Fabio Quagliarella

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 12:51

Przeważnie jak ktoś ma talent i umiejętności, a nie robi kariery na miarę możliwości to winne są warunki do rozwoju albo głowa. Fabio Q. na początku swojej przygody w Juve grał świetnie. Potem kontuzja odebrała mu cały rozpęd jaki udało mu się złapać. Za Conte gwiazdorzył i skończyło się rumakowanie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 13:17

szczypek pisze:
Maly pisze:
szczypek pisze:Vucinic rozegrał blisko 1400 minut więcej niż Quag (to jest =- 15 spotkań), strzelając przy tym 3 bramki mniej.
i to oznacza, że Fabio był lepszy niż Mirko? miej litość :)
Czy ja gdzieś napisałem lepszy/gorszy? Makiavel napisał, że Vucinic był lepszy, ja pokazałem, że Quag był skuteczniejszy w swoich poczynaniach.
odpowiadasz na lepszy/gorszy, nie używasz "ale" więc co... mamy się domyślać co chcesz pokazać?

i co w tym było skretyniałego skoro był lepszy?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 13:20

Maly pisze:odpowiadasz na lepszy/gorszy, nie używasz "ale" więc co... mamy się domyślać co chcesz pokazać?
Mamy się domyślać, że nie ma sensu mówić w tym przypadku lepszy/gorszy. Nie da się tego tak po prostu porównać, są to wyłącznie subiektywne odczucia. Statystyki pokazałem wyłącznie po to, aby pokazać, że subiektywne odczucia nie musza mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości i tym samym pokazać, że nie ma sensu mówić w tym przypadku lepszy/gorszy. Zrozumiał?


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 13:45

Dragon pisze: Dokładnie tak, o tym wspomniałem. Wchodził na ,,ogony'' przy wynikach 3, 4-0 więc co miał robić jak do końca meczu zostało 10 min. i wszystko było już pozamiatane?
Dokładnie tak było. Conte nie lubił Quagliarelli. Czasami miałem wrażenie, że specjalnie wpuszczał na koniec kiedy każdy myślał już tylko o końcowym gwizdku. Quagliarella próbował.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 14:00

@szczypek: widzę, masz wielki problem ze stwierdzeniami lepszy/gorszy :) Mirko/Fabio trudno, Morata/Mandzukic trudno... ciekawe czy parę Krasic/Cuadrado byłbyś w stanie porównać, albo chociaż Ronaldo/Rasiak :co?:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 14:10

Maly pisze:@szczypek: widzę, masz wielki problem ze stwierdzeniami lepszy/gorszy :) Mirko/Fabio trudno, Morata/Mandzukic trudno... ciekawe czy parę Krasic/Cuadrado byłbyś w stanie porównać, albo chociaż Ronaldo/Rasiak :co?:
Niektórzy natomiast nie mają problemu z dokonywaniem tego typu ocen opartych na, właściwie na niczym sensownym. A ja, po co miałbym to robić?

Możesz mnie zapytać którego z nich był chciał u nas, gdyby obaj znajdowali się w szczytowej formie, Mirko czy Fabio? Odpowiem Fabio. Pomimo przeogromnej sympatii jaką darzę Vucinicia, wybrałbym Quaga i "jego klapki na oczach & strzały z każdej pozycji".


JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 18:59

Maly pisze:@szczypek: widzę, masz wielki problem ze stwierdzeniami lepszy/gorszy :) Mirko/Fabio trudno, Morata/Mandzukic trudno... ciekawe czy parę Krasic/Cuadrado byłbyś w stanie porównać, albo chociaż Ronaldo/Rasiak :co?:
Mały to jest taki człowiek, co ma na lodówce magnesem przypiętą kartkę i tam zapisuje, które jego dziecko jest lepsze, a które gorsze. I tak prowadzi takie statystyki, żeby wszyscy dookoła wiedzieli kto jest w czym lepszy, bo przecież bez takich zestawień świat traci sens :ahsisi:


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 19:31

Ale Vucinic w tych meczach zaliczył 22 asysty (20 w lidze) a Quagliarella łącznie 9, w lidze 5. Vucinic w swoim najlepszym sezonie w Serie A zdobył 19 bramek, Fabio 13. Łącznie w lidze Mirko zagrał ok. 3500 minut mniej strzelając zaledwie 5 bramek mniej od Fabio i notując w tym czasie aż 15 asyst więcej. Vucinic był droższy. Zdobył trofeum nie tylko z Juve. Jeśli któryś z nich zmarnował talent to Czarnogórzec, bo on miał co marnować i był po prostu zbyt leniwy, nie miał głowy na nic więcej. Fabio był zbyt słaby a Juventus to już była półka za wysoko.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 listopada 2016, 20:20

Uwielbiam takie brednie.
Makiavel pisze:Vucinic w swoim najlepszym sezonie w Serie A zdobył 19 bramek
No, w Lecce w sezonie 2004/2005. Potem było 9, 2, 9, 11, 14, 10, 8, 10, 2. Quag z kolei w tym czasie miał 3, 13, 12, 13, 11, 9, 4, 9, 1. Przepaść, Mirko zmiażdżył go w każdym aspekcie.
Makiavel pisze:Łącznie w lidze Mirko zagrał ok. 3500 minut mniej strzelając zaledwie 5 bramek mniej od Fabio i notując w tym czasie aż 15 asyst więcej.
Czyli jeden jest lepszy w jednej statystyce, drugi w drugiej. Gdzie ten "lepszy"?
Makiavel pisze:Vucinic był droższy.
Vucinic przyszedł do nas za 15 mln. Quagliarella został wypożyczony za 4,5 a następnie sprowadzony do nas za 10,5 mln. Pomóc Ci z matematyki?
Makiavel pisze:Zdobył trofeum nie tylko z Juve.
No tak, Puchar i Superpuchar Włoch to bardzo elitarne rozgrywki.

Powodzenia kolego Makiavel.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 listopada 2016, 09:18

Dlatego z Tobą nie dyskutuje, jesteś po prostu na to za głupi: skoro Vucinic zagrał 3500 minut mniej z zaledwie 5 bramkami mniej to nie trzeba liczyć, że Vucinic miał lepszą średnia bramek na mecz. Obaj w swojej karierze zaliczyli więcej transferów niż transfer do Juve. Za Mirko Roma zapłaciła bodaj 19 milionów.
Elitarne czy nie Mirko zdobył te trofea a Fabio poza Juve nic nie zdobył.

Reasumując Vucinic był skuteczniejszy, lepiej asystował, był droższy, więcej osiągnął.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 listopada 2016, 09:52

Makiavel pisze:skoro Vucinic zagrał 3500 minut mniej z zaledwie 5 bramkami mniej to nie trzeba liczyć, że Vucinic miał lepszą średnia bramek na mecz.
Typie wziąłeś najwygodniejszą statystykę, statystykę, w której dominuje Vucinic i próbujesz nam wmówić, że jest ona najlepsza. Na jakiej podstawie? Wziąłeś pod uwagę Serie A i całą ich karierę, tak jakby to był najbardziej miarodajny wskaźnik skuteczności. Może nie zderzasz się tu wcale z moją głupotą, ale z brakiem logiki w Twojej argumentacji.

Dlaczego tylko Serie A? Nie wiem. Może zobaczymy jak obie chłopaki radzili w europejskich pucharach? Quagliarella 500 minut mniej, 5 bramek i 1 asysta więcej. O nie, to nie pasuje do naszej argumentacji, musimy wybrać inną.
Może reprezentacja nam też coś powie? O nie, tu też lipa. Włoch gol co 162 minuty, asysta co 324, Czarnogórzec gol co 191, asysta co 650 minut.
Hmm a gdybyśmy tak zobaczyli tylko czas, w którym zderzyli się z najlepszą włoską drużyną? Vucinic rozegrał w Juve blisko 1400 minut więcej, strzelił mniej (o 5 bramek), częściej asystował (o 13). Miażdżąca różnica? Haha, jeśli zbudujemy statystykę (gol+asysta) to się okaże, że Fabio gol lub asysta co 117 minut, Mirko co 126. Chyba wymyśliłem tę statystykę, żeby mi było wygodniej.

Mam Ci dalej udowadniać jak bardzo mijasz się w prawdzie co do jednoznacznej oceny skuteczności obu panów czy mi ją (rację) przyznasz już teraz?
Makiavel pisze:Obaj w swojej karierze zaliczyli więcej transferów niż transfer do Juve. Za Mirko Roma zapłaciła bodaj 19 milionów.
Za Fabio Napoli zapłaciło 18 milionów. To jest milion różnicy, istotnie przepaść.

Vucinic wcale nie był od Quaga skuteczniejszy, ani jakoś specjalnie droższy, ani też jego osiągnięcia nie zwalają z nóg na tyle, żeby pokazać między nimi z całą pewnością jakiś znak nierówności, jak Ty to robisz.

Brnij w brednie dalej, ja się dobrze bawię.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 listopada 2016, 09:59

Widzę, że z rozważań nad wyższością Moraty nad Mandzukiciem przeszliśmy do porównywania Szwagra z Quagiem :rotfl:
Dajcie już sobie siana ludzie, mając w ataku Igłę i Dybalę wspominacie jeden z najbardziej daremnych napadów w historii Juve.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 listopada 2016, 10:11

Makiavel pisze:Dlatego z Tobą nie dyskutuje, jesteś po prostu na to za głupi: skoro Vucinic zagrał 3500 minut mniej z zaledwie 5 bramkami mniej to nie trzeba liczyć, że Vucinic miał lepszą średnia bramek na mecz. Obaj w swojej karierze zaliczyli więcej transferów niż transfer do Juve. Za Mirko Roma zapłaciła bodaj 19 milionów.
Elitarne czy nie Mirko zdobył te trofea a Fabio poza Juve nic nie zdobył.

Reasumując Vucinic był skuteczniejszy, lepiej asystował, był droższy, więcej osiągnął.
Chcialbym tylko dodac ze Napoli dalo za Fabio 18mln euro. Moim zdaniem to jest marginalna roznica.
W ogole troche glupio porownywac moim zdaniem pieniadze jakie dal inny klub za zawodnika. To tak jakbym ja podsumowal pieniadze jakie byly na nich wydane ogolem:
Fabio okolo 48mln euro
Mirko okolo 44mln euro
To jak glupie jest takie cos moze oddac transfer Teveza, za ktorego dalismy okolo 10mln euro! + Maldini, mysle ze jego historie kazdy zna.
Szukasz argumentow na sile, a moim zdaniem naukowiec powinien charakteryzowac sie otwartym umyslem, a nie klapkami na oczach. Smutne troszke, ze tak ma wygladac przyszlosc naszego szkolnictwa wyzszego.

Moim zdaniem Fabio byl na mniej wiecej tym samym poziomie co Vucinic, czy Matri i szczerze nie byl to jakis niesamowity poziom, zeby teraz niewiadomo jakie dyskusje budowac.
To tak jakbym wszedl teraz na temat Padoina i pisal, ze jest lepszy od Sturaro. Moim zdaniem mniej wiecej podobny poziom i ciezko byloby mi wybrac lepszego oczywiscie porownujac ich najlepsze sezony.

Zreszta gdyby nie kontuzja to mozliwe, ze do dzisiaj trenowalby nas pan Luigi Delneri. Wiec dobrze jest jak jest, a o zawodnikach przeciwnych druzyn zapomnijmy.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 listopada 2016, 10:33

Obaj spędzili w Serie A większość swojej kariery, do tego w tym samym czasie. Stąd dane ligowe są tu najbardziej wymierne. Najlepiej porównywać dwie rzeczy ze sobą w podobnych warunkach i mając dane z wielu okresów.
Podałem wartość najwyższego transferu bo jak w temacie Moraty podawane były kwoty oferowane to było oburzenie.

Vucinic obok Vidala i Pirlo miał największy udział w odbudowie pozycji Juve. To są fakty. Nie abstrakcyjne porównanie gry w reprezentacji, gdzie Vucinic ciągnął grę całej kadry Czarnogóry, Fabio zaś grał epizody we włoskiej.

Więc Vucinic był skuteczniejszy, lepiej asystował, był droższy, odegrał większą rolę w Juve.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 listopada 2016, 11:04

Makiavel pisze:Obaj spędzili w Serie A większość swojej kariery, do tego w tym samym czasie. Stąd dane ligowe są tu najbardziej wymierne. Najlepiej porównywać dwie rzeczy ze sobą w podobnych warunkach i mając dane z wielu okresów.
Jeden z nich przeżył w swojej karierze ciężką kontuzję, poza tym grali w zespołach, które walczyły o inne cele, więc mówienie o podobnych warunkach jest dość zabawne. Jeśli się robi analizy na nieoczyszczonych danych, można dość do idiotycznych wniosków, Ty natomiast "zdobyłeś" jakieś dane, dorabiasz do nich swoje teorie i traktujesz je jak świętość, formułując przy tym wnioski, kryminał.
Te wnioski najlepiej widać w stwierdzeniu "droższy", dla Ciebie oznacza to najwyższą kwotę, którą za niego zapłacono, tymczasem raz - jak pokazał kolega Aleexxx - kwoty, które w sumie na nich wydano sugerują, że to Fabio był tym "droższym" na przestrzeni całej swojej kariery, dwa to wszystko to +- 5%, to jest nic. Juventus w podobnym okresie wykupił ich za tę samą kwotę, takie są fakty.
Makiavel pisze:Vucinic obok Vidala i Pirlo miał największy udział w odbudowie pozycji Juve. To są fakty.

Nie, to jest tylko Twoje subiektywne odczucie i kolejny wymyślony argument z dupy. Fakt jest taki, że bramki Matriego w pierwszym sezonie z Conte dały nam więcej punktów niż te Czarnogórca. A kluczowy jak Vidal i Pirlo był również chociażby Marchisio, choć mniej efektowny, to bardzo efektywny. Zobacz sobie festiwale odczuć na JP (2011, 2012, 2013), może coś zrozumiesz.

Po raz kolejny jesteś głupio uparty, nie masz zupełnie racji, ale tego nie przyznasz nigdy.


ODPOWIEDZ