Serie A 15/16 (35): Fiorentina 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 10:22

peste pisze:Niezłe emocje w końcówce. Szkoda, że mistrzostwo nie będzie świętowane na boisku tylko przed TV (nie wierzę, że Napoli jutro wygra).

Sędzia tragiczny, ale co do nieuznanej bramki... Dlaczego wszyscy patrzą na stopy Bernardeschiego a nie jego kolano, które jest najbardziej wysuniętą częścią jego ciała, którą może zdobyć gola. Jeśli jest ono bliżej bramki niż d... Barzy to spalony był.
Obrazek
Sytuacja bardzo stykowa, a tu żale jakby Bernardeschi był co najmniej metr przed obrońcami.
Samo kolano może nie było najbardziej wysunięte, ale włosek na tym kolanie juź na pewno tak :facepalm:
Bez przesady ludzie. Spalonego nie bylo i jeżeli chodzi o sędziowanie, to było ono wczoraj tragiczne.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 10:22

peste pisze: Sytuacja bardzo stykowa, a tu żale jakby Bernardeschi był co najmniej metr przed obrońcami.
Wyjasnienie jest proste - wytyczne sa takie, ze sedzia w sytuacji stykowej ma puszczac gre, czyli innymi slowy uzywac choragiewki tylko wtedy, kiedy faktycznie wyraznie widzi spalonego. A w tym konkretnym przypadku nie ma o tym mowy.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 10:26

Jestem załamany do teraz poziomem sędziowania z wczoraj, jednak powiem szczerze, że po przemyśleniu mam to trochę gdzieś, gdyż ile było takich sytuacji, że ktoś krzywdził Juve (nawet ost z Bayernem), a kibice innych drużyn rozkładali ręce i ze złośliwym usmiechem mówili "błędy się zdarzają, sędzia to tylko człowiek".
Broń Boże nie popieram takiej patologii jak wczoraj, ale cóż tym razem nam się "udało", trudno takie życie.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 10:40

Jacky pisze: Dlaczego Morata dostal zoltko po golu? Przeciez nie zdjal koszulki.
Chyba za prowokacyjne uciszanie trybun (gest przyłożonego palca do ust). Robił to wyraźnie pod ich sektorem.

Nas nie da się pokonać.
Buffon został samodzielnym liderem w liczbie obronionych karnych w historii Juventusu. To 11 wyjęta jedenastka ;) Do tej pory miał po 10 z Combim.

Martwi mnie sytuacja z Cuadrado o ile to prawda co pisali koledzy. Jest na wylocie, ale dostał trochę policzek po meczu z Palermo, Lazio 0 minut, wczoraj mecz z byłym klubem i 5 minut. Szkoda bo obserwowałem wczoraj dokładnie grę Lichego, ludzie, on jest pierwszy do odpalenia. Jak my mamy z nim grać w 3-5-2 i oddać Juana to ja tego nie widzę...

O 17 mamy mistrza.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 10:49

Dragon pisze:Martwi mnie sytuacja z Cuadrado o ile to prawda co pisali koledzy. Jest na wylocie, ale dostał trochę policzek po meczu z Palermo, Lazio 0 minut, wczoraj mecz z byłym klubem i 5 minut. Szkoda bo obserwowałem wczoraj dokładnie grę Lichego, ludzie, on jest pierwszy do odpalenia. Jak my mamy z nim grać w 3-5-2 i oddać Juana to ja tego nie widzę...
W sprawie Cuadrado nie mamy nic do gadania. Ot, koniec wypożyczenia i tyle - zawodnik wraca do swojego klubu. Niemniej też odnoszę wrażenie, że nawet w obronie Kolumbijczyk nie odstaje od Lichtsteinera w obecnej formie. Dlatego, jeśli Juana nie będzie z nami na kolejny sezon, tak mocno podkreślam, że przydaliby się Fabinho i Vrsaljko. Szwajcar jest słabszy od wiecznie krytykowanego Evry.


peste

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2006
Posty: 218
Rejestracja: 17 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 11:25

Alexinhio-10 pisze:Samo kolano może nie było najbardziej wysunięte, ale włosek na tym kolanie juź na pewno tak :facepalm:
Bez przesady ludzie. Spalonego nie bylo i jeżeli chodzi o sędziowanie, to było ono wczoraj tragiczne.
zahor pisze:
peste pisze: Sytuacja bardzo stykowa, a tu żale jakby Bernardeschi był co najmniej metr przed obrońcami.
Wyjasnienie jest proste - wytyczne sa takie, ze sedzia w sytuacji stykowej ma puszczac gre, czyli innymi slowy uzywac choragiewki tylko wtedy, kiedy faktycznie wyraznie widzi spalonego. A w tym konkretnym przypadku nie ma o tym mowy.
Chodzi mi tylko o to, że akurat w tej sytuacji sędzia mógł się pomylić zwłaszcza, że Bernardeschi po chwili był daleko za obrońcami. Ja oglądając powtórkę uznałbym gola, w myśl zasady premiowania gry ofensywnej, niezależnie od tego czy włosek na jego kolanie był za linią obrony czy nie.;) Jednak oni mają na decyzję tylko ułamek sekundy. Ten sam sędzia podniósł chorągiewkę przy rzekomym spalonym Mandziu, który w momencie podania był dobre 2 metry przed linią obrony Violi, więc pewnie ma problemy ze wzrokiem.

A to że sędzia był tragiczny to inna sprawa:
-brak karnego po faulu Ruganiego na Alonso
-karny po nurkowaniu w ostatnich minutach
-wspomniany spalony Mandziu
-brak spalonego przy groźnej akcji Kalinicia
i ewidentne kartki:
-brak żółtej po łokciu w twarz Paulo
-brak żółtej po wejściu Dybali w Valero
-brak żółtej/czerwonej po kopnięciu w głowę leżącego Lichta.

To tyle. Cieszmy się z super akcji przy golu na 1:0 i mistrzostwa, bo sędziowie, dopóki nie będą mieli powtórek będą dalej robić takie jaja jak wczoraj, z korzyścią dla nas i przeciwko nam.

Gianni :D Buffon :bravo:


arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 12:22

Dragon pisze:
Jacky pisze: Dlaczego Morata dostal zoltko po golu? Przeciez nie zdjal koszulki.
Chyba za prowokacyjne uciszanie trybun (gest przyłożonego palca do ust). Robił to wyraźnie pod ich sektorem.
Moim zdaniem za to, że wybiegł za obręb boiska - bądz też jej zielonej części, tak samo było w finale LM z Barcą, Neymar dostał żółtą po bramce, bo pobiegł do kibiców aż na bieżnie.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 17:55

Mnie się Lemina wczoraj bardzo podobał. Niezłe ma wyjście spod pressingu, emanuje z niego spokój, trochę metrów z piłką też potrafi zdobyć. Powinniśmy go zatrzymać, najlepiej spróbować wypożyczyć jeszcze raz i ocenić przydatność do drużyny, dając mu więcej minut. Marchisio prędko nie wróci, więc w przyszłym sezonie powinien grać więcej.

Mecz taki jak przewidywałem. Elastyczności na skrzydłach ewidentnie brakowało, ale to było wiadomo od początku, Viola fajnie potrafi się utrzymać przy piłce, więc byłem pewien, że tak zagramy.

Powtarzam to od jakiegoś czasu i powtarzał będę nadal. Strata Pogby będzie brzemienna w skutkach, jak dla mnie mimo swojej chimeryczności w pewnych momentach, gość jest nie do zastąpienia, a oglądanie jego gry to czysta przyjemność. Niesamowicie też dojrzał taktycznie, co najlepiej widać gdy organizujemy się w defensywie przy ataku pozycyjnym rywala i gdy zakładamy pressing.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2016, 18:55

Vincitore pisze:Mnie się Lemina wczoraj bardzo podobał.
W moim odczuciu był przyzwoity w kierunku do dobrego, ale nic poza tym. Wg mnie nie pokazał nic nadzwyczajnego i to tyczy się zarówno meczu z Violą, jak również innych jego występów w barwach Juve. Nie wygląda na kasztana, ale trochę bije od niego bezpłciowością. Chciałbym, żeby udało się go ponownie wypożyczyć na kolejny rok.

Imo Mandzukić man of the match - robił chłop robotę :ok:


Obrazek
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2016, 01:10

Arbuzini pisze:Vrsaljko.
Co wy w nim widzicie?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2016, 10:53

Wiesz kolego, to nie koncert życzeń. Doniesienia, że Chorwat jest bliski dołączenia do Juventusu wyglądają na wiarygodne. Ktoś na tę prawą stronę przyjść musi, a Sime to zawodnik lepszy od Caceresa (choćby z tego względu, że można go wpuścić na boisko częściej niż dwa razy do roku) i ma predyspozycje ku temu żeby spokojnie nawiązać walkę o pierwszy skład z Lichtsteinerem.

Swoją drogą tacy zawodnicy jak Szwajcar i Vidal wcale nie byli przesadnie entuzjastycznie witani na tym forum więc ten powszechny sceptycyzm uznaję za dobry omen :C


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2016, 13:42

Arbuzini pisze: Swoją drogą tacy zawodnicy jak Szwajcar i Vidal wcale nie byli przesadnie entuzjastycznie witani na tym forum więc ten powszechny sceptycyzm uznaję za dobry omen :C
Lichy może euforii nie prowokował to fakt, aczkolwiek same warunki sprowadzenia tego zawodnika plus fakt zaopiekowania się prawą obroną po latach grania Mottą czy Grygerą cieszył.

Vidal był bardzo entuzjastycznie witany. Przed rozpoczęciem sezonu chyba właśnie transfer Vidala wyzwalał najwięcej emocji.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2016, 17:48

Jakbyś dobrze poszukał to było naprawdę sporo głosów o tym, że liczby fajne, ale coś dużo tych karnych i ciekawe, czy w ogóle potrafi dobrze bronić. Powaga! Z perspektywy czasu może się to wydawać nieprawdopodobne, ale do takich zjawisk "społecznych" mam niezłą pamięć.

Zresztą dla chcącego nic trudnego - na forum nic nie ginie ;)


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2016, 04:27

Arbuzini pisze:Wiesz kolego, to nie koncert życzeń. Doniesienia, że Chorwat jest bliski dołączenia do Juventusu wyglądają na wiarygodne.
Żeby był koncert życzeń to musiałbym wcześniej napisać o jakimś innym zawodniku.Lepszym od niego.
Więc pytam ponownie;Co Ty w nim widzisz?Bo ja nic.A porównywanie ze szklanym Caceresem nie ma sensu.

Vidal?Akurat ja jarałem się jego przyjściem.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2016, 05:58

Arbuzini pisze:Jakbyś dobrze poszukał to było naprawdę sporo głosów o tym, że liczby fajne, ale coś dużo tych karnych i ciekawe, czy w ogóle potrafi dobrze bronić. Powaga! Z perspektywy czasu może się to wydawać nieprawdopodobne, ale do takich zjawisk "społecznych" mam niezłą pamięć.

Zresztą dla chcącego nic trudnego - na forum nic nie ginie ;)
Te wydaje mi się, że nie było wielkiego entuzjazmu jeżeli chodzi o Vidala. Owszem, nikt nie narzekał zbytnio, ale raczej transfer był przyjmowany z pewną dozą niepewności ( i nie ma się co dziwić ).
PietroBosman pisze: Żeby był koncert życzeń to musiałbym wcześniej napisać o jakimś innym zawodniku.Lepszym od niego.
Więc pytam ponownie;Co Ty w nim widzisz?Bo ja nic.A porównywanie ze szklanym Caceresem nie ma sensu.
A ja z jeszcze innej strony zapytam. Kto jest zdecydowanie lepszy od Chorwata i jest do wyjęcia za rozsądne pieniądze? Palców jednej ręki byłoby za dużo do wyliczenia.
Rynek prawych obrońców jest dziś biedny. Ironia losu, bo niedawno taka sytuacja była z lewymi, a tymczasem ostatnie dwa sezony to wysyp klasowych graczy ( Sandro, Kurzawa, Wilems, Rodriguez ).


Zablokowany