Kingsley Coman

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 17 marca 2016, 20:37

a ja mam gdzieś tego całego comana, u nas sie nie sprawdził i tyle w temacie, bo szans sporo dostał, wpuszczono go nawet w finale CL. Sandro ładnie go zatrzymywał wczoraj, piękne pojedynki między oboma zawodnikami :juve:


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 marca 2016, 20:41

deszczowy pisze:Prawda jest taka, że gość, który został przez Allegriego bez zalu odpalony wczoraj był jednym z tych,którzy wywalili nas z LM. I dziś może się śmiać.
Chyba w Twojej, równoległej rzeczywistości. Nie wiem, co Ci się stało, Deszczu, ale rozgoryczenie wynikiem chyba na mózg siadło.

Odejście Comana to jego suwerenna decyzja. Max chciał go zatrzymać, dawał mu nawet grać ponad stan. Młody się uparł, to go nikt na siłę nie zatrzymywał.

Nie jest powiedziane, że u nas grałby to samo, bo - nie oszukujmy się - swoje szanse dostawał i poza pojedynczymi błyskami, raczej nie dawał rady.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2016, 23:48

wojczech7 pisze: Nie jest powiedziane, że u nas grałby to samo, bo - nie oszukujmy się - swoje szanse dostawał i poza pojedynczymi błyskami, raczej nie dawał rady.
Ile on tych szans dostał u nas? O to mam pretensje. Przez większość czasu siedział na ławie, niestety.

Oczywiście można zakładać, że nadal grałby piach i tego nie neguję. Ale zwyczajnie mi szkoda, że gość, który u nas był ławkogrzejem teraz radzi sobie kapitalnie, gra, strzela i jest jest ważnym elementem swojego zespołu.

A rozgoryczony po wczorajszym meczu jestem, jak jasna cholera.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 marca 2016, 00:10

deszczowy pisze:
wojczech7 pisze: Nie jest powiedziane, że u nas grałby to samo, bo - nie oszukujmy się - swoje szanse dostawał i poza pojedynczymi błyskami, raczej nie dawał rady.
Ile on tych szans dostał u nas? O to mam pretensje. Przez większość czasu siedział na ławie, niestety.

Oczywiście można zakładać, że nadal grałby piach i tego nie neguję. Ale zwyczajnie mi szkoda, że gość, który u nas był ławkogrzejem teraz radzi sobie kapitalnie, gra, strzela i jest jest ważnym elementem swojego zespołu
Przy pierwszych plotkach o możliwej sprzedaży Comana pisałem, że obawiam się, żeby nie było z nim tak jak z innym Francuzem kiedyś biegającym w naszych barwach - T. Henrym. Jeśli jednak spojrzymy na ten transfer z szerszej perspektywy - kasy jaką za niego dostaniemy - to nie był to jakiś pochopny ruch z naszej strony. W dodatku trzeba zaznaczyć, że sprzedaż Comana pozwoliła nam na pozyskanie A. Sandro, a ten jest dla mnie zwyczajnie lepszym piłkarzem od młodego Francuza. Tyle w temacie. Skończcie narzekać.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 marca 2016, 08:12

deszczowy pisze:
wojczech7 pisze: Nie jest powiedziane, że u nas grałby to samo, bo - nie oszukujmy się - swoje szanse dostawał i poza pojedynczymi błyskami, raczej nie dawał rady.
Ile on tych szans dostał u nas? O to mam pretensje. Przez większość czasu siedział na ławie, niestety.
No właśnie całkiem sporo, jak na dyspozycję, którą prezentował. Z tego, co pamiętam, było nawet tak, że pod koniec jego przygody z nami grywał całkiem regularnie, jakby Max wiedział, że go kuszą i chciał mu pokazać, że na niego liczy.

Gra Bayernu (Guardioli) ewidentnie pasuje młodemu Francuzowi. Piłka przechodzi przez niego bardzo często. Nawet w środę - wielokrotnie dał się ograć Sandro/Pogbie jak junior, ale dostał 2-3 kolejne piłki, kiedy już nikogo w okolicy nie było i zaliczył asystę... U nas nie miałby tego komfortu.

Tak, jak mówię - zobaczymy, co u Ancelottiego pogra.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 03:10

Niektórzy nie wiem. Czy boją się jakby utraty autorytetu? Przyznając że się mylili trochę? W tym przypadku wobec Kingsleya. Przecież to ludzka rzecz, nikt nie jest doskonały.

To jest piłka nożna, nie da się wszystkiego przewidzieć.

Comanowi trzeba oddać to, że nas załatwił w dużej mierze on sam. Że zrobił postęp. Można tłumaczyć "Nasi byli zmęczeni", "Wyszło mu jedno dośrodkowanie i rajd zakończony strzałem" - No, w takim meczu to jednak sporo, nie prawda? Nic wielkiego? No a czy czymś wielkim byłoby to, gdyby Morata trafił w jednej z dwóch akcji, minuta po minucie? No też chyba nie, ponieważ nie były to nadzwyczajnie trudne sytuacje. Tyle że taka różnica - Comanowi się udało zrobić swoje, Alvarowi przy wspomnianych strzałach nie. Futbol jest grą błędów w dużej mierze - Bonucci z Barzaglim też mogli pokryć przy jego dośrodkowaniu, które było świetne nie umniejszając, jednak nasi obrońcy powinni byli lepiej się zachować.
Pamiętam jak Coman w pierwszej kolejce Serie A, w meczu z Udinese, mając setkę, będąc niepilnowanym praktycznie, strzelił leciutko. Tu mając dwóch obrońców, zrobił to super. Więc chłopak idzie w górę. Zaakceptujmy to, może to był błąd Marotty, ale sam Marotta robi swoją robotę świetnie, a jak na wstępie, nikt nie jest doskonały - Beppe też. Mówicie że Coman by nie grał gdyby został? No w tym sezonie akurat, długo szukaliśmy taktyki, a mając jego może w pełni byśmy go wykorzystali i grałby jak w Bayernie, a może nawet i lepiej, wywalczając sobie podstawowy skład Juventusu. :cwaniak:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Molek big fun juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 584
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 09:00

wojczech7 pisze:
deszczowy pisze:
wojczech7 pisze: Nie jest powiedziane, że u nas grałby to samo, bo - nie oszukujmy się - swoje szanse dostawał i poza pojedynczymi błyskami, raczej nie dawał rady.
Ile on tych szans dostał u nas? O to mam pretensje. Przez większość czasu siedział na ławie, niestety.
No właśnie całkiem sporo, jak na dyspozycję, którą prezentował. Z tego, co pamiętam, było nawet tak, że pod koniec jego przygody z nami grywał całkiem regularnie, jakby Max wiedział, że go kuszą i chciał mu pokazać, że na niego liczy.

Gra Bayernu (Guardioli) ewidentnie pasuje młodemu Francuzowi. Piłka przechodzi przez niego bardzo często. Nawet w środę - wielokrotnie dał się ograć Sandro/Pogbie jak junior, ale dostał 2-3 kolejne piłki, kiedy już nikogo w okolicy nie było i zaliczył asystę... U nas nie miałby tego komfortu.

Tak, jak mówię - zobaczymy, co u Ancelottiego pogra.
Tylko co to za szanse były. Ze skrzydłowego Allegri na siłę go robił jako napastnika , a chłopak potrzebuje przestrzeni , gdzie mógłby się rozpędzić. Druga strona medalu jest taka, że SA to nie Bundeskopanka ani Primera Division , gdzie pojęcie obrona schodzi na dalszy plan. A to , że błysnął w meczu z nami ? Nieco odważniej zagraliśmy w dogrywce i tą swobodę chłopak dostał.


Czy wygrywasz czy nie i tak kocham Cię , Juve w mym sercu na dobre i złe
Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 09:29

W zeszłym sezonie graliśmy 3-5-2 i 4-3-1-2, więc co miał Allegri zrobić, jak nie próbować Comana na środku? Zmieniać taktykę pod jednego chłopaka, który miał 18 lat i trzy mecze rozegrane w seniorskiej piłce? ;) I kto byłby drugim skrzydłowym? Pereyra? Morata?


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 14:37

ForzaItanimulli3vujcm pisze: Pamiętam jak Coman w pierwszej kolejce Serie A, w meczu z Udinese, mając setkę, będąc niepilnowanym praktycznie, strzelił leciutko. Tu mając dwóch obrońców, zrobił to super.
Super strzał to to nie był. Tyle że obrona Buffona tym bardziej.
:/
ForzaItanimulli3vujcm pisze: Mówicie że Coman by nie grał gdyby został? No w tym sezonie akurat, długo szukaliśmy taktyki, a mając jego może w pełni byśmy go wykorzystali i grałby jak w Bayernie, a może nawet i lepiej, wywalczając sobie podstawowy skład Juventusu. :cwaniak:
Może tak, może nie. Nie pasował (do taktyki? do ligi?)... Henry, gdyby został u nas, też może by się nie rozwinął. Może to trochę zły przykład, ale w Milanie nikt po Pirlo nie płakał, jak do nas odszedł, bo w tym zespole nie dźwignąłby się już na ten poziom, który osiągnął u nas.

Sprzedaży Comana chyba nie ma co żałować, bo odszedł nie za grosze tylko za 30 baniek. I niech mu się wiedzie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 22:33

Łukasz, kup za 30kk bardzo młodego, perspektywicznego gracza, który już w tym momencie prezentuje niebanalne umiejętności, a w przyszłości będzie w minimum top10 na swojej pozycji jeśli kontuzje będą łagodne i łaskawe.

No i takiego co daje awans do 1/4 lm

Szkoda tylko tej żałośnie niskiej kwoty, może się nie nadawał do koncepcji trenera, moze sie nie nadawał do ligi, ale na pewno jest to piłkarz wartościowy. O wiele bardziej niż Elia.


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2016, 22:58

Najwięcej goli i asyst w lidze + LM wśród piłkarzy U-20.

Obrazek

Tylko fanom talentu życzę, by się nie posrali. Ciągle mówię, że zrobiliśmy dobry dill, którego np nie zrobiło MU z Pogbą, bo dało nam talent za darmo, a myśmy go wykorzystali. Comana w sumie sprzedajemy prawie za 30 baniek. Bayern nie bez powodu wziął Comana, bo od x lat grają podobną taktyką, w której spory udział mają skrzydłowi, czy to kiedyś w systemie 4-4-2 czy dziś w choince. Młodemu życzę jak najlepiej, bo to piłkarz na pewno z ogromnym talentem, ale żeby go wykorzystać musielibyśmy grać taktyką, którą on preferuje. Wiele zależy u piłkarzy właśnie od ustawienia, w jednym są bogami futbolu, w drugim nie. Henry też u nas szurał na złej pozycji i wiemy jak się to skończyło. Nie mam nic za złe Józkowi, bo ubił interes, a dla 18 latka nie będziemy zmieniać taktyki.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 29 marca 2016, 23:45

Gol Comana z dzisiejszego meczu Francja - Rosja.



Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 29 marca 2016, 23:47

Świetne zachowanie w momencie podania :)


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 08:08

co za samica, powinien podać do tego z nr 8 zamiast strzelać z takiego kąta, dobrze, że go sprzedaliśmy bo nie potrzebujemy takich


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
endriu25

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 marca 2016
Posty: 2
Rejestracja: 24 marca 2016

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 13:18

Coman w tym sezonie niesamowicie się rozwinął. Przydałby się w Juventusie.


ODPOWIEDZ