Stephan Lichtsteiner

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 23:01

A nikt z Was nie bierze pod uwagę, że to trener zrobił listę za i przeciw i uznał, że Lichy jest mu najmniej potrzebny na LM? Zresztą przypominam, że mowa tutaj o 6 (slownie sześciu ) meczach. Jeśli wyjdziemy z grupy kolejna lista w lutym.

Kogoś trzeba było odrzucić. Szkoda Lichege, ale skoro trener, który widzi zawodników tak zdecydował to pozostaie mu ufać. Wiadomo, że kontuzje może złapać i Alves i Cuadrado, ale kto to przewidzi?

E: Padoin też nie był zgłoszony w lutym rok temu i co była kosa z klubem? Robił burdy? Nie. A też zasłużył, w końcu tyle lat grał.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 23:19

alessandro1977 pisze:
LordJuve pisze:
Co to znaczy, że "nie mogliśmy" sprzedać rezerwowego obrońcy do merdaczy? Gardzę tym klubem, ale Lichy to żaden talent czy wielkie wzmocnienie.
Tutaj jesteś w błędzie bo prawego obrońcy tym waflom brakowało do tego aby uznać mercato za bardzo dobre. Gdyby pozyskali Lichego to mieliby załataną dziurę bardzo dobrym zawodnikiem bo co jak co ale Lichy jakąś tam jakość jednak prezentuje, która mogłaby odżyć po zmianie otoczenia.
No i co w tym złego? Stękamy, że słaba Serie A to problem dla Juve, więc można było pchnąć Lichego do merdaczy. Niech mają coś od życia.
Sorek21 pisze:Nazwa Juventus do czegoś zobiowiązuje i tutaj nie powinna mieć miejsca taka sytuacja.Stefan może nie gra już jak wcześniej ale nadal należy mu się szacunek.Jest jednym z symboli odrodzonego Juve.
Dokładnie. Jaki przekaz idzie w świat? Ano taki, że: "szanujemy wolę piłkarzy" (chcesz odejść? droga wolna, nawet jeśli jesteś Pogbą i dostajemy za ciebie marne 72 mln euro); "zapraszamy zawodników na całodzienne oczekiwanie w siedzibie klubu" (przykład Witsela); "mamy gdzieś zasłużonych piłkarzy" (kiedyś Del Piero, teraz Lichy, który nie zagra w LM, a taki Hernanes owszem - tylko dlatego, bo mamy dziurę w pomocy).


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 23:35

LordJuve pisze:Dokładnie. Jaki przekaz idzie w świat? Ano taki, że: "szanujemy wolę piłkarzy" (chcesz odejść? droga wolna, nawet jeśli jesteś Pogbą i dostajemy za ciebie marne 72 mln euro); "zapraszamy zawodników na całodzienne oczekiwanie w siedzibie klubu" (przykład Witsela); "mamy gdzieś zasłużonych piłkarzy" (kiedyś Del Piero, teraz Lichy, który nie zagra w LM, a taki Hernanes owszem - tylko dlatego, bo mamy dziurę w pomocy).
Myślę, że janusz w środowe i wtorkowe wieczory widząc, że mamy w kadrze Alvesa nawet nie spojrzy, kto jest jego zmiennikiem bo nie będzie to istotne. Komentator kilkakrotnie wspomni, że za Higuaina wydaliśmy 90 mln i to tyle ile Real za Ronaldo, przez co zostaniemy nazywani klubem przepłacającym za zawodników. To tak w kwestii przekazu w świat dla niezorientowanych.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 23:39

wagner pisze:Myślę, że janusz w środowe i wtorkowe wieczory widząc, że mamy w kadrze Alvesa nawet nie spojrzy, kto jest jego zmiennikiem bo nie będzie to istotne. Komentator kilkakrotnie wspomni, że za Higuaina wydaliśmy 90 mln i to tyle ile Real za Ronaldo, przez co zostaniemy nazywani klubem przepłacającym za zawodników. To tak w kwestii przekazu w świat dla niezorientowanych.
Chodziło mi raczej o naszą renomę w środowisku. Nie wierzę, że takie rzeczy nie są dyskutowane wśród piłkarzy na zasadzie: "co się u nas w robocie dzieje". Jesteśmy jednak dużym klubem i dlatego możemy być ciągle "na świeczniku".


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 01:26

Juventus to nie tylko Liga Mistrzów, mówimy tu o 6 meczach grupowych. Bardzo możliwe, tak jak zresztą napisał cziro, że decyzja była podyktowana względami czystko taktycznymi. Lichtsteiner może całkiem często grać w Serie A i Pucharze czy Superpucharze Włoch.

Zgłoszony za to został Marchisio, ale tak naprawdę to decyzja w ciemno. Jednak jest on dla klubu zawodnikiem nieporównywalnie ważniejszym i bardziej przywiązanym od Lichtsteinera. Taki dowód wiary w naszego jedynego wychowanka. Jednak jego powrót do gry planowany jest w połowie listopada więc to naprawdę nie jest takie nielogiczne, że Allegri (tak, tak!) podjął decyzję o zgłoszeniu Hernanesa przy obstawieniu prawej strony przez Alvesa i Cuadrado.

Rysiek poprosił o transfer w ostatni dzień okienka. Do Interu, który przez całe mercato odmawiał jakichkolwiek rozmów z nami. Prawdopodobnie jeszcze byśmy na tym nic nie zarobili. Jestem przekonany, że jeśli strony nie dogadają się w okolicach listopada/grudnia, a sam Stefan będzie chciał odejść w zimowym okienku i wcześniej to zakomunikuje, to nikt mu problemów z tego tytułu robić nie będzie jeśli uda znaleźć się odpowiednie zastępstwo.

Nie rozumiem tego podejścia, że Pogbę należało zatrzymać i zrezygnować z ogromnego zysku, ale Lichtsteinera z szacunku trzeba było puścić za darmo w ostatni dzień okienka, bo tak chciał. Dziwne to trochę.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 07:41

Arbuzini pisze:
Nie rozumiem tego podejścia, że Pogbę należało zatrzymać i zrezygnować z ogromnego zysku, ale Lichtsteinera z szacunku trzeba było puścić za darmo w ostatni dzień okienka, bo tak chciał. Dziwne to trochę.
To więcej niż dziwne, nienormalne wręcz. A co to Lichy przyszedł za darmo ? Jak ktoś go chce niech płaci ale Lichy myślał, że trafił na frajerów, którzy puszczą go za darmo do znienawidzonego klubu. Ale powiedzmy sobie szczerze - Juve samo sobie zasłużyło na łatkę frajerów poprzez nadmierna dobroć i chodzenie zawodnikom na rękę.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 10:02

Słuchajcie. Przez lata mieliśmy pretensje do Marotty, że nie umie sprzedawać szrotu. Że Turasy mydlą nam oczy z Melo, co chwilę go wypożyczając, że Amauri kasował (jak na tamte czasy) niesamowity hajs.

Dzisiaj Beppe się postawił. Zawodnik zawsze może z klubu odejść, ale za darmo? No z całym szacunkiem, ale nie jesteśmy jakimś funduszem ofiar powodzi. Tutaj chodzi o czysty biznes. Tym bardziej jak wzmacniamy lokalnego rywala.

Zresztą puszczenie za fryn do Sevilli też nam się odbiło czkawką i tym dramatycznym meczem z Bayernem.

Jestem zadowolony z decyzji Beppe.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 10:26

Arbuzini pisze:Zgłoszony za to został Marchisio, ale tak naprawdę to decyzja w ciemno.
na początku się zdziwiłem widząc go na liście bo osobiście nie wierzę by jeszcze w tym roku wybiegł na boisko ale po chwili szybko do mnie dotarło, że to przecież wychowanek więc nikomu miejsca nie zabrał i nie było tematu "Marchisio czy Lichy"

Inter niby dawał 5mln a nie za darmo ale to niewiele zmienia, wiadomo jak zachowali się w to lato albo wcześniej przy wymianie Vucinica... nie ma się co dziwić, że im akurat nie chcieliśmy sprzedać (chociaż ja bym sprzedawał i za 5 bo lepsze 8mln niż nic, zresztą ja bym nie przedłużał z nim kontraktu rok temu ale to już inna historia)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 11:34

zoff pisze: Dzisiaj Beppe się postawił. Zawodnik zawsze może z klubu odejść, ale za darmo? No z całym szacunkiem, ale nie jesteśmy jakimś funduszem ofiar powodzi. Tutaj chodzi o czysty biznes. Tym bardziej jak wzmacniamy lokalnego rywala.
No chyba nie miało być za darmo? Tak jak pisze kolega wyżej - lepiej teraz 5 mln, niż w czerwcu zero + opłacanie kontraktu.

Często się tutaj powtarza, że "z niewolnika nie ma pracownika". Lichego ta zasada nie obowiązuje?

Mam nadzieję, że Marotta będzie tak samo nieugięty w przyszłym roku, gdy piłkarskie tuzy będą chciały wykupić Dybalę, a sam zawodnik będzie sikał po kostkach na myśl o wspólnej grze z coraz starszym już Messim.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 11:46

LordJuve pisze:Mam nadzieję, że Marotta będzie tak samo nieugięty w przyszłym roku, gdy piłkarskie tuzy będą chciały wykupić Dybalę, a sam zawodnik będzie sikał po kostkach na myśl o wspólnej grze z coraz starszym już Messim.
W podstawie razem z Neymarem i Suarezem? Nie sądzę. Barcelona jeśli miałaby kiedykolwiek kupić Dybale to ZA Messiego a nie obok niego.

Lichy jest spoko, jak nie gra...


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 11:47

Lepiej aby Lichy odszedł w wieku 33 lat za darmo niż teraz za grosze do interu. W wieku 33 lat Lichy będzie nie lada wzmocnieniem, rzeczywiście. On już od 2 lat niczego sensownego drużynie nie daje a jedyne co mu wychodzi to machanie grabkami.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 12:31

dlatego nie ma się co obawiać, że to nie wiadomo jakie wzmocnienie rywala ;] lepsze 5 baniek teraz i oszczędność kolejnych pewnie 5 (bo brutto) na jego kontrakcie niż wydać te 5 (brutto), dać mu pograć 10 meczów w sezonie z łaski i oddać po roku za darmo...

matematycznie to różnica 15mln więc raczej nie mało... ponad 1mln za mecz ;] no ale skoro stać nas wyrzucić 90 na 29 letniego Higuaina to chyba i stać nas na to by zagrać Interowi na nosie za 15 baniek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 13:10

Maly pisze:
Arbuzini pisze:Zgłoszony za to został Marchisio, ale tak naprawdę to decyzja w ciemno.
na początku się zdziwiłem widząc go na liście bo osobiście nie wierzę by jeszcze w tym roku wybiegł na boisko ale po chwili szybko do mnie dotarło, że to przecież wychowanek więc nikomu miejsca nie zabrał i nie było tematu "Marchisio czy Lichy"
Dokładnie, ale backup dla niego nie jest już wychowankiem i dlatego zabrakło miejsca dla Lichtsteinera. Jakby nie było, trzeciego wahadłowego.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 15:44

Prosta sprawa, jeżeli zawodnik idzie z nami na noże, wyraża chęć gry w drużynie odwiecznego rywala i ogólnie oddawanie się w pierwszej kolejności tej koszulce nie jest jego priorytetem, to niestety, ale decyzja klubu jest zrozumiała. Z tego samego względu też Cuadrado siedział w Chelsea na trybunach i Conte nie mógł nic zrobić, bo mogą posypać się morale w drużynie.

Taki Hernanes, gdyby nie załapał się na listę UCL, a byłby na niej Lichtsteiner mógłby się już do końca posypać psychicznie, bo skoro większe nadzieje pokładamy w zawodniku, który chciał odejść, jego agent wykłóca się po biurach i ogólnie jest z nim mała afera, a 'mnie' na niej nie ma, to coś ze mną nie halo.

Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało na Hernanesie, ale takie są niestety konsekwencje w poważnych klubach. Szkoda akurat, że to Lichtsteiner, bo Szwajcar to kawał najnowszej historii Juventusu. Lubię go, ale jakbym miał postawić na jednego zawodnika z naszej kadry nt. którego taka historia by mnie nie zaskoczyła, to stawiam Ryśka w ciemno.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 18:15

Ale ja jestem pewien, ze my byśmy klapnęli to 5 vczy 7 mln euro za Lichego, gdyby Inter np. przystał na negocjacje ws. Brozo. Proszę bardzo - usiądzmy do negocjacji my chcemy Brozo wy chcecie Lichego. Ok wy dajecie 5 baniek, no to spoko no to my dajemy powiedzmy 18 za Brozo i jedziemy z dealem, a jak oni się wypieli i powiedzieli -nie, no to my też nie. No to dzisiaj Inter kończy z kadrą na LE bez Joao Mario, Gabigola, Joveticia i Kondo, wiec to jest zart. NIe wyjdą z grupy.
A DiMarzio podaje, ze Lichy wcale odejść nie chciał, tylko chciał ostrych hajsów za przedłużenie konktraktu, bo Szwajcar jest/był w stanie grać w Piemoncie do konca kariery.


ODPOWIEDZ