Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 03:02

Może i ten Andre Gomes ma potencjał, ale żeby zapłacić za niego teraz 40 mln to ogromna przesada. Takie pieniądze to płacił Arsenal za Alexisa czy Ozila. Na miejscu Marrotty nie szedłbym na walkę na noże po jego podpis. 40 mln wolałbym już rzucić na Pastore czy kogoś podobnej klasy.


rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 07:05

sebatiaen pisze:jak już tak panowie trenerzy patrzycie inteligentnie i skrupulatnie na aspekt def. u prawego of. pomocnika to może Motta?
Był to narzekaliście, nigdy taki gracz jak Cuadrado nie bedzie grał w tyle jak boczny obrońca, zapomnijcie, można go świetnie nauczyc gry pressingiem i ustawienia ale bez przesady.
Jasne, jasne, a co jeśli powiem ci że Cuadrado jako zawodnik Lecce zaczynał grać jako prawy obrońca, dopiero potem przerobiono go na ofensywnego gracza? :roll: Taki Bale pewnie też NIGDY nie zagrałby na obronie, hm?
Pomysł z Berardim na wahadle jest do kitu, pomijając już jego "umiejętności defensywne" na poziomie Moraty, jak miałby zastąpić Cuadrado po prawej stronie skoro jest lewonożny?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 07:35

Teraz już cena za Portugalczyka pomiędzy 35-40 mln ? Dajmy sobie spokój z nim bo takie kwoty płaci się za zawodnika, który będzie wzmocnieniem a nie kotem w worku.


Obrazek
Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 10:07

Tak jak napisali na głównej, włoskie źrodła trąbią o tym, ze Real jednak wykupi Morate... Nie zdecydowali jeszcze w jakim celu to zrobią, zeby został czy zeby odsprzedać go z zyskiem.

Wychodzi na to, ze tracimy dwóch bardzo ważnych zawodników. Hiszpana i Kolumbijczyka. Okazuje sie, ze tych dwóch zawodników ma zastąpić... Berardi

Nie będziemy się bawić w Cavaniego, raczej nas na niego niestać. Za to planujemy dwa duże transfery do pomocy. Gomes i staramy się o Mihitarjana(?) z Borusii, walkę stoczymy z Arsenalem, który gotowy jest wyłożyć 30 mln Euro.

Jeżeli chodzi o Prawa obronę, zawodnicy, którymi sie interesujemy, sa obserwowani przez wiele klubów. Barcelona obserwuje Widmera jako zastępstwo dla Alvesa, a Chorwat jest dla nas zarezerwowany za UWAGA 25 mln


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 10:16

Próba wykupu Moraty może wyglądać kuriozalnie, ale tylko na pierwszy rzut oka. Jak się bliżej przyjrzeć sprawie to znaczy, że jesteśmy zdeterminowani żeby go u nas zatrzymać, a jakoś inni sensowni napastnicy nie pchają się do nas drzwiami i oknami. Co jeśli nie uda się z Cavanim i Lacazette? Batshuayi? Spoko zawodnik, ale nie wmawiajmy sobie, że jest to obecnie piłkarz na poziomie Hiszpana.

Zupełnie zrozumiałe jest, że zarządowi zaczyna zależeć na zachowaniu ciągłości. Dwie poważne przebudowy w ciągu pięciu sezonów to dużo. W dodatku kontuzja Marchisio wymusza na nas kolejne ruchy w pomocy, choć pewnie skończy się na Leminie, który mnie ani grzeje ani ziębi :/. Chyba że OM nie zejdzie z oczekiwań finansowych, bo żądanej kwoty raczej od nas nie dostaną po tym jak stwierdzili, że Isla jednak nie dla nich.


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 10:26

Z tego co czytam Batshuayi juz jedna noga w Londynie u Totkow. Na lacazette szans raczej nie ma, brak we włoskich mediach info na jego temat w naszym kontekście. Jeśli juz to Fekir, o którego podobno walczymy z Intetem, ale sam zainteresowany stwierdził, ze wolałby grać w Turynie. Pytanie czy po kontuzji, znowu wzniesie sie na wysoki poziom?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 10:33

A.Gomez i Ormianin z BvB z pewnością grubymi transferami nie są, chyba, że patrząc poprzez pryzmat hajsu jaki trzeba na nich wydać. Nie mamy szans na Cavaniego, Gundogana, Isco ale z tym trzeba się pogodzić. Wierzę w to, że wzmocnienia będą znaczne bo w Europie nic z tym składem, w dodatku po odejściu Cuadrado czy Moraty nie osiągniemy. Najgorsze są te przemeblowania składu co roku, które do niczego dobrego nie prowadzą.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 10:45

Arbuzini pisze:Próba wykupu Moraty może wyglądać kuriozalnie, ale tylko na pierwszy rzut oka. Jak się bliżej przyjrzeć sprawie to znaczy, że jesteśmy zdeterminowani żeby go u nas zatrzymać, a jakoś inni sensowni napastnicy nie pchają się do nas drzwiami i oknami.
Ale w senie ze pokazujemy Moracie "patrz, jestes dla nas taki wazny, ze wywalamy wlasnie na ciebie 20 baniek"? Mnie to jakos nie przekonuje. Przychodzi mi natomiast do glowy inna mysl - swego czasu wyczytalem ze Figo podpisal z Perezem jakas umowe, ktora obligowala go do zaakceptowania oferty kontraktu ktora Real zlozy mu w przypadku, jezeli Hiszpan zostanie wybrany prezesem, w przeciwnym wypadku musialby zaplacic jakies ogromne pieniadze. Portugalczyk sie zgodzil, dostal za to niemala kwote byc moze w ogole nie spodziewajac sie, ze Perez rzeczywiscie wygra wybory, a potem mial zwiazane rece kiedy faktycznie tak sie stalo. Nie chce tutaj tworzyc jakichs teorii spiskowych, ale mi w tej calej historii Alvaro pachnie naprawde jakims drugim dnem, gdyby wszystko zalezalo jedynie od woli Moraty, nie byloby to chyba az tak skomplikowane.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 11:11

Chyba już dostatecznie pokazaliśmy, że jest dla nas ważny. Chodzi tylko i wyłącznie o mercato. 30 mln E do wydania na napastnika to wcale nie tak dużo, a my będziemy w lecie musieli zastąpić najprawdopodobniej dwóch, co z jednej strony zasili nasz budżet, ale z drugiej strony przecież "nie jesteśmy klubem, który chce sprzedawać". Nic fajnego w rzeczy samej, sytuacja wcale dalece nie odbiega od ubiegłorocznej. Medzeer wspomniał, że nawet o Belga należałoby walczyć, bo konkurencja nie śpi. Parafrazując: lepszy wróbel w garści, niż wróbel na dachu.
To, że zapisy umowy wykraczają poza to co podały media wydaje się niemal pewne. Na początku dużo mówiło się, że ostateczne zdanie będzie należało do Moraty, ale wygląda na to, że Perez trzyma Juventus i samego zawodnika w szachu. Marotta jeszcze sporo musi się nauczyć jak grać z wielkimi. Zawsze go bronię, kiedy uważam, że jest niesłusznie krytykowany, ale w tym przypadku powinien być sprytniejszy. Choć co by nie mówić lepiej było Hiszpana mieć u siebie przez dwa sezony i jeszcze na tym zarobić niż bawić się z jakimś Vuciniciem2.

Berardi? Po pierwsze nic nie jest przesądzone na 100%, a po drugie jak będzie tylko zmiennikiem to odejdzie po sezonie, a Juventus potraktuje jak trampolinę do lepszego świata niż Sassuolo i nie będzie można mieć do chłopaka o to pretensji. Taka prawda, że jak będziemy chcieli zatrzymać Domenico u siebie to musi grać i to sporo, a bezpośredniej rywalizacji z Dybalą nie wygra.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 11:21

Ja jakoś na razie jestem spokojny w kwestii Moraty. Mam wrażenie, że więcej jest w tym dziennikarskiego strzelania na oślep niż faktycznych działań ze strony któregokolwiek z klubów.

Po pierwsze, Zidane jeszcze nic nie wygrał i nie może być pewny, że w przyszłym sezonie nadal będzie trenował Real, a decyzja trenera powinna być tu kluczowa.

Druga rzecz, że jakoś po prostu nie wierzę, że Alvaro mógłby w Realu odegrać rolę większą niż podczas jego pierwszego pobytu w Madrycie. Kłóci mi się to jakoś z mentalnością "Królewskich". Oni zawsze muszą mieć z przodu medialne gwiazdy. Morata wydaje mi się na to za skromny, za cichy, jednym słowem - niewpisujący się w strategię marketingową Realu.

No i po trzecie - ile dziś jest wart Morata? Moim zdaniem mniej więcej tyle, ile ma wpisane w tej klauzulu odkupu, czyli jakieś 30 mln. euro. Może ktoś by za niego dał 35 - 40, ale myślę, że nie więcej. I teraz jest pytanie, czy Realowi opłacałoby się wyciągać chłopaka na siłę z Turynu za 30 mln. po to tylko, żeby od razu opchnąć go dalej? Żeby podjąć taką decyzję, Perez musiałby mieć na stole oficjalną ofertę opiewającą na naprawdę ogromną sumę.


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 11:43

Według mnie Morata przy obecnej sytuacji na rynku transferowym wart jest nawet 45 mln. Ten sezon nie był najlepszy w jego wykonaniu, ale uważam, ze było to spowodowane faktem, ze ten chłopak cały czas miał mętlik w głowie. Nie wiedział gdzie bedzie grał, a piłkarze w jego wieku potrzebują stabilizacji, on jej nie miał.

Ja to powiem szczerze zdziwiony jestem, ze dalej nie patrzymy w kierunku takich zawodników jak Tielemans czy Bazoer. No i oczywiście mój ulubieniec i według mnie przyszły top -Embolo. Chłopak jest takim kotem, ze głowa mała.


rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 12:23

Medzeer pisze:Według mnie Morata przy obecnej sytuacji na rynku transferowym wart jest nawet 45 mln. Ten sezon nie był najlepszy w jego wykonaniu, ale uważam, ze było to spowodowane faktem, ze ten chłopak cały czas miał mętlik w głowie. Nie wiedział gdzie bedzie grał, a piłkarze w jego wieku potrzebują stabilizacji, on jej nie miał.
Morata w Juve:
14/15: 2295 minut na boisku, 15 goli, 7 asyst
15/16: 2298 minut na boisku, 11 goli, 11 asyst

Wszyscy porównują te dwa sezony jakby były zupełnie różne od siebie; ten pierwszy, boski i ten drugi, gdzie Morata podobno tylko przewraca się o swoje nogi a prawda jest taka że niewiele się od siebie różnią. Alvaro w trakcie sezonu złapał zadyszkę, która nie powinna się zdarzyć, nie wiadomo czym była spowodowana (słyszałem o rzekomych prywatnych problemach), ale generalnie ta końcówka sezonu potwierdza jego prawdziwą wartość. Wg mnie przez granie na skrzydle, zwłaszcza jesienią, stał się mniej ograniczonym napastnikiem i być może Allegri go jeszcze ulepszył. 35 mln za takiego zawodnika to rozsądna cena, pierwszą ratę już zapłaciliśmy.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 13:47

Shadow Marshall pisze:Może i ten Andre Gomes ma potencjał, ale żeby zapłacić za niego teraz 40 mln to ogromna przesada. Takie pieniądze to płacił Arsenal za Alexisa czy Ozila. Na miejscu Marrotty nie szedłbym na walkę na noże po jego podpis. 40 mln wolałbym już rzucić na Pastore czy kogoś podobnej klasy.
Podobne pieniądze Marotta rok temu zapłacił za Dybalę z rocznym kontraktem w Palermo, o którym również można było powiedzieć tyle, że ma potencjał. Myślę, że Beppe i jego ludzie wiedzą ile na jakiego piłkarza mogą wydać i jakich pieniędzy jest/będzie warty. ;)


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 15:43

nie zapominajmy ze kwestia jest tego czy real dostanie zakaz transferowy w tym okienku czy w przyszlym. Bez sensu jest twierdzenie ze Morata gral slabo bo nie wiedzial gdzie bedzie grac. Co to ma do rzeczy? Zreszta jak teraz go nie wykupia to jest opcja ze w przyszlym sezonie moga go wykupic, to co przyszly sezon tez bedzie mial slaby bo nie wie gdzie bedzie gral.

Na razie czekamy na decyzje w sprawie cuadrado i moraty potem sie Beppe bedzie zastanawial kogo i za ile kupic. Jest bliski kupienia Gomesa bo to zupelnie inna pozycja. Jestem ciekaw jaki nastoletni talent zostanie sprowadzony tak jak co roku.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2016, 16:59

Yaro417 pisze:Naturalnym następcą Cuadrado (którego odejście jest niemal pewne) może być Domenico Berardi. Pewnie część użytkowników "zechce mnie zjeść na śniadanie" :smile: za to co napiszę, ale wydaje mi się, że młody Włoch dałby sobie radę na prawym wahadle i godnie zastąpił Juana. Boki Evra Berardi oraz A. Sandro Lichtsteiner w przyszłym sezonie, to realny scenariusz i moim zdaniem taki wariant wydarzeń jest brany pod uwagę przez nasz zarząd. Zresztą sam Allegri miał ponoć znaleźć dla Berardiego rolę w zespole w przyszłym sezonie i może właśnie chodzi o tę pozycję :think:
Sam się zjadłeś. W 4-3-3/4-5-1 w oczywisty sposób mógłby Cuadrado zastąpić, ale nie na wahadle. Jak lewonożny napastnik mógłby grać prawego bocznego ...obrońcę?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany