LM 16/17 (1/4): JUVENTUS 3-0 Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 11:56

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 1/4 finału LM 16/17
JUVENTUS - Barcelona


Czas:

11.04.2017 (wtorek), godzina 20:45


Miejsce:

Turyn, Piemont, Włochy - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Ligowa forma u siebie (La Liga) / (Liga Mistrzów):
Zwycięstw: 11 / 4
Remisów: 3 / 0
Przegranych: 1 / 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 10 / 2
Remisów: 3 / 0
Przegranych: 2 / 2


Ostatnie mecze:

Obrazek

Słynne ,,MSN'' w liczbach:

Lionel Messi: 43 GOLE (27 goli w La Liga, 11 w LM, 4 w CdR, 1 w SPH) - 13 asyst (7 w La Liga, 2 w LM, 2 w CdR, 2 w SPH)
Obrazek

Luis Suarez: 32 GOLE (24 gole w La Liga, 3 w LM, 4 w CdR, 1 w SPH) - 14 asyst (11 w La Liga, 2 w LM, 1 w CdR)
Obrazek

Naymar: 15 GOLI (9 goli w La Liga, 4 w LM, 2 w CDR) - 18 asyst (10 w La Liga, 8 w LM)
Obrazek

Zawieszeni: Busquets
Zagrożeni zawieszeniem: ?
Kontuzjowani: A. Vidal, Arda Turan, Rafinha

Barcelona w Lidze Mistrzów

Obrazek

Juventus w Lidze Mistrzów

Obrazek

JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie (Serie A) / (Liga Mistrzów):
Zwycięstw: 15 / 2
Remisów: 0 / 2
Przegranych: 0 / 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 9 / 4
Remisów: 2 / 0
Przegranych: 4 / 0


Ostatnie mecze:

Obrazek

Najlepszy strzelec:

Gonzalo Higuain : 25 - (19 goli w Serie A + 3 gole w LM i 3 w CI)
Obrazek

Paulo Dybala : 14 - (8 goli w Serie A + 2 gole w LM i 4 w CI)
Obrazek

Najlepszy asystent:

Miralem Pjanić: 9 - (6 asyst w Serie A, 2 w LM, 1 w SPW)
Obrazek

Paulo Dybala: 6 - (5 asyst w Serie A, 1 w PW)
Obrazek

Juan Cuadrado: 6 - (4 asysty w Serie A, 2 w PW)
Obrazek

Zawieszeni: -
Zagrożeni zawieszeniem: -
Kontuzjowani: Pjaca, Mandżukić ?

HISTORIA SPOTKAŃ Z BARCELONĄ

Przewidywane składy
Wkrótce
Aktualizacja:

mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)

mecz na żywo w TV:
CANAL+

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2017, 14:14 przez Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 11:57

1:0


Zagramy najlepszy mecz w sezonie. Kto nie wierzy ten z Neapolu.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:03

Remis, ewentualnie niewielka wygrana w pierwszym meczu i ogromna murarka w drugim. Murarka, która może nas zgubić.

Mam nadzieje, że Max zdaje sobie sprawę, że typowe bronienie wyniku nie zda testu przeciwko Barcelonie.

Skoro Atletico i Chelsea w ostatnich latach potrafiło, to dlaczego Juventus miałby nie potrafić?

Fino alla Fine! :juve:


Obrazek
Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:07

Przede wszystkim trzeba w obronie nie iść "na raz". Koncentracja i jeszcze raz koncentracja.
Liczę, że zagramy wreszcie na prawdę WIELKI MECZ, który będziemy wspominać latami. Koniec z kunktatorstwem, oszczędzaniem siebie itp.

Taka refleksja mnie wczoraj naszła. Jak to jest, że w 90min Higuain czy Alves mają siły i biegają w to i z powrotem a np. taki Dybala w 70min już ledwo co odycha to samo Lichy, Pjanic. W meczu z Barcą kluczowe będzie bieganie i nie odpuszczanie przez 95min. Martwi mnie trochę wydolność i kondycja niektórych graczy ;(


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:09

Po tym co obserwuję od dość długiego czasu mam wrażenie, że każda strzelona bramka dająca nam prowadzenie będzie dla nas zgubna.

Żebyśmy jeszcze te kontry potrafili wyprowadzać jak rok czy dwa lata temu, ale te w trwającym sezonie idą nam jak krew z nosa. Ale wiadooomo, z Barcą to będzie inny mecz.. :smile:

W każdym razie, trzeba wierzyć i staram się to robić. Materiały poglądowe mamy - dwumecz z Bayernem Guardioli czy darmowy pokaz dany światu przez PSG pt "jak grać i jak nie grać przeciwko Barcelonie".
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2017, 12:10 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:10

2:0 po kapitalnie taktycznym meczu z naszej strony. Jedna z bramek będzie należała do Pawełka


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:14

Cabrini_idol pisze:1:0

Zagramy najlepszy mecz w sezonie.
Czyli o awansie raczej nie ma co myśleć skoro ten najlepszy mecz to będzie zaledwie 1:0? ;)


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:16

Siewier pisze:
Cabrini_idol pisze:1:0

Zagramy najlepszy mecz w sezonie.
Czyli o awansie raczej nie ma co myśleć skoro ten najlepszy mecz to będzie zaledwie 1:0? ;)
Tak, żeby później zagrać na Camp Nou jeszcze lepszy mecz niż w Turynie. Tu Cię mam :prochno:


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:22

Spojrzałem na statystyki MSN i przeszedł mnie zimny dreszcz :prochno:

No nic, ten mecz pewnie w dużej mierze odpowie nam na kilka istotnych pytań. Czy nasze ostatnie "spektakle" wynikały z wyrachowania i oszczędzania sił czy po prostu z indolencji drużyny i trenera? Czy faktycznie jesteśmy tak zdyscyplinowani, jak byśmy tego chcieli? Czy Allegri wyciąga wnioski z przeszłości? Nie mogę powiedzieć, że jestem spokojny o ten mecz, ale na pewno już nie mogę się go doczekać. Gdyby udało nam się nie stracić bramki w Turynie, byłoby pięknie.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:24

Cabrini_idol pisze:
Siewier pisze:
Cabrini_idol pisze:1:0

Zagramy najlepszy mecz w sezonie.
Czyli o awansie raczej nie ma co myśleć skoro ten najlepszy mecz to będzie zaledwie 1:0? ;)
Tak, żeby później zagrać na Camp Nou jeszcze lepszy mecz niż w Turynie. Tu Cię mam :prochno:
Napisałeś najlepszy mecz w sezonie, sezon kończy się ostatnim meczem 16/17. Nie filozuj bo naśle na Ciebie jakiegoś szkolonego doktora nauk wszelakich i pokaże ci jak bardzo polska język być trudna mowa ;)
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2017, 12:26 przez Siewier, łącznie zmieniany 1 raz.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:26

Siewier pisze:
Cabrini_idol pisze:
Siewier pisze: Czyli o awansie raczej nie ma co myśleć skoro ten najlepszy mecz to będzie zaledwie 1:0? ;)
Tak, żeby później zagrać na Camp Nou jeszcze lepszy mecz niż w Turynie. Tu Cię mam :prochno:
Napisałeś najlepszy mecz w sezonie, sezon kończy się ostatnim meczem 16/17. Nie filozuj bo naśle na Ciebie jakiegoś szkolonego doktora nauk wszelakich i pokaże ci jak bardzo polska język być trudna mowa ;)
No dobra, wygrałeś :prochno:

I tak wiem, że 99 % ludzi na tym forum nie wierzy w nasz awans. Smutne.


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:27

Tak bardzo by się chciało wykopać Barce. Tak bardzo szczypie w oczy "MSN" w liczbach :shock:

Skoro to ma być najlepszy mecz Juventusu w sezonie to pewnie Pogba w nim zagra :whistle:


:allegri: na śmietnik
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 12:34

Julek997 pisze:Przede wszystkim trzeba w obronie nie iść "na raz". Koncentracja i jeszcze raz koncentracja.
Liczę, że zagramy wreszcie na prawdę WIELKI MECZ, który będziemy wspominać latami. Koniec z kunktatorstwem, oszczędzaniem siebie itp.
AMEN! Jak dla mnie z Pescarą mogą zdychać, przestać cały mecz i zdobyć tylko remis jeśli ma to zaowocować dobrą postawą i rezultatem przeciwko Barcelonie.
pumex pisze:Żebyśmy jeszcze te kontry potrafili wyprowadzać jak rok czy dwa lata temu, ale te w trwającym sezonie idą nam jak krew z nosa. Ale wiadooomo, z Barcą to będzie inny mecz
Panie, no nie ma komu robić. Tak serio to Higuain nie nadaje się do tego zadania, Dybala jest cieniem samego siebie nawet patrząc przez pryzmat tego co grał w ostatnim sezonie w Palermo i zostają tylko Cuadrado, Sandro oraz Alves, gdzie ostatnia dwójka gra ustawiona w defensywie, a przez słabą postawę Pawełka jest to wszystko zbyt rozciągnięte wszerz boiska.

Wierzę w to, że jesteśmy w stanie bronić się przed Barceloną, ale to musiałoby wyglądać tak jak wczoraj do 40 minuty. Kiedy zespół sobie odpuszcza i przyjmuję postawę "hyhyhy, Bonu i tak wyczyści" to nie pozostaje nic innego jak zacząć się modlić. Dwóch stoperów po prostu nie jest w stanie zatrzymać wchodzących w pole karne napastników, często wspomaganych jeszcze przez środkowych pomocników.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 13:05

Dwie wielkie marki, kosmiczne liczby, masa utalentowanych zawodników i przede wszystkim dwa przeciwne sobie style - z jednej taktyczny, minimalistyczny Juventus z drugiej zaś toczący się, Hiszpański walec, który nie ma litości. Właśnie takich spotkań oczekuje się patrząc na nazwę "UEFA Champions League". Momentami aż ciarki przechodzą :ok:

Żadnych remisów, nie wspominając już o porażkach. Nie to po oglądaliśmy w większości przypadków w pierwszej części sezonu "oszczędzający" się zespół żeby teraz patrzeć na kolejne truchtanie czy odpuszczanie. Podstawową rzeczą w nadchodzącym starciu jest nastawienie - za wszelką cenę nie możemy cofnąć się do obrony mając korzystny rezultat. Barcelona jest już przyzwyczajona do takiego obrotu sytuacji więc murowanie bramki jest w tym przypadku synonimem porażki. Niezmiernie liczę na to, że w końcu zobaczymy na boisku odrobioną lekcję z potyczki z Bayernem, gdzie najpierw (a raczej dopiero) po stracie drugiej bramki w Turynie a następnie przez pierwszą połowę meczu w Monachium zagraliśmy dynamiczny, otwarty futbol. I właśnie tak musimy zagrać przeciwko Barcelonie jeżeli chcemy awansować :!

Spotkanie na zasadzie "niszcz albo zostaniesz zniszczony".
Liczę na dwa zwycięstwa w wielkim stylu i prawdziwy pokaz siły Juventusu :spiteful:
Nie ukrywajmy - jesteśmy w stanie to zrobić :!


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2017, 14:41

Powtarzam sobie, że kiedy jak nie teraz z Barcą Juve może pokazać swoją faktyczną wartość, skoro w lidze gra od niechcenia (a i tak wygrywa) nie mając realnej konkurencji, która zmusiłaby do zwiększenia nakładów sił w każdym ligowym meczu.

Liczę, że Allegri ich poustawia taktycznie, bo o motywację chociaż raz nie powinienem się martwić, w końcu to nie jakaś Pescara (z całym szacunkiem).

W związku z niepewnym Mandzukiciem obstawiałbym powrót do 3-5-2, czyli zagęszczenie środka pola i wzmocnienie obrony. Imho nie ma co liczyć, że przeciw FCB jakoś strasznie się otworzymy, bo dostaniemy oklep, ale właśnie dzięki taktycznej dyscyplinie i koncentracji powinniśmy jakieś minimalnie korzystne rezultaty być w stanie osiągnąć.


Zablokowany