Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 14:19

Łukasz pisze:Mam nadzieję, że to tylko zakrojona na szeroką skalę gra na nowy kontrakt w Realu. CR to świetny piłkarz, wielki szacun za umiejętności i osiągnięcia, ale też gość, na którego osobiście reaguję dość alergicznie (choć mniej niż kiedyś). Poza tym... robić komin płacowy dla 33-latka? Ale cóż... Capello i Ibrę wytrzymałem, to może i Ronaldo ścierpię.
Też za nim nie przepadam, ale wypowiadanie sie o nim jak o zwykłym 33-latku jest troche nie na miejscu. To nie jest tworzenie komina płacowego dla jakiegoś zwyklego grajka, a tworzenie go dla Ronaldo, zdobywcy kilku zlotych pilek i prawdopodobnie jednego z lepszych grajków w historii tego sportu. Nie wiem co w tym uwłaczającego, powinniśmy sie chyba cieszyć że piłkarz takiego formatu zagrzeje u nas miejsca na pare lat..
Nie rozumiem nie których wypowiedzi, no ale każdy ma wlasne zdanie.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 14:23

silhouette pisze:wypowiadanie sie o nim jak o zwykłym 33-latku jest troche nie na miejscu.
Nie wypowiadam się o nim jako o zwykłym 33-latku. Facet ma niesamowite umiejętności i sukcesy. Ale też chodzi o to, że inwestujemy w niego megakasę, a być może zgaśnie nam po sezonie (tak, wiem, wiem, że jego wiek biologiczny jest niższy i że to maszyna, i takie tam inne).


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 15:22

silhouette pisze:powinniśmy sie chyba cieszyć że piłkarz takiego formatu...
przychodzi do nas na emeryturę

wg mnie to najlepszy zawodnik dekady ale no ludzie... jak przychodził Igła miał 29 lat, część z nas mówiło wtedy że max 3 lata i koleś się skończy na poziomie Juve, reszta się śmiała i wieszczyła 5-6 lat, rzeczywistość przerosła wszystkich bo gość w drugim sezonie już nie przekroczył 20 goli w lidze, teraz historia zatacza koło - przychodzi top na swojej pozycji ale w podeszłym wieku, pogra może 2 sezony a może i nie, to nie obrońca tylko gość bazujący na przyśpieszeniu, który ma za sobą już ponad 900 meczów, słychać tu było niedawno głosy, że Allegri nie wyciąga wniosków ze swoich błędów ale czy wy to robicie?

Real wyssał go na maxa, zamiast sprzedawać młodszych Benzemę czy Bale sprzedają 33 latka, który całą jesień i od 1/2 LM był cieniem samego siebie a grę ciągnęli inni, podobnie nie zachwycił na MŚ, no chyba że ktoś podnieca się strzelonymi karnymi czy wolnymi


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 15:46

Igła w Lidze Mistrzów miał lepszą skuteczność niż przed rokiem. Sezony ligowe zagrał na podobnym poziomie:
2016/2017 -> 24 gole i 1 asysta (suma: 25)
2017/2018 -> 16 goli i 6 asyst (suma: 22)

Oglądając mecze też nie widziałem żeby Higuain wyglądał na piłkarza, który się kończy.

Tak. Ronaldo dostanie za długi kontrakt. Nie mam ku temu wątpliwości. Jednak dla mnie to podobny ruch do sprowadzenia Pirlo i Teveza. Każdy z nich był ważny dla drużyny przez dwa sezony i zawsze wiązało się to z przeskokiem dla Juventusu o jeden poziom. Nasi wiedzą co robią, ufam im.


binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 16:20

Maly pisze:Real wyssał go na maxa, zamiast sprzedawać młodszych Benzemę czy Bale sprzedają 33 latka, który całą jesień i od 1/2 LM był cieniem samego siebie a grę ciągnęli inni, podobnie nie zachwycił na MŚ, no chyba że ktoś podnieca się strzelonymi karnymi czy wolnymi
Ło matko kochana, Ty tak na serio? Policz ile walnął goli w LM ...


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 01:23

Co do tej klauzuli 1 mld € to zastanawiam się jak jest dokładnie skonstruowana. Czy faktycznie obowiązywała ona wyłącznie dla Hiszpanii (bo Barca), Anglii (bo United) i Francji (bo PSG), a dla reszty świata 100 baniek. Florentino najwyraźniej nie docenił klubów z Italii (Juventusu) i Niemiec (Bayernu) uznając, że nie stanowią zagrożenia :D

Wszyscy rozkładają na czynniki pierwsze motywację jaka stoi za transferem (M. Borkowski na twitterze: https://pbs.twimg.com/media/DhVC3ZdWkAAeyIj.jpg), a mnie się wydaje, że od początku mamy monopol, bo nikt inny po Ronaldo najzwyczajniej w świecie się nie zgłosił.

Obrazek

O tym ile komercyjnie jest wart CR7 i z kim jest związany kontraktem reklamowym: https://www.totalsportek.com/money/cris ... net-worth/

Kolejny ciekawy artykuł przybliżający trwającą sagę krok po kroku: https://www.meczyki.pl/newsy/juventus-k ... em/85836-n
fragment z linku powyżej pisze:Kilka dni temu w hiszpańskim programie Más Vale Tarde przemawiał Josep Pedrerol, w kuluarach uważany za marionetkę Florentino Pereza. MVT to jeden z najbardziej poważanych programów telewizyjnych na Półwyspie Iberyjskim; można powiedzieć, że jest czołowym źródłem rzetelnych informacji. Bardzo rzadko pojawiają się tam informacje o piłce nożnej, a już na pewno nie w finalnej części programu, zarezerwowanej dla najważniejszych informacji dnia.

W ten właśnie segment wciśnięto przemówienie Pedrerola, ponad informacje o wyborach do Partii Ludowej i aktualizacjach dotyczących katalońskich więźniów. Dziennikarz otwarcie stwierdził, że transfer Ronaldo jest na ostatniej prostej. Z bardzo podobną informacją wystąpił w stacji El Chiringuito Edu Aguirre przyjaciel CR7 - „Jorge Mendes spotkał się z Florentino Perezem. To koniec, Ronaldo opuszcza Madryt”. Ta pozorna plotka w bardzo szybkim tempie przestaje być jedynie rokroczną dawką absurdu...
Nic nowego, ale pokazuje szerszy kontekst w jakich okolicznościach w Hiszpanii podano pierwsze poważne informacje dotyczące transferu. Przyznam, że nazwisko Pedrerola mi uciekło, ale sprawdziłem i informacje z tego źródła wrzucili @CavAllano i @lenor.


@Maly jak zapatrujesz się na informację, że 20 z 30 milionów ma wyłożyć FIAT? 10 mln opłacane przez Juventus przy obecnych 7,5 Higuaina i Dybali już tak nie koli po oczach?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 08:58

o transferze w Stanie Mundialu


jeśli Fiat ma płacić 2/3 jego pensji to ok, wygląda to dużo lepiej teoretycznie ale przecież mogli rzucić tą kasę i bez Ronaldo ;) (chyba wiecie jak beznadziejny mamy kontrakt na tle Europy) mimo wszystko nadal nie zmieniam zdania, kupujemy pół-emeryta w stylu Dani Alvesa za kasę za jaką można by mieć Martiala i jeszcze kogoś, jeśli nie wygramy LM to będzie to tak samo beznadziejny transfer jak Igły ze finansowo-sportowego punktu widzenia wg mnie

wrzucam jeszcze newsa ze strony sprzedającej:
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=82216
Giuseppe Marotta, dyrektor generalny Starej Damy, ma uznawać ten ruch za szaleństwo i przypomina reszcie najważniejszych działaczy, że ich klub nigdy nie prowadził takiej polityki transferowej.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 09:15

Maly pisze:o transferze w Stanie Mundialu


jeśli Fiat ma płacić 2/3 jego pensji to ok, wygląda to dużo lepiej teoretycznie ale przecież mogli rzucić tą kasę i bez Ronaldo ;) (chyba wiecie jak beznadziejny mamy kontrakt na tle Europy) mimo wszystko nadal nie zmieniam zdania, kupujemy pół-emeryta w stylu Dani Alvesa za kasę za jaką można by mieć Martiala i jeszcze kogoś, jeśli nie wygramy LM to będzie to tak samo beznadziejny transfer jak Igły ze finansowo-sportowego punktu widzenia wg mnie
Sportowo może być różnie, choć zdecydowanie więcej przemawia za, niż przeciw.

Finansowo? Proszę Cię Maly, przestań się wygłupiać... ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 09:23

Maly pisze: wrzucam jeszcze newsa ze strony sprzedającej:
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=82216
Giuseppe Marotta, dyrektor generalny Starej Damy, ma uznawać ten ruch za szaleństwo i przypomina reszcie najważniejszych działaczy, że ich klub nigdy nie prowadził takiej polityki transferowej.
Mocno mi śmierdzą akurat te rewelacje strony hiszpańskiej. Jakby tak było to i we Włoszech by o tym pisali.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 09:23

Maly pisze:mimo wszystko nadal nie zmieniam zdania, kupujemy pół-emeryta w stylu Dani Alvesa za kasę za jaką można by mieć Martiala i jeszcze kogoś,
3/4 forum wyśmiewa pomysł ewentualnego powrotu Moraty do Juve a Mały chce Martiala (który przy Alvaro nawet leszczem nie jest) zamiast najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej i to co najważniejsze w cenie promocyjnej jak cukier w Lidlu. Ktoś to skomentuje? Bo mimo że znam wypowiedzi Małego od wielu lat to tym razem kopara mi opadła.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
putout

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Posty: 18
Rejestracja: 20 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 09:56

Juventus potrzebuje marketingowego kopa aby przyciagnąć pieniądze. Nawet jeśli sportowo jest to ruch dyskusyjny to jeśli chodzi o marketing byłby to strzał w dziesiątkę.
Maly pisze:
silhouette pisze:, rzeczywistość przerosła wszystkich bo gość w drugim sezonie już nie przekroczył 20 goli w lidze
bo może nikt od niego tego nie wymagał? Allegri chyba nawet powiedział kiedyś, że dla niego mają znaczenie bramki, a nie kto je strzela. Gdyby Higuain grał jak Icardi czyli po prostu czaił się gdzieś pod polem karnym przeciwnika to i tych bramek więcej by naklepał. Czepianie się napastników Allegro że nie strzelają bramek... no może laikowi czy jakiemuś durnemu komentatorowi by to uszło płazem. Ale komuś kto ogląda mecze Juventusu? Przecież dobrze wiesz, że Allegri bardzo często każe mu się cofać i nieraz jest tak że skrzydłowi wychodzą dużo wyżej od niego.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 10:08

Maly pisze:jeśli Fiat ma płacić 2/3 jego pensji to ok, wygląda to dużo lepiej teoretycznie ale przecież mogli rzucić tą kasę i bez Ronaldo ;)
Mogli, ale po co? Co innego gdy reklamuje Cię Ronaldo a co innego Martial, więc podejście Fiata jest zrozumiałe, nieprawdaż?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 11:19

dla mnie nie jest zrozumiałe, podobną kwotę dostalibyśmy od jakiegoś Danone więc pomoc Fiata w ostatnich latach jest raczej jednostronna - my im pomagamy, oni nam niewiele, osobiście tak to właśnie odbieram ;]

@putout: czyli powiedz mi bo już nie rozumiem nic z tego - kupiliśmy snajpera za 90mln, topa na swojej pozycji tylko po to by przerobić go na cofającą się i rozgrywająca dziewiątkę? trzeba było kupić kogoś innego a nie uczyć 30latka nowych rzeczy... a teraz co? kupimy gościa za 100mln z pensją 60mln żeby ładnie wyglądał na reklamach? to ile my na nich zamierzamy zarobić? wie ktoś np. ile zarobił ten klub z MLS na ściągnięciu Zlatana żeby dało się to może jakoś porównać?

a co jak Ronaldo nie będzie się cofał? Allegri nagle zmieni swój styl gry dla gwiazdy? to jednak po tym jak wywaliliśmy Bonucciego i innych zmieniacie zdanie i mówicie, że zawodnik może być ponad trenerem czy inaczej - ktoś może być ważniejszy niż drużyna?

powtórzę to jeszcze raz - Ronaldo jest wg mnie najlepszym zawodnikiem ostatniego dziesięciolecia ale przychodzi do nas na emeryturę, i to sowitą... wszak dostanie od nas więcej niż płacił mu Real gdy był młodszy, szybszy, sprawniejszy etc etc, bawimy się tu w Chińczyków z których tak wielu z was się wyśmiewa ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 11:21

Baliśmy się jak szania zareaguje na te doniesienia a tymczasem może być bojkot w fabrykach FIATA :roll:

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... 219&kom=ok


Obrazek
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 11:25

Maly pisze: a co jak Ronaldo nie będzie się cofał? Allegri nagle zmieni swój styl gry dla gwiazdy? to jednak po tym jak wywaliliśmy Bonucciego i innych zmieniacie zdanie i mówicie, że zawodnik może być ponad trenerem czy inaczej - ktoś może być ważniejszy niż drużyna?

powtórzę to jeszcze raz - Ronaldo jest wg mnie najlepszym zawodnikiem ostatniego dziesięciolecia ale przychodzi do nas na emeryturę, i to sowitą...
Nie widać po nim by był emerytem, wręcz przeciwnie zdystansował jeszcze bardziej Messiego, po którym widać że wiek daje sie we znaki i już nie jest tak magiczny

A co do zmiany taktyki, to mnie to szczerze nie obchodzi czy bedziemy grać pod Ronaldo czy nie, czy bedzie sie cofał, czy nie - jeśli ma nam pomóc w walce o LM to dla mnie nawet stojanowa może grać przez cały mecz byle decydujace bramki strzelał.


ODPOWIEDZ