Bundesliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 14:55

CavAllano pisze:
gpl88 pisze:No pieknie Bayern wypożyczył Jamesa 2 lata x5mln z opcją wykupu za 35mln.
Cheapeu bas
Nie ma jeszcze oficjalnie warunków finansowych. Póki co sam klub informował o wypożyczeniu.
Jeżeli to prawda to bardzo spoko warunki. Bez obligatoryjnego wykupu, a jak się sprawdzi to mają go łącznie za 45 baniek. Niezła promka.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 08:31

http://bundesliga.onet.pl/uli-hoeness-n ... zow/mt7kje

On atak na serio? :think: Przecież Bayern jest na 6 miejscu w tabeli klubów, które wydały dotychczas najwięcej i na 4 jeśli chodzi o bilans transferowy :prochno:


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 12:59

Poulinho pisze:http://bundesliga.onet.pl/uli-hoeness-n ... zow/mt7kje

On atak na serio? :think: Przecież Bayern jest na 6 miejscu w tabeli klubów, które wydały dotychczas najwięcej i na 4 jeśli chodzi o bilans transferowy :prochno:
Może to zagrywka w stylu Mourinho, czyli zdjęcie presji z trenera i piłkarzy :prochno:
Chyba nikt nie bierze tego na serio, przecież Bayern to jeden z najbogatszych klubów na świecie, w dodatku z szeroką i wyrównaną kadrą, na pewno będą się liczyć w LM, jak co roku zresztą.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 07:52

A Ty tak serio z tą ufnością w słowa Onetu? :) Tłumaczę z niemieckiego newsa, powiedział o tym, że dla Bayernu podstawowe cele na sezon to liga i Puchar Niemiec oraz jak najlepszy wynik w CL. Potem mówił, że Bayern nie ma zamiaru wydawać takich pieniędzy na jak PSG, nawet jeżeli z miejsca czyni to faworytem do wygrania CL to dla niego ważniejszy jest systematyczny rozwój drużyny.

Przeczytaj to oczami "dziennikarza" Onetu i wyjdzie, że Bayern nie ma szansy na CL :prochno:


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2017, 10:03

No właśnie nie wierzyłem zbytnio w taki kontekst słów dlatego tutaj to wrzuciłem, by zaprzeczyć/potwierdzić :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 08:54

Bayern bardzo słabo w tych sparingach. O ile z Napoli 2 garnitur Bayernu miał prawo przegrać o tyle porażki z Milanem, Liverpoolem oraz interem oprócz wyników charakteryzowały się fatalna grą. Nie mam wątpliwości, że Bayern będzie bardzo mocny ale wyraźnie coś tam siadło, zmęczenie materiału, ostre treningi Carlo czy ultra piknikowe podejście do tych meczów ? Wczoraj skończyło się gwizdami.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 10:02

MRN pisze:Bayern bardzo słabo w tych sparingach. O ile z Napoli 2 garnitur Bayernu miał prawo przegrać o tyle porażki z Milanem, Liverpoolem oraz interem oprócz wyników charakteryzowały się fatalna grą. Nie mam wątpliwości, że Bayern będzie bardzo mocny ale wyraźnie coś tam siadło, zmęczenie materiału, ostre treningi Carlo czy ultra piknikowe podejście do tych meczów ? Wczoraj skończyło się gwizdami.
Ja bym nie wyciągał z tych sparingów zbyt pochopnych wniosków. W sobotę mecz o Superpuchar z Dortmundem, który odpowie na część pytań dotyczących ekipy Bawarczyków.
Swoją droga jestem ciekaw BVB bez Tuchela. Myślę, że zarząd szybko pożałuje jego zwolnienia.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 15:07

To nie są takie pochopne wnioski. Można mówić, że to tylko sparingi, ale nie pamiętam lata, żeby Bayern był odjeżdżany przez prawie wszystkich i to w takim stylu. Zawodnicy są jak dzieci we mgle (Sanches!), do tego wyraźnie kuleje zdrowie. James już też wypadł. Nie było Euro, MŚ, a w Monachium już szpital. Lewy wciąż jakby jakiś obrażony. Rozumiem, że może się frustrować na brak sytuacji, ale to nie polepszy sprawy. Muller powoli staje siębardziej maskotką niż zagrożeniem w ataku. Facet od 2 lat nie może znaleźć formy :facepalm: Trzeciej opcji w ataku brak. Coś czuję biedny w sukcesy sezon, za to dobry na przebudzenie i spore zmiany kadrowe za rok (Bayern zazwyczaj taki miał, te ostatnie lata dominacji w Niemczech to jednak trochę ewenement). 3-4 miejsce w grupie w CL też mnie nie zdziwi, jeżeli będzie mocny zestaw rywali. Zmiana warty jest potrzebna.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 15:47

Effe pisze:To nie są takie pochopne wnioski. Można mówić, że to tylko sparingi, ale nie pamiętam lata, żeby Bayern był odjeżdżany przez prawie wszystkich i to w takim stylu. Zawodnicy są jak dzieci we mgle (Sanches!), do tego wyraźnie kuleje zdrowie. James już też wypadł. Nie było Euro, MŚ, a w Monachium już szpital. Lewy wciąż jakby jakiś obrażony. Rozumiem, że może się frustrować na brak sytuacji, ale to nie polepszy sprawy. Muller powoli staje siębardziej maskotką niż zagrożeniem w ataku. Facet od 2 lat nie może znaleźć formy :facepalm: Trzeciej opcji w ataku brak. Coś czuję biedny w sukcesy sezon, za to dobry na przebudzenie i spore zmiany kadrowe za rok (Bayern zazwyczaj taki miał, te ostatnie lata dominacji w Niemczech to jednak trochę ewenement). 3-4 miejsce w grupie w CL też mnie nie zdziwi, jeżeli będzie mocny zestaw rywali. Zmiana warty jest potrzebna.
Z tym Mullerem to chyba trochę przesadziłeś, chłop miał tragiczny poprzedni sezon, ale w trakcie rozgrywek 15/16 strzelił 32 bramki i zaliczył 12 asyst, to chyba nie są statystyki piłkarza bez formy :D
Co do postawy Bayernu w trakcie sparingów, to z pewnością znasz temat znacznie lepiej ode mnie, ale poczekałbym jeszcze z ferowaniem wyroków do pierwszych spotkań o stawkę ;)


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 18:42

Racja, rozpędziłem się z Mullerem. Dużo się u mnie dzieje i świruję z określeniami czasu ostatnio :doh:

Nie chcę ferować wyroków tylko po prostu tak przewidywalnych, nieporadnych Bawarczyków dawno nie widziałem. Można powiedzieć, że to zwykłe niechcemisię w meczach towarzyskich, ale czy na pewno? Rywale też nie gryzą trawy ale widać jakiś pomysł, różnorodność. W grze Bayernu jest taka nędza, że ciężko na to patrzeć :facepalm: Kilka razy na mecz Coman leci na upartego do końcowej linii i wrzuca do nikogo, jeżeli to wariant zaplanowany to czy on tak niedbale to robi czy też po prostu inaczej nie umie? Ribery akurat jako jeden chce i to widać, ale niestety widać też, że pewnych ograniczeń w tym wieku nie przeskoczy. To zawodnik od zawsze bazujący na dynamice, niedoleczone urazy i wiek swoje robią. Lewy mnie zaczyna irytować nadąsaniem. Jak wspomniałem, partnerzy w ogóle go nie kreują, ale swoim przewracaniem oczu tego nie zmieni. O obronie szkoda mi pisać, bo w tych meczach to kompletny chaos. Nie rozumiem też kiedy Rafinha na dobre awansował do pierwszego wyboru na prawą stronę. Facet sprowadzony dawno temu jako rezerwowy, korzystający na pomysłach Guardioli z Kapitanem w środku pola, nie grał dobrze. I dalej nie gra dobrze, bo to nie jest tej klasy zawodnik. Może Kimmich będzie lepszy jeżeli tam zagra, ale też przerzucanie go po całym boisku to trochę słaby pomysł. Jak kiedyś z Alabą, z którego chciano zrobić gracza środka pola.
Odwrotną drogę póki co pokonuje James Rodriguez. Przecież to jest gościu do grania za napastnikami. Tymczasem tak coś czułem, że Bawarczycy chwycili okazję i zamiast szukać kogoś na skrzydło to wrzucą tam Kolumbijczyka. Póki co nawet nie chce mi się komentować efektów.
To mniejszy problem, ale lato pokazało też, że brakuje rezerwowego bramkarza na poziomie. Jednak długie siedzenie na ławce w niektóych przypadkach robi swoje i obecnie manekin nie byłby dużo słabszy. Ech.
O Sanchesie nie chce mi się pisać, ale nie zdziwię się jak za jakiś czas podpali własny dom jak pewien Brazylijczyk podsunięty przez Elbera. Będzie problem kogo wybrać największą wtopą transferową :P Póki co już pokazał w pewnym własnym filmiku, że inteligencją nie grzeszy w życiu. Na boisku niestety też nie :roll:

Także podsumowując, ciężko o optymizm, ponieważ:
1. wygląda to nie za fajnie w sparingach,
2. wiek kluczowych zawodników raczej nie pozwala na oczekiwanie cudów,
3. młodzi póki co rozczarowują,
4. mamy wakacje, a w Bayernie już szpital - zaglądając w karty pacjentów ciężko być optymistą, że to się zmieni.

Ale jak będzie to zobaczymy, chociaż w kontekście Superpucharu naprawdę się zdziwię, jeżeli zobaczę inny Bayern niż ten np. z LFC. Niechcemisię to jedno, jak im się nawet zachce to pewnych rzeczy nie przeskoczą.

Także tego. Ostatni raz tak marudziłem sporo lat temu i niestety BVB pokazało wtedy Bayernowi miejsce w szeregu :P Plus taki, że potem zarząd zrobił bardzo fajne rzeczy i efekty były piękne. Taka kolej losu.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 19:13

Rozumiem Twój nastrój, pewnie byłym w podobnym, gdyby Juve grało taką kaszanę w sparingach.
O Lewandowskim nie będę się wypowiadał, bo go zwyczajnie nie lubię. Moja znajoma, która pracowała jako kelnerka w jednym z sopockich klubów kiedyś go obsługiwała i potwierdziła moje podejrzenia, że to zwyczajny buc.
Co do prawej obrony, to mamy ten sam problem, a na rynku bardzo słabo z potencjalnymi następcami, Lahm was zostawił trochę na lodzie :confused:
Jeżeli chodzi o Jamesa, to zawsze mnie dziwiło wystawianie tego piłkarza na skrzydle, on jest zwyczajnie za wolny na tą pozycję, do tego neutralizuje ona w zasadzie wszystkie jego zalety, tym bardziej dziwi oddanie przez was Costy do nas.
Robben i Ribery - wiadomo, są już co raz starsi, biologii nie oszukasz.
Od samego początku nie ogarniałem hype'u na Sanchesa. Oczywiście nie oglądałem go nigdy za dużo w Benfice, ale na Euro, gdzie niby tak zachwycał, moim zdaniem nie pokazał nic wielkiego. Tym bardziej mnie zdziwiło, jak kupiliście go za tyle hajsu. Każdy musi się w końcu pomylić.
W ogóle odnoszę wrażenie, że Ancelotti sobie nie za dobrze radzi w Bayernie. Sądziłem, że taki trener, mając tak silną kadrę stworzy nową jakość, coś na wzór Milanu z najlepszych lat. Tymczasem w moim odczuciu radzi sobie gorzej niż Guardiola.
Oczywiście historia może zatoczyć koło, ale uważam, że nie macie zbytnio konkurencji. BVB poza transferem Dahouda nie przeprowadziła żadnej spektakularnej transakcji, do tego tam też jest tradycyjnie szpital (chyba nawet nie mają żadnego zdrowego lewego obrońcy). Co więcej, stracili świetnego trenera, jakim jest Tuchel, a zastąpili go wielką niewiadomą. Z tych względów nie jestem przekonany, że są w stanie odebrać wam mistrzostwo.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 19:31

Byłem mega fanem zatrudnienia Carlo ale muszę zgodzić się z Tobą, tak samo myślę o jego pracy. Aktualnie Bayern zatracił już prawie wszystko co było dobre za Guardioli, a Carlo póki co nie wniósł nic.

Sanches podobno zagrał wybitne Euro jak na swój wiek. Nie wiem, ja tego geniuszu nie widziałem, ale kim ja jestem. Niestety teraz zaczynam sądzić, że Bayern kupił go dlatego, bo w Manchester United go bardzo chcieli :P Na zasadzie, skoro oni go chcą to musi być dobry.

Ale póki co to jeszcze nie jest największy niewypał :D
- Prawda Breno?
- Ja, ja, gut, gut

Obrazek


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 września 2017, 10:11

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... sprzedany/

Cicho tu o mocnym wywiadzie Lewego dla Der Spiegel. Co myślicie? Po kilku miesiącach zapomną mu w Bawarii te słowa, czy już teraz można w ciemno stawiać, że od lipca '18 Polak będzie następcą Benzemy w Realu?

Jestem również ciekawy, ku któremu podejściu się skłaniacie - Lewandowskiego czy duetu Rummenigge-Hoeness? Nie przypominam sobie drugiego piłkarza, który nie będąc na aucie w danym klubie, tak otwarcie krytykuje kierunek obrany przez swoich szefów.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2017, 10:17

Czasami nadchodzi moment, że trzeba skorzystać z tego co los daje spróbować wskoczyć na wyższy poziom. Lewy w Bayernie rozwinął się do klasy światowej i chyba to w Bayernie jego ostatni sezon. Nie wiem czy wyląduje w Realu ale w sumie tylko Real gwarantuje mu szersze perspektywy zarówno finansowe jak i sportowe.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 września 2017, 10:48

nie czytałem co powiedział ale z całym szacunkiem do Roberta - Real nie kupuje takich starych dziadków więc ewentualnie musi sobie poszukać innego klubu ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ