Igrzyska Olimpijskie w Rio

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2016, 10:47

wyjaśni mi ktoś dlaczego Polska w siatkowce zajela 2 msc w grupir a Argentyna 1sze skoro ogralismy Argentyne 3:0 i w dodatku mamy bilans setów +9 a oni +8? bardzo mnie to ciekawi;)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2016, 10:55

Wojtek pisze:wyjaśni mi ktoś dlaczego Polska w siatkowce zajela 2 msc w grupir a Argentyna 1sze skoro ogralismy Argentyne 3:0 i w dodatku mamy bilans setów +9 a oni +8? bardzo mnie to ciekawi;)
Argentyna swoje punkty zdobyła w inny sposób. Wygrali cztery spotkania 3:0 lub 3:1 i jeden z nami przegrali. My z kolei wygraliśmy cztery spotkania, ale jedno z nich 3:2 i jeden mecz też przegraliśmy w piątym secie.
wikipedia pisze:Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
Mecze bezpośrednie zepchnęli na margines, dla mnie to nie tyle dziwne, co zwyczajnie głupie.


Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2016, 10:58

Wojtek pisze:wyjaśni mi ktoś dlaczego Polska w siatkowce zajela 2 msc w grupir a Argentyna 1sze skoro ogralismy Argentyne 3:0 i w dodatku mamy bilans setów +9 a oni +8? bardzo mnie to ciekawi;)
Decyduje stosunek setów, czyli:
- Argentyna 12:4 = 3.0
- Polska 14:5 = 2.8


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2016, 22:19

AdiJuve pisze:Nie poprawienie wyniku z Londynu będzie klęską polskiego sportu.
AdiJuve pisze:Jakoś myślę do tej 10 medali dociągną, Fajdek, 1 kulomioci ze 2 kajakarze i może gdzieś jakaś niespodzianka. No i siatkarze z ręcznymi dalej w grze choć rywali będą mieli na pewno ciężkich w 1/4.
No to już można powiedzieć, że jest blisko do tej dychy, coraz bliżej i raczej chyba nie ma bata żeby się nie udało. Dzisiaj :bravo: dla naszych kajakarek za brąz w dwójkach i srebro w jedynce. Choć tak szczerze to nie oglądałem tych wyścigów :sad: . Oprócz Fajdka i Majewskiego ze swojej strony liczę na naszych siatkarzy, że to oni zdobędą jakiś medal na tych igrzyskach, bo jakoś nie za bardzo wierzę po dotychczasowych meczach w szczypiornistów. No i niezmiernie szkoda mi tego Myszki, że w dosyć pechowych okolicznościach stracił to trzecie miejsce a co za tym idzie pewny brązowy medal.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2016, 22:30

Na ten moment, to Węgrzy mają 2x tyle medali. Włodarczyk i wioślarstwo-kajakarstwo,Majka, a reszta katastrofa. Żenada.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2016, 22:35

W Majewskiego, patrząc realnie na tegoroczne wyniki to trudno wierzyć, z drugiej strony przy jego olbrzymim doświadczeniu i braku presji może nas miło zaskoczyć. Ja liczę osobiście na dobry występ Włoszczowskiej i na przebudzenie szczypiornistów, którzy muszą zagrać w końcu dobry mecz (oby zdążyli). Może coś wywalczą zapaśniczki - swoją drogą zapaść tej dyscypliny i innych olimpijskich sportów walki (judo, boks) w Polsce jest ogromna. Wczoraj smutna wiadomość - po raz pierwszy od chyba 50 laty polskie ciężary nie przywiozą żadnego medalu z igrzysk.
Ogólnie rzecz mówiąc to z nadmuchanego balona oczekiwań zrobił się (póki co) spory flak. Ale jeszcze tydzień nam został i może nie będzie tragedii.
Edit (up)
Węgrzy postawili na konkretne "medalodajne" dyscypliny. Chyba połowę ze złotych medali zdobyła im jedna pływaczka.

Dzieje się w finale keirinu - startuje 6 kolarzy ( w tym nasz zieliński), a 3 już powinno byc zdyskwalifikowanych. Niestety sędziowie chyba nie mają dość jaj na to.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 00:14

Jakby ktoś nie czail, co się właśnie stało na welodromie, to sędziowie tak długo restartowali wyścig, póki Anglik nie był blokowany przez innych... Takie walki się dzieją na Igrzyskach :ok: mafia brytyjska panuje w tej dyscyplinie już zdecydowanie za dlugo


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 00:41

Tak szczerze, to dla zasady Polacy powinni złożyć protest - chociaż to i tak nic nie da. Zresztą prezes PZKOL zamiast lansować się na stanowisku komentatorskim, już po pierwszym odstrzeleniu wyścigu powinien lecieć na dół i naciskać na sędziów - w takiej roli tam pojechał. Treść regulaminów i tak odczytał Piątek z Warszawy.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 18:59

No I pewniak do zloto, w ogole poza finalem rzutu mlotem, eh drugie igrzyska I nawet finalu nie ma w wykonaniu Fajdka:/
Ale z drugiej strony Nowicki wygral te kwalifikacje a w oszczepie mloda Andrejczyk zrobila to samo. Moze do tej 10 medali dobijemy.
Sedziowie kolejny skandal, nie wiem co gorsze, to na torze kolarskim czy wygrana ruskiego z kazachem w boksie.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 20:02

Siatkarze znow zakoncza swoj udzial w 1/4 finalu, bo jak mozna tak przegrac drugiego seta prowadzac juz 18 do 13 !!!
Fatalna sroda po klence Fajdaka.
Czy czwartek bedzie lepsze dzien i podomieczni Talanta sprawia wielka niespodzianka?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 20:18

Przykro patrzeć na to jak amerykańscy imperialiści jadą z naszymi siatkarzami. Amerykanie to jest naród o mentalności zwycięzców.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 20:38

Po prostu Kurek nie daje rady gdy drużynie nie idzie, tyle.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 20:38

Zmiażdżyli nas totalnie, aż żal było na to patrzeć...a w nocy o 1:30 szykuje się kolejny gwałt na Polakach, w piłce ręcznej.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 21:13

Vimes pisze:Amerykanie to jest naród o mentalności zwycięzców.
Wystarczy popatrzeć jak rewelacyjnie pracuje się w tym kraju z młodzieżą. Od lat jestem zachwyconym jak płynnie nastoletni Amerykanie przechodzą na szczebel seniorski - niech przykładem będzie na przykład koszykówka i nie chodzi tu o poziom sportowy, a właśnie psychikę i ową mentalność.
szczypek pisze:Po prostu Kurek nie daje rady gdy drużynie nie idzie, tyle.
Czy ja wiem? Niech zaprzeczeniem tej tezy będzie ME2009 Turcja, gdzie Kurek pokazał, że liderować potrafi. Od tego momentu wiele się zmieniło. Zmiana pozycji, większe oczekiwania, ale liderem na pewno być potrafi. Na nowy sezon reprezentacyjny powitamy Leona i wtedy będziemy już mieli dwie opcje z wysokiej i to Bartosz będzie tą drugą. Czekam.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2016, 21:24

W dwa lata, zupełnie zniszczono ten zespół. Mieć Jankesów, w 2 secie na widelcu i przegrać w takim stylu? Amatorszczyzna. Kurek wcale, nie udźwignął presji spoczywającej na liderze zespołu.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
ODPOWIEDZ