Najlepszy piłkarz na świecie?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 18:29

Makiavel pisze:Lewy Złotej Piłki nie dostanie. Z całej trójki przyznałbym ją Neymarowi, bo jego występ w finale LM pamiętam a Messiego - nie.
Wiadomo, żadnego zaskoczenia nie ma. Tak długo jak Ronaldo i Messi będą razem grać, tak długo rywalizacja między nimi będzie napędzana na wszelkie możliwe sposoby. Ja tylko krótko: w moim odczuciu obecność Portugalczyka w finałowej trójce jest mocno naciągana. Fanboyem Lewego nie jestem, ale miałem nadzieję, że uda mu się wbić na podium bo zwyczajnie na to zasłużył.

A co do zwycięzcy to trudna sprawa... nie lubię Neymara, ale chyba życzę mu tej nagrody i detronizacji duetu Messi - Ronaldo. Przydałby się jakiś powiew świeżości.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 19:09

Hmmm cóż znów towarzystwo wzajemnej (nie)adoracji w dwójce :facepalm: Szczerze mówiąc rok bez wyraźnego lidera. Nie było również mistrzostw żadnych. Chociaż w sumie, zeszłym 2014 roku, też za grę na mundialu nikt nie dostał.Gdyby tą nagrodę mogło dostać (tak jak w przypadku Nobla) więcej osób, dostało by bez wątpienia MSN! Natomiast Jednej wyraźnej (medialnie!) postaci - brak! Pretensje do działaczy, o to że znowu Messi i CR7 ? Nie rozumiem tego do końca - przecież głosują też kapitanowie reprezentacji, trenerzy, dziennikarze? hmm... To oni tak wybierają(?) Chociaż nie znam dokładnych kryteriów. Według mnie najlepszym piłkarzem świata jest Thomas Müller (Nie trawie go prywatnie!) i to on powinien ją dostać! Niestety dla niego, nie jest aż tak medialny, a jego klub nie osiągnął znaczących sukcesów w tym roku jak Barcelona. Tak czy siak kibicuje (Naiwnie!) Neymarowi! Mam dość CR7 i Messiego - to już jest nudne! Żaden z nich nie był w tym roku lepszy, od co najmniej 10 innych. Chociaż może, ze względu na samą powtarzalność dla powtarzalności, zmienią trochę (albo za rok?) repertuar!

Heh ciekawie do tematu podszedł Boniek:)

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,279.html


#cznandj #ripgangsquad :hi:
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 19:25

Sebastian Giovinco miał fenomenalny sezon w hAmeryce, podobno interesuje się nim Barca, a tu nawet wyróżnienia nie ma...co za kanał!


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 20:26

vitoo pisze:
Makiavel pisze:Lewy Złotej Piłki nie dostanie. Z całej trójki przyznałbym ją Neymarowi, bo jego występ w finale LM pamiętam a Messiego - nie.
Wiadomo, żadnego zaskoczenia nie ma. Tak długo jak Ronaldo i Messi będą razem grać, tak długo rywalizacja między nimi będzie napędzana na wszelkie możliwe sposoby. Ja tylko krótko: w moim odczuciu obecność Portugalczyka w finałowej trójce jest mocno naciągana. Fanboyem Lewego nie jestem, ale miałem nadzieję, że uda mu się wbić na podium bo zwyczajnie na to zasłużył.

A co do zwycięzcy to trudna sprawa... nie lubię Neymara, ale chyba życzę mu tej nagrody i detronizacji duetu Messi - Ronaldo. Przydałby się jakiś powiew świeżości.
48 bramek w 52 meczach i 14 asyst do tego. Naciągana obecność?


Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 20:32

Tak to jest jak nie ogląda się meczów i wszystko opiera na statystykach. Wystarczy obejrzeć jeden mecz Realu by zrozumieć wątpliwości dotyczące tej nominacji.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 20:57

Makiavel pisze:
vitoo pisze:
Makiavel pisze:Lewy Złotej Piłki nie dostanie. Z całej trójki przyznałbym ją Neymarowi, bo jego występ w finale LM pamiętam a Messiego - nie.
Wiadomo, żadnego zaskoczenia nie ma. Tak długo jak Ronaldo i Messi będą razem grać, tak długo rywalizacja między nimi będzie napędzana na wszelkie możliwe sposoby. Ja tylko krótko: w moim odczuciu obecność Portugalczyka w finałowej trójce jest mocno naciągana. Fanboyem Lewego nie jestem, ale miałem nadzieję, że uda mu się wbić na podium bo zwyczajnie na to zasłużył.
48 bramek w 52 meczach i 14 asyst do tego. Naciągana obecność?
Te statystyki robią wrażenie, tylko co z tego? Już nie będę zaczynał kolejnej dyskusji o tym, że większość z tych bramek to gole wbite Eibar czy innej Pampelunie, ale w decydujących momentach Ronaldo na boisku nie było, niezależnie czy mówimy o La Liga czy LM. Złota Piłka to nagroda indywidualna i rozumiem, że liczą się personalne statystyki, ale wydaje mi się, że równie dużą rolę powinno odgrywać to, jak te bramki i asysty się przekładają na osiągnięcia drużyny. W przypadku Portugalczyka nie przełożyły się w ogóle bo w kluczowych momentach sezonu już tak nie błyszczał. I podtrzymuję opinię, że Lewandowski, który był ważną postacią mistrzowskiego Bayernu z zeszłego sezonu, jest jeszcze ważniejszą postacią obecnego, znów pewnie liderującego Bayernu, i który w dużej mierze przyczynił się do awansu Polski na Euro bardziej zasłużył na top 3.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 21:00

Makiavel pisze:48 bramek w 52 meczach i 14 asyst do tego. Naciągana obecność?
Jasne, że naciągana. Zobacz ile bramek zdobył Suarez oraz dodaj do tego puchary wygrane przez Barcelone. Skoro dla Ciebie te statystyki są takie ważne, to wejdź w nie jeszcze głębiej. 3/4 na 'pustaka'. Nie mówiąc już o kilkunastu rzutach karnych' Kilka tygodni temu czytałem fajny artykuł podsumowujący poprzedni sezon(rok? Nie pamiętam już) w wykonaniu Portugalczyka. Nie pamiętam dokładnych liczb, ale postaram się zachować proporcje. Na 50 bramek, aż 43 były po maksymalnie dwóch kontaktach z piłką, z czego ponad połowa była po zaledwie jednym!. Chyba każdy potrafi sobie wyobrazić, że jeden kontakt, to po prostu dobicie piłki. Ronaldo jest cieniem zawodnika. Nadal świetny egzekutor, ale nic więcej. W dodatku mam wrażenie, że im starszy, tym większy buc.
PS. Messi zasłużył na piłkę, jak nikt inny. Dużo osób ma krótkotrwałą pamięć i chyba nie pamięta co wyprawiał Messi przed kontuzją.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2015, 21:02 przez pablo1503, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
TheDreamer

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 112
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 30 listopada 2015, 21:01

@Makiavel

Luis Suarez. Rok 2015: Klub + Reprezentacje


Suarez: 40 bramek - 24 asysty = Kanadyjska klasyfikacja 64 pkt
Wygrana Liga, LM, Puchar, Superpuchar Europy


Ronaldo. Rok 2015: Klub + Reprezentacje
Ronaldo: 48 bramek - 12 asyst = Kanadyjska klasyfikacja 60 pkt
0 sukcesów

Jeszcze jakieś pytania ? ;)

Najgorszy jest brak Maxa w najlepszej 3 trenerów ! Nie wiem jacy tam idioci głosowali na Pepa... brakuje mi słów.

ZP to zwykła parodia, obecność CR i brak Maxa po raz któryś z rzędu pokazuje ile to coś jest warte...


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2015, 13:10

Jeszce póki tą ZP przyznawało France Football można się było w większości przypadków zgadzać, ale teraz to stał się zwykły plebiscyt popularności. Jeżeli w 2010 Sneijder nie dostał, ba nie było go wtedy w trójce to marne szanse by ktoś poza Ronaldo/Messim zgarnął tę nagrodę.System głosowania i w ogóle pomysł by dawać nagrodę za rok kalendarzowy a nie sezon są chore. W tym roku też pokazali swoją nieudolność nominując Ospinę a nie Buffona. Szkoda tylko,że ktoś za X lat to zobaczy i pomyśli,że ten to musiał być lepszy od tego bo jest na liście a drugiego nie ma.Niech w końcxu to nazwą normalnie "Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza" i wsio.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2015, 13:39

@TheDreamer Tyle, że w Barcelonie gra Messi i Neymar z podobnymi statystykami, a o sile Realu w 2015 roku decydowała głównie gra C.Ronaldo. Mam więc pytanie: drużyna X strzela w sezonie 150 bramek i wygrywa mistrzostwo, a drużyna Y 100 bramek i jest v-ce mistrzem. W drużynie X gracz Xiński strzela 50 bramek, jego kolega Xprim 48 bramek a Xbis 47. W drużynie Y gracz Ykowski strzela też 50 bramek, kolega z klubu Yprim 20 bramek a reszta się rozkłada na 2-3 graczy. Który z piłkarzy ma większy wpływ na grę swojej drużyny, na miejsce w tabeli?


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2015, 14:46

Makiavel pisze:@TheDreamer Tyle, że w Barcelonie gra Messi i Neymar z podobnymi statystykami, a o sile Realu w 2015 roku decydowała głównie gra C.Ronaldo.
Piszesz tak, jakby Ronaldo miał obok siebie samych przeciętniaków, a Bale, Benzema, James, Isco czy Modric to jednak ścisła czołówka, obok właśnie piłkarzy Barcelony. Nie jest usprawiedliwieniem dla Ronaldo to, że grał z Rodriguezem i Bale'em, a nie z Neymarem i Messim. Barcelona w decydujących momentach zawsze mogła liczyć na kogoś z trójki MSN, w Realu natomiast każdy z BBC w takich chwilach zawodził.

Neymar, Suarez i Messi strzelali jak na zawołanie kluczowe bramki. Nie wiem jak to procentowo wygląda u Ronaldo, ale strzelam, że spora część z tych 48 bramek to gole nie mające żadnej wagi bo strzelane ogórkom z La Liga zmieniające tylko to, że zamiast 3:0 Królewscy wygrywali 7:0. Oczywiście, takie statystyki nadal robią wrażenie bo poza Hiszpanią taki wynik jest nie do pomyślenia, ale Messi i Ronaldo tym, co wyprawiali w ostatnich sezonach (ilość goli, asyst i fakt, jak one pomagały ich drużynom w odnoszeniu sukcesów) sami sprawili, że te kilkadziesiąt goli same w sobie już tak imponujące nie są.


Gaiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2014
Posty: 125
Rejestracja: 18 lipca 2014

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2017, 21:40

szczypek pisze:kto jest w Waszej opinii OBECNIE najlepszym piłkarzem na świecie
Zdecydowanie Ryota Morioka. Koleś ustrzelił dyszkę na płachcie z połowy boiska.



jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 17:41

Triumfatorzy nagród FIFA The Best:

Piłkarz roku - Leo Messi
Piłkarka roku - Megan Rapinoe
Trener roku - Jurgen Klopp
Trenerka roku - Jill Ellis
Bramkarz roku - Alisson Becker
Bramkarka roku - Sari Van Veenendall
Nagroda Fair Play - Leeds United i Marcelo Bielsa
Nagroda kibiców - Silvia Grecco
Nagroda Puskasa - Daniel Zsori

Taki żart na poprawę humoru :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 26 września 2019, 12:20

Podobno, gdzieś mi się obiło o uszy, że doszło do jakichś machlojek przy przyznawaniu punktów na najlepszego piłkarza. Ktoś, coś wie więcej na ten temat?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2019, 12:54



ODPOWIEDZ