Serie A 15/16 (28): Atalanta 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 16:21

Arbuzini pisze: z czołowych klubów jedynie Real wychodzi w miarę sensownie na budowaniu zespołu w oparciu o wielomilionowe inwestycje
Tak się ostatnio zastanawiałem, że w sumie to wcale nie. Z całym szacunkiem dla Realu, cały czas są w topie i coś tam powygrywali, ale 4 tytuły krajowe i jeden puchar Ligi Mistrzów (oraz parę pomniejszych pucharków) na przestrzeni ostatnich 15 lat to... strasznie mało, biorąc pod uwagę, ile pieniędzy władowano w ten klub. Szczególnie, jak porówna się z osiągami i wydatkami Bayernu od 2009, albo Barcy od 2003, bo oczywiście na tle City czy Chelsea to wydaje się nieźle. Wciąż, nie nazwałbym "w miarę sensownie", skoro jest poniżej oczekiwań. I to nawet nie kibiców Realu, bo ci ,wiadomo, będą oczekiwać kosmosów, ale nawet postronnych obserwatorów i ekspertów.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 17:40

mibor pisze:Mnie martwi nasz Książę, obecny sezon to nie jego sezon, ma do tej pory całą jedną asystę, i 0 bramek. A jego gra mnie osobiście bardzo rozczarowuje... Brakuje nam lidera w środku pola... to chyba póki co nasza największa bolączka :/ jeżeli już do czegoś mam się przyczepić.
Z tym Marchisio to radziłbym nie przesadzać. Oczywiście chłop nie jest w formie jak większość graczy Juventusu, ale jego podania i passy są może mało widoczne, ale na pewno pomocne. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że temu Marchisio nie bardzo ma kto pomóc. Pogba miał być liderem drugiej linii, a nim nie jest, a Khedira to nie Vidal, więc Claudio ma więcej do roboty w defensywie.

Druga tutaj poruszana sprawa to jego asysty. Prawda nie ma ich zbyt wiele, ale trzeba się zastanowić jak dużo jego piłek było ,,pół-asystami" a jak wiele zostało zmarnowanych przez Moratę, Mandzukica i innych naszych piłkarzy.

Kolejna sprawa to wspomniane przez Ciebie gole. Chłopak gra na pozycji Pirlo, a co za tym idzie nie wbiega zbyt często w pole karne (jak miało to miejsce, gdy zdobywał tych ~10 bramek w sezonie), bo musi kreować grę w środku pola. Ponadto nie podchodzi do rzutów wolnych, wszak te egzekwują Dybala z Pogba. Warto się więc zastanowić ile goli w Juve miałby Pirlo, gdyby nie jego magiczne rzuty wolne. Nie przypominam sobie zbyt wiele trafień Andrei w inny sposób (jeden zdaje się z Fiołkami w sezonie 11/12 po wejściu w pole karne, a drugi z dystansu w spotkaniu z Torino w ostatnich sekundach meczu).

Dajcie Juve kogoś od kreowania gry (marzy mi się Veratti, ale wiadomo jak to z nim jest. Gundogan byłby więc chyba najlepszą możliwą opcją), a jestem pewny, że Marchisio pokaże więcej bramek, czy asyst.

Tak dla własnej świadomości warto sobie obejrzeć to 7-minutowe wideo i zobaczyć jak bardzo Marchisio jest potrzebny.



No i tak na koniec powiem, że Marchisio jest strasznie, ale to strasznie niedoceniany na tym forum. Nie pamiętam, aby był drugi tak niedoceniany przez kibiców piłkarz w tym klubie.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 17:45

Sila Spokoju pisze:Druga tutaj poruszana sprawa to jego asysty. Prawda nie ma ich zbyt wiele, ale trzeba się zastanowić jak dużo jego piłek było ,,pół-asystami" a jak wiele zostało zmarnowanych przez Moratę, Mandzukica i innych naszych piłkarzy.
Z ciekawości. "Trzeba się zastanowić jak dużo jego piłek było pół-asystami..." No to jak dużo? Policzyłeś, czy tak rzucasz pytanie w eter? :)

PS Do Claudio nic nie mam, uwielbiam gościa. Również uważam, że jest nam bardzo potrzebny. Czepiam się tylko "mocy" Twoich argumentów ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 17:55

wojczech7 pisze:
Sila Spokoju pisze:Druga tutaj poruszana sprawa to jego asysty. Prawda nie ma ich zbyt wiele, ale trzeba się zastanowić jak dużo jego piłek było ,,pół-asystami" a jak wiele zostało zmarnowanych przez Moratę, Mandzukica i innych naszych piłkarzy.
Z ciekawości. "Trzeba się zastanowić jak dużo jego piłek było pół-asystami..." No to jak dużo? Policzyłeś, czy tak rzucasz pytanie w eter? :)

PS Do Claudio nic nie mam, uwielbiam gościa. Również uważam, że jest nam bardzo potrzebny. Czepiam się tylko "mocy" Twoich argumentów ;)
Przyznam, że rzucam w eter, nie liczyłem, bo bym musiał przejrzeć wszystkie bramki Juve, albo przynajmniej ich większość ;). I masz rację, argument może być bezsensowny, w takim wypadku :whistle:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 19:33

Sila Spokoju pisze:No i tak na koniec powiem, że Marchisio jest strasznie, ale to strasznie niedoceniany na tym forum. Nie pamiętam, aby był drugi tak niedoceniany przez kibiców piłkarz w tym klubie.
Jestem daleki od niedoceniania Markiza, bo bardzo uważnie oglądam każdy mecz Juve i widzę, jak ogromną pracę wykonuje on defensywie.
Niestety w ostatnim meczu zagrał po prostu tragicznie. Mnóstwo niedokładności, mało odbiorów, głupie straty przy wyprowadzaniu piłki i słabe strzały. Mam nadzieje, że był to wypadek przy pracy i Principino szybko wróci do formy, bo jest nam potrzebny w optymalnej dyspozycji.
Ponadto też nie rozumiem tego przychrzaniania się do kiepskich statystyk Markiza. Nie strzela i nie asystuje, ale ciężko pracuje w defensywie. To jasne, że w takiej sytuacji rzadziej pojawia się pod bramką przeciwnika.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 20:17

SKAr7 pisze:
Arbuzini pisze: z czołowych klubów jedynie Real wychodzi w miarę sensownie na budowaniu zespołu w oparciu o wielomilionowe inwestycje
Tak się ostatnio zastanawiałem, że w sumie to wcale nie. Z całym szacunkiem dla Realu, cały czas są w topie i coś tam powygrywali, ale 4 tytuły krajowe i jeden puchar Ligi Mistrzów (oraz parę pomniejszych pucharków) na przestrzeni ostatnich 15 lat to...
Bardziej bym patrzył na okres 2000-2015, ten sezon jeszcze nie został rozstrzygnięty. Skąd wziąłeś jedno zwycięstwo w Lidze Mistrzów? Mają ich trzy i więcej ma tylko Barcelona? Osobiście nigdy nie rozumiałem fenomenu tego klubu i dlatego kibicuje Juventusowi, a nie im. U nich pieniądz ma jakby inną wartość niż u reszty i dodatkowo z grona inwestującego grube bańki to oni na tym najlepiej wychodzą. Fakt, że nie dominują całego piłkarskiego światka jest akurat pocieszający, bo oznacza to, że nawet w klubie z takimi tradycjami potrzeba czegoś więcej niż tylko mamony.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 20:44

Arbuzini pisze:Skąd wziąłeś jedno zwycięstwo w Lidze Mistrzów? Mają ich trzy i więcej ma tylko Barcelona?
Liczyłem od 2003, a że szczęśliwi czasu nie liczą dobrze, to wyszło mi 15 zamiast 13 ;) A ten okres, bo nie da się ukryć, że sposób robienia rzeczy przez Pereza, skupowanie gotowych produktów za ciężkie pieniądze, w latach 97-03 działał bezbłędnie.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 21:12

SKAr7 pisze:
Arbuzini pisze:Skąd wziąłeś jedno zwycięstwo w Lidze Mistrzów? Mają ich trzy i więcej ma tylko Barcelona?
Liczyłem od 2003, a że szczęśliwi czasu nie liczą dobrze, to wyszło mi 15 zamiast 13 ;) A ten okres, bo nie da się ukryć, że sposób robienia rzeczy przez Pereza, skupowanie gotowych produktów za ciężkie pieniądze, w latach 97-03 działał bezbłędnie.
Działał to odpowiednia forma czasownika. Obecnie jego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> działania w stylu zwolnienia Ancelottiego i zastąpienie go Benitezem, a potem Zidane'm przynoszą dość marne rezultaty. Teoretycznie mają jeszcze szanse na zwycięstwo w LM, ale chyba nikt poza socios z Madrytu w to nie wierzy.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 marca 2016, 23:36

Jest gdzieś obszerny skrót meczu? ponoc całego nie warto ściągać, bo nie było to zbyt porywające widowisko. Dzięki


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 01:11

- tutaj masz skrót 5,5-minutowy. Niby niedługi, ale zawarte w nim jest chyba wszystko co warte uwagi.


Obrazek
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 marca 2016, 13:40

Molto grazie.


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Zablokowany