Serie A 16/17 (10): JUVENTUS 4-1 Sampdoria

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:13

Mecz bez historii. Łatwe trzy punkty po grze na stojąco. Najlepsze widowisko zrobili komentujący na Eleven. Oby tak dalej, bo świetnie się ich słuchało i mam nadzieję, że przy meczach Juventusu w godzinach popołudniowych będę mógł ich jeszcze usłyszeć, bo wtedy zalew takiego śmieszkowania (biorąc pod uwagę grę Juventusu) będzie niezbędny :hellyes:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:13

ForzaItanimulli3vujcm pisze:No jakoś to wygląda. Szkoda tej niedokładności później byłoby wyżej. Khedira kompletnie nie ogarnia, powinien odpocząć. Marchisio przyzwoicie, wiadomo jaki miał rozbrat z piłką. Mandzukic dzisiaj świetnie, niech Pipita coś strzeli. Dawać Keana! W ogóle fajnie by było gdyby Mandzukic strzelił z jeszcze jednego. :)

Dobić ich!
hahah nie wierze co Ty chłopie piszesz.
O 20 pisałem, "szkoda, że Khedira w 1 składzie, przydałby mu się odpoczynek, bo gra ostatni kiepsko,w jego miejsce dałbym Sturaro", to Ty odpisałeś, że bardzo dobrze, że gra Khedira bo musi się zgrywać z Pijaniciem i MArchisio, a po 45min piszesz, że Khedirze przydałby się odpoczynek. Gdzie tu logika?


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:14

pumex pisze:PS. Pochwały dla komentatorów Eleven. Rzadko oglądam mecze na ich kanale, bo zazwyczaj wybieram ruskie sopy, ale dostałem w swoje ręce promocyjny pakiet, więc żal było nie skorzystać. Bardzo dobry komentarz, przede wszystkim luźny, ze swobodną rozmową prowadzącego duetu, czyli to co lubię. Dodatkowo płynne przejścia z tematu stricte meczowego na sprawy okołomeczowe. Chyba częściej będę korzystać z ich usług :ok:
Muszę Cię zmartwić. Duet Święcicki-Kapica rzadko komentuje Juve w tym sezonie. Do tej pory zazwyczaj uszczęśliwiali nas Czachowskim, który jest tragikomiczny. W meczu z Milanem, na ten przykład, stwierdził, że decyzja sędziego o nieuznaniu bramki Pjanicia była bardzo dobra (choć już wiedział, że błędna), bo dzięki temu widowisko będzie ciekawsze... Poza tym komentuje chaotycznie, sili się na piękną polszczyznę, mimo że ma z nią spore problemy i ogólnie cały mecz jest mocno podniecony, nawet jak na boisku nic się nie dzieje... Zdecydowane przeciwieństwo tego, co było dzisiaj, niestety.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:16

pumex pisze:
Pluto pisze:Słabiutko Pjanić (do tyłu, powoli)
Zgadzam się, nie również kolejny raz rozczarował. Niby po tym meczu na koncie ma gola i kolejną asystę, a mimo tego nie wywarł na mnie pozytywnego wrażenia. Przede wszystkim w oczy bije właśnie ta ospałość i znikanie z pola widzenia na długie minuty. Dziwny piłkarz...
Wiem, że Pjanic nie zagrał efektownego meczu, ale spróbujcie zapamiętać wszystkie sytuacje z nim związane: setka wypracowana świetnym zagraniem Higuainowi, a do tego kilka naprawdę groźnych wejść z drugiej linii (minimalne spalone). Ja uważam że Pjanic zagrał dobry mecz, w tym spotkaniu chyba wszyscy mieli dziwny przykaz odgrywania do tyłu 90% piłek, ku uciesze Higuaina :prochno:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:17

pumex pisze:Niedobrze dla Igły, że z Neapolem zmierzy się mając na swoim karku własną frustrację, presję kibiców Juve i niechęć kibiców Azzurrich.
Kibiców Napoli chyba nie będzie na stadionie, więc tego problemu nie uświadczy.

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo nad Sampdorią, nie ma na co narzekać.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:24

pumex pisze:Niedobrze dla Igły, że z Neapolem zmierzy się mając na swoim karku własną frustrację, presję kibiców Juve i niechęć kibiców Azzurrich.
Zwlaszcza, ze ich w Turynie zabraknie, bo dostali zakaz. ;)

Nie rozumiem do konca tego obecnego zespolu. Potencjal mamy naprawde spory i o ile nam sie chce, potrafimy stlamsic taka Sampe nie wrzucajac nawet trzeciego biegu. Potem oczywiscie zalacza sie nam ten fatalny w skutkach minimalizm - jesli nie chca strzelac kolejnych bramek, niech tego nie robia, ale niech daruja nam mecze, w ktorych tracimy po doslownie jednym czy dwoch celnych strzalach rywala na bramke (tak bylo z Milanem, tak bylo dzisiaj).

Cuadrado to przekocur. Dobrze go miec w obliczu absencji Dybali. Marchisio nawet niezle wygladal - poki co zachowawczo, ale kilka razy pokazal sie z dobrej strony.

Higuain faktycznie obrazony na caly swiat. Ma troche pecha, bo w przeciwienstwie do Neapolu nie gra sie tu na niego. Musi jeszcze do tego przywyknac, a bedzie dobrze. Mandzukic zrobil, co do niego nalezalo i co potrafi nejlepiej - zdobyl bramke glowa.

Chiellini to jakis pilkarski fenomen jednak. :prochno:


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:25

Julek997 pisze:hahah nie wierze co Ty chłopie piszesz.
O 20 pisałem, "szkoda, że Khedira w 1 składzie, przydałby mu się odpoczynek, bo gra ostatni kiepsko,w jego miejsce dałbym Sturaro", to Ty odpisałeś, że bardzo dobrze, że gra Khedira bo musi się zgrywać z Pijaniciem i MArchisio, a po 45min piszesz, że Khedirze przydałby się odpoczynek. Gdzie tu logika?
Ekhm, miałem nadzieje że przy Marchisio i Pjanicu się ogarnie - niestety to były płonne nadzieje - po 45 minutach zdałem sobie sprawę jak bardzo się pomyliłem.

Zamiast Sturaro, to ja bym wolał Hernanesa, Lemine a nawet Asamoaha...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:30

Fajne dwie akcje pod rząd w wykonaniu Marchisio ok. 68-70 minuty. Pierwsza to przyjęcie piłki ze zmyleniem i minięciem rywala na plecach, a następnie podciągnięcie akcji w kierunku bramki przeciwnika i podanie o odpowiedniej sile do Sandro na skrzydle. Druga to wślizg na połowie rywala i szybkie odegranie piłki do kolegi z drużyny. Niby nic takiego, żaden wielki futbol w stylu Ronaldinho, a jednak znaczna różnica pomiędzy tym co prezentują Hernanesem, a Leminą.

Koledzy ochoczo krytykują Pjanicia, który zaliczył gola i asystę, a powinien mieć jeszcze drugą, jednak Igła postanowił, że strzelać już nie będzie. Bura, po raz kolejny, należy się Khedirze. Anonimowy występ i coraz częściej mam wrażenie, że bardziej przeszkadza niż pomaga.

Dziwne to wpuszczenie Asamoaha. Jeśli pomocnik to tylko Sturaro. Jeśli stawianie na młodych to Kean. Skąd pomysł żeby do gry wkroczył Kwadwo?


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:31

Jest jedna cenna informacja płynąca z tego meczu. W obliczu problemów kadrowych w ataku lepiej w tej formacji wystawić Chielliniego, niż Mandzukicia. Włoch jest skuteczniejszy i nikt nie zaprzeczy, że bije też na głowę Chorwata w tym, za co Mario jest chwalony - grze defensywnej :prochno:


A tak na poważnie, to straszne rzeźbienie po strzeleniu drugiej bramki, kwestią czasu było to, kiedy nam strzelą. Pozytywna reakcja po stracie też warta odnotowania. Dobrze, że do przodu i to się liczy.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:35

Arbuzini pisze: Dziwne to wpuszczenie Asamoaha. Jeśli pomocnik to tylko Sturaro. Jeśli stawianie na młodych to Kean. Skąd pomysł żeby do gry wkroczył Kwadwo?
Max chyba ma klauzule, jak 10 razy w sezonie wpuści Kwado to będzie mógł go sobie zabrać do domu. Nie widzę innego rozwiązania.


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:42

Też nie rozumiem dania szansy w tym momencie Asamoah. Odniosłem wrażenie, że facet gra póki jest zdrowy, bo niedługo może znów wrócić w ramiona lekarzy klubowych.

Khedira dziś poprawnie, ale nic ponadto. W porównaniu do tego jak żwawy i przebojowy był na początku sezonu, teraz przypomina gościa, który chętnie odpocząłby sobie spotkanie lub nawet dwa. Chyba sam jest zaskoczony faktem, że gra tyle spotkań z rzędu i nadal jest zdrowy. Mimo to warto go mieć w drużynie.

Marchisio niby nic wielkiego nie zrobił, a od razu jakoś lepiej to wszystko wyglądało. Tak jak Arbuzini zauważył - mnie też podobały się te 2 akcje Marchisio. Publika od razu się ożywiła i nagrodzila go brawami. Mam wrażenie, że mógł zagrać dziś dłużej, ale widać Allegri nie chciał go przeforsować przed spotkaniem z Napoli, gdzie nie wyobrażam sobie, by nie miał znów wyjść w pierwszym składzie i zagrać choć 1 połowy.

Najbardziej w tym meczu zaskoczył mnie Allegri. Sam nie wiem co to dokładnie było za ustawienie. Bardzo elastyczne i dające ogromne pole manewru trenerowi. Jeśli wierzyć słowom naszego trenera, że bardzo istotnym jest, by nie dać przeciwnikowi żadnego punktu odniesienia, to dziś z pewnością było o to bardzo trudno.
Do Allegri poskromił wreszcie Alvesa, który wygląda jak pracujący trybik w maszynie Juventusu, a nie wyrwany trybik z machiny Barcelony. Brazylijczyk zaliczył dziś kilka wypadów do przodu, ale wszystko wyglądało dużo bardziej harmonijnie i płynnie. Nie zostawiał dziur i bałaganu z tyłu, co zdarzało się już wcześniej. Jego szaleństwa będziemy jeszcze potrzebować, ale dyscyplina jest jeszcze ważniejsza.

Na plus dziś cała drużyna. Zaskakująco łatwo przyszło nam to zwycięstwo. Wybiliśmy Sampdorii myśli o walce o punkty szybciej niż zdążyli podjąć rękawice.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 października 2016, 23:46

Odnośnie komentatorów to panowie jak i redakcja wzięła sobie coś do serca. Po tym jak pokazali Napoli a olali Juve sporo wiązanek w ich kierunku poszło, nie zastanowiło Was, że dziś mecz pokazali w Eleven skoro do wyboru były inne a ten wiadomo, że będzie kaszana ? ;)
Ja też swoje pocisnąłem do nich, kulturalnie ale stanowczo bo nawet dwóch marnej klasy grajków jak Milik i Zieliński nie spowoduje, że Napoli zacznie oglądać większa rzesza sympatyków Serie A.
Oberwało się tez im za komentatorów a z tego co wiem to listów otrzymali bardzo dużo.

Dziś ważna data...po kilkunastu ( kilkudziesięciu ? ) miesiącach kielon walnął bramkę po rzucie rożnym :shock:
Ogólne dwie bramki banka po stałych fragmentach gry mimo, że Sampa to ogóry ale i gorszym nie byliśmy w stanie w ten sposób zapakować mając w meczu 15 rożnych. W takim meczu ważne tylko 3 punkty, teraz trzeba pogonić Napoli :ok:


Obrazek
endrjuJT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 października 2016, 00:01

No tak. Wrócił Marchisio i od razu gra wyglada lepiej . Bardzo dobry kecz Claudio. Nie tracił piłek mądrze rozgrywał i tego było trzeba, a nie kopania "na pale" spokój w środku pola az nudno ale to sie nazywa dominacja i o to chodziło :juve:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 października 2016, 00:54

alessandro1977 pisze:Odnośnie komentatorów to panowie jak i redakcja wzięła sobie coś do serca. Po tym jak pokazali Napoli a olali Juve sporo wiązanek w ich kierunku poszło, nie zastanowiło Was, że dziś mecz pokazali w Eleven skoro do wyboru były inne a ten wiadomo, że będzie kaszana ? ;)
Ja też swoje pocisnąłem do nich, kulturalnie ale stanowczo bo nawet dwóch marnej klasy grajków jak Milik i Zieliński nie spowoduje, że Napoli zacznie oglądać większa rzesza sympatyków Serie A.
Oberwało się tez im za komentatorów a z tego co wiem to listów otrzymali bardzo dużo.
Według mnie, to żadna zasługa kibiców, tylko Linettyego, który zbiera fenomenalne opinie, i wszyscy liczyli, zę dzisiaj Karolek zagra przeciwko wielkiemu Juve i dzięki temu będzie swego rodzaju rozliczenie jego progresu, skillsów. Odkąd Milik nie ma w Neapolu rzadziej pokazuję Napoli, bo Zielu po prostu gra od przypadku do przypadku.
Jak wróci Milik wszystko wroci do normy. Nalezy pamiętam, że ludzie którzy maja NC+ mają 3 kanał do ogarnięcia Elecen Extra, wiec i moze czasem tam się Juve pokazuje w sytuacji gdy Eleven czy Eleven Sport stawia na Neapol czy Rome ( bo Szczęsny).


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 października 2016, 07:36

alessandro1977 pisze:Ja też swoje pocisnąłem do nich, kulturalnie ale stanowczo
Z całą pewnością wzięli Wasze opinie pod uwagę i to Wasza zasługa, że pokazali Juve a nie Napoli :smile: Tak jak napisał Robaku, wróci Milik i znów zaczną puszczać Napoli.
alessandro1977 pisze:bo nawet dwóch marnej klasy grajków jak Milik i Zieliński
Szkoda że masz tyle lat ile masz a jak się czyta tak głupie komentarze (obydwóch ww. piłkarzy wziąłbym do Juve z pocałowaniem ręki) lub każdy w temacie o interze to dochodzę do wniosku, że gównobaza czasem coś mądrzejszego i na poziomie napisze...

Komentatorzy we wczorajszym meczu wspomnieli coś o transparencie kibiców Milanu wspierającego Bonucciego i jego syna w meczu z nami. Ktoś ma jakieś foto i/lub tłumaczenie?


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Zablokowany