Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:15

N'zonzi może i spoko ale płacąc jego klauzule czyli 40mln to moim zdaniem głupota.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:16

Cabrini_idol pisze:
Basiek pisze:
Cabrini_idol pisze:Czaicie ludzie, że Juventus nadal nie jest na takim poziomie finansowym, żeby utrzymywać samych topów w pierwszej 11 ? Jesteśmy na 10 pozycji wg forbsa jeśli chodzi o wartość klubu jak i dochodów rocznych. MU, Real, Barca są 2 miliardy przed nami jeśli chodzi o wartość i kilkaset milionów jeśli chodzi o dochody.Jeśli miałbym stawiać kto może odejść, żeby nam sfinansować mercato to stawiałbym właśnie na Sandro (<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>)
Tottenham jest mniej więcej na tym samym poziomie finansowym, co my. Nie przypominam sobie, żeby w ostatnich latach pozbyli się jednej ze swoich gwiazd, żeby sfinansować sobie mercato(poza Bale'm bodaj 4 lata temu). A trochę ich mają, bo Eriksen, Alli czy Kane to gracze z topu. Więc chyba nie tu jest problem.
A kupili kogoś za 90 mln ? Mają takie kontrakty jak Igła czy Dybala czy od tego roku Allegri ? Nie bo oszczędzają gdzie indzie.
Nie bardzo wiem czego ma dowieść ten argument-kupiliśmy za 90, ale sprzedaliśmy bardzo ważne ogniwo za 105. Ja tylko sugeruję, że można budować drużynę bez pozbywania się co roku czołowych piłkarzy, mimo że kusi ich czołówka europejska. My też nie kupilibyśmy nikogo za 90, gdyby nie kasa z Pogby. Totki też wcale nie wydają mało, bo co roku powyżej 70 mln euro. Kontrakty to osobna sprawa, tak samo jak sam poziom sportowy obu drużyn. Porównałem nas z nimi tylko dlatego, że podobnie wypadamy w bilansach finansowych.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:20

Genoa zaproponowała nam, że mogą wypożyczyć Mandragorę. -Secolo XIX

NA weekend zamykamy transfer Schicka -Cor Sport.


Obrazek
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:35

Kupujemy tyle na ile pozwala nam nasze finanse, w zeszłym roku przychody ok 388mln, w tym roku pewnie z 430mln=<. Juve nie jest klubem do zarabiania, inwestujemy wszystko, ten i następny rok może być ostatni gdzie będzie mało klubów z Włoch- Milan się zbroi(póki co świetne mercato mają)
Roma i Napoli może w końcu odpalą w LM. Mamy 2 lata na inwestycje $ z LM.

Na LM brakuje nam trochę jakości(jak porównać Cuadrado vs Ronaldo?) ale i tak byliśmy 45min od sukcesu. Brakuje też szerszej ławki bo gdy przychodziły ważne mecze i trzeba było oszczędzać skład to padały remisy, Real na rezerwie ugrywał o 4:0.

Systematycznie wydajemy coraz więcej na płace, zawodników, od paru lat najwięcej w lidze ale też najwięcej indywidualnie od nie dawna.
Na pewno trzeba się zastanowić na podejściem dawania pozwolenia na odejście zawodnikom, ale:

Tevez- jakby został i pokazał swoja drugą stronę?
Vidal- słabsza forma od 2lat, powracajaca kontuzja kolana, picie, imprezy, potrzeba zmiany z większymi zarobkami- w Bayernie dostał kontrakt na poziomie Higuaina a wtedy nie mogliśmy zrobić takiego kominu płacowego
Pogba- w ManUtd dostał taki kontrakt którego nie mogliśmy sami dać a zarobiliśmy na nim fortunę

Sprzedaż Bonucciego- najmłodszy z BBC, powinien zostać, ale też on jest najlepszy w grze 3 obrońcami, w dwójce już nie jest tak dobrze, Allegri też wspominał że Rugani jest jego naturalnym następcą.
ALE jakby za powiedzmy 70mln(+60mln) kupili kogoś klasy Mbappe który zrobi różnicę i zdobędzie kiedys złotą piłkę to dlaczego nie! Niestety on raczej za rok do Realu przejdzie.

Wierzę w zarząd, ale proszę już mniej takich wynalazków jak Rincon i dania trenerowi zawodników żeby na skrzydło nie dawał Sturaro lub Leminę.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:40

Profesor pisze:Kupujemy tyle na ile pozwala nam nasze finanse, w zeszłym roku przychody ok 388mln, w tym roku pewnie z 430mln=<
Zgadzam się ze wszystkim tylko nie z tym. W tym roku wygenerujemy przychód na poziomie 550 mln euro ( po części dzięki sprzedaży Pogby i proficie na nim, bo kosztował grosze jak go sprowadzaliśmy.


Obrazek
tony89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2016
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2016

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:41

Generalnie to porównywanie Ronaldo do kogokolwiek poza Messim to duże nadużycie, nie tylko do Cuadrado.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:50

W Przyszłym sezonie powinniśmy ewidentnie już zacząć wprowadzać Ruganiego do podstawy.
Też jestem tego samego zdania. Pytanie co w tej kwestii sądzi Max i zarząd :think:
a sprzedanie Bonucciego za oferte 50 milionową + Matić - serio odrzucilibyście taką ofertę? zwlaszcza ze Matić zaliczył świetny sezon?
Oferta z gatunku tych, nad którymi trzeba by się poważnie zastanowić. Osobiście jestem fanem Maticia, gość potrafi niesamowicie rozegrać piłkę. Dobrze by było, aby do nas trafił.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:58

Cabrini_idol pisze:Po części racja, ale chyba nie sądzisz, że nas stać na taki skład i takie kontrakty jak w Realu czy np MU czy MC ? Nie stać nas jeszcze. Tzn stać nas na 2-3 grube kontrakty ale nie na tyle co w wyżej wymienionych klubach. Musicie to zrozumieć.
Ja to rozumiem. Ale nikt im zaraz nie każe szaleć w okienku. Chodzi o ZATRZYMANIE trzonu zespołu i dorzucenie 2/3 kloców, wzmocnienie ławki. Akurat stać nas na wzmocnienia, o których się w mediach pisze, nikt tu nie podaje nazwisk takich jak choćby Mbappe. Lepiej w teorii w mniejszym stopniu wzmocnić zespół niż mieć do czynienia z przebudową.

Do tych jarających się RZEKOMĄ ofertą Chelsea za Bonucciego - wszystko fajnie, przyjemnie, przyjęliście ją, macie ponad 50 mln i Maticia. Teraz pytanie za 100 pkt. - kto w miejsce Leo (bez utraty jakości)? Nie silcie się, bo nie macie sensownej odpowiedzi na to pytanie.
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2017, 11:00 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 10:59

Utrzymanie trzonu plus 2-3 kloce. Każdy z tych kloców 40 mln :prochno: czyli około 120 mln trzeba zainwestować, żeby podnieść OD RAZU jakość zespołu. Bernarderschi 40-50 mln. Tolisso 40-50 mln. Costa 40 mln. A już wydaliśmy na Schicka 25 mln, wykupiliśmy Cuadrado za prawie 20mln i Benatię za prawie 20 mln. Czyli już 60 mln nie nasze. A gdzie wzmacnianie ławki jeszcze ?

Nie wiem czy nas stać. Wy też nie wiecie.

Kogo możemy pogonić ? Leminę? Nie wierzę w 20 mln. Podobnie Poniedziałek, jak pójdzie to za nie więcej niż 10 mln.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:11

Dajmy sobie na starcie spokój z tym Bernardeschim, który póki co jest jedynie potencjalnie bardzo dobrym zawodnikiem. Ja tam u niego nie widzę tego, czym w swoim czasie imponował Dybala. Pomijam już kwestię statystyk, jest po prostu jednym z kilku dobrych w lidze. Brać gościa za ogromne pieniądze z i to z Fiorentiny, która nam na rękę na pewno by nie poszła (przypominam, że była gotowa oddać Cuadrado za granicę za mniejsze środki), gościa bez żadnego doświadczenia w Europie - nie tędy droga. Na takiego rezerwowego nas nie stać, a na chwilę obecną na pewno nie jest to zawodnik, który miałby szturmem zdobyć pierwszy skład, nie mówiąc o tym, że raczej nie ktoś taki doprowadziłby nas do LM... Jeśli chcemy powalczyć ponownie o LM potrzebujemy topa na tu i teraz, a nie typa, dla którego to ogromny przeskok i który byłby wprowadzany jakieś pół roku. Co innego młodzi wychowankowie w składzie, których można wprowadzać do składu (jak w Realu), a co innego pan zagadka za takie pieniądze.

Akurat mamy coraz więcej doniesień o Zazie w Valencii za 20 mln.
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2017, 11:12 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:11

Sprzedaż Bonucciego to dla tego Juventusu byłoby jak sprzedaż Messiego czy Ronaldo przez ich obecne kluby. Ludzie...taki temat nie powinien w ogóle istnieć i być poruszany.
Dla mnie must have w tym okienku to Tolisso i Fabinho. Gości dzieli bardzo niewiele od bycia TOPem na swoich pozycjach. Powinniśmy ich zgarnąć bez względu na koszty. Pomimo posiadania Pjanicia uważam, że przegraliśmy tą LM środkiem pola. Khedira to dobry przecinak, ale trochę za wolny...ciągle jest dobry, a czasem i świetny, niestety Marchisio się połamał,a Rincon, Sturaro, Asamoah czy Lemina to co najwyżej średnie ligowe wyrobniki. Opchnięcie młodego murzyna i pozbycie się Sturaro (tak wiem...może i mało prawdopodobne, ale ciągle nie mogę zrozumieć co on robi w tym klubie. Dawno nie widziałem takiego...nijakiego zawodnika) choćby za 10 mln byłoby ok. Jak niby mamy te 120 mln, a już wydaliśmy 60 to może udałoby się na jakichś waflach uzbierać choć 30 mln...ponoć jest oferta 20 mln za Lemine :pray:

A jak słyszę o 40-50 mln za chłopczyka z Violi to...wolę popukać się w czoło i spokojnie pozwolić lekarzom poskładać do kupy Pjace.

Na szybko jeszcze sobie sprawdziłem transfery bo wydawało mi się, że o jakichś zapomniałem i tak...zapomniałem, że kupiliśmy tego gówniarza z Boca no i wpadło 20 mln za Comana...i niby teraz jesteśmy jakieś mln na minusie. Nie ma tragedii.
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2017, 11:17 przez Shadow Marshall, łącznie zmieniany 1 raz.


livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:15

wagner pisze:
livinglegend pisze:Jak czytam o gotowości do pozbycia się Bonucciego i pomysłach jak Costa, N'Zonzi, Matić i De Sciglio to przyjmuję, że Juve nie celuje w wygranie LM tylko w umocnienie się w Top 8 Europy.
Deja vu aka Vidal aka Pogba, bez których sobie radzimy.
Tak, szczególnie w finale sobie poradziliśmy.


Arrivederci Mauro e David :(
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:16

Na tym forum bardzo wiele osób żyje przeszłością i nie może się pogodzić z tym, że obecna generacja Włochów wcale taka cudowna nie jest i niestety Juve odchodzi od modelu budowy klubu na graczach z Półwyspu Apenińskiego. Świetnych Włochów można by policzyć na palcach jednej dłoni. Bernardeschiego za takie pieniądze to sobie może City kupować.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:18

livinglegend pisze:Tak, szczególnie w finale sobie poradziliśmy.
W 2015 mieliśmy ich trzech. Przypomnieć Ci efekty ?
CavAllano pisze:Bernardeschiego
Również nie jestem fanem. Gdyby tylko Mertensa miał klauzule ogólna, a nie tylko poza Serie A :D


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:40

Cabrini_idol pisze:Utrzymanie trzonu plus 2-3 kloce. Każdy z tych kloców 40 mln :prochno: czyli około 120 mln trzeba zainwestować, żeby podnieść OD RAZU jakość zespołu. Bernarderschi 40-50 mln. Tolisso 40-50 mln. Costa 40 mln. A już wydaliśmy na Schicka 25 mln, wykupiliśmy Cuadrado za prawie 20mln i Benatię za prawie 20 mln. Czyli już 60 mln nie nasze. A gdzie wzmacnianie ławki jeszcze ?

Nie wiem czy nas stać. Wy też nie wiecie.

Kogo możemy pogonić ? Leminę? Nie wierzę w 20 mln. Podobnie Poniedziałek, jak pójdzie to za nie więcej niż 10 mln.
Pamiętaj, że dostaniemy kasę od Valencii za Zazę. Odnośnie Leminy i Asamoaha, to żeby kupić nowych graczy i tak będziemy musieli kogoś sprzedać (a ta dwójka, razem z Lichym jest pewnie na czele rankingu).
Jeśli poważnie myślimy nad puszczeniem Alexa Sandro (nawet za dobre pieniądze), to dlaczego nie ściągnęliśmy darmowego Kolasinaca? Bośniak pewnie chciał wysoką pensję, ale przychodząc za free i tak by się to zwróciło.
Nie ma też najmniejszych wątpliwości, iż musimy kupić klasowego środkowego pomocnika, bo Marchisio wczoraj zszedł z boiska w 18 minucie. Nie wiem jak poważny jest jego uraz, ale konieczne jest zapewnienie sobie alternatywy na wypadek dłuższego wypadnięcia Claudio z gry, np w środku sezonu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany