Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 11:35

Opieram się na tym co jest. Podałem jedyne dostępne przykłady, jak (roz)pisałem, mamy problem ze zmianą pokoleniową pod rządami Maksa.
@D@$ pisze:I tak zamykając klamrą tę wypowiedź, teraz nie widzę potrzeby rewolucji.
Szkoda, że jedynym argumentem, który podałeś jest to, że boisz się rozsypania zespołu. Za nowej Triady było gorzej, za Conte było gorzej, więc z Allegrim jest świetnie.

Na Comanie wyszliśmy przyzwoicie finansowo, ponieważ uznaliśmy że warto podkupić go z PSG tym samym rzekomo popsuć z nimi stosunki. Za wypożyczenie i wykup zgarnęliśmy 28 mln. Z Pjacą nie będzie już takiej możliwości, bo daliśmy za niego 20 mln €. Gdybyśmy zmuszeni swego czasu zapłacić podobną kwotę za młodego Francuza, to zysk byłby minimalny, lub co bardziej prawdopodobne Marotta nawet nie spojrzałby w jego stronę.

Coman (21 lat, 28 mln odstępnego) nie robiący wielkiej kariery w Bayernie:
32 mecze, 1819 minut, 7 goli, 8 asyst / w tym 6 m. 388 min. 2g 3a. w Lidze Mistrzów

Mandzukić (31l. 21 mln)
39m. 2880 min. 10g. 3a. / 6m. 457min. 4g. 0a.

Douglas Costa (27l. 46 mln)
42m. 2616 min. 4g. 11a. / 10m. 719 min. 0g. 1a.

Cuadrado (29l. 20 mln)
26m. 1663 min. 5g. 6a. / 6m. 410 min. 1g. 1a.

Bernardeschi (24l. 40 mln)
27m. 990 min. 5g. 7a. / 5m. 136 min. 1g. 1a.


Posortowane łączną ilością minut na boisku od wartości najwyższej. Chciałbym też zwrócić uwagę na potencjalny zysk Bawarczyków, jeśli zdecydują się na sprzedaż Kingsleya. Prawdopodobnie zarobią więcej, niż my otrzymamy za pakiet Mandzukić&Cuadrado. Te transfery mogą się już nie zwrócić.


Kovacić 31 m. 1575 min. 0g. 3a. Zdecydowanie więcej niż Bentancur, Bernardeschi i Marchisio, podobnie do Cuadrado. Przypominam, że on musi walczyć o skład z trójką Modrić, Kross, Casemiro.


Co do Liverpoolu, to nie rozumiesz kontekstu i jesteś dla nich trochę nie sprawiedliwy po tym jak sam opisałeś ich historię. Po odejściu Beniteza The Reds mięli podobne problemy z trenerami. Nie wyszło postawienie na zasłużonych dinozaurów: Hodgson i Dalglish, jak i świeżą krew: Rodgers. Wszystko przy akompaniamencie wtop transferowych gdzie truskawką na torcie było zastąpienie Torresa przez Carrolla. Dopiero teraz sukcesywnie z bagna wyciąga ich Klopp. Premier League nie wybacza słabości ze względu na olbrzymią konkurencje i ogromne pieniądze, o czym teraz przekonuje się Arsenal.

W każdym bądź razie trener LFC z powodzeniem zaczął budować to co wyróżnia drużyny z TOPu, a czego Maksowi do tej pory się nie udało - sukcesywnie wzmacniany szkielet drużyny, w oparciu o konsekwentnie ulepszaną taktykę. Podczas gdy w Juventusie panuje wieczna rotacja 11stki i zmiany ustawienia, Klopp w oparciu o 4-3-3 stworzył unikalny styl gry, który zaprowadzi ich prawdopodobnie do tegorocznego finału LM.
Maly pisze:Costa-Dybala-Higuain są aż tyle gorsi od Salah-Firmino-Mane czy to jednak wina trenera, że prezentują jakby zupełnie inny poziom?
Odpowiedz sobie na to pytanie. Warto też dodać, że na papierze Juventus według mnie posiada obecnie lepszego bramkarza, obronę i mimo wszystko środek pomocy (nie wiem czy ktoś na forum wymieniłby to co mamy na trio Can-Henderson-Lallana/Ox).

Żeby nie ograniczać się do jednego przykładu, kręgosłup drużyny:
- w Realu; Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal, Kross, Casemiro, Modrić, Ronaldo. 8 na 10 graczy z pola.
- w Barcelonie; Alba, Umtiti, Pique, Iniesta, Busquets, Rakitić, Messi, Suarez. 8 na 10 graczy z pola.

Wszyscy mają ustaloną pozycję na której grają i zadania, które wykonują. Alba czy Marcelo nie są wystawiani od biedy na skrzydle, w przeciwieństwie do Sandro. Varane nie występuje na boku obrony, w przeciwieństwie do Barzagliego.
Poprostu pisze:Na juventuz.com po tragedii z Napoli był post, że w tym sezonie 164 różnych kombinacji ustawienia i nazwisk zastosował Allegri.
W Juventusie Maksa 28 kwietnia w roli prawego obrońcy zadebiutuje tym sezonie (i chyba pierwszy raz odkąd przybył) Cuadrado przygotowywany do gry na tej pozycji przez jeden tydzień. Inny przykład żeby nie szukać daleko. Według doniesień Allegri nie jest przekonany do wystawienia Dybali od początku na Napoli. Rozmyśla się i Dybala wychodzi w pierwszym składzie. Allegri rozmyśla się ponownie i po 45 minutach ściąga Argentyńczyka z boiska.

Jak ma wytworzyć się 'chemia' między zawodnikami? Wzajemne zrozumienie swoich intencji? Nawet twórcy FIFA orientują się, że w futbolu istnieje takie pojęcie jak zgranie. W jaki sposób piłkarze mają stworzyć na boisku kolektyw, skoro są wystawiani na 164 sposoby w ciągu sezonu?
@D@$ pisze:Szczerze to ja lubię taki cyniczny Juventus, dobra organizacja gry i szybkie kontry, z tego zawsze Włosi słynęli.
Ja nie lubię dlatego domagam się zmian, a szybkie kontry to kolejny mit. Pomóż i przypomnij mi ostatnie akcje wyprowadzone z własnej połowy zakończone golem jak w przypadku bramki na 1-2 w starciu Bayern - Real. Może być nawet jedna. Jak rozpoczynamy nasze kontry? Kto jest napędowym i rozprowadza piłkę? Jaki mamy schemat wykończenia akcji?

Serio, nigdy nie przyszło mi do głowy, by scharakteryzować obecny Juventus jako drużynę opartą na kontratakach. Może jakaś ankieta na ten temat, bo jestem szczerze zdziwiony i zaciekawiony tym stwierdzeniem.


Kiedyś rzuciło mi się w oczy
- Zawsze powtarzam, że istnieją wyuczeni trenerzy oraz naturalni. Ja należę do tych drugich. Nie siedzę i nie oglądam nagrań wideo godzinami. Oglądam to, co muszę i po kwadransie wiem to, czego potrzebuję - napisał Allegri w swoim tekście dla "The Players Tribune".
Więcej: http://www.sport.pl/pilka/56,64946,2311 ... rawia.html
To uczucie, kiedy forumowy janusz-kibic analizuje przeciwnika dokładniej niż trener Juventusu :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 22:26

Osobiście moje serce krwawi po tym co widzę dziś. Ja już straciłem nadzieje.
Mam dosyć obecnego szkoleniowca, drużyny, która gra w taki sposób.
Tu nie chodzi o utratę mistrzostwa, tutaj chodzi o to w jakim stylu go tracimy.
Bez walki, bez jaj, bez stylu, bez pomysłu.


Nie oglądam tego meczu do końca nie potrafie, choćby wygrali jest mi smutno.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 22:27

Allegri przed spotkanie powiedzial ze lubi mocnych wrazen i ta koncowka sezonu mu odpowiada.
No to ich ma i to bardzo mocnych :facepalm:


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 22:28

geniusz... istny geniusz wygrywac 1:0 z druzyna grajaca w 10-ciu, nie atakowac i stracic dwie bramki, faktycznie malo kto by tak potrafil, malo kto by taka przewaga punktowa roztrwonil... geniusz


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 22:30

Aleexxx pisze:Osobiście moje serce krwawi po tym co widzę dziś. Ja już straciłem nadzieje.
Mam dosyć obecnego szkoleniowca, drużyny, która gra w taki sposób.
Tu nie chodzi o utratę mistrzostwa, tutaj chodzi o to w jakim stylu go tracimy.
Bez walki, bez jaj, bez stylu, bez pomysłu.


Nie oglądam tego meczu do końca nie potrafie, choćby wygrali jest mi smutno.
Bo wierzysz ze uda mu sie zmienic losow spotkanie w ostanich minut kiedy czerwona wisi w powietrzu i nie jest w stanie przez caly sezon opracowywac schematow ofensywnych?


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 22:44

nadzieja ze wynik nie zamarze zenujacego stylu... i beznadziejnosci AllegriOut


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2018, 22:57

MishaAveJuve pisze:nadzieja ze wynik nie zamarze zenujacego stylu... i beznadziejnosci AllegriOut
Narazie niech zapewni kolejne scudetto i puchar i niech idzie szukac zagranica mocniejszych wrazen...


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 00:58

Ludzie którzy oczekują zmiany gry w 3/4 ostatnich meczach są.. Nie warto kończyć.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 19:53

Panie Allegri- psy szczekają, karawana jedzie dalej. Finalizujemy dublet, proszę sobie długie wakacje zafundować i próbujemy LM w przyszłym roku raz jeszcze. Persistance is way better than rare moments od greatness.

Pozdro dla tych za Juve na dobre i na złe.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 22:52

Już abstrahując od tego czy jestem za zwolnieniem Allegriego czy nie - niech mi ktoś przypomni jakąś sytuację z ostatnich lat w najsilniejszych ligach Europy, kiedy zespół (prawdopodobnie) zdobywa dublet a kibice chcą zwolnienia trenera. Nie mogę sobie nic takiego przypomnieć. Jak widać wśród polskiej społeczności Juve jest to tylko możliwe.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:01

ewerthon pisze:Już abstrahując od tego czy jestem za zwolnieniem Allegriego czy nie - niech mi ktoś przypomni jakąś sytuację z ostatnich lat w najsilniejszych ligach Europy, kiedy zespół (prawdopodobnie) zdobywa dublet a kibice chcą zwolnienia trenera. Nie mogę sobie nic takiego przypomnieć. Jak widać wśród polskiej społeczności Juve jest to tylko możliwe.
Niech ktoś przypomni mi sytuację, gdy ktoś usilnie nie chce zrozumieć, mimo ciągłego powtarzania, że powodem dla którego część społeczności Juve chce rozstania z Allegrim nie są osiągane przez niego wyniki (rozumiane jako ilość punktów w tabeli na koniec sezonu). Może poza wtopami w finałach LM, ale też niekoniecznie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:08

jackop pisze:
ewerthon pisze:Już abstrahując od tego czy jestem za zwolnieniem Allegriego czy nie - niech mi ktoś przypomni jakąś sytuację z ostatnich lat w najsilniejszych ligach Europy, kiedy zespół (prawdopodobnie) zdobywa dublet a kibice chcą zwolnienia trenera. Nie mogę sobie nic takiego przypomnieć. Jak widać wśród polskiej społeczności Juve jest to tylko możliwe.
Niech ktoś przypomni mi sytuację, gdy ktoś usilnie nie chce zrozumieć, mimo ciągłego powtarzania, że powodem dla którego część społeczności Juve chce rozstania z Allegrim nie są osiągane przez niego wyniki (rozumiane jako ilość punktów w tabeli na koniec sezonu). Może poza wtopami w finałach LM, ale też niekoniecznie.
Odwracasz kota ogonem, jak zwykle żeby wyszło na twoje nie odpowiadając na moje pytanie.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:27

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... odzi-z-psg

Mistrzostwo Francji w 2016 roku
Puchar Francji w 2016roku
Do tego Superpuchar Francji w 2015 roku

Do tego w Lidze mistrzów zameldowali się w Ćwierćfinale gdzie przegrali z city po wyrównanej grze

Po sezonie Emry przejmuje klub i zajmuje 2 miejsce.

Capello wygrał tytuł z Realem po latach posuchy i go wyrąbali, bo gral kiepsko (2006/2007 kiedy zostaliśmy relegowani)

Ancelotti zdobył LM i wyrąbali go sezon później, bo miał niezadowalające wyniki.

Kolejny raz Ancelotti tym razem z Bayernu i to w tym sezonie, chociaż prowadził w lidze.

Kiedyś też Hiddink z Chelsea został przekwalifikowany na dyrektora sportowego chociaż ratował im sezon zdobywając Puchar Anglii, chociaż to dosyć głupi przykład.

Zreszta sytuacja, każdego klubu jest inna.
Wolałbym raczej nie porównywać się z innymi, a jeśli do czegoś to nasza sytuacja jest podobna do sytuacji z naszego 1 pierwszego mistrzostwa po latach posuchy z Conte. Wtedy to Milan przegrał mecz bezpośredni z nami, ale my nie odpuściliśmy do końca. Nawet trener się zgadza i to, że potencjalny mistrz miał dużo mocniejszy skład.
Z tym, że Napoli to frajerzy i są po prostu słabsi. Przypominam, że oni przegrali w LM z takimi tuzami jak Szachtar, a w LE z RB Leipzig, a ich najlepszy i w sumie jedyny napastnik to Milik, który miał operowane więzadła w obu nogach.

Myślę, że każdy trener się wypala w jakimś otoczeniu i to się dzieje u nas. Allegri dostaje potężne pieniądze, a rozwoju brak, przynajmniej taka jest moja opinia.
Potrafie zrozumiec tych którzy wolą stagnacje/bezpieczeństwo, ale kto nie ryzykuje to nie pije szampana... Taka prawda niestety.
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2018, 23:36 przez Aleexxx, łącznie zmieniany 2 razy.


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:31

ewerthon pisze:Już abstrahując od tego czy jestem za zwolnieniem Allegriego czy nie - niech mi ktoś przypomni jakąś sytuację z ostatnich lat w najsilniejszych ligach Europy, kiedy zespół (prawdopodobnie) zdobywa dublet a kibice chcą zwolnienia trenera. Nie mogę sobie nic takiego przypomnieć. Jak widać wśród polskiej społeczności Juve jest to tylko możliwe.
Nieporozumieniem jest porownywanie primiera division (gdzie jest 2/3 pretendentow do tytulu) premier league (gdzie jest okolo 5 pretendentow do tytulu) league 1, bundesligi i serie a (gdzie jest po jednym pretendencie) my jestesmy Bayernem serie a, sportowo marketingowo i finansowo odjechalismy o kilka lat od reszty, kazdy pilkarz z wloch chce u nas grac, powinnismy jak Bayern miec juz mistrzostwo a nie walczyc do konca. Remisujeny z beniaminkami ktore walcza o utrzymanie tracimy dwa gole z klubem ktory gra w 10, fuksem strzelamh dwie bramki, od ponad roku nie gramy nic, niszczymy naszych ofensywnych pilkarzy, wygrywamy dzieki indywidualnoscia, a sciagnieci pilkarze to nie zasluga Allegriego, nie ma pomyslu na gre, w ogole sie nie rozwijamy. Nie ma nikogo godnego ? - mowie Inzaghi! moze Prandelli byc moze mimo ze w Sewilli jie wyszlo Montella ktory we Florencji sobie radzil. Walczyl bym o Kloppa z nim taki Dybala bilby sie teraz o zlota pilke a Higuain o zlotego buta ( zobaczcir co zrobil z Goetze, Coutinho czy Salahem) ! Moze Deschamps ? Blanc ? Tedesco - robi mega robote w bundeskopance !

Allegri nie robi nic nadzwyczajnego ( mowie o tym sezonie) udal mu sie mecz w Madrycie a i tak koniec koncow jego taktyka doprowadzila do odpadniecia. Mistrzostwo z takim zapleczem to obowiazek. Przeciez my tak naprawde nie mamy nawet pol godnego rywala. Czy City, PSG, Barcelona czy Bayern w przeciagu miesiaca zremisowali dwa mecze z beniamikami walczacymi o utrzymanie ? czy ktoras z tych druzyn w walce z bezposrednia konkurencja gra na remis ? czy trener ktorejs z tych druzyn po przegranej mowi ze sie cieszy? za te slowa powinien dostac w pysk i wyleciec na zbity ryj ! mnie ogladanie Juventusu męczy, oczywiscie ogladam wszystkie mecze bo kocham ten klub, ale ogladanie meczy jest cieżkie, to nie jest przyjemnosc, a chyba taka przyjemnoscia powinno byc? nawet moja zona ktora oglada ze mna mecze mowi ze kiedys grali inaczej a teraz to sie nie da tego ogladac
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2018, 00:00 przez MishaAveJuve, łącznie zmieniany 6 razy.


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 23:32

@Aleexxx :bravo:
ewerthon pisze:Odwracasz kota ogonem, jak zwykle żeby wyszło na twoje nie odpowiadając na moje pytanie.
Nie odpowiedziałem, bo nie rozumiesz istoty problemu. Pokaż te dziesiątki postów, w których kibice domagają się zwolnienia Allegriego, bo ośmielił się zdobywać tytuły ;)
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2018, 01:58 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ