Serie A 16/17 (12): Chievo Verona 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 18:39

Trzeba sobie powiedzieć jasno, Sturaro to nie jest zawodnik, który wykreuje akcje jak Marco Veratti, to też nie jest zawodnik, który przedrybluje 5 i dogra ma zupełnie inne zadania, to też nie jest zawodnik, który ze stojąćej piłki trafi niczym Pjanić.

A dzisiaj sytuacja doszła do tego, że było go najwięcej w pomocy z innych zawodników, zdecydowanie lepszych technicznie i od których innych rzeczy wymaga trener.
To dzisiaj SS skonstruował kilka akcji - między innymi przez jego dzikość, gdzie szedł jak dzik w sosnę, aż ktoś go sfauluje. To swoimi drewnianym dryblingiem znalazł się w dwóch stuprocentówkach.
W tym czasie Hernanes, który technikę ma z 3 razy lepsza niż SS zajmował się robieniem kołeczek, ewentualnie podawał do najbliższego, dużo dyskutował z Miralemem jak już piłka była na 20 metrze i tyle było pożytku z Brazola.


Bobby, jasne nie umie, ale on nie musi, ale jeśli uznajesz, że gościu nie umie grać, to nie bądź hipokrytą tylko przyznaj, że nie umie grać też Sami, Hernanes, Lemina,
Pjanicia bronią statystyki i to jest najważniejsze, w dobie tego co napisał Dragon - nie jest istotny styl tylko 3 pkt. ,więc obecnie Pjanic dostosował sie do poziomu i ciągnie ten zespół pod względem punktowym.

Większość się tutaj zachowuje jakby Sturaro to miał być nowy Zidane, nowy Deyna. Jescze czekam jak zaczną pisać maile i listy do Marotty pt.
Beppe oszukałeś mnie...

Oczywiste jest to, że Sturaro to typowy zadaniowiec, zawodnik, który ma latać po boisku i wkurzać. Stosować pressing, kopać po kostach, szturchać, dogadywać, popychać. Wiadomo, że takie zachowanie najbardziej drazni na boisku, co później przekłada się właśnie na to, że Sturaro jestbardzo często faulowany, a co przekłada się na stałe framgenty gry, czyli wtedy do akcji wchodzi Dybala czy Pjanić.
Jeśli ktoś chociaż zadał sobie tyle trudu, żeby poczytać opinie włoskich dziennikarzy zajmujących się Serie A to wiedziałby, że Gattuso to max co moze wyrosnąc ze Sturaro.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2016, 18:52 przez Robaku, łącznie zmieniany 3 razy.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 18:40

Chyba oprócz bramki Pjanicia mecz nie miał większych plusów. Więc nic nie straciłem na tym, że nie mogłem pooglądać.

Juventus w tym sezonie gra podobnie do Realu: bez pomysłu, wolno, gracze są jakby znudzeni i oczekują, że im się wygrana należy. Oba kluby wygrywają (przeważnie) dzięki pojedynczym zrywom i umiejętnościom gwiazd: dziś Real bo Bale ma fenomenalny start do piłki, Juve bo Pjanic świetnie ułożoną nogę.

To żadne pocieszenie, ale jak widać zdarza się nie tylko nam.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 18:57

A czy ja gdzieś napisałem, że Hernanes czy Khedira grają wybitnie? Rozchodzi się tylko o Sturaro. Na początku sezonu Sami grał super, nagle zgasł i ameno. Hernanes to jedna wielka pomyłka i już. Jak mówiłem, cała drużyna gra coraz gorzej. Higuain ledwo co nawalił prawie 40 bramek, a teraz nie potrafi przyjąć piłki. Kontuzja goni kontuzję. Jest źle i to bardzo.


:allegri: na śmietnik
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:00

@Robaku daj sobie spokój, bo nie przetłumaczysz. Już ostatnio próbowałem. Nie ma sensu kopać się z gościem, który uważa, że jedynymi umiejętnościami piłkarskimi są przyjęcie, drybling i strzał - niezbędne zwłaszcza dla defensywnego pomocnika.
Bobby X pisze:Ten chłopak nie ma żadnych umiejętności, zero przyjęcia, zero dryblingu, zero strzału.
Beka z typa, ale za słabe do cytatów.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:07

Przy dwoch primadonnach Hernanes+Pjanic potrzebny jest ktos od destrukcji.
Ogladalem ten mecz i Sturaro gral ok. Robil te odbiory, bylo go widac, staral sie. Zmascil te sytuacje i trudno, swoje zrobil. Na pewno lepiej niz Khedira ostatnimi czasy.
Wiadomo ze to typ fizyczny - przy silnych murzynach z Lyonu nie zaistnial. Stracil tez duzo czasu przez kontuzje, ale z takim Chievo niech gra. Z Realem czy Bayernem siary nie narobil. Choc tamta pomoc tez wybaczala wiecej.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:12

jackop pisze:Nie ma sensu kopać się z gościem, który uważa, że jedynymi umiejętnościami piłkarskimi są przyjęcie, drybling i strzał - niezbędne zwłaszcza dla defensywnego pomocnika.
Beka z typa. Za słabe nawet do Pajacyków z MdM. Parodia znawcy :)


:allegri: na śmietnik
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:25

Marzy mi się, żeby od czasu do czasu Forum wychodziło ze swoich stałych kolein myślowych.
Robaku pisze: dwóch pomocników nastawionych ostro na obrone - Sturaro, Hernanes,
Crunny pisze: Hernanes w pierwszym :placze: (...) kreatywność tego środka to wielkie ZERO.
LukaszJuve pisze:Hernanes (...) NIC NIE DAJE
juvemaroko pisze:Brazylijczyk fatalnie sie spisuje.
Julek997 pisze:Hernanes zarabia 3.5 mln euro !!!! Osoba, która dała mu taki kontrakt powinna płacić mu ze swoich prywatnych pieniędzy.
alessandro1977 pisze: Kolejny mecz Hernanesa w koszulce Juve - bezcenne :ok:
Kompletne bzdury:
Robaku pisze:do podawania do najbliższego kolegi jak Hernanes
Robaku pisze:Hernanes (...) podawał do najbliższego,
Creme de la creme:
CavAllano pisze:Max to chyba jednak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> - w dalszym ciągu stawia na Hernanesa, który tylko przeszkadza i nie daje zespołowi kompletnie nic. Potem mamy olbrzymie problemy, skoro z własnej woli gramy 10 na 11.
______________________________________________________________________________________

Mapa podań Hernanesa wygląda bardzo przyzwoicie:

Obrazek

Podania:

Podań wykonanych: 58 (Sturaro 26)
Długie piłki: 10 (najwięcej w drużynie)
Podania do tyłu: 7 (12%)

Defensywa:
Odbiory: 4 (najwięcej w drużynie)
Sturaro i Pjanić łącznie: 3

Przechwyty: 1
Sturaro i Pjanić łącznie: 1

Wyczyszczenia (clearance): 4 (najwięcej w drużynie)
Sturaro i Pjanić łącznie: 2

Zablokowane strzały: 1 (najwięcej w drużynie)
Sturaro i Pjanić łącznie: 0


Minus to na pewno niska średnia celnych podań - 78% - co wynika z dużej liczby długich piłek.

______________________________________________________________
Nadziej pisze:Naprawde dobry mecz Hernanesa - oby tak dalej.
Brawo za trzeźwe spojrzenie.

_______________________________________________________________

Na koniec wspomnę tylko, że nie jestem fanem Hernanesa i najchętniej bym go sprzedał, ale jak gra niezły mecz (lub też w pomocy są gorsi od niego), to trzeba umieć to zauważyć.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:35

Uwaga Alina:
długie podania 12:
12 - 2( ze strefy obronnej podania zakończone przyjęciem jeszcze na swojej połowie) - 4 ( ze swojej połowy w okolice środka boiska) - 4 ( podanie wzdłuż boiska, ew. na odległośc 5 metrów).

Z tej fanstatycznej heat mapy widzę 3 max 4 podania, które mogły zrobić różnicę.
Przeoram troche internet i wrzuce tutaj heat mapę z okolic miesiąca, w której podawał do najbliższego - Hernanes aka Pan Alibi.


Prostuję - Hernanes nie jest nastawiony na obronę. Maxiu wymaga od niego kreatywnych zagrań, a że chłopak nie ogarnia...

Poza tym wyjdź ze swojego schematów i zastosuje wykładnie językową do zdania "podaje do najbliższego" to ,ze Brazylijczyk jest na 16 metrze nie oznacza, że jego każde zagranie będzie znaczące, bo większość wskazanych tutaj podań to jakieś podbanai na 3-5 metrów. Mniemam, że do najbliższego.


Jego mapka -mecz chyba sprzed 2-3 tygodni:


Jeśli chcesz mnie przekoanć jednym meczem, ze Hernanes nam rośnie w środku pola, do tego jeśli przy takiej mapce chcesz mnie przekonać, że Brazol nie daje większości podań do najbliższego kolegi... to próbuj mocniej. Mnie najbardziej przekonuje jedno - 9 spotkań, 633 minuty - zero asyst.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:54

Dajcie spokój, ludzie. Tu już nie chodzi o dzisiejszą zmarnowaną setkę Sturaro czy o kabaret z jego udziałem w poprzednim meczu. Wiadomo, że nie samą techniką piłkarz żyje, no ale litości..

Inaczej byśmy rozmawiali, gdyby Sturaro był np środkowym obrońcą, surowym technicznie jak pień dębu, ale z umiejętnością czytania gry a'la Barzagli. Ustawi się, przepchnie, odbierze i wypieprzy gałę byle dalej od swojej bramki, nic go więcej interesować nie będzie. Najwyżej Guardiola się nim nie zainteresuje, ale to szczegół. Tymczasem on jest pomocnikiem, hello! Pomocnikiem, który mając piłkę przy nodze wygląda tak pokracznie, że za każdym razem ze zdziwienia zbieram szczękę z podłogi. I to wszystko, powtarzam, w XXI wieku, na pozycji uważanej w nowoczesnym futbolu za serce drużyny. To naprawdę jest jakiś absurd. Albo ktoś mu za młodu zrobił krzywdę źle dobierając mu pozycję, albo.. w sumie nie wiem, ale coś tu nie gra.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 19:59

@ alina

Cieszy fakt, że Hernanes gra na alibi i, tak, nic zespołowi nie daje? Podałeś suche statystyki zapominając o tym, że ten gość CO MECZ popełnia rażące błędy, które kończą się groźnymi kontrami. Mówimy tu o sytuacjach niewymuszonych.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 20:01

@Pumex

serce druzyny? gdzie? Przykłady, gdzie super defensywny pomocnik jest sercem druzyny?
PSG? Ale Kto? Marco, ma zupełnie inne zadania, a jego technika to poezja. Matuidi to gracz bardziej w stylu Vieiry z rozegraniem i defensywą.
Może Krycha, ale Krycha to też głównie przecinak z pier...uderzeniem.. Albo pójdzie na koronę stadionu, albo wejdzie to tak jak u Stefano.

Nie ma zawodników w stylu Gattuso w dzisiejszym futbolu, czy to dobrze nie wiem, ja tęksnię, za takimi killerami pod względem fizycznym, takim dzikiem nieokrzesanym biegającym i wkurzającym wszystkich przeciwników.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 20:03

Robaku pisze:@Pumex

serce druzyny? gdzie? Przykłady, gdzie super defensywny pomocnik jest sercem druzyny?
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Rynce opadywują :sad:


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 20:07

Gdzie defensywny pomocnik jest uważany za serce drużyny?
I jak defniujesz serce druzyny?

Bo ja defniuje serce drużyny jako najważniejszy czynnik w zespole.
( pod każdym względem skillsów, motoryki, motywacji)

Bo ja widzę tak serce drużyny:
Barca - trio
RM - skrzydła Bale, CR7,
BM - skrzydła wraz z RL9
BVB- Aube

- reszta do tych drużyn to dodatki. Czasem bardziej potrzebne, czasem mniej.

Nie widzę drużyny, w której defensywny pomocnik jest uważany za serce zespołu.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 20:07

kubraczek pisze:A mnie bawią zachwyty nad jego grą. Prawda jest taka, że Sturaro kompletnie nie myśli i próbuje odebrać piłkę chamskimi wejściami. Robi mnóstwo chaosu z którego nie ma pożytku, a przy tym wszystkim zostawia rywalom mnóstwo miejsca. Ile razy dzisiaj Sandro zostawał sam, bo Sturaro gdzieś sobie biegał?
:ok:

Stura ostatnio to taki defensywny odpowiednik Giovinco - widać, że chce, dużo biega, cośtam szarpie, ale koniec końców pożytek z tego mały. Musi biegać częściowo dlatego, że mało myśli i taktycznie odstaje - Khedira lepsze wyniki w defensywie robi na stojąco, bo używa głowy. O ile w odbiorach wygląda to w miarę (ale czy 10. miejsce w drużynie to dużo jak na walczaka?), to przechwytów ma bardzo mało (bo jest słaby taktycznie, jak wspominałem). Nazywa się go walczakiem, najprawdopodobniej, żeby móc odpuścić mu słabą grę z piłką, tymczasem w odbiorach niszczą go nie tyle Vidal czy Marchiso (jako B-2-B), co... Hernanes i Lemina. Stefano nie zaliczył w tym sezonie Serie A jeszcze żadnego przechwytu (!). Faule? 0.6 na mecz - rzadziej fauluje tylko Barzagli i Higuain.
Garreat pisze:Przy dwoch primadonnach Hernanes+Pjanic potrzebny jest ktos od destrukcji.
Ogladalem ten mecz i Sturaro gral ok. Robil te odbiory, bylo go widac, staral sie. Zmascil te sytuacje i trudno, swoje zrobil. Na pewno lepiej niz Khedira ostatnimi czasy.
Robił te DWA odbiory i ZERO przechwytów :whistle: Ale starał się :ok:
Robaku pisze:Większość się tutaj zachowuje jakby Sturaro to miał być nowy Zidane, nowy Deyna. Jescze czekam jak zaczną pisać maile i listy do Marotty pt.
Beppe oszukałeś mnie...
Nikt tego nie mówi. Wszyscy odpuszczają mu słabe granie piłką, bo to niby defensywny pomocnik. Problem polega na tym, że on nawet w zadaniach dla defensywnego pomocnika/przecinaka wypada blado. Marco Parolo ma 4,2 odbioru/mecz i 2 przechwyty, Hernanes 2,1 i 1,1 - Stura ma odpowiednio 1,2 i okrągłe ZERO (a porównuję ze średniakami, a nie z Kante czy Fernandinho)


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 20:09

Alina, ale ogarniasz, ze chłopak w sezonie zagrał około 150 minut?
( a mamy w zasadzie 66% - I części sezonu)
Te na maksa słabe granie piłką doprowadziło do karnego w LM c/a Lyon - przypominam, że jednynego gola zdobyliśmy po karnym. Dzisiaj z tego co pamiętam 2 rzuty wolne w okolicy pola karnego dzięki SS.

ALina, czy masz może statsty wywalczonych rzutów wolnych na konkretnych zawodnikach? Szalenie mnie to ciekawi.

A ty Hernanesie oprócz fajnych (nic nie wnoszących) podań do kolegów co zrobiłes przez 933 minuty w sezonie dla druzyny?


Zablokowany