jest wśród zawodników rezerwowych, więc musi być zdolny do gry. To jakaś zagrywka ekipy z Bergamo, że wolą ogrywać innych piłkarzy skoro wiedzą, iż Caldara i tak opuści ich w letnim okienku na rzecz Juve?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2018, 09:05

Nic odkrywczego, ale i tak warto wrzucić: https://www.blackwhitereadallover.com/2 ... 18-serie-a


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2018, 12:50

debiut z Francja.


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2018, 16:02

Obrazek

Nie wiem czy wcześniej było oficjalnie jaki numer założy, ale dzisiaj się to potwierdziło.

Trzymam kciuki za chłopaka wygląda, że ma więcej jaj niż Rugani, którego chciałbym aby pozostał w zespole, ponieważ z Włochów już nie ma szczególnie nikogo fajnego na rynku oprócz Romagnoliego, a Barzagli i Benatia to raczej zawodnicy, którzy u nas długo nie pozostaną, Włoch rok kontraktu, Benatia to moim zdaniem max 2 lata i go nie ma i to przy dobrych wiatrach.

Caldara jawi mi się bardziej Chiellinim grającym prawą nogą niż Barzaglim, jeśli miałbym go jakoś opisać. Natomiast Mattia gra nieco bardziej elegancko i czysto niż na początku kariery grał sam Giorgio, nasz obecny kapitan.

Datę też sobie wybrali fajną, piątek 13nastego.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2018, 11:05

Wczoraj debiutował w Milanie z Realem:



Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2018, 21:39

Dziś Caldara znowu na ławce Milanu w meczu z Napoli.
Choć nie pałam sympatią do Bonucciego i byłem przeciwny jego powrotowi do Juve to wychodzi na to, że wymieniliśmy podstawowego obrońcę za rezerwowego, który nie łapie się nawet w Milanie gdzie konkurencja na jego pozycji jest zdecydowanie mniejsza. Chyba, że tak powoli wprowadzają go do drużyny.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2018, 22:00

Il_Bianconero pisze:Dziś Caldara znowu na ławce Milanu w meczu z Napoli.
Choć nie pałam sympatią do Bonucciego i byłem przeciwny jego powrotowi do Juve to wychodzi na to, że wymieniliśmy podstawowego obrońcę za rezerwowego, który nie łapie się nawet w Milanie gdzie konkurencja na jego pozycji jest zdecydowanie mniejsza. Chyba, że tak powoli wprowadzają go do drużyny.
ciekawe, czy go tak faktycznie długo wprowadzają do drużyny, przy czym w parze z Romagnolim występuje Musacchio, więc tu raczej nasz były defensor powinien mieć okazję do walki o pierwszy skład.

Nie mniej już teraz dwa mecze pokazują, że sportowo nic tylko zyskaliśmy na transferze Bonuc-Caldara i oby tak było dalej, nie mniej ofc życzę młodziakowi, by grał jak najlepiej.


ODPOWIEDZ