Serie A 17/18 (1): JUVENTUS F.C 3-0 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:59

No i mamy 3 pkt. Na plus Dybala, Costa, naprawdę świetnie potrafią klepać czego dowodem jest ostatnia akcja gdzie zgrywał do lichego a ten do dybali. Matuidi dobre wrażenie, dużo biegał, nie mógł jeszcze znaleźć sobie pozycji ale wyglądał po prostu solidnie i spokojnie. Generalnie przy trójce pomocników mecz wyglądał lepiej, nie było niepotrzebnych crossów tylko więcej wymiany po ziemi. Rugani najlepiej z obrońców, choć miał dwa niepewne zagrania, ale na wyprzedzenie grał bardzo dobrze. Igła strasznie irytuje, fakt zdobył bramkę w dodatku lewą nogą, ale często może zagrać szybciej i nie robi tego, holuje piłkę i nic z tego nie wynika. To jest cholernie irytujące. Reszta bez większych fajerwerków lub błędów.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:00

Zobaczylem to, co chcialem zobaczyc. Jest kilka bardzo pozytywnych elementow w naszej grze. Po pierwsze, gra na wyprzedzenie - Rugani bardzo dobrze wyglada w tym elemencie, zreszta nie tylko on, bo po wejsciu w drugiej polowie Matuidi rowniez wygladal w tej materii bardzo dobrze. W ogole, wrazenie momentami odniosłem takie, ze troche agresywniej gramy w obronie niz jeszcze to mialo miejsce w zeszlym sezonie.

Drugi element, z ktorego jestem zadowolony to mozliwosci w ofensywie. W pierwszej polowie nie bylo to do konca widoczne, ale w drugiej gdy na boisku pojawił sie Costa - wygladalo to momentami ciekawie. Brakuje oczywiscie zgrania i schematów ale to kwestia czasu.

Dobra zmiana Khediry. Matuidi wyglada bardzo, bardzo dynamicznie. Szybko wraca do defensywy, to bedzie swietne wzmocnienie. Szkoda, ze dopiero teraz, a nie rok temu ;).

Najwieksze flopy tego meczu to Marchisio i Higuain (mimo gola). Niemniej jednak, mamy dopiero polowe sierpnia, zdążą złapać formę.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:01

Ok, myślałem że będzie dużo gorzej, ale się myliłem. Piknik i sielanka. Oby tak do końca.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:05

Matuidi - jakbym widział starego, dobrego Vieirę z arsenalu, bądź naszego Momo Sissoko za najelszpych lat, bądź nawet tego Pogbę, tylko bardziej agresywnego. Taki przecinak nam się mocno przyda. Oby grał w podstawie już niedługo. Transfer mega!

Costa - narazie nie ma z kim grać. Mam nadzieję, że zajmie miejsce Cuadrado niedługo


Sono un Ultras Bianconero :juve:
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:06

Il_Bianconero pisze:Pisałem o biciu głowa w mur przy stanie 1:0
Czekaj a to nie mozna pisać tylko w przerwie? Jestem niedoinformowany? :P Nie patrzyłem na godzine, założyłem że napisałeś w przerwie, bo tak zawsze było chyba..?

Co do meczyka to zacny. Costa ma turbo w tyłku, dawno nie mieliśmy tak szybkiego zawodnika. Troche mnie Pipita wkurza, z każdej pozycji próbuje walić na brame. Cóż, jedna weszła, piękna akcja ostatecznie, więc nie ma co marudzić. W sumie ogórków jak ogrywaliśmy tak ogrywamy, także teges... Czekam na poważniejszych przeciwników, bo już Lazio pokazało trochę nasze braki.

Po obu tych spotkaniach wniosek jest dla mnie taki, że trochę zmienił się układ sił w naszej drużynie. Przez parę sezonów słynęliśmy z żelaznej defensywy, teraz mam wrażenie, że tutaj pojawiły się luki. ŚO jakoś obsadzone, Rugani się rozegra i nie będzie płaczu po Bonusie. Kwestia PO, bo tam troszku kaplica. Ostatecznie Lichy wcale, a wcale tak źle nie broni, ale tak w 60% xD Także na ogórasa wystarczy na bank, ale co z lepszymi zespołami?
W ataku mamy większy potencjał za to, w środku właściwie 4 graczy którzy juz pokazywali bardzo wysokie umiejętności w swoich karierach. Do niepocieszony dzisiaj Frryderyk i Costa, no no... Będzie ciekawy sezon mam wrażenie i mniej usypiającej gry. Tylko nie wiem czy to nam wyjdzie na lepsze... :prochno:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:10

Druga polowa duzo lepsza. Co prawda po czesci wynikalo to z wyniku i skapcanialego juz Cagliari, ale i sama gra zazebiala sie juz duzo lepiej.

Mamy moc z przodu. Dobre zmiany, kapitalna Costy, ktory zaskakuje nieszablonowymi zagraniami. Matuidi fajnie sie pokazal, nie unikal gry. :ok:

Dybala MVP, powinna byc trojka.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:15

Dybala był najlepszy ale troche samolubnie momentami
Alex Sandro zbyt agresywnie w obronie,zdziwiłem się że skończył bez żółtej kartki
Rozważania jaką gramy formacją i kto i gdzie przy stanie 3-0 nie mają sensu

Buffon czyste konto +obroniony karny
Sandro czyste konto + asysta
Dybala gol

I love this game


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:20

Czachowski: Dybala MVP, bla bla bla...
Dybala w tym samym momencie: nie wypuszczę Khediry na setkę, pójdę w swój marny drybling między trzech i stracę piłkę po raz dwudziesty....
:rotfl:

Ja nawet rozumiem czym kierują się chwalący zawodnika po takim meczu, był pod grą, trafił efektownie w poprzeczkę itp. także nie szarpmy się o drewnianego Pawła. :P


calma calma
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:23

@Wojtek - cieszę się, że to Ty miałeś rację że swoim typem niż ja ze swoim przeczuciem :)

Druga połowa to dobicie rywala i dowiezienie wyniku. Higuain przez godzinę nic nie grał a potem w 5 minut gol i kolejna fajna okazja. Przy golu na 3:0 asysta Alexa Sandro, ale zwróćcie uwagę na podanie Mandzukicia do Khediry :bravo: .

Fajnie się oglądało Matuidiego. Gość jest bardzo dynamiczny, szybko przechodzi z obrony do ataku i odwrotnie. Dzięki niemu będziemy mogli walczyć o opanowanie środka, bo np w meczu z Lazio przegraliśmy w tym sektorze boiska całkowicie.

Costa znowu potwierdza wyższość nad Cuadrado chociażby tzw. inteligencją boiskową.

Jaką my formacją graliśmy pod koniec? Chyba było to 4-3- coś tam, bo średnio mi to do 4-3-3 pasowało.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:24

Pluto pisze:Czachowski: Dybala MVP, bla bla bla...
Dybala w tym samym momencie: nie wypuszczę Khediry na setkę, pójdę w swój marny drybling między trzech i stracę piłkę po raz dwudziesty....
Z tego co pamiętam to Khedira był na spalonym, wybiegł nie w tempo. Chyba, że ktoś ma powtórkę to chętnie na spokojnie zerkne raz jeszcze.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:27

Gandalf8 pisze:Jaką my formacją graliśmy pod koniec? Chyba było to 4-3- coś tam, bo średnio mi to do 4-3-3 pasowało.
Biorąc pod uwagę to, że Khedira kilkukrotnie grał środkowego napastnika i lewego skrzydłowego? Jakieś 4-fantazja :D

Dobrze, że Gigi wyjął tego karniaka.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 20:29

CavAllano pisze:Defensywa jak nie grala tak nie gra
Głównie za sprawą... Sandro.
CavAllano pisze:Miala byc koncentracja po Cardiff
Wyleczyć się z Cardiff muszą przede wszystkim kibice juvepoland, czyli Ci co na finał LM powołują się przy spotkaniu z Cagliari.
Kamex22 pisze:Blaise bardzo dobrze wg mnie jak na debiut.
Nie wiem czy to dobry wytęp, czy zły, czy pozostawiony bez oceny, widać jednak że Francuz przyszedł z zespołu który miał piłkę ciągle przy nodze. Dobrze, że jest. Bo widmo Krychowiaka czy innego Rinconopodobnego zaglądało w oczy.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 21:00

wagner pisze:
CavAllano pisze:Miala byc koncentracja po Cardiff
Wyleczyć się z Cardiff muszą przede wszystkim kibice juvepoland, czyli Ci co na finał LM powołują się przy spotkaniu z Cagliari.
Jasne, a srodowisko Juve ciagle wspominajace ten mecz juz sie z tego wyleczylo. :whistle: Gdybys byl bardziej uwazny wiedzialbys, ze w tygodniu Dybala mowil o koszmarze z Walii, przed Superpucharem o checi rewanzu mowil Allegri. Kibice maja pelne prawo w dalszym ciagu miec to w glowie, sami gracze tez maja.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 21:07

Najlepszym remedium na "kaca" z Cardiff będzie zniszczyć tę ligę ponownie i dojść daleko w LM, a najlepiej wygrać. Będzie jeszcze trudniej niż rok temu ale stać nas na to. Po finale sam byłem zniechęcony, jeszcze do niedawna, ale powolutku moja wiara i entuzjazm wracają ;)

Dzisiejszy mecz był w porządku, ciężko o daleko idące wnioski z racji początku sezonu. Na pewno drużyna zacznie grac lepiej zwłaszcza w fazie def. Czekam też na regularne występu Matuidiego, Berny i Costy, patrząc po kilkunastu minutach 2 z tej 3 dzisiaj mogą być znacznym wsparciem.
Jestem pełen optymizmu, mimo porażki z Lazio i swojego nastawienia jeszcze kilkanaście dni temu.


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 21:12

jackop pisze:
Gandalf8 pisze:Jaką my formacją graliśmy pod koniec? Chyba było to 4-3- coś tam, bo średnio mi to do 4-3-3 pasowało.
Biorąc pod uwagę to, że Khedira kilkukrotnie grał środkowego napastnika i lewego skrzydłowego? Jakieś 4-fantazja :D
Według mnie 4-5-1 albo dokładniej 4-1-4-1 z cofniętym Pjaniciem


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Zablokowany