Serie A 15/16 (30): Torino 1-4 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:17

Makiavel pisze:pumex jak to było? "Przyjdzie liga i Morata zgaśnie a Makiavel razem z nim" ? Oto jest liga, kolejny dublet Alvaro a ja jestem i triumfuje :dance2: :C
Nie zawiodłem się, specjalnie czekałem ze swoim komentarzem aż się ujawnisz i mi wytkniesz ;) Ale nie ma co ukrywać, dziś masz prawo. Trzeba oddać Hiszpanowi, że w drugim meczu z rzędu jego gra wygląda bardzo dobrze. Nic ino trzymać kciuki, by za moment ponownie nie popadł w marazm i żebyśmy nie mieli kolejnego pretekstu, by w jego kontekście mówić jedynie o epizodach.

Brawo za wynik :ok: Rizzoliego lubię jako arbitra, ale dziś ostro dał czadu.


Obrazek
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:18

PlanetJuve pisze:
bajbek17 pisze:Brawo dla Gigiego. Tak na marginesie Van Der Saar ma 1300 minut bez straconego gola :jaw:
W której lidzę? No gdyby nie sędzia to Buffon dalej by ciągnął serię bo co to bym za karny?? Sędzia bramkowy przygląda się akcji i nie pokazuje nic, a ten idiota leci 40 metrów i dyktuje karnego :facepalm2:
Jak on nie zostanie zawieszony za ten mecz to będzie skandal!
W Premier League i jest to obecnie rekord TOP5 lig światowych. Karny dla Toro ewidentny, bardziej niż dla nas. Sandro nawet nie drasnął piłki w przeciwieństwo do Silvy.

Zaraz popadniemy ze skrajności w skrajność i zaczną się wpisy typu: "póki Dybala był na boisku, nie graliśmy nic wielkiego, Morata na obecną chwilę daje nam więcej i to on powinien wychodzić za Argentyńczyka" :D

Przy 1:2 zrobiło się fajne spotkanie, Torino chciało, ale niezbyt mogło. Pytanie kiedy Napoli zacznie tracić jakieś punkty, miło byłoby, gdyby ten czas nastał dzisiaj.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:22

Makiavel pisze:Trzeci w tym sezonie, więc kolejny. Mnie denerwuje czytanie idiotyzmow o grze Alvaro, innych pochwały jego gry. Dopóki chwalenie Moraty nie będzie zakazane musicie z tym żyć. Zresztą celem mojego komentarza było opowiedzenie pumexowi, czego nie mogłem sobie darować.

Prawda jest taka, że Morata wrócił do formy i pokazuje swoją klasę. Można zaryzykować twierdzenie, że uraz Dybali wyszedł Juve na dobre w tym meczu.
I to jest sedno, bo dopiero od tygodnia pokazuje to co powinien cały sezon ;)

W końcu to zrozumiałeś- brawo ty!


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:23

Co do Moraty, to oczywiscie mozna patrzec na ilosc meczow, w ktorych zagrał i prezentowac to w ten sposob, ze w 26 spotkaniach zdobyl 6 bramek, ale... jesli wezmiemy pod uwage, ze w tych 26 spotkaniach Hiszpan przebywal na boisku 1188 minut to sytuacje wyglada juz troche inaczej, prawda?

W sumie, w tym sezonie Alvaro ma na koncie 1722 minut i 8 goli oraz 5 asyst (Serie A i LM). To jest niezly wynik. Zgadzam sie oczywiscie, ze mogloby byc lepiej (i w sumie nawet piwinno), ale tez ciezko ustawbilizowac forme jak sie ciagle wchodzi z lawki. Najwiekszym problemem Moraty nie sa jego umiejetnosci, ale glowa. Kiedy Hiszpan nie gra ze spuszczona glowa tylko walczy o kazda pilke i naprawde chce pograć to jakoś dziwnym trafem zazwyczaj gra dobry albo bardzo dobry mecz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:27

gucio_juve pisze:
PlanetJuve pisze:
bajbek17 pisze:Brawo dla Gigiego. Tak na marginesie Van Der Saar ma 1300 minut bez straconego gola :jaw:
W której lidzę? No gdyby nie sędzia to Buffon dalej by ciągnął serię bo co to bym za karny?? Sędzia bramkowy przygląda się akcji i nie pokazuje nic, a ten idiota leci 40 metrów i dyktuje karnego :facepalm2:
Jak on nie zostanie zawieszony za ten mecz to będzie skandal!
W Premier League i jest to obecnie rekord TOP5 lig światowych. Karny dla Toro ewidentny, bardziej niż dla nas. Sandro nawet nie drasnął piłki w przeciwieństwo do Silvy.

Zaraz popadniemy ze skrajności w skrajność i zaczną się wpisy typu: "póki Dybala był na boisku, nie graliśmy nic wielkiego, Morata na obecną chwilę daje nam więcej i to on powinien wychodzić za Argentyńczyka" :D

Przy 1:2 zrobiło się fajne spotkanie, Torino chciało, ale niezbyt mogło. Pytanie kiedy Napoli zacznie tracić jakieś punkty, miło byłoby, gdyby ten czas nastał dzisiaj.
Dzięki za info :)

Co karnych to się nie zgodzę. Sandro zrobił asekuracyjny wślizg by blokować piłkę a Perez to wykorzystał- popatrz na powtórki i reakcję sędziego, który był metr od tej sytuacji!
Co do Faulu na Cuadrado to ewidetnie Silva wjeżdza mu w nogi nie ingerując w piłke :ahsisi:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:47

Oho widze ze dziadek Ventura sie zagotowal, chyba juz go nie bawi zbieranie w dupe.
http://www.football-italia.net/81604/ve ... refereeing
Na boisku dzialo sie sporo, ale po LM mialem problemy zeby sie zaangazowac w to widowisko. Gra na kretowisku, slepy sedzia i roznica klas - niedziela zgodnie z oczekiwaniami.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 17:49

jakku1 pisze:Co do Moraty, to oczywiscie mozna patrzec na ilosc meczow, w ktorych zagrał i prezentowac to w ten sposob, ze w 26 spotkaniach zdobyl 6 bramek, ale... jesli wezmiemy pod uwage, ze w tych 26 spotkaniach Hiszpan przebywal na boisku 1188 minut to sytuacje wyglada juz troche inaczej, prawda?

W sumie, w tym sezonie Alvaro ma na koncie 1722 minut i 8 goli oraz 5 asyst (Serie A i LM). To jest niezly wynik.
Serio? Niezły wynik? U napastnika zdecydowanie najlepszego włoskiego klubu, który regularnie zjawia się na boisku, w przeciwieństwie do Zazy, który ma pewnie podobne statystyki strzeleckie w stosunku do rozegranych minut. Skoro nie pasuje ci to, że Hiszpan występował w wielu tych meczach niewiele, to masz tutaj inny fakt - Morata grał w tym sezonie w 10 meczach w Serie A, w których w każdym z nich na boisku występował przynajmniej 54 minuty i nie strzelił w nich ani jednej bramki. Nieźle popłynąłeś jakku. Jeśli chcemy na stałe wejść do europejskiej czołówki, to należy sprowadzić bramkostrzelnego napastnika, jakim Morata nie jest i nie zapowiada się, że kiedykolwiek będzie. Real, Bayern i Barcelona takich mają i co roku grają w półfinałach Ligi Mistrzów.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 18:16

Buffon - jest rekord, chociaż po cichu liczyłem, że przekroczy te 1000 minut; kilka dobrych obron, ale przy karnym całkowicie zmylony i nawet się nie rzucił;
Barzagli - bardzo dobry mecz;
Bonucci - trochę za dużo gadał i za dużo faulował a przy kartce Khediry myślałem, że to Leo dostał drugą żółtą, bo ta sytuacja z czerwem dla Niemca akurat po jego faulu była (czasowo, nie przyczynowo-skutkowo oczywiście);
Rugani - podobała mi się jego gra dzisiaj, był pewny w swoich interwencjach jak na obrońcę Juve przystało; musi jednak uważać, żeby nie stracić piłki, gdy zapędza się z akcją ofensywną w stylu Chielliniego;
Lichtsteiner - jak lubię go za waleczność i przywiązanie do naszych barw to za symulowanie, pyskowanie i słabą grę będę go krytykował; w letnim oknie transferowym trzeba kupić kogoś na prawą stronę, bo Szwajcar gra coraz gorzej niestety;
Khedira - akcja bramkowa świetna, gra obronna bardzo dobra, kartka niepotrzebna;
Lemina - nie przypominam sobie, żeby popełnił jakiś rażący błąd, ale i nie dał drużynie zbyt wiele poza przebywaniem na boisku;
Pogba - genialny mecz: gol z wolnego, 2 asysty, kilka(naście) udanych zagrań;
Alex Sandro - dobry w dryblingach w ofensywie, ale wrzutki dziś słabo a do tego przez jego faul był karny i stracony gol a mógł i czerwoną kartkę zobaczyć;
Dybala - wiele razy faulowany, chociaż nie zawsze to było gwizdane; oby kontuzja nie była poważna;
Mandzukić - nie ukrywam, że cenię tego gra za walkę przez cały mecz, ale dziś tej walki i zadziorności nie było, słaby występ Chorwata;

Morata - już się cieszyłem, że będę mógł ocenić jego występ jako genialny, ale nie, był tylko bardzo dobry: 2 gole owszem, ale zmarnowana sytuacja z końcówki obniża jego notę; Makiavel - pisałem już o Moracie, że jeśli mu się będzie chciało to będzie dokonywał wielkich rzeczy i chociaż Ty w każdym jego występie szukasz pozytywów to Hiszpan w tym sezonie zdecydowanie więcej razy zagrał źle niż dobrze; dziś zagrał bardzo dobrze - niech to się przerodzi w dłuższą serię niż mecz czy dwa :)
Cuadrado - wniósł ożywienie do gry, na tle Lichego wypadł znacznie lepiej;
Zaza - grał bardzo krótko, ale to chyba on podawał do Moraty w końcówce i miałby asystę, gdyby Hiszpanowi chiało się strzelić gola?

Allegri - zmiany dobre: Morata 2 gole, Cuadrado ożywienie i zapobiegnięcie tą zmianą czerwonej kartce dla Lichego, Zaza prawie asysta; ale po jakie licho wystawiał Dybalę od pierwszej minuty?

Rizzoli - dno


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 18:27

Juventus w tym sezonie ma szczególne szczęście do arbitrów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :mad2:
Szkoda, że mecz zakończył się jedynie na 4 golach dla Juve., a jedynym osiągnięciem graczy Torino jest skontuzjowanie Dybali.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 18:34

ewerthon pisze:
Serio? Niezły wynik? U napastnika zdecydowanie najlepszego włoskiego klubu, który regularnie zjawia się na boisku,
1188 minut w lidze po 30 kolejkach to jest "regularnie pojawia sie na boisku"? To jest 13 pelnych spotkan ligowych, w ktorych Morata zdobyl 6 goli i zanotowal 3 asysty.

Serio taka tragedia?


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 18:47

jakku1 pisze:
Serio taka tragedia?
Nie wiem jak Ty, ale ja mając w pamięci napastników grających w Juventusie 10 lat temu mam trochę większe wymagania.


Arty83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 maja 2011
Posty: 261
Rejestracja: 21 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 18:50

Turyn jest nasz ale gdyby padł ten gol Maxiego to kto wie, świetny Morata i... Genoa jak na razie...


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 19:00

ewerthon pisze:
jakku1 pisze:
Serio taka tragedia?
Nie wiem jak Ty, ale ja mając w pamięci napastników grających w Juventusie 10 lat temu mam trochę większe wymagania.
Chodzi Ci konkretnie o Zlatana, ktory w sezonie 2005/2006 w naszej koszulce zdobył 7 bramek w 35 spotkaniach ligowych?;-)

Spojrz troszke obiektywniej na dorobek Moraty, ktory w tym sezonie oczywiscie powinien byc lepszy, ale w gruncie rzeczy nie jest wcale najgorszy. Jasne, ze w porownaniu do najlepszych sezonow Del Piero czy Trezeguet to Alvaro nie ma imponujacego dorobku, ale chyba nikt tego od niego w tym sezonie nie oczekiwal, zwlaszcza ze wiekszosc spotkań jednak przesiedział na ławce.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 19:18

niestety nie mogłem oglądać meczu, co z Dybalą?

@down: dzięki wielkie! z przodu czwórka, dwójka z tyłu :D
Ostatnio zmieniony 20 marca 2016, 19:35 przez squinter, łącznie zmieniany 1 raz.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 20 marca 2016, 19:27

squinter pisze:niestety nie mogłem oglądać meczu, co z Dybalą?
Po rzucie wolny złapał się za mieśień uda(nie wiem jaki. 2 albo 4 głowy. Zawsze mi się myliły :prochno: ). Miejmy nadzieję, że nic poważnego i jedynie lekkie naciągnięcie.


Obrazek
Zablokowany