Serie A 16/17 (6): Palermo 0-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:05

Minimalizmu ciąg dalszy i prawda jest taka, że należą się brawa dla drużyny Palermo, która wyszła na boisko, aby grać z nami w piłkę, nie bronić się ze względu na charakter średniaka. W chwili obecnej chyba tylko porażka z Crotone pozwoliłaby zmienić to żenujące 3-5-2. Kolejny słaby mecz. Zaczynam się poważnie zastanawiać na co My te siły oszczędzamy. Przecież żeby się oszczędzać trzeba mieć pewną pozycję a przy obecnej grze boję się, że długo nie utrzymamy pierwszego miejsca, nie wspominając już o wyjściu z grupy w Lidze Mistrzów - po prostu na to w chwili obecnej nie zasługujemy :think:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że taka gra wychodzi później w meczach o wyższą stawkę, gdzie strzelając dwie potrzebne nam bramki na Allianz Arena cofamy się do obrony z pewnością, że utrzymamy wynik, nie dobijając przeciwnika, tracąc następnie dwie bramki, odpadając po dogrywce.

Zaraz jednak przyjdą "znawcy", którzy napiszą, żeby iść kibicować Barcelonie, która niszczy słabe zespoły wynikami "0:5". Czekam także na zdanie próbujące uświadomić kibicom Juventusu fakt, że mają ból dupy po kolejnym fatalnym spotkaniu rozegranym przez ich ulubiony zespół :ahsisi:

"Spokojnie to tylko mecz towarzyski", "dopiero początek sezonu", "potrzeba nam zgrania" - ale to już ... było ! Co teraz ?? Mamy 24 dzień września a gra wygląda żenująco :mad2:
Ostatnio zmieniony 24 września 2016, 20:14 przez Vinylside, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
sexiudo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2007
Posty: 35
Rejestracja: 27 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:06

Panowie, po tym meczu jestem w szoku. Im się nie chce grać w piłkę. Taki Juventus nie może nazywać się klubem aspirującym do bycia w TOP3 Europy.

Allegri wprowadza za naszego chyba najlepszego zawodnika Chielliniego. Przeciwko Palermo. Podkreślam PALERMO. Wszelkimi siłami bronimy wyniku 1:0 w meczu z Palermo. I to nie jest tak, że bronimy go najmniejszym nakładem sił. Biegamy jeszcze więcej, bo biegamy bez piłki.

A jak już mamy piłkę.. Nasi piłkarze nie biegają, im się nie chce. Higuain się irytuje, Alves macha rękami pokazując chłopakom wolne przestrzenie. Ta maszynka wyraźnie przestała trybić, nie wiem czy też macie takie wrażenie. Ja wiem, że to dopiero początek sezonu, ale w każdym meczu mam wrażenie, że oni się męczą graniem w piłkę. Nie wiem co jest z tym przygotowaniem kondycyjnym, może rzeczywiście to jest tak, że dopiero wrzucą wyższy bieg, ale mam pewne obawy z tym związane.

91 minuta, posiadanie piłki 52% Palermo – 48% Juventus. Że co?

Kolejna kwestia – ostatnie 20 minut Palermo nas ciśnie. Chłopcy pozostają niewzruszeni. Trochę żałuję, że ta bramka dla Palermo nie wpadła, bo te momenty w których ich minimalizm obraca się przeciwko nim jest przeważnie bodźcem do pobudki.

Kwadwo Asamoah – nie chcę kopać leżącego, ale powiedzcie mi czemu Allegri chce go kopać? Wprowadza gościa pozbawionego pewności siebie, który ma za sobą bardzo słabe występy, w meczu na styku, gdzie wynik wcale nie jest pewny. Asamoah wchodzi na boisko i pierwsze co robi to chowa się za zawodnikiem drużyny przeciwnej, żeby tylko przypadkiem piłka nie trafiła do niego. Zawodnicy mający 90 minut w nogach biegają więcej od niego. Asamoah nie potrafi podać prostej piłki do zawodnika biegnącego tuż obok niego, nie mówiąc już o przerzutach na drugą stronę. Ten sam Asamoah po chwili łapie kontuzję. Moim zdaniem tu większy problem jest z jego głową, niż fizycznością. Powinien odwiedzić piwnicę Bonucciego.

Generalnie jestem w szoku, nieczęsto się tu udzielam, ale ten mecz wzbudził we mnie tyle negatywnych emocji, że postanowiłem się tym podzielić, żeby przypadkiem nie zejść na zawał któregoś dnia.


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:08

najsłabszy na boisku ponownie Allegri...
Nie wiem co mu się stało w tym sezonie, ale decyzje personalno-taktyczne są po prostu nie zrozumiałe...
Dawno nie mieliśmy takiej paki z którą kompletnie sobie nie radzi. Oby szybko wrócił do formy.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:09

No Mandżukicia na "9" dzielą lata świetlne od Higuaina. Najgorsze, że w ogóle nie wychodzi na wolne pozycje.

Całkiem twarde warunki nam postawiło Palermo De Zerbiego. Cionek - bardzo przyzwoicie grał.


Interwencja Barzagliego w 84 minucie - chirurgiczna perfekcja.
Ostatnio zmieniony 24 września 2016, 20:10 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Janko muzykant

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2010
Posty: 44
Rejestracja: 13 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:10

PlanetJuve pisze:Kto mi wytlumaczy czemu tylkko Juve z klubow z topu gra tak zalosnie??
Myślę, że odpowiedź jest prosta. Daleko nam do klubów z topu.


JBł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2015
Posty: 133
Rejestracja: 06 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:16

Czy oni nie mogą się po prostu trochę "pobawić"? W poprzednim meczu przecież nie graliśmy jakoś bardzo intensywnie, ale piłkarze stworzyli kilka fajnych akcji i udało się zdobyć bramki.

Chociaż... po wypowiedzi Chelliniego... :confused:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:16

sexiudo napisał wszystko w temacie. System nie ma tu nic do rzeczy. Tym ludziom po prostu nie chce się grać w piłkę, a przecież rotacja i konkurencyjność wewnątrz drużyny jest teoretycznie naprawdę spora. Pomocnicy to już dzisiaj był naprawdę dramat, jedynie Lemina zagrał w miarę poprawnie. Stoperzy robili tyle co do nich należało, a chciało się jedynie Daniemu i Gonzalo.

Jak w ciągu miesiąca nie wrzucimy wyższego biegu to odpuszczam sobie Juventus w Serie A. Szkoda czasu, który można spożytkować w zdecydowanie lepszy sposób.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:24

Druga kwestia jest taka, że po co wydawac ponad 100 milionow na napastnikow skoro wolimy bronic wynik i nawet nie udajemy ze atakujemy... Nie po to placimy najwiecej na pensje zeby 45 minut przechodzic, potem pobiegac 20 i to samo. A potem dziwota ze kontuzje. Biegac, atakowac kuzwa za to sie im placi.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:26

Spokojnie, co roku zaczynamy niemrawo, chłopaki się rozkręcą. Teraz wygląda to trochę tak jakby zawodnicy byli wyczerpani po okresie przygotowawczym.
W tym sezonie przynajmniej punktujemy od początku, przypomnijcie sobie co było rok temu ;)


#AllegriOut
Gajowy Marucha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2005
Posty: 188
Rejestracja: 03 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:27

Janko muzykant pisze:
PlanetJuve pisze:Kto mi wytlumaczy czemu tylkko Juve z klubow z topu gra tak zalosnie??
Myślę, że odpowiedź jest prosta. Daleko nam do klubów z topu.
Jak śmiesz. Przecież mieliśmy wybitne mercato, zespół jest dużo lepszy niż był, Pjanić=Pogba, a nawet Pjanić > Pogba. Wcale nie potrzebujemy dodatkowych dwóch pomocników, nie potrzebujemy nawet jednego, przecież niedługo wraca Marchisio........ To co, czy ci wszyscy kretyni wyzywający sceptyków od jęczydup zejdą wreszcie na ziemie? A nie, zapomnialem ze to tylko mecz Serie A z ogórkiem i oszczędzanie sił na LM :bravo: W końcu to włoska druzyna, ONI TAK GRAJO. OD WCZORAJ IM KIBICUJECIE ? :lol:


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:28

jarmel pisze:Spokojnie, co roku zaczynamy niemrawo, chłopaki się rozkręcą. Teraz wygląda to trochę tak jakby zawodnicy byli wyczerpani po okresie przygotowawczym.
W tym sezonie przynajmniej punktujemy od początku, przypomnijcie sobie co było rok temu ;)
Dokładnie tak to wygląda, bo oni wyglądają jakby byli zmęczni.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:29

Zabawna sytuacja kiedy Mandzukić przy okazji rzutu rożnego dobra minutę truł zad Khedirze o podanie, którego nie dostał. Gdzieś w bocznej strefie, żadna kluczowa sytuacja. A ten macha tymi łapami "tam byłem, tam byłem, czemu żeś nie podał, omg omg". Mija parę minut i nasz Chorwat marnuje kolejną w swoim życiu setkę. :hellyes:

Co do samej postawy naszych to nic nowego. Włoski, patologiczny kult nietracenia bramek. Uczestnicy LM w Anglii, Niemczech czy Hiszpanii zapierniczają aż miło a mistrz Włoch umiera na boisku i rozpaczliwie broni 1:0 z rywalem dysponującym trzy razy mniejszym potencjałem.
A po meczu zgodne "mamy to! bez straconej bramki! yeah!".
Mija pare miesięcy i tę samą defensywę wyśmiewa Messi, Ronaldo czy inny Ribery. :ok:


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:32

Gajowy Marucha pisze:Jak śmiesz. Przecież mieliśmy wybitne mercato, zespół jest dużo lepszy niż był, Pjanić=Pogba, a nawet Pjanić > Pogba. Wcale nie potrzebujemy dodatkowych dwóch pomocników, nie potrzebujemy nawet jednego, przecież niedługo wraca Marchisio........ To co, czy ci wszyscy kretyni wyzywający sceptyków od jęczydup zejdą wreszcie na ziemie? A nie, zapomnialem ze to tylko mecz Serie A z ogórkiem i oszczędzanie sił na LM :bravo: W końcu to włoska druzyna, ONI TAK GRAJO. OD WCZORAJ IM KIBICUJECIE ? :lol:
Myślę, że z czasem te słowa także trafią do podpisu jakiegoś użytkownika. Pełna zgoda z tym co napisałeś. Brawo :ok:


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:34

Co z Asą? Jeszcze kilka tygodniu temu sporo osób na forum widziało w nim solidnego zamiennika, a jego powrót miał nam zabezpieczać braki w pomocy. Po dzisiejszym meczu można chyba powrócić do rozmów z Zenitem. Być może Witsel będzie nam potrzebny już w zimie.

Ważne są 3 punkty, ale szczerze powiem, że żałuję czasu i alkoholu, które poświęciłem w trakcie oglądania tego spotkania.

Szkoda, że Pjanic ciągle nie ma tego "magic touch" i w niczym nie przypomina Pogby/Pirlo.

W meczu LM musi być zwycięstwo. Jeśli nie wyjdziemy z obecnej grupy to po tym sezonie: Max Allegri i Marotta out!
Ostatnio zmieniony 24 września 2016, 20:35 przez LordJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2016, 20:35

Najśmieszniejsze, a zarazem najbardziej przykre dla mnie jest to, że w dobie prawdopodobnie największego sukcesu Juventusu w Serie A od czasu jej powstania, ta drużyna pozostawia po sobie tak niewiele.

O pewnych ekipach sprzed X lat zasłużenie mówi się i wspomina jako legendarne. Pewne nazwiska, czy nawet całe 11stki przeciętny janusz futbolu potrafi wymienić z zapartym tchem.

To czym (i kim) raczą nas Bianconeri (może poza sezonem Conte bez porażki dającym początek ligowej serii) nie zostanie przyrównywane do czasów legend tego klubu. Liczby będą się zgadzać, rekord Scudetti z rzędu będzie przytaczany w meczowych komentarzach, ale co z tego? Większość będzie miała to w poważaniu tak jak triplette GorszejCzęściMediolanu zbudowaną na Farsopoli.

Bez mrugnięcia okiem zamieniłbym te tytuły na możliwość obejrzenia w akcji Del Piero, Nedveda czy Treze z najlepszych czasów.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany