Riccardo Orsolini

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2017, 22:02

Jakoś nie mamy szczęścia do naszych młodych atakujących, czy to tych w pierwszej drużynie (Coman, Pjaca) czy na wypożyczeniach (Orsolini, Cerri) - nie wiem, kiedyś Del Piero wchodził do pierwszej drużyny z łatką młodego talentu i to było to - nie wiem co to się teraz dzieje....

@poprostu Gdyby był naprawdę w formie, to trener by stawiał na niego i stosował taką taktykę by dla niego było miejsce.. po prostu. :smile:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2017, 22:05

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Jakoś nie mamy szczęścia do naszych młodych atakujących, czy to tych w pierwszej drużynie (Coman, Pjaca) czy na wypożyczeniach (Orsolini, Cerri) - nie wiem, kiedyś Del Piero wchodził do pierwszej drużyny z łatką młodego talentu i to było to - nie wiem co to się teraz dzieje....
Skala talentu inna, to chyba oczywiste.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2017, 22:09

fazzi pisze:Skala talentu inna, to chyba oczywiste.
Czy ja wiem, czy w tym rzecz. Wiele było wielkich talentów z których nic nie wynikało i wielu było piłkarzy nie uchodzących za super talenty a osiągali mnóstwo w piłce. To musi być odpowiedni grunt, odpowiednio w głowie, trochę szczęścia - jednym słowem masa czynników. Teraz młodzi piłkarze za dużo dostają kasy szybko odbija im sodówa i spalają się - nie ma kto się odpowiednio zająć nimi.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 08:02

Problemem Orosliniego jest ustawienie jakie stosuje w tym sezonie Atalanta (chociaż w ostatnim spotkaniu grali 434), a także Ilicic. Czekam na prawdziwą szansę dla niego, taki Gagliardini najpierw przesiedzial pół roku na lawce, a w następnym sezonie - w tym, którym Inter go wykupił zimą, Roberto dopiero od 11. kolejki stał się graczem pierwszego składu, wcześniej grając dwa ogony i raz od pierwszej minuty, Caldara też nie od pierwszej kolejki dostał szansę.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 09:26

Il Fenomeno pisze:Problemem Orosliniego jest ustawienie jakie stosuje w tym sezonie Atalanta .
To przecież mówię, gdyby był w formie i trener by to widział to by tak dobrał ustawienie by on mógł grać - to jest oczywiste. No a że chłopak nie jest więc trener próbuje innych wariantów. Chyba że ten trener tak jak Allegri ma swoje widzimisię.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 10:05

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Il Fenomeno pisze:Problemem Orosliniego jest ustawienie jakie stosuje w tym sezonie Atalanta .
To przecież mówię, gdyby był w formie i trener by to widział to by tak dobrał ustawienie by on mógł grać - to jest oczywiste. No a że chłopak nie jest więc trener próbuje innych wariantów. Chyba że ten trener tak jak Allegri ma swoje widzimisię.
Tak bo włoski trener, we włoskiej lidze zmienił by całą swoją koncepcje i ustawienie dla malolata, który dopiero zaczyna swoją przygodę z piłką.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 10:45

Poprostu pisze:Tak bo włoski trener, we włoskiej lidze zmienił by całą swoją koncepcje i ustawienie dla malolata, który dopiero zaczyna swoją przygodę z piłką.
Jeżeli byłby na tyle dobry. Skoro się ma świetnego zawodnika w drużynie to się tak ustawia taktykę aby on grał. Skoro nie jest to trzeba się było wcześniej zastanowić nad tym gdzie go wypożyczyć. Berardi w jego wieku kiedyś grał w Sassuolo i wystrzelił tam - inna sprawa że nie chciał już do nas przyjść - ale odpalił. Ja się obawiam że on skończy jak wielu naszych młodych talentów...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 11:33

Ciężko stwierdzić, jak jest naprawdę. Jeszcze rok temu Romagna wg trenera Novary był za słaby żeby grać w Serie B, ale teraz jest na tyle dobry żeby być podstawowym obrońcą w Cagliari. Póki co nie robię sobie wielkich nadziei po Orsolinim. Pamięta ktoś jeszcze Rosinę? Gość wymiatał swojego czasu, a potem przepadł. Od lat włoskie ofensywne talenty nie potrafią porządnie odpalić i sprawdzają się tylko naprawdę bardzo nieliczni.

W tej chwili Juventus to za wysokie progi dla Filippo, ale myślę że są spore szanse na to, że jeszcze kiedyś zobaczymy go w Juventusie. Póki co niezaprzeczalnie naszym największym talentem na wypożyczeniu jest Mandragora. Poza tym obecny sezon udowadnia, że ma odpowiednią psychikę żeby zajść daleko. Kiedy dopadła go kontuzja grał w Serie B, prawie 1,5 roku przymusowego odpoczynku od piłki i od razu bardzo dobre występy w Serie A.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 11:41

Arbuzini pisze:Ciężko stwierdzić, jak jest naprawdę. Jeszcze rok temu Romagna wg trenera Novary był za słaby żeby grać w Serie B, ale teraz jest na tyle dobry żeby być podstawowym obrońcą w Cagliari. Póki co nie robię sobie wielkich nadziei po Orsolinim. Pamięta ktoś jeszcze Rosinę? Gość wymiatał swojego czasu, a potem przepadł. Od lat włoskie ofensywne talenty nie potrafią porządnie odpalić i sprawdzają się tylko naprawdę bardzo nieliczni.

W tej chwili Juventus to za wysokie progi dla Filippo, ale myślę że są spore szanse na to, że jeszcze kiedyś zobaczymy go w Juventusie. Póki co niezaprzeczalnie naszym największym talentem na wypożyczeniu jest Mandragora. Poza tym obecny sezon udowadnia, że ma odpowiednią psychikę żeby zajść daleko. Kiedy dopadła go kontuzja grał w Serie B, prawie 1,5 roku przymusowego odpoczynku od piłki i od razu bardzo dobre występy w Serie A.
Popieram, a chyba specjalnie pominąłeś Caldarę ;), dodam, że Orsolini to również ogromny talent, niestety niektórzy tutaj nie rozumieją, że on jak Coman jest graczem świetnym ale na danej pozycji, jego pozycją jest po prostu skrzydło i tam wymiatał niesamowicie, oglądałem go kilkukrotnie, to jest zawodnik, który ma dopiero 20 lat! A już jest w szerokim składzie Atalanty, ktoś przypomina o talencie Alexa... hmm mam wrażenie, że takie talenty jak Baggio, Del Piero czy kto tam przyjdzie do głowy z pół bogów, rodzą się raz na dekadę.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 11:53

Po prostu zapomniałem o Caldarze. Zapewne dlatego, że w mojej świadomości nie funkcjonuje on już jako młody talent, a jako "pełnoprawny" piłkarz, który z racji młodego wieku ma jeszcze duży margines do szlifowania swoich umiejętności i zbierania doświadczenia. To jednak co innego ;). Poza tym jest starszy o 3 lata od wymienionych przeze mnie zawodników.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 19:30

@wloski Ja tam w żadnych półbogów nie wierzę, rodzących się raz na dekadę - po prostu jeżeli dany zawodnik, trafi w odpowiednie miejsce, trener mu zaufa i będzie miał trochę szczęścia przy talencie - to zajdzie bardzo daleko... Szeroki skład Atalanty i 20 lat? A co to za wybitne osiągnięcie? W wieku 18 lat Mbappe wymiatał w CL - gdyby u nas był taki Kylian to krzątał by się teraz w Serie B. Po prostu młodym zawodnikom się nie ufa i tyle i to jest problem całej Serie A, niestety.

Caldara młody talent? Jak na realia Serie A to baaaardzo młody talent - młodym to może być Pjanic. :ahsisi:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2017, 23:24

ForzaItanimulli3vujcm pisze:@wloski Ja tam w żadnych półbogów nie wierzę, rodzących się raz na dekadę - po prostu jeżeli dany zawodnik, trafi w odpowiednie miejsce, trener mu zaufa i będzie miał trochę szczęścia przy talencie - to zajdzie bardzo daleko... Szeroki skład Atalanty i 20 lat? A co to za wybitne osiągnięcie? W wieku 18 lat Mbappe wymiatał w CL - gdyby u nas był taki Kylian to krzątał by się teraz w Serie B. Po prostu młodym zawodnikom się nie ufa i tyle i to jest problem całej Serie A, niestety.

Caldara młody talent? Jak na realia Serie A to baaaardzo młody talent - młodym to może być Pjanic. :ahsisi:
Nie chce mi się odpowiadać na Twoją wypowiedź, szczególnie, że negujesz każde moje słowo powyżej.

Po za tym, że Twoje zdanie gówno mnie obchodzi, to chciałbym poznać Twojego dilera, na sylwestra chętnie się zabawię takim towarem.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2017, 12:21

@wloski Nie neguje tylko wyrażam swoją opinię, ty masz prawo do swojej. Poza tym chyba nie zaprzeczysz że nie mamy szczęścia do naszych młodych zwłaszcza ofensywnych piłkarzy na wypożyczeniach.

Przytyk o dragach - :hellyes: - ja mimo że jestem narkomanem (nie biorącym) to mam najwyraźniej więcej kultury osobistej od Ciebie.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2017, 17:07

Atalanta wygrała dzisiaj 2-1 z Sassuolo w Pucharze Włoch. Drużyna Gaspa zagrała w ustawieniu 343 z Orsolinim na "9". Młody zaliczył asystę przy bramce na 2-0. Do tego po efektownym zwodzie w polu karnym uderzył w słupek.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2017, 21:47

Poprostu pisze:Atalanta wygrała dzisiaj 2-1 z Sassuolo w Pucharze Włoch. Drużyna Gaspa zagrała w ustawieniu 343 z Orsolinim na "9". Młody zaliczył asystę przy bramce na 2-0. Do tego po efektownym zwodzie w polu karnym uderzył w słupek.
Meczu nie oglądałem, ale widze skład i ustawienie. Serio w rzeczywistości Orsolini został wystawiony na 9, a 190 cm kłoda w postaci Corneliusa grał na boku? :|


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
ODPOWIEDZ