Serie A 16/17 (1): JUVENTUS 2-1 Fiorentina

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
fala33

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2012
Posty: 59
Rejestracja: 25 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 22:57

Kamil_on pisze:Ważne 3 punkty w niełatwym meczu na starcie sezonu. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie przede wszystkim Asa :dance: In plus również bramka Igły w debiucie :bravo: Hernanesa trzeba szybciutko gdzieś oddać i jeszcze jedno... jaką formację my graliśmy po wejściu Evry i w/w Brazylijczyka - zgłupiałem do reszty, strasznie dziwnie to wyglądało na boisku :D
5-4-1 chyba


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 22:58

grejt pisze:Natomiast w Juve najsłabszy był Dani Alves ...
grejt pisze:Alex Sandro też całkiem fajnie.
Chyba się tobie Brazylijczycy pomylili.
Alex Sandro coś słabo wchodzi w ten sezon.

Higuain co zmieścił to jego. Pięknie i tak dalej. Dobrze, że Khedira tak to zepsuł i dał wykazać się Gonzalo. Kilka minut gry w nowym klubie i już bramka na pewno podziałają na niego pozytywnie.
Od początku drugiej połowy do bramki Violi graliśmy totalne dno.


FORZA JUVE!!!
kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:00

Łukasz pisze:Ależ w 85 minucie wykastrował przody Allegri. Aż mi się przypomniały te mecze Mourinho, w których wystawiał do składu 7 stoperów... Lemina grał prawego pomocnika pod koniec, tak? :roll:
Tak, Lemina biegał po prawej pomocy - i fakt, Allegri zamurował bramkę - chyba troche przesadnie. 5-4-1? No bez jaj!
Łukasz pisze:Czemu Pjanić nie zadebiutował? Kontuzja?
Było wcześniej. Stłuczone udo w meczu z Juve B.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:03

Bobby X pisze:Bardzo podobał mi się bandyta Alves i Poniedziałek Asamoah.
Jeśli dobrze pamiętam to czwartek;)


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:06

Trochę szkoda marnować Asamoaha i Leminę na ławce, szczególnie ten drugi ma potencjał na kawał piłkarza. Jeśli przyjdzie jakiś pomocnik, to jedynie do pierwszego składu, bo ławkę nawet po odejściu Hernanesa mamy bardzo szeroką.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:06

bajbek17 pisze:
Bobby X pisze:Bardzo podobał mi się bandyta Alves i Poniedziałek Asamoah.
Jeśli dobrze pamiętam to czwartek;)
Urodzony w poniedziałek. ;)
http://www.juvepoland.com/text.php?id=1649


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:07

Jeszcze co do Alvesa. Jak koledzy powiedzą Daniemu, że właśnie ograli jednego z trudniejszych rywali w tej bananowej lidze, to chyba złapie się za głowę :prochno: Zostały Roma, Napoli i (naciągane) Mediolany.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:07

bajbek17 pisze:
Bobby X pisze:Bardzo podobał mi się bandyta Alves i Poniedziałek Asamoah.
Jeśli dobrze pamiętam to czwartek;)
Serio? Pamiętam z komentarza w jakimś meczu, że coś o dzień urodzenia chodziło :think: No jeśli urodził się we czwartek to wtopiłem. Ale i tak zagrał fajny mecz :whistle:

Dzięki Pluto :)


:allegri: na śmietnik
Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:09

jackop pisze:Jeszcze co do Alvesa. Jak koledzy powiedzą Daniemu, że właśnie ograli jednego z trudniejszych rywali w tej bananowej lidze, to chyba złapie się za głowę :prochno: Zostały Roma, Napoli i (naciągane) Mediolany.
A przeciwko ilu drużynom z wyższej półki grał w La Liga? Dwóm? :prochno:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:10

Niepotrzebnie od początku drugiej połowy zaczęliśmy bronić wyniku, bo 1:0 to żadne prowadzenie i skutkiem tego był gol Kalinicia. Na szczęście potrafiliśmy szybko zareagować na gola Fiorentiny golem naszego odchudzonego Higuaina (swoją drogą dieta-cud).

Buffon - prawie bezrobotny, przy golu bez szans;
Barzagli - żółta kartka, ale poza tym dobra gra;
Bonucci - pewny punkt naszej obrony;
Chiellini - dobrze w obronie i do tego asysta;
Alves - bardzo aktywny w ofensywie, świetne akcje z Dybalą, w obronie zdarzały mu się błędy;
Khedira - zmarnowana setka na początku, potem gol, ogólnie świetna w środku;
Lemina - grał na pozycji Marchisio i zagrał dobry mecz (tradycyjnie przechwyty i odbiory a do tego dobrze rozprowadzał piłki a w drugiej połowie 2 świetne strzały z dystansu);
Asamoah - bardzo dobry mecz, szczególnie w drugiej połowie dużo dał nam w ofensywie; byłem zwolennikiem sprzedania go, ale może jednak się przyda;
Sandro - niewykorzystana setka w 43 minucie, dość pozytywne wrażenie w ofensywie, ale w defensywie błędy (mijanie się z piłką, złe obliczenie jej lotu);
Mandzukić - dużo walki, dobrą pozycję wypracował dla Sandro w 43 minucie, ale na tyle dośrodkowań co miał groźnego strzału brak;
Dybala - grał bardzo głęboko, raczej jako próbujący rozgrywać przez co nie miał sytuacji bramkowych, ale dobra współpraca z Alvesem;

Higuain - dał nam 3 punkty w tym meczu, czego chcieć więcej?
Evra - wszedł w 84 minucie do pomocy w bronieniu a popełnił jeden dość duży błąd po którym rywale mogli miec sytuację bramkową;
Hernanes - obawiałem się jego wejścia w 88 minucie i... niestety słusznie, gość w drugim kontakcie z piłką traci ją w taki sam bezmyślny sposób ja zawsze :facepalm: , może zróbmy zrzutkę i wykupmy go do klubu na miarę jego możliwości? np w Coco Jambo Warszawa mógłby powalczyć o pierwszy skład...

Allegri - plus za nieryzykowanie zdrowiem Pjanicia, plus za ofensywne skrzydła, plus za Higuaina wchodzącego z ławki a nie w pierwszym składzie, minus za pokrakę Hernanesa;

Massa - trochę błędów popełnił, największy to brak karnego w pierwszej połowie, pozwalał też na nadmierną ostrość w grze gości (Tomović to powinien czerwoną zobaczyć...)


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Gajowy Marucha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2005
Posty: 188
Rejestracja: 03 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:13

Nie bardzo rozumiem tej podniety Alvesem. Raz zagrał fajną klepę z Dybalą a poza tym przeciętnie, posłał kilka piłek w aut, w ataku tez nie mógł się rozwinąć. Nie zagrał słabo, ale stawianie przy jego nazwisku plusa to jakieś nieporozumienie. Bardzo fajnie Asamoah :ok: Ale jeszcze jeden pomocnik do środka to mus. I ten Hernanes..zrobić z nim cokolwiek: odesłać do rezerw, do pchania karuzeli, przerobić na parkiet. Najlepiej rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron bo za tego wafla i tak nic nie dostaniemy
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2016, 23:15 przez Gajowy Marucha, łącznie zmieniany 1 raz.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:13

Bardzo dobry mecz Asamoah, praktycznie nie popełnił błędu, wraca stary dobry Asa, mam nadzieje ze w tym sezonie nie bedzie pauzowal z powodu kontuzji.
Lemina też dobrze zagrał rozprowadzał, mógł troche lepiej sie ustawiac, mial pare niecelnych podan ale to nie jest Pirlo. Ale widac ze uczyl sie strzałow od Pogby.
Khedira jest mega inteligentnym graczem wie jak sie ustawic gdyby tylko jeszcze lepiej wykanczal to mógłby miec wiecej bramek niż Vidal.
Dani Alves - wreszcie mozna zobaczyc dokladna gre z pierwszej pilki na naszej prawej stronie, brawa, chociaz czasem gral troche egoistycznie.
Wreszcie dostrzeglem dlaczego Allegri jest takim wielkim fanem Mandzu. Kluczem sa pojedynki glowkowe, ile razy Mandzu powalczyl o gorna pilke a nastepnie my mielismy pilke. Zrobil kawal dobrej roboty.
Hernanes pierwsza pilka i strata.


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:15

Mecz mi się podobał, chociaż wściekłem się po utracie bramki przez Juve. Szczęście, że Higuain się spisał i zamknął buzie wszystkim, którzy wytykali jego wystający brzuch czy też brak formy. Wygraliśmy i to się liczy.
Pozytywnie też zaskoczyła pomoc - nie spodziewałem się, że bez Markiza będzie to tak dobrze trybić, Asamoah może w końcu wróci do swojej starej formy, co byłoby zbawienne w obliczu poszukiwania solidnego pomocnika, zagrał dzisiaj dobre zawody. Cieszę się, że nie sprzedaliśmy Leminy, bo pokazał, że warto w niego było zainwestować.

E: A przepraszam, zapomniałem dodać mojej opinii nt. występu Hernanesa. Wystarczyło kilka minut, aby nastraszyć kibiców. Naprawdę nie wiem co myśleć o tym gościu. Niby zabezpieczenie w razie braku, dajmy na to Marchisio, no ale to co on gra woła o pomstę do nieba. Jestem za jego sprzedażą.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2016, 23:24 przez cooler, łącznie zmieniany 1 raz.


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:16

Gajowy Marucha pisze:Nie bardzo rozumiem tej podniety Alvesem. Raz zagrał fajną klepę z Dybalą a poza tym przeciętnie, posłał kilka piłek w aut, w ataku tez nie mógł się rozwinąć. Nie zagrał słabo, ale stawianie przy jego nazwisku plusa to jakieś nieporozumienie.
:ok:

Może niektórzy oceniają jak najlepsi nauczyciele...po nazwisku :think:
Dla mnie również Alves dziś z pewnością nie na plus.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2016, 23:21

Bardzo dobry Khedira, choć mógł lepiej wykańczać. Słabo Dybala, a Higuy MUSI od kolejnego meczu grać w podstawie, bo nawet pod formą fizyczna jest lepszy od Mandzukica.


Zablokowany