Blaise Matuidi

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2017, 22:53

MRN pisze:
Yaro417 pisze:Ja relacje z PSG widzę inaczej. Najpierw podebraliśmy od nich za darmo Comana, za którego po roku zgarnęliśmy 28 baniek. Tym ruchem Marotta pokazał PSG miejsce w szeregu. Nie dziwię się, że szejk po tej akcji wtrącił się w dogadany deal z nami w sprawie Matuidiego. Ale to było zagranie czysto osobiste, w biznesie tak się z reguły nie postępuje. No ale kto bogatemu zabroni.

I teraz sprawa się odwróciła. PSG wyciągnęło od nas za darmo D. Alvesa, po czym relacje między klubami się ustabilizowały, bo szejk "odegrał się za stare czasy". W efekcie Matuidi przeszedł do nas, ale nie dlatego bo szejk chciał się go pozbyć, ale głównie dlatego, że Matuidi chciał bardzo dołączyć do Juve i po kolejnym roku gry w PSG jego nastawienie w tym kierunku się nie zmieniło. Według mnie mówienie, że PSG pokazało nam miejsce w szeregu jest nad wyrost, bo na dobrą sprawę to oba kluby miały swoje momenty i w efekcie końcowym bilans zysków i strat wyszedł na zero. Teraz nastąpił czas normalizacji stosunków, co może pozwolić w przyszłości na jakiś ciekawy transfer z Paryża do nas, bo w PSG szykują się wysprzedaże, zwłaszcza jeśli UEFA dobierze się Francuzom do skóry z powodu FFP ;)
Z tym, że popatrz na to z innej strony - my podebraliśmy im Comana, który nie chciał podpisać kontraktu i był wolny a oni nam Alvesa, który miał ważny kontrakt z nami więc nie widzę tutaj plaskacza w stronę PSG tylko ponownie widzę plaskacza ze strony PSG. Przecież Marotta od nich mógł kasy wyciągnąć bo na biednego nie trafiło a według doniesień Matuidi wówczas jeszcze nie był w ogóle brany pod uwagę więc nie sadzę aby Marotta miał w tym swój cel.
FFP ? :lol:
Oni pokazali w jakim poważaniu to maja i jak to obchodzą przy zakupie Neymara.
Co Ty bazgrolisz jak Alves był jedną nogą w MC, a dopiero potem zmienił zdanie jak transfer Neymara stał się bardziej możliwy. Już odpuść temu Marottcie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2017, 22:57

A co ja napisałem na Marottę ?
W jakim MC był skoro później wyszło na światło dzienne jego powiązanie z Neymarem, który od dawna wiedział, że trafi tak czy siak do PSG. Z tym MC to nas pismaki karmiły a tak naprawdę nic nie wskazuje aby na poważnie myślał nad przenosinami tam. Pamiętaj, że zanim Alves trafił do nas to też romansował z PSG, Neymar po prostu definitywnie go przekonał.


Obrazek
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2017, 23:16

Nie wiem czemu uważasz, że Matuidi był alternatywą alternatyw? Nazwisko Matuidiego przewijało się od początku mercato i nie padało tam, że priorytetem ma być Matić, Emre Can, Milinkowić-Savić, czy N'Zonzi, tylko w mediach te nazwiska przewijały się razem ze sobą. Tak naprawdę pewnie sondowaliśmy wszystkich tych graczy, a może nawet jeszcze jakiś innych, pytając o ich dostępność, cenę itp i wybór padł na Francuza. Alternatywą alternatyw to mógłby być np. taki Parolo ;)

Co do transferu Matuidiego, to podzielam zdanie Małego. PSG jest trochę pod ścianą przez FFP i ten transfer mógł się pewnie odbyć po części dzięki transferowi Neymara. Co do PSG to jeszcze zobaczymy jak ta sprawa się rozstrzygnie, bo zgodnie z FFP to PSG mogłoby wydać w to okienko na transfery nawet z miliard euro, a czas na zrobienie porządku z finansami i tak mieliby do 30 czerwca 2018. Według mnie sprzedaże na koniec obecnego sezonu ich nie ominą. Nawet jak kasa na klauzulę Neya nadeszła z Kataru (na razie oficjalnego potwierdzenia tych doniesień nie ma - a mi się wydaje, że tak nie jest), to UEFA i tak może to uznać za niedozwolona pomoc i nałożyć karę 100/200 mln, czy wykluczyć PSG z Ligi Mistrzów na kilka lat. Dlaczego uważam, że transfer Neymara został zaksięgowany przez PSG - bo jak by tak nie było, to po co bawili się w wypożyczenie Mbappe, sprzedawali po zaniżonych cenach Matuidiego i Auriera, czy zmniejszali budżet płacowy przez wypożyczenia Krychy? To się kupy nie trzyma :whistle: Podsumowując - kasa na transfer Neymara musiała pochodzić ze środków PSG. Dzięki temu może w czerwcu 2018 będzie wreszcie szansa na Verattiego :prochno:

Na temat ewentualnych kar dla PSG można poczytać tutaj http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=76121


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 września 2017, 07:40

raczej Cavani odejdzie w pierwszej kolejności ale z FFP dobrze mówisz - nie ważne jak kupili Neymara muszą go zaksięgować u siebie w ten czy inny sposób


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 października 2017, 21:21

Matudi właśnie strzelił ładną bramkę Bułgarii.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 października 2017, 12:16

no i jak wg was prezentuje się Francuz po 8 kolejkach i dwóch meczach w LM? ja jestem szczerze zawiedziony bo o ile w ofensywie jego statystyki nie powalają jak zwykle o tyle w defensywie ma najsłabsze od lat... ale pomijając już statystyki to wizualnie też jakoś tak byle jak wg mnie, być może dlatego, że spodziewałem się po prostu dużo więcej chociaż nie wiem w sumie czemu?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 października 2017, 13:00

Wizualnie nie prezentuje się najgorzej. Spodziewałem się, że będzie bardziej rzadki.

Żeby było śmieszniej to na chwilę obecną nasz najlepszy nowy nabytek :prochno: #mercato100/10


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 października 2017, 13:24

Mam odczucia mniej więcej takie jak Maly. Byłem gorącym zwolennikiem tego transferu, oczekiwania względem Matuidiego miałem bardzo duże. Ciągle mam. Póki co nie ma bidy, ale jest niedosyt. Nie jest to w pełni to, czego oczekiwałem, ale ciągle jestem pozytywnie nastawiony wobec Francuza.

..i ciągle uważam, że Max po prostu nie ma ręki do pomocników.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2017, 14:41

Francuz lepiej z Pjaniciem, gorzej z Bentancurem. I tak milowo lepiej niż Khedira. Marchisio wróć... do gry i do formy sprzed 5 lat.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2017, 17:16

Przyjmowałem jego transfer z lekkim dystansem. Początkowo był obok Dybali chyba naszym najjaśniejszym punktem, a teraz gra jak cała drużyna. Chyba dotknął go Juventusowy syndrom wiosny. Mam wrażenie, że o wiele lepiej prezentowałby się w trzyosobowym bloku pomocy, bo tak błąka się gdzieś w okolicach środka pola lub skrzydła (sic!). Chyba na długi czas odbije mi się obrazek z meczu z Atalantą i ostatnich minut, gdzie stał biedaczek przy linii bocznej boiska razem z Sandro i Costą, a po środku pola błąkał się wiatr.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 17:28

no szczypek chyba wywołałeś wilka z lasu ;)

ale właśnie chyba tego mi najbardziej u niego brakuje - nie ma tego wejścia w pole karne jakie ma chociażby Khedira


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 17:58

Maly pisze:no szczypek chyba wywołałeś wilka z lasu ;)
Nie wydaje mi się, to forum ma takie fale nastroju, dziś Khedira jest wielki, ale co nam po tych trzech golach skoro w trzech kolejnych spotkaniach Niemiec będzie się znów błąkał po boisku? Będzie regularność, będziemy chwalić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 20:21

ja tam go nie chwalę ale regularność Matuidiego polega póki co na tym, że regularnie nie zachwyca ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 października 2017, 11:00

Maly pisze:ja tam go nie chwalę ale regularność Matuidiego polega póki co na tym, że regularnie nie zachwyca ;)
Czy ja wiem? Moim zdaniem w pierwszych meczach grał super i wydawało się, że w końcu mamy piłkarza, który skutecznie uprzykrzy życie środkowym pomocnikom drużyny przeciwnej. Niestety później dostosował się do miernego poziomu reszty drużyny...


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
dominikowaty

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2014
Posty: 204
Rejestracja: 06 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 04 lutego 2018, 17:41

Agresti pisze, że Matuidi nie zdąży na mecz z Tottenhamem.


ODPOWIEDZ