LM 16/17 (gr. H) [3]: Olympique Lyon 0-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:42

To prawie nie możliwe, że to wygraliśmy...Ktoś tu w przerwie wykrakał czerwo Leminy, gość chyba ma zaniki pamięci i zapomniał, że miał już na koncie żółtko. Lyon ma czego żałować, karny, dwie sety, gra w przewadze ponad pół godziny.

Cuadrado MISTRZU, wygrał mecz w pojedynkę :bravo: Alex Sandro? Uwielbiam gościa, on nigdy nie schodzi poniżej poziomu TOPa :hellyes: No i GIGI, dziś wyczyniał cuda, brawo mistrzu!!

Niesamowity mecz i arcyważne 3 pkt,

FORZA JUVE!!! :juve:


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:44

Grazie, il Capitano! :hellyes:

Kolejny słabiutki mecz w naszym wykonaniu, choć w tych okolicznościach chyba nie ma sensu narzekać.

Co do obsady naszego środka pola, niestety tak już będzie, póki nie wrócimy do stanu jakościowego, gdy o plac walczyli Pirlo, Pogba, Marchisio i Vidal. Trzeba mieć świadomość, że raz Harnanes poda do przeciwnika, raz Lemina nie ogarnie i tak dalej. Tak jak wyżej zauważono - karny kaktus, panie Marotta.


Obrazek
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:44

Wojtek pisze:To prawie nie możliwe, że to wygraliśmy...Ktoś tu w przerwie wykrakał czerwo Leminy, gość chyba ma zaniki pamięci i zapomniał, że miał już na koncie żółtko. Lyon ma czego żałować, karny, dwie sety, gra w przewadze ponad pół godziny.

Cuadrado MISTRZU, wygrał mecz w pojedynkę :bravo: Alex Sandro? Uwielbiam gościa, on nigdy nie schodzi poniżej poziomu TOPa :hellyes: No i GIGI, dziś wyczyniał cuda, brawo mistrzu!!

Niesamowity mecz i arcyważne 3 pkt,

FORZA JUVE!!! :juve:
Wielkie brawa. Kwintesencja tego meczu.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:44

Nie mogę się doczekać na powrót Marchisio,po którym skończy się ta loteria w środku pola na jego miejscu.Po tym Juve dopiero się rozpędzi.

Na ławce był dziś tylko ten jeden gracz i akurat on zrobił różnicę z przodu.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:45

ForzaItanimulli3vujcm pisze:TEN ZESPÓŁ I TAK I TAK NIE MA MENTALNOŚCI CL! :facepalm:.
I zespół bez mentalności CL wygrywa, na wyjeździe, grając w osłabieniu, będąc na każdym kroku obdzieranym przez sędziego. Zaprawdę powiadasz, że nie mamy mentalności CL? Ten facepalm z cytatu powinienem przekleić >>>tutaj<<< ale ręce mi opadły.


Buffon wykorzystał limit błędów na następne dziesięć lat w meczach z Hiszpanią i Udine. Nawet powieka mi nie drgnęła widząc, co bronił, ot, Buffon.
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:45 przez Vanquish, łącznie zmieniany 1 raz.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:45

Buffon i Cuadrado wygrali nam ten mecz. A i plus dla Allegriego, bo świetne zmiany: Cuadrado gol, Sturaro czyścił w środku a Benatia pomógł w obronie.

Lemina zachował się fatalnie. Był obok Dani Alves, który mógł faulować gracza gospodarzy a do naszej bramki było na tyle daleko, że spokojnie można było puścić tę akcję.

Mieliśmy bardzo dużo szczęścia dzisiaj.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:49

Cuadrado powinien mieć 1. skład. Nie wiem w jakiej taktyce, ale nikt, nawet Dybala czy Higuain nie potrafią tak jedną akcją wpłynąć na wynik meczu jak robi to Cuadrado. I to nie pierwszy raz, bo w zeszłym sezonie dokonał tego kilkukrotnie. Ma to, czego tak bardzo brakuje nam po odejściu Pogby: nieprzewidywalność i wygrane pojedynki 1 na 1.

Może jakieś takie 3-4-2-1?

Higuain
Dybala - Cuadrado
A.Sandro - Marchisio - Khedira/Pjanic - D.Alves
Chiellini - Bonucci - Barzagli
Buffon

W zeszłym sezonie graliśmy też takim asymetrycznym 4-4-2

Higuain - Dybala
Pjanic - Marchisio - Khedira - Cuadrado
A.Sandro - Chiellini - Bonucci - D.Alves
Buffon

Walić te cyferki w taktyce! Nasz afro Kolumbijczyk po prostu musi tam z przodu hasać :dance2:


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:53

Kilka luźnych przemyśleń na świeżo po meczu:

1. Oprócz Khediry i Pjanicia mamy do gry takich kołków, że naszym zdecydowanie lepiej wychodzi gra w dziesiątkę. Lemina dziś tragicznie i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, lepiej zaprezentował się Sturaro, który może nie jest asem techniki, ale przynajmniej solidnie zapieprza w defensywie.

2. Pjanić dziś prezentował się na boisku niemalże bliźniaczo do Pogby z zeszłego sezonu, spowalniał akcje i człapał, raz na jakiś czas próbował zrywów ale do niczego nie prowadziły. Jak widać, w Lidze Mistrzów trzeba mieć w sobie coś ekstra, Bośniak dziś nieprzekonujący, podobnie jak Dybala i Higuain.

3. Cuadrado pokazał dziś klasę, chociaż przy samym strzale miał nieco szczęścia. Przez jego poczynania przemawia jednak ogromny głód gry, to on napędzał nasze akcje od momentu wejścia na boisko. Dobrze na lewej flance prezentuje się Alex Sandro, przyjemnie patrzy się na jego grę.

4. Buffon odpowiedział na krytykę w najlepszy możliwy sposób, broniąc trzy stuprocentowe sytuacje, zdecydowanie zawodnik meczu. Zwłaszcza druga interwencja, obrona rykoszetu, czapki z głów.


Patrol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 269
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:53

Pisałem, że Bonucci powinien za tego karnego ponownie zejść do ciemnej piwnicy... To samo powinien zrobić Lemina. Ten faul był tak nieudolny i tak ewidentny, że nawet sędzia z białą laską by go gwizdnął. Gigi Santo Subito. Co ten gość dzisiaj wyciągał to się w głowie nie mieści.

Nie wiem czy sobie wkręcam, ale nasi piłkarze boją się czasem zaryzykować. Igła świetnie wypatrzył Alvesa (przy akcji bramkowej), podał dosyć ryzykownie, ale zrobił tym taką przewagę, że polecieliśmy ze świetną kontrą. Inny zawodnik pewnie oddałby do najbliższego, byleby nie stracić.

Brawo dla Maxa, za zmiany oraz dla Cuadrado za wspaniałą akcję :ok:.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:54

Robaku pisze:hahah :rotfl: to ty taka tezę postawiłeś nie ja, więc mówie: Sprawdzam. Udowodnij.
Yyy, a dojscie do akcji podbramkowej, to nic groznego? Myslalem, ze zadaniem obroncy jest zapobieganie takim sytuacjom... Prosze:
Sila Spokoju pisze:4. Sędziemiu za kabaret, który odstawił w tym meczu.:
A mozesz rozwinac? Uwazam, ze moj imiennik sprawiedliwie prowadzil te zawodu, aczkolwiek druga polowe ogladalem na raty.

Gralismy z Lyonem niesamowita kupe w dodatku jeszcze błysk Leminy (dokladnie za taki sam faul dostal pierszwe zoltko!), ale dzieki Buffonowi (tradycyjnie) i Cuadrado udalo sie wyszarpac te 3 punkciki. Idziemy po pierwszy platz na wyjsciu :ok:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:54

Vanquish pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:TEN ZESPÓŁ I TAK I TAK NIE MA MENTALNOŚCI CL! :facepalm:.
I zespół bez mentalności CL wygrywa, na wyjeździe, grając w osłabieniu, będąc na każdym kroku obdzieranym przez sędziego. Zaprawdę powiadasz, że nie mamy mentalności CL? Ten facepalm z cytatu powinienem przekleić >>>tutaj<<< ale ręce mi opadły.


Buffon wykorzystał limit błędów na następne dziesięć lat w meczach z Hiszpanią i Udine. Nawet powieka mi nie drgnęła widząc, co bronił, ot, Buffon.
Jak widzisz post napisany w przerwie. Wściekły byłem, a co myślałeś po czerwonej kartce, już w drugiej połowie? Hmmm.....? W pierwszej połowie zero składności, zero spójności w naszym wykonaniu - stary no! Ja więcej wymagam od TEGO! Juventusu - mogę to skwitować nudną frazą - najważniejsze 3 pkt. Hurrra!

Co do Buffona - Pełna zgoda :)
Mnie najbardziej w tym meczu cieszyła jego wysoka forma - Cieszę się nawet paradoksalnie że dopuściliśmy do takich sytuacji. Gigi dzięki temu odzyskał pewność Siebie!
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:57 przez CzeczenCZN, łącznie zmieniany 1 raz.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:55

Cuadrado ma po prostu jedną cechę, której brakuje pozostałym graczom Juve (no poza Sandro może). Zap.... w sensie lata z prędkością światła w porównaniu do pozostałych. Do wejścia Żelka wszystkie akcje w środku pola (oglądałem tylko 2. połowę), dodatkowo po stracie Leminy, wygrywali gracze Lyonu. Po prostu byli szybsi. Cuadrado wszedł, rozbujał prawą flankę, strzelił śliczną bramkę i zapewnił 3 punkty.

Wyglądało to jakby piłkarze Juve byli po libacji w hotelu przed meczem i 10kg obciążniki, a Lyon hasał ile sił w nogach.


Brawo Juan :hellyes:

O Gigim nie wspominam, bo on nie zejdzie do pewnego poziomu do 50-tki :C
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:56 przez Tobor, łącznie zmieniany 1 raz.


Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:55

kasacja
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:55 przez Tobor, łącznie zmieniany 1 raz.


Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:55

kasacja


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:58

Jacky pisze:
Sila Spokoju pisze:4. Sędziemiu za kabaret, który odstawił w tym meczu.:
A mozesz rozwinac? Uwazam, ze moj imiennik sprawiedliwie prowadzil te zawodu, aczkolwiek druga polowe ogladalem na raty.
Co prawda oglądałem na średniej jakości streamie, ale zarówno karny, jak i czerwona dla Leminy według mnie przesadzona.
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:58 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany