Sebastian Giovinco

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 października 2015, 13:17

Coman w bodaj pięciu meczach poprzedniego sezonu wybiegł w pierwszym składzie, jak na 18-latka w drużynie, która doszła do finału LM, to całkiem nieźle. No chyba, że ktoś na poważnie chciałby często rotować Teveza w życiowej formie z takim chłopakiem.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2015, 14:07

booyak pisze: Przecież nie stawia go w jednym rzędzie biorąc pod uwagę umiejętności piłkarskie, chodzi o fakt że zarówno jeden jak i drugi się u Nas nie sprawdzili. Wystarczy czytać z większym zrozumieniem :cooler:
Z ostatnim zdaniem się zgodzę, z resztą już nie. Jeżeli ktoś pisze że Giovinco to dobry piłkarz, który po prostu u nas się nie sprawdził, tak jak Henry, to sugeruje tym samym że Giovinco ma odpowiednie umiejętności żeby grać z powodzeniem z podobnej klasy drużynie o innej charakterystyce, co w przypadku krasnala jest bzdurą.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 17 października 2015, 14:40

zahor pisze:
booyak pisze: Przecież nie stawia go w jednym rzędzie biorąc pod uwagę umiejętności piłkarskie, chodzi o fakt że zarówno jeden jak i drugi się u Nas nie sprawdzili. Wystarczy czytać z większym zrozumieniem :cooler:
Z ostatnim zdaniem się zgodzę, z resztą już nie. Jeżeli ktoś pisze że Giovinco to dobry piłkarz, który po prostu u nas się nie sprawdził, tak jak Henry, to sugeruje tym samym że Giovinco ma odpowiednie umiejętności żeby grać z powodzeniem z podobnej klasy drużynie o innej charakterystyce, co w przypadku krasnala jest bzdurą.
Tego nie wiemy zahorze i najpewniej sie juz nie dowiemy ;-). W Parmie, która oczywiscie była wowczas klubem przecietnym, grał bardzo dobrze, w Juventusie natomiast zawiódł.

Moim zdaniem, tym czego najbardziej zabrakło Giovinco w trakcie przygody z Juventusem to głowa. Umiejetnosci techniczne ma i miał na najwyzszym poziomie, dynamike rowniez, ale zeby grac z powodzeniem w duzych i wielkich klubach, trzeba miec jeszcze głowę. Sebie zawsze tego brakowało.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2015, 15:07

Pisząc "umiejętności" miałem na myśli nie tylko wyszkolenie stricte techniczne, ale także umiejętność podejmowania właściwych decyzji i wiele innych zdolności. Czy tego nie wiemy i się nie dowiemy? Wnioskuję że jednak Giovinco nie ma odpowiednich umiejętności aby grać w piłkę na najwyższym poziomie na podobnej zasadzie, jak jestem prawie pewien że nie ma ich mój sąsiad - ani jednym, ani drugim poważne zespoły się nie interesują.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2015, 15:10

jakku1 pisze: Moim zdaniem, tym czego najbardziej zabrakło Giovinco w trakcie przygody z Juventusem to głowa. Umiejetnosci techniczne ma i miał na najwyzszym poziomie, dynamike rowniez, ale zeby grac z powodzeniem w duzych i wielkich klubach, trzeba miec jeszcze głowę. Sebie zawsze tego brakowało.
Brakowało mu również efektywności, wykończenia, siły fizycznej, nawet szybkości, której od takiego karypla można oczekiwać. Jednym słowem - brakowało mu dużo. Coś tam czasem podryblował, czasem coś tam podał, czasem też coś wpadło, ale nie oszukujmy się, ogólny wniosek z jego gry w Juve był taki, że to dla niego za wysokie progi.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2015, 21:38

zahor pisze:Ty tak na serio z tym Henrym? Stawiasz Giovinco w jednym rzędzie z gościem, który został legendą Arsenalu a potem wygrał Ligę Mistrzów z Barceloną? Na stwierdzenie że mógłby pełnić wiodącą rolę w lidze hiszpańskiej czy niemieckiej odpowiedzieć mogę jedynie pytaniem - to dlaczego nie pełni?
A czy ja gdzieś porównałem umiejętności? Podałem przykłady piłkarzy, którzy potrafili grać w piłkę, a również nie sprawdzili się w Juve. To, że Francuz odstaje piłkarsko od Giovinco jest tylko potwierdzeniem mojej tezy, że nawet najlepszy piłkarz w nie każdym środowisku będzie błyszczał. Zresztą przykładów na to jest naprawdę mnóstwo, więc nie wiem, skąd ta jałowa dyskusja.

Dlaczego nie pełni wiodącej roli w klubie niemieckim/hiszpańskim? Odpowiedź jest prosta - bo zawsze chciał grać w Juve, a Juventus był wobec niego mocno niezdecydowany. Obie strony na tym straciły - Seba 4 lata kariery, a my duże pieniądze. Jestem pewien, że chętni w Europie by się na niego znaleźli i gdyby nie gigantyczne pieniądze, które zaproponowało mu Toronto, pograłby jeszcze na wysokim poziomie we Włoszech/Niemczech/Hiszpanii. Ja tam życzę mu, żeby jeszcze wrócił i pokazał się z dobrej strony, byle tylko nie przeciwko Juve ;)


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 października 2015, 01:03

zahor pisze:
vitoo pisze:Seba, który jest w gazie - nawet jeśli błyszczy tylko w lidze "dla emerytów" - zasługuje na uwagę ze strony Conte. Peace. ;)
Widzisz, problem jest w tym że Ty wychodzisz z błędnego założenia. Zakładasz bowiem, że poczynania krasnala w klubie są mocno skorelowane z jego notowaniami u selekcjonera i dobre występy przybliżają go do kadry.
Prawdę mówiąc to jestem tego niemal pewien. Zakładam, że Antonio jest na tyle rozsądny, że jednak zdaje sobie sprawę z poziomu MLS, więc może statystyki Giovinco nie wbijają go w fotel, ale z pewnością nie przechodzi obok nich obojętnie - co zresztą udowodnił ostatnim powołaniem dla niego. Przypuszczam, że gdyby nie było tak głośno o tym, co Giovinco robi w Toronto, to powołania na ostatnie mecze by nie dostał.
zahor pisze:Dlaczego zatem ostatnio krasnal dostał powołanie? Obstawiałbym że wobec mizerii w ataku mając zapewniony wyjazd na przyszłoroczny czempionat Conte próbuje różne, najróżniejsze rozwiązania, w tym i Giovinco - przy czym powołany bardziej niż "Seba aktualna gwiazda z Toronto" został "Seba który kiedyś coś tam kopał w Italii", na podobnej zasadzie jak Pirlo czy wielu innych piłkarzy ściąganych z emerytury.
Czyli w takim razie chcesz mi powiedzieć, że Conte zupełnie ignoruje i nie zwraca uwagi na grę i osiągnięcia Giovinco w Toronto i powołuje go tylko dlatego, że pamięta go z czasów, kiedy trenował Juventus? Dodajmy jeszcze - Juventus, w którym to Seba akurat nie pokazał prawie nic ciekawego. Wybacz, zahor, ale to brzmi absurdalnie. Tak samo jak to, że Conte miałby go powoływać tylko po to, żeby próbować innych wariantów. Akurat nie wiem w jaki sposób powołanie Giovinco miałoby mu w tym pomóc, bo te same warianty może trenować z Insigne - to ta sama pozycja. Co do tego jako kto dostał ostatnio powołanie Seba to, odnosząc się do Twoich określeń, strzelam że nie jako Seba, gwiazda Toronto, a raczej Seba, gwiazda Toronto, która jakiś czas temu też z większym i mniejszym powodzeniem grała w Serie A. W Parmie Giovinco udowodnił, że grać potrafi, jego pobyt w Juventusie pokazał, że są progi, których Włoch nie przeskoczy, jego gra w Toronto pokazuje, że jest w formie - i to moim zdaniem widzi Conte. Nie zapominajmy też, że Giovinco nie jest jeszcze emerytem jak Pirlo czy Del Piero, którego ironicznie któryś z użytkowników domagał się w kadrze wcześniej. Chłop jest w najlepszym wieku dla piłkarza i w przeciwieństwie do Andrei czy Alexa, może zapierdzielać przez 90 minut po boisku.

zahor pisze:Piszesz że Insigne z Gabbiadinim mogą teoretycznie błyszczeć cały sezon. Ja bym powiedział że wcale nie muszą - wystarczy że nie będą grać totalnej padaki żeby konsekwentnie umacniać się na prowadzeniu w wyścigu o bilet na Euro przed Giovinco, który latem 2016 będzie graczem od półtora roku grającym w piłkę półamatorsko.
Jedyne co powiedziałem to to, że w obecnej chwili ani Insigne, ani Gabbiadini nie są dla reprezentacji zawodnikami kluczowymi i nie "wciągają nosem" Seby, jak to określił alessandro1977. Zgadzam się z Tobą, że prawdopodobnie Conte wyżej stawia średnie osiągnięcia piłkarzy Napoli w Serie A niż ewentualną nagrodę gracza roku w MLS dla Giovinco. Pewnie Antonio wysyłając powołania najpierw myśli o Lorenzo i Manolo, a dopiero potem o innych piłkarzach, ale oni póki co też nie grają tak oszałamiająco, żeby ich forma miała na starcie skreślać Giovinco.

Wydaje mi się, że to, czy Giovinco ma szanse pojechać do Francji i czy ma w kadrze przyszłość, będziemy mogli stwierdzić przy następnych meczach kadry. Jeżeli Seba otrzyma kolejne powołanie do reprezentacji to będzie to znaczyło, że błyszczenie w Ameryce i mecz z Norwegią przekonały do niego Conte i może on mieć jakieś plany względem Seby. Jeśli natomiast Giovinco następnym razem nie dostanie powołania i okaże się, że brylowanie w MLS to za mało nawet w obliczu kiepskiej jakości ofensywnej w kadrze, to drzwi do reprezentacji zamkną się pewnie dla Seby już na dobre.
Wtedy będziemy mogli wrócić do tej dyskusji. ;)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2015, 11:50

vitoo pisze:jego gra w Toronto pokazuje, że jest w formie - i to moim zdaniem widzi Conte.
Z tym akurat jestem skłonny polemizować - wydaje mi się że Giovinco jest mniej więcej w takiej samej formie, w jakiej był rok czy dwa temu. Tamtego Giovinco z głębokiej rezerwy Juventusu gdyby rzucić na boiska MLS, przypuszczalnie radziłby sobie nie gorzej niż teraz. Natomiast obecny krasnal w Juve byłby dokładnie tak bezużyteczny jak ten dawny. Jasne, nie jestem w stanie jednoznacznie wykazać że tak jest, ale oglądając te wszystkie kompilacje i gole Giovinco z MLS ani razu nie pomyślałem sobie "ale się chłop rozwinął, ależ on jest w gazie, rok temu za Chiny by czegoś takiego nie zagrał".

Ale zgadzam się, Conte pewnie też to widzi. Dlatego pozycja Seby w kadrze po jego odejściu do MLS, wbrew temu co sugerujesz, wcale się nie umocniła. Za kadencji Conte zagrał on w kadrze już wcześniej, trzy razy i co ważne, dwukrotnie były to mecze o punkty. W MLS błyszczy od początku roku kalendarzowego, przy czym ponownie do kadry trafił dopiero wtedy, kiedy Italia zapewniła sobie awans. Tak długo jak wyjazd na Euro nie był pewny, Conte na będącego, jak to określiłeś, w formie Krasnala nie zwracał uwagi. Jeżeli zatem jego notowania u Antka w ogóle się zmieniły, to raczej na minus niż na plus.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 października 2015, 13:40

zahor pisze:Pisząc "umiejętności" miałem na myśli nie tylko wyszkolenie stricte techniczne, ale także umiejętność podejmowania właściwych decyzji i wiele innych zdolności. Czy tego nie wiemy i się nie dowiemy? Wnioskuję że jednak Giovinco nie ma odpowiednich umiejętności aby grać w piłkę na najwyższym poziomie na podobnej zasadzie, jak jestem prawie pewien że nie ma ich mój sąsiad - ani jednym, ani drugim poważne zespoły się nie interesują.
Ano, tutaj jak najbardziej zgoda. Z tym, ze niekiedy, umiejetnosc poruszania sie bez pilki, umiejetnosc podejmowania wlasciwych decyzji, spokoj, przychodzą z wiekiem . Tj. techniki nie da sie wyuczyc juz w tym wieku, natomiast wraz z nabywanym doswiadczeniem pilkarz mysli na boisku bardziej racjonalnie.

Nie twierdze, ze Giovinco zostalby gwiazdą La Liga, albo w wieku 30 lat nagle eksplodowalby w Juventusie zdobywajac 20 bramek na sezon, twierdze ze chlopak mial umiejetnosci techcznine na najwyzszym poziomie i gdyby (no wlasnie, gdyby...) dolozyl do tego "głowę" to zrobilby kariere w duzo wiekszym klubie, niz Parma.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 listopada 2015, 13:23



CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2015, 19:48

Uwaga! "Następca" Graczem Roku w MLS !

Kod: Zaznacz cały

Europejskie kluby mogą tylko żałować, że nie udało im się pozyskać Sebastiana Giovinco latem ubiegłego roku. Włoch trafił wówczas do Toronto FC i wyrósł na największą gwiazdę MLS. Właśnie został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2015
za Serie.pl :ahsisi:

http://www.seriea.pl/321339-giovinco-na ... m-mls.html


#cznandj #ripgangsquad :hi:
MichałJuve124

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2011
Posty: 155
Rejestracja: 09 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 10:32


Hat-trick w tym dwie z wolnego.


Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2016, 00:27



Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2016, 00:48

Hmmm. Chłopak naprawdę daje radę za oceanem. Według mnie nie jest tak, że dobry do słabej ligi/słabego klubu - nie! Czynnik psychologiczny, presja, stres - on sobie z tym u nas nie poradził... Wielka, ale to wielka szkoda. Jeden z naszych NAJLEPSZYCH wychowanków, chyba 2 obok Marchisio - a nie gra u nas - miejsce dla wychowanka byłoby zapełnione klasowym zawodnikiem. Wymarzony zmiennik dla Dybali... Ale właśnie psychika - następcy, zniszczył go ten tytuł...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2016, 14:40

Giovinco Hat-Trick w MLS przeciwko New England Revolution ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
ODPOWIEDZ