Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2018, 23:27

To teraz polecam spojrzeć w klientów wydawcy raportu i źródła na których opiera sie raport ;) i wziąć pod uwagę jedną rzecz, która w takich raportach, jest kluczowa. Nie opiera sie ona na "twardych" danych (przynajmniej nie w głównych założeniach) a na szacowaniu.

Raport jest wskazówką a nie mapą. Nie powinna Was zresztą dziwić tak niska ocena Juve względem faktu, że większość klubów to klub najbardziej przereklamowanej ligi świata.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2018, 00:17

Nie będę się spierał :) Przestudiowałem całość, wyszczególniłem to, co mnie zainteresowało w podanym źródle. Tyle.

Dla Juventusu oceny z takich raportów są chyba jednak dość ważne, jako że klub jest notowany na giełdzie. Aczkolwiek dyskusję na temat oddziaływania agencji ratingowych ceny akcji pozostawię ekspertom.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 maja 2018, 07:52

"Juventus remain significantly ahead of the competition in Italy. Juve’s brand value rose by 23% to USD 605 million, thanks to a run to the Champions League final in 2017 and continued domestic success. Juve’s bold rebrand affected the club’s brand strength this year (down 2% to 88.9) as fans in Italy and elsewhere are still getting used to the club’s new visual identity"

Wielkiej analizy nie robiłem, ale esencja jest zawarta w tym fragmencie raportu. Jak widać i jak już pisałem nie raz aktualnie naszą podstawą naszego rozwoju są wyniki. W zeszłym roku rozpoczęliśmy proces budowy nowej marki porzucając stare logo sięgające calciopoli. Budowa nowej marki to oczywiście proces długofalowy i na ocenę efektów trzeba poczekać. To że spadło z AAA+ na AAA to kwestia tego ze jesteśmy na granicy pomiędzy tymi ocenami. Ocena Chelsea 89,5 daje im AAA+

W raporcie z zeszłego roku opisali nas tak.

"Juventus’ Serie A win and full Champions League
run helped improve brand strength by three points,
putting the Italian club in the top 5 for brand
strength. Brand value has improved significantly
too, growing 72% since 2016. However, like Real
Madrid, Juventus has not adequately leveraged
the strength of its brand for commercial purposes.
Foreign tours, marketing investment, strategic
partnerships with brands and even non-commercial
organisations can all help to improve willingness
to purchase, whether that is merchandise, matchday
tickets, or subscriptions to broadcasters of
Serie A matches. Juve is somewhat constrained in
its ability to strike marquee deals by the duration
of its existing partnerships with Adidas and Fiat.
Nonetheless, Italy’s most valuable football club
could do better."

Czyli ukazanie że mamy nadal spore pole manewru w kwestiach marketingowych. Nic nowego ale jednocześnie wskazują na to że jesteśmy jednak nieco ograniczeni poprzez obowiązujące jeszcze przez dłuższy czas umowy sponsorskie z Adidasem i Fiatem. Jak dla mnie zmiana logo jest pierwszym krokiem do budowania marketingowej siły klubu. Zarząd obrał taką drogę więc należy im zaufać i wierzyć, że plan wypali. Rebranding zawsze jest związany z ryzykiem, ale dobrze przeprowadzony w dłuższej perspektywie przynosi duże korzyści.


Juve per sempre sara...!!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 maja 2018, 09:10

już to pisałem i mogę tylko powtórzyć - to co prezentujesz to myślenie prosto z Arsenalu gdzie przez lata zadowalała ich 1/8 LM i dopiero po 2 sezonach bez LM postanowili zmienić trenera, w tym czasie jednak z klubu, który do spółki z MU dzielił i rządził w lidzie zmienili się w 5-6 siłę, która o LM musi ostro walczyć i nie za bardzo ktokolwiek chce do nich przyjść... wg moich przewidywań nie zagrają w niej drogą ligową jeszcze przez kilka sezonów i ja takiego regresu w Juve po prostu nie chcę


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 16:13

Pjaca [23 lata, 15 mln] - Dybala [24 lata, 100 mln] - Bernardeschi [24 lata, 40 mln]
Mandragora [20 lat, 7 mln] - Bentancur [20 lat, 12,5 mln] - E.Can [24 lata, 28 mln]
Spinazzola [25 lat, 12 mln] - Rugani [23 lata, 20 mln] - Caldara [23 lata, 25 mln] - De Sciglio [25 lat, 10 mln]
Perin [25 lat, 15 mln]

Tak a propos ostatnich komentarzy, że Milan odmładza skład, a my nie. Powyżej Juventus U-25. Taka 11-tka według Transfermarkt byłaby warta 284,5 mln. To więcej niż wartość wyjściowych 11-tek Milanu i Romy w naszych ostatnich meczach przeciwko nim.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 17:15

Jeżeli Allegri miałby zostać to postaralbym się o uplynnienie Higuaina. Max nie ustawi pod niego ofensywy, a to ostatni dzwonek żeby odzyskać część wydanych na niego pieniędzy. Na szpicy u Maxa potrzebowalibysmy kogoś kto wymyśli coś z niczego, bo o żadnych schematach czy bramkach wynikających ze składnych akcji całego zespołu można będzie tylko pomarzyć. Igła jest wykorzystywany jak dla mnie w jakiś 40% swojego potencjału i nie pasuje do tej betonowej taktyki Maxa więc nie czekałbym tylko sprzedawał o ile to możliwe.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 11:39

Znalezione w necie

Najwyższe zarobki w Juventusie:

1. Giuseppe Marotta: €2.6m
2. Andrea Agnelli: €493,000
3. Aldo Mazzia: €476,000
4. Pavel Nedvěd: €429,000

[Info via Milano Finanza's Report on April 7, 2018]


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 13:33

Agnelli będąc na wyższym stanowisku od Marotty zarabia mniej? Nie chce mi się w to wierzyć.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 13:36

Po co ma Agnelli zarabiac wiecej skoro on pewnie na koncie prywatnym ma wiecej niz Juventus? :prochno:


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 07:58

Najbardziej wartościowe kluby: http://www.bbc.com/news/business-44208285
Top 10 European clubs by 'enterprise value'

Manchester United - €3.255bn
Real Madrid - €2.92bn
Barcelona - €2.78bn
Bayern Munich - €2.55bn
Manchester City - €2.16bn
Arsenal - €2.10bn
Chelsea - €1.76bn
Liverpool - €1.58bn
Juventus - €1.30bn
Tottenham - €1.29bn


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 20:45

Eh a pomyśleć,że 20 lat temu Juve i United było na jednym poziomie, ale w Anglii rośli w siłę pomijając wszystko, a we Włoszech pewni ludzie nie mogli wiecznie przegrywać i szukali problemów na siłę i na szczęście teraz są bardzo daleko z tyłu ;) Pewnie gdyby nie calcioppoli to Juve spokojnie byłoby w top 5.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 21:57

Juve jest w top5.
Barca, Real, Bayern i np. Liverpool/Alteltico/Juve jako 4/5/6


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 22:51

AdiJuve pisze:Eh a pomyśleć,że 20 lat temu Juve i United było na jednym poziomie, ale w Anglii rośli w siłę pomijając wszystko, a we Włoszech pewni ludzie nie mogli wiecznie przegrywać i szukali problemów na siłę i na szczęście teraz są bardzo daleko z tyłu ;) Pewnie gdyby nie calcioppoli to Juve spokojnie byłoby w top 5.
Problem w tym, że chcąc osłabić nas osłabili całą włoską piłkę + dochodzi do tego wyraźnie słabnąca pozycja Włoch (jako kraju) w światowej gospodarce względem innych dużych krajów (włochy zaczynają obecnie odstawać od Francji i WB, a według wszystkich wskaźników ma być tylko gorzej): https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_W%C5%82och

Hiszpania też nie jest chempionem ekonomii, ale tam istnieją w szerszej perspektywie w zasadzie 2/3 kluby, we Włoszech klubów aspirujących do najwyższych celów jest zdecydowanie więcej i jednocześnie przez to PBK rozkłada się na większą ilość klubów.

To, że we Włoszech jest skostniała struktura, brak własnych stadionów, kiepskie plany dotyczące zwiększenia przychodów z dnia meczowego, w końcu to, że Włosi wolą obecnie siedzieć przed TV, niż wybrać się na mecz - to temat na inną dyskusję.


@Robaku top 5 na pewno nie jesteśmy, byliśmy swojego czasu w top 3 kiedy były 3 finały LM z rzędu w latach 96-98, i przez długi okres się w tym topie trzymaliśmy, ale Calciopoli mega nam zaszkodziło. Na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę rzetelne/ wiarygodne zestawienia jesteśmy top 8/9/10 z tendencją teoretycznie wzrostową, ale nie zapominajmy, że Turyn w europejskiej piłce jest małym miastem i naszą wartość determinują przede wszystkim kibice z zagranicy. + to, że nawet w samym Turynie większość ludzi jest za Torino ;)

Nie jesteśmy dużą metropolią jak Madryt czy Londyn, czego 99% komentujących nie bierze tutaj pod uwagę, a ma to kolosalne znaczenie. Nawet biorąc najprostszy przykład - do nas przychodzą gracze, którzy bardziej liczą na rodzinną atmosferę mniejszego miasta, zawodnicy, którzy chcą się lansować i mieć ciekawe miejsce dla swoich żonek raczej wybierają większe metropolie jak wspomniane Madryt, Londyn czy ostatnio Paryż (wcześniej na piłkarskiej mapie tak nie brylowali, ale wiadomo, że jak się dobrze zapłaci to i pograć spokojnie tam można. Wszystko w obecnej piłce rozbija się o kasę).


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 25 maja 2018, 01:58

Tony Montana pisze:to, że nawet w samym Turynie większość ludzi jest za Torino ;)
Jedna z moich ulubionych 'urban legend' obok szatana w BMW i Slendermana. Jak mi znajdziesz filmik z kibicami Torino świętującymi na placach i ulicach cokolwiek (choćby awans do Serie A) w takiej liczbie...



...to daj znać^^


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 maja 2018, 08:45

przecież tam byli nawet ludzie z tego forum, którzy zdaje się Turyńczykami nie są ;]

jak już chciałeś cokolwiek udowadniać było rzucić chociażby takiem linkiem jak niżej chociaż i on nie mówi stricte o Turynie
http://www.torinosportiva.it/2017/05/11 ... -toro.html


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ