Serie A 16/17 (2): Lazio 0-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 12:48

Wszystko w porządku, ale potrafili to robić na wysokim lub bardzo wysokim poziomie, szczególnie Pogba.

Teraz nie ma nikogo takiego w Juve, chyba że nagle ogromny "talent" Leminy eksploduje. Bo oczywiście Khedira czy Marchisio mogą być skuteczni wbiegając w pole karne i strzelając bramki, ale żaden z nich nie ma bardzo dobrego ostatniego podania czy strzału z dystansu.

Po prostu jeżeli chcemy ściągnąć defensywnego zawodnika to trzeba też kogoś ofensywnego bo ciężko znaleźć kogoś o charakterystyce Pogby czy Vidala.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:22

MichałJuve124 pisze:Jak zobaczyłem "20" przy linii myślałem ,że wchodzi Padoin :prochno: .
Miałem to samo :prochno:
Zobaczymy jak to będzie wyglądać z Pjaniciem i Higuainem w pierwszej 11, a jak wróci Markiz to dostaniemy pełny obraz siły Juventusu:)
Gra podobnie słaba jak w zeszłym sezonie,ale ważne,że tym razem mamy już komplet pkt:)


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:53

Porównując mecz z Violą widać tak naprawdę tylko dwie różnice, Lazio dało trudniejsze warunki w środku pola, grali dużo ostrzej, na skrzydłach nie pozwalali naszym pograć - Lukaku i Lulic dobrze grali w defensywie.

Druga sprawa to Asamoach bardzo źle wszedł w mecz, od razu 4straty/niecelne podania, i nie wyglądało to dużo lepiej w późniejszych częściach meczu, pytanie oczywiście czy jego ostatni mecz był tylko przebłyskiem, czy Lazio w środku było po prostu lepsze od niego, czy to tylko forma dnia, to się zobaczy nie bawem, tylko dziwne że Allegri go nie zmienił, słaba postawa trenera, jakby nam strzelili po jego stracie...ok, tak się nie stało.

Przez taką grę Asamoah przegraliśmy środek, Lemina grał jak poptrzednio, jak widać jest to typowy DP bez długiego podania, Khedira poza bramką miał jeszcze świetne podanie do Dybali ale niestety nie padła bramka.

Martwi mnie też gdzie gra Dybala, za dużo jest wszędzie, cofa się i rozgrywa, od tego powinna być pomoc, Pjanic musi to zmienić, Dybala jest stworzony do gry wyżej.

Mamy 6pkt co nas cieszy, styl nie, ale lepiej mieć 6pkt takim stylem niż 0pkt lepszym. Co jeszcze się na pewno poprawi:

- Higuain, on zrobi różnicę, co do tego nie ma wątpliwości, przerwa na reprezentację pozwoli osiągnąć mu optymalną formę
- Alves trochę jeszcze musi nauczyć się ligi i grać razem z Khedirą/Dybalą
- Wejście Pjanicia doda kreatywności, napędzie akcje celnymi podaniami
- Obserwujmy formę Asamoah, jak nie wzrośnie to na jego miejsce musi wejść Lemina
- Patrząc że Pjaca mimo paru minut gry pokazuju duży potencjał zastanawiam się czy Allegri za parę meczy nie zmieni trochę taktyki żeby i on mógł grać

Jeszcze zapomniałbym - Benatia, MotM, z taką formą to Chiellini/Barzagli mogą wypaść z pierwszej 11-ki.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 17:09

Oglądałem mecz od 55 minuty, więc nie będę się tutaj wypowiadał jakoś kategorycznie o stylu i postawie poszczegolnych pilkarzy w tym meczu.

Dlaczego podkreslam, ze akurat chodzi o ten mecz? Dlatego, ze chcialbym wziac w obronę Asamoaha. I to nie dlatego, ze widze w nim jakieś zbawienie naszej pomocy albo pilkarza na miare Pogby czy Vidala. Raczej chodzi mi o to, ze gracze po tak dlugich i skomplikowanych kontuzjach potrzebują czasu i minut na boisku. To nie będzie tak, ze po dwoch miesiacach Kwadwo od razu wskoczy na swoj optymalny poziom - poziom sprzed kontuzji. Jesli teraz miewa juz dobre mecze - jak z Violą - chwała mu za to, ale nie przyzwczaiałbym sie do takiego stanu rzeczy.

Podobnie, chociaz troszke w mniejszym stopniu bedzie z Marchisio. Jesli zarowno Claudio jak i Kwadwo zaczna lapac jakas regularna formę na wiosne to bedzie dobrze.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 17:53

Ponownie Khedira, to jest TOP na swojej pozycji, oby jak najdłużej bez kontuzji :pray:

Pjaca jak zakrecil obrońcą w 92 min :o

Kolejne 3 pkt i oby tak dalej!;) mam nadzieję, ze szybko odskoczymy rywalom i skupimy sie na LM ;)

Forza!


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 00:17

Nie było źle, chociaż niewątpliwie patrząc przez pryzmat tego jak zagraliśmy wynik jest trochę rozczarowujący. Immobile drugi mecz na poziomie, Bastos obiecujący debiut, szkoda błędów Biglii i de Vrija przy bramce. Całkiem wyrównane spotkanie, ale w ostatnim CI zaprezentowaliśmy się lepiej.

pozdrawiam i buona fortuna


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 15:16

Akha72 pisze:Nie było źle, chociaż niewątpliwie patrząc przez pryzmat tego jak zagraliśmy wynik jest trochę rozczarowujący. Immobile drugi mecz na poziomie, Bastos obiecujący debiut, szkoda błędów Biglii i de Vrija przy bramce. Całkiem wyrównane spotkanie, ale w ostatnim CI zaprezentowaliśmy się lepiej.

pozdrawiam i buona fortuna
Osobiście najbardziej u was podobał mi się Lukaku i wspomniany przez Ciebie Bastos. Pierwszy praktycznie wyłączył Alvesa z gry, drugi też zagrał bardzo obiecujące zawody. Trzeba jednak przyznać, że zabrakło wam jakości w ataku, pierwszy strzał na naszą bramkę został oddany w 75. czy 85. minucie :prochno:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Zablokowany