Serie A 16/17 (28): JUVENTUS 2-1 Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 marca 2017, 14:51

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 28 kolejki Serie A 16/17:
JUVENTUS - Milan



Czas:

10.03.2017 (piątek), godzina 20:45


Miejsce:

Turyn, Piemont, Włochy - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 9
Remisów: 2
Przegranych: 3


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 6
Remisów: 3
Przegranych: 4


Ostatnie mecze:

Obrazek

Najlepszy strzelec:
Carlos Bacca 12 (11 goli w Serie A i 1 gol w CI)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Suso 8 (7 asyst w Serie A i 1 asysta w SPW)
Obrazek

Zawieszeni: -
Zagrożeni zawieszeniem: Romagnoli

Kontuzjowani: Montolivo, Bonaventura - Abate, Suso :?

Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

Obrazek

JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 14
Remisów: 0
Przegranych: 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 8
Remisów: 1
Przegranych: 4


Ostatnie mecze:

Obrazek

Najlepszy strzelec:
Gonzalo Higuain 23 (19 goli w Serie A, 3 gole w LM i 1 gol w CI)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Miralem Pjanić 8 (5 asyst w Serie A, 2 w LM i 1 w SPW)
Obrazek

Zawieszeni: Cuadrado
Zagrożeni zawieszeniem: Rincon, Chiellini, Bonucci, Rugani

Kontuzjowani: Sturaro - Chiellini :?

HISTORIA SPOTKAŃ Z MILANEM

Przewidywane składy:

Obrazek
Obrazek
Aktualizacja:
7.03.2017


mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)

mecz na żywo w TV:
ELEVEN

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 marca 2017, 17:51

Nieobecność Cuadrado praktycznie wyklucza granie 4-2-3-1.Allegri nie postawi na Pjace.Do tego duet Igła - Mandzu gra cały czas, dlatego ten drugi zapewne odpocznie z powodu zmiany ustawienia.

Buffon
Alves Bonucci Rugani Sandro
Khedira Marchisio Rincon
Pjanić
Dybala Higuain


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 marca 2017, 18:51

Sky donosi, że Kielon nie zagra.
Pewnie Maxiu nie chce ryzykować i wystawi go na Porto.
Czyli gramy na pewno bez naszej podstawowej dwójki.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 08 marca 2017, 07:21

Sezon zbliża się w decydującą fazę, tylko wygrana nie doda tlenu Napoli i Romie i tak trzeba to rozegrać.
Musi być 3 pkt w tym meczu, ale jak chłopaki zaczną odpoczywać na Porto to różnie może być.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 12:48

Maksiu jest po konferencji, z której tradycyjnie nie dowiedzieliśmy się wiele. Wyjawił, że jutro obok Bonucciego zagra ktoś z trójki Barzagli, Rugani, Benatia (równie dobrze mógł powiedzieć, że na prawej obronie zagra Lichtsteiner albo Dani Alves :prochno: ). Nie zdecydował jeszcze czy da szansę Pjacy - jeżeli tego nie zrobi, ma postawić na dodatkowego pomocnika, co będzie skutkowało przejściem na 3-5-2. Myślę jednak, że skoro jego syn Sturaro ma kontuzję, to jednak nie użyje starego systemu, a da szansę Marko. Zaznaczył jednak, że Pjaca lepiej czuje się bliżej lewej strony boiska niż prawej, aczkolwiek jego występ w Porto mówi coś zupełnie innego.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 13:35

Vincitore pisze:Maksiu jest po konferencji, z której tradycyjnie nie dowiedzieliśmy się wiele. Wyjawił, że jutro obok Bonucciego zagra ktoś z trójki Barzagli, Rugani, Benatia (równie dobrze mógł powiedzieć, że na prawej obronie zagra Lichtsteiner albo Dani Alves :prochno: ).
Powiedział, że na 80% będzie to Benatia.

Dobrze byłoby ten Milan usadzić tak na 3:0, chociaż pewnie do utraty 1 bramki, będą walczyć. Poprzedni mecz, przynajmniej dla mnie, to najbardziej bolesna porażka w tym sezonie.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 13:37

Jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego Rugani gra tak mało?


nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 13:47

szczypek pisze:Jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego Rugani gra tak mało?
Racjonalnie, to chyba nie :roll:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 13:48

szczypek pisze:Jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego Rugani gra tak mało?
Bo Max nie ma jaj, żeby posadzić Chielliniego/Bonucciego. Nie chodzi mi o jakieś permanentne wysyłanie ich na ławkę, ale grzechem jest nie dawanie szans Ruganiemu przynajmniej raz na 3-4 mecze. Gdy tylko Giorgio wraca po kontuzji, to z miejsca wchodzi do pierwszego składu. Bez względu na formę, jaką prezentował jego dotychczasowy zastępca. Szkoda, że taki powrót najczęściej kończy się zejściem Kielona w trakcie meczu.

To samo się tyczy Mandżukicia. Nieważne jak będzie grał - nie zejdzie.


Obrazek
goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 19:52

pablo1503 pisze:
szczypek pisze:Jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego Rugani gra tak mało?
Bo Max nie ma jaj, żeby posadzić Chielliniego/Bonucciego. Nie chodzi mi o jakieś permanentne wysyłanie ich na ławkę, ale grzechem jest nie dawanie szans Ruganiemu przynajmniej raz na 3-4 mecze. Gdy tylko Giorgio wraca po kontuzji, to z miejsca wchodzi do pierwszego składu. Bez względu na formę, jaką prezentował jego dotychczasowy zastępca. Szkoda, że taki powrót najczęściej kończy się zejściem Kielona w trakcie meczu.

To samo się tyczy Mandżukicia. Nieważne jak będzie grał - nie zejdzie.
Niestety, ale tak jest. Benatia powinien być ostatni. Rugani to nasza przyszłość, a będzie grał Benatia, którego nawet nie wiadomo czy wykupimy. Nie można powiedzieć, że jest słaby, świetny stoper, na pewno dobrze wypadnie, ale jaki jest sens marnować Ruganiego na ławce? To się nie trzyma kupy. Tym bardziej, że Chiellini wcale nie rozgrywa mega sezonu. Sorry, ale ja nie kupuje tych gadek, że Rugani musi być powoli wprowadzany do drużyny, bo jego gra mówi sama za siebie. Facet gra bardzo dojrzale, stoicki spokój, gwarancja jakości. Ja się nie łudzę, że w tym sezonie nastąpi jakaś zmiana, ale jeżeli od przyszłego sezonu nadal będzie kiblował na ławce, to szkoda gadać.

Co do meczu, nie oszukujmy, się, ale statystki mówią same za siebie. W Turynie jesteśmy niezniszczalni:
14-0-0

Milan złapał formę, ale u nas punktów nie nabiją. Może i ustrzelą jakąś bramkę honorową, lecz trzy punkty wędrują na nasze konto. Roma i Napoli mają łatwe mecze w tej kolejce, więc tym bardziej utrzemy im nosa pewną wygraną z mocnym Milanem utrzymując 8 pkt przewagę nad drugim miejscem.

Mój typ to 3:1. Klasyczny,cyniczny Juventus, który po wypracowaniu dwu bramkowej przewagi będzie spokojnie kontrolował spotkanie.


"gdyż to, co oni mówią, więcej mówi o nich samych niż o tobie" - Anthony de Mello
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 21:07

Mam nadzieję, że jutro damy im lekcję gry w piłkę. W dwóch pierwszych pojedynkach z nami mieli w tym sezonie mnóstwo szczęścia, więc pora na normalny mecz przy sporej różnicy jakości obu klubów.

Optymalny scenariusz to prowadzenie dwoma bramkami i oszczędzanie sił na Porto. Milan da z siebie wszystko, więc musimy być ostrożni, ale po wpadce z Udinese na pewno chcemy się pokazać z dobrej strony.

Brakuje Cuadrado, ale powiedzmy sobie szczerze, że gra w kratkę. Milan się raczej nie zamknie, więc nie powinno być problemów z kreowaniem akcji.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 21:25

Wg mnie, para Rugani-Benatia w ogole gra duzo, duzo za malo. Szczegolnie, ze zaden z pozostalej trojki obroncow nie grzeszy forma/zdrowiem.

Wchodze nie za mocno w czysty win naszych.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 21:26

CavAllano pisze:Mam nadzieję, że jutro damy im lekcję gry w piłkę. W dwóch pierwszych pojedynkach z nami mieli w tym sezonie mnóstwo szczęścia, więc pora na normalny mecz przy sporej różnicy jakości obu klubów.
:facepalm: :facepalm:

No przecież to ręce opadają. O ile w pierwszym meczu na San Siro się zgodzę, że Milan miał furę szczęścia, o tyle mecz w Doha to kompletnie nie pasuje do tego co napisałeś. Juve było lepsze w pierwszej połowie, ale po przerwie gdyby tylko Bacca był w formie, to nie byłoby żadnej dogrywki i żadnych karnych, bo to co zawodnik rodem z Kolumbii zepsuł to zakrawało o kpinę. Oby jutro był w lepszej formie strzeleckiej. W Katarze nie było żadnego przypadku w tym że to Milan wygrał, bo najzwyczajniej w świecie był drużyną lepszą. Troszkę obiektywizmu :hellyes:


No to teraz się mogę wypowiedzieć o jutrze. Nie oszukujmy się wywiezienie choćby pkt z JS będzie świetną sprawą. Oczywiście jako Milanista życzę jak najlepiej mojej drużynie. Juve bezsprzecznym faworytem + brak Evry, ( :placze: ), który gdyby jutro grał zapewne byłby rozjeżdżany raz przez Suso, raz przez Deulofeu. Jednak Alves i Sandro to wgl nieporównywalna klasa zawodników. Martwi mnie w Milanie brak lewego obrońcy, bo jutro na tej pozycji zobaczymy Romagnoliego, który jest nominalnym środkowym. To, że się zamurujemy i zagramy z kontry mając takiego sprintera jak zwinny Gerard , to nie mam żadnych wątpliwości. Pytanie czy Juve pozwoli zrobić to co udało się Milanowi w październiku. Śmiem wątpić. Forza Milan! I życzę wszystkim dobrego meczu :ok:


Widzew RTS & AC Milan - Wierny zawsze. W dobrych i złych chwilach.
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 21:33

CavAllano pisze:Optymalny scenariusz to prowadzenie dwoma bramkami i oszczędzanie sił na Porto.
Gdy słyszę hasło 'oszczędzanie sił' to już mnie powoli krew zalewa. Ileż tego oszczędzania sił? W miniony weekend bezczelnie przechodzone 90 minut w Udine, wcześniej 45 minut na 2-gim biegu przeciwko Napoli, jeszcze wcześniej to samo, tylko że z Empoli, a gdyby sięgnąć pamięcią jeszcze dalej to pojawia się wyjazd do Porto i przez 70 minut gra w przewadze jednego piłkarza. No litości, nie przeginajmy pały, lekko nie jest, meczów sporo, ale bez przesady. Zaraz wyjdzie na to, że przez 5 spotkań z rzędu musimy oszczędzać siły, żeby za 6-tym razem udało nam się utrzymać porządne tempo przez dłużej niż jedną połowę :doh:

Ja mam nadzieję, że nie zobaczę kalkulacji i kunktatorstwa, a sam mecz będzie dobrym, pełnoprawnym przetarciem przed rewanżem z Porto, a nie jakimś kolejnym bezczelnym, przeczłapanym pilnikiem z naszej strony w stylu 'byle 1:0'.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 21:44

Milano1910 pisze: No przecież to ręce opadają. O ile w pierwszym meczu na San Siro się zgodzę, że Milan miał furę szczęścia, o tyle mecz w Doha to kompletnie nie pasuje do tego co napisałeś. Juve było lepsze w pierwszej połowie, ale po przerwie gdyby tylko Bacca był w formie, to nie byłoby żadnej dogrywki i żadnych karnych, bo to co zawodnik rodem z Kolumbii zepsuł to zakrawało o kpinę. Oby jutro był w lepszej formie strzeleckiej. W Katarze nie było żadnego przypadku w tym że to Milan wygrał, bo najzwyczajniej w świecie był drużyną lepszą. Troszkę obiektywizmu :hellyes:
Może nie do końca się jasno wyraziłem. Wówczas Juventus prowadził grę i nagle w ogóle odpuścił, oddał pole gry. Takie rzeczy zdarzają się nam niezwykle rzadko, stąd "nienormalny mecz", o którym wspomniałem. Zawaliliśmy na całej linii, druga połowa i dogrywka to był śmiech na sali i nie zagraliśmy na miarę swoich możliwości.

@Pumex
Chyba nas do tego przyzwyczaili, że robią swoje i graja na pół gwizdka. Oczywiście też uważam, że oba mecze powinniśmy zagrać na pełnej, bo w lidze pieczętujemy już tytuł. Momentami mam jednak wrażenie, że kondycyjnie nie najlepiej to wygląda, stąd napisałem o oszczędzaniu sił.

Miło by było dograć sezon z kompletem zwycięstw w domu. Co do składu to mam pretensje o brak Ruganiego. Allegri marnuje jego potencjał. I jak ten chłopak ma utrzymać pewien poziom motywacji, gdy nagrodą za bardzo dobry występ/y za każdym razem jest ławka?


Zablokowany