LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Kozak92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2009
Posty: 398
Rejestracja: 27 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2016, 23:14

panlider pisze: Powiem szczerze, że nie miałem bladego pojęcia, że przepisy piłkarskie pozwalają na coś takiego :jaw:
chyba juz to kiedyś ktoś zrobił, ale teraz będą pisały wszystkie gazety bo to "wielka barca" :P


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2016, 23:15

Kozak92 pisze:
panlider pisze: Powiem szczerze, że nie miałem bladego pojęcia, że przepisy piłkarskie pozwalają na coś takiego :jaw:
chyba juz to kiedyś ktoś zrobił, ale teraz będą pisały wszystkie gazety bo to "wielka barca" :P
Tak, Pires z Henrym, ale im to zbytnio nie wyszło :D



e: aa no i Johan Cruyff jeszcze.


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 14 lutego 2016, 23:27



Tutaj w samej końcówce chłopaki też strzelili :prochno:


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 14 lutego 2016, 23:29

Vimes pisze:http://vine.co/v/inYjUW3pX1u

Jaja sobie robią :co?:.
To jest tak nieczęsto spotykane wykonanie, że większość (w tym ja) nie miała pojęcia, że jest dopuszczalne. Z drugiej strony, trzeba uważać na spalony i zbyt szybkie wbiegnięcie w pole karne.
Barca jest strasznie mocna. Znowu.


Sono un Ultras Bianconero :juve:
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 00:36

Ja też przez wiele lat myślałem, że sławny już karny Cruyffa, to tak naprawdę był jakiś wolny pośredni, aż kiedyś przypadkiem natknąłem się na taki przepis, który mówi, że piłka musi być zagrana do przodu, a nie koniecznie uderzona na bramkę.


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 00:52

Procedura wykonania
● po zajjeciu przez zawodnikoww pozycji okreslonych Przepisami Gry, sedzia
daje sygnal na wykonanie rzutu karnego,
● wykonawca rzutu karnego musi kopnąć piłkę do przodu,
● wykonawca nie może zagrać piłki po raz drugi, zanim nie została dotknięta
ta przez innego zawodnika,
● piłka została wprowadzona do gry, gdy zostałą kopnięta i poruszyła sę
do przodu.

więc chyba na legalu

Swoją drogą wszystkie akcje bramkowe Barcelony w tym meczy były ładnej urody. Messi zaczyna wchodzić na obroty.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 08:05

rad pisze:
Vimes pisze:http://vine.co/v/inYjUW3pX1u

Jaja sobie robią :co?:.
To jest tak nieczęsto spotykane wykonanie, że większość (w tym ja) nie miała pojęcia, że jest dopuszczalne. Z drugiej strony, trzeba uważać na spalony i zbyt szybkie wbiegnięcie w pole karne.
Barca jest strasznie mocna. Znowu.
W takiej sytuacji NIGDY nie będzie spalonego. Zawodnik do którego kierowane jest podanie w momencie zagrania musiałby być przed piłką a to przecież niemożliwe, bo w tym czasie żaden piłkarz (poza wykonawcą i bramkarzem) nie może być w polu karnym.

Przeraża mnie fakt, że w innych tematach ludzie dyskutują o przeróżnych wariantach taktycznych, "pouczają" trenerów a nie znają podstaw przepisów gry w piłkę (nie piję w tym momencie do Ciebie rad a ogólnie).

Każda bramka Barcy z wczorajszego meczu to była magia. Nie mam zielonego pojęcia jak taki Lewy może zarabiać więcej niż Suarez czy Neymar. Nasza obrona Roberta powinna wyłączyć z gry bez problemu. Wyłączyć dwóch ww. tak grających zawodników Barcelony się nie da.


E.
Maly pisze:ps. ze spalonym mam wrażenie, że chodziło w momencie drugiego podania?
wtedy oczywiście spalony mógłby być, ale osobiście nie widziałem nigdy takiego rozwiązania (z więcej niż jednym podaniem).
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2016, 08:38 przez mateo369, łącznie zmieniany 1 raz.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 08:31

tego Barcy nie widziałem ale to już było nie raz i nie dwa praktykowane ;]
to prawie jak zachwycanie się od nowa Panenką... tu przykładowy taki karny w dość marnym wykonaniu, ale skutecznie


ps. ze spalonym mam wrażenie, że chodziło w momencie drugiego podania?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 08:51

Karnego Barcy nie widziałem, ale po filmie z Wykonania karnego Arsenalu domyslam sie jak moglo to wygladac ;)
Smiesza mnie wpisy, ze to osmieszanie przeciwnika, podobnie jak smieszyla mnie wypowiedz Robbena ze Costa swoimi dryblingami okazuje brak szacunku rywalom.
Oczywiscie w pilce wynik jest najwazniejszy, ale dla mnie dryblingi, popisy techniczne sa sola tej gry ;) A twierdzenie, ze jesli ktos ma lepsze umiejetnosci techniczne od innych, wiec ma ich nie uzywac, zeby czasem nie osmieszyc rywala to hipokryzja.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 09:56

Media spekulują, że ten karny był swego rodzajem hołdem dla walczącego z rakiem Cruyffa, na co pośrednio pablo1503 wskazał w swoim poście. Być może to zwykła nadinterpretacja, ale skądś ten pomysł musiał się wziąć.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 10:44

Jeżeli to miał być hołd dla Cruyffa, to mogliby to bardziej wyakcentować, aby nie było niedomówień. Ale "cały świat" podobno o tym mówi, więc cel swój ktoś osiągnął.
Wszystkie bramki i akcje pierwszej klasy :bravo:


Sono un Ultras Bianconero :juve:
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 20:05

cooler pisze:

Tutaj w samej końcówce chłopaki też strzelili :prochno:
No tutaj to sędzia dał niezłego ciała, przed dotknięciem piłki przez strzelającego w polu karnym prawo ma być sędzia,piłka, strzelający i bramkarza, a tam wbiegli na hura w kilku.
Suarez też był w 16 zanim Messi zagrał piłkę i najzwyczajniej w świecie ten karny powinien być powtórzony.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 21:00

AdiJuve pisze:
cooler pisze:

Tutaj w samej końcówce chłopaki też strzelili :prochno:
No tutaj to sędzia dał niezłego ciała, przed dotknięciem piłki przez strzelającego w polu karnym prawo ma być sędzia,piłka, strzelający i bramkarza, a tam wbiegli na hura w kilku.
Suarez też był w 16 zanim Messi zagrał piłkę i najzwyczajniej w świecie ten karny powinien być powtórzony.
Prawda jest taka, że 99% karnych powinno być powtarzanych, bo prawie zawsze ktoś wbiegnie w pole karne przed strzałem.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 21:29

Kadziel pisze:
AdiJuve pisze:
cooler pisze:

Tutaj w samej końcówce chłopaki też strzelili :prochno:
No tutaj to sędzia dał niezłego ciała, przed dotknięciem piłki przez strzelającego w polu karnym prawo ma być sędzia,piłka, strzelający i bramkarza, a tam wbiegli na hura w kilku.
Suarez też był w 16 zanim Messi zagrał piłkę i najzwyczajniej w świecie ten karny powinien być powtórzony.
Prawda jest taka, że 99% karnych powinno być powtarzanych, bo prawie zawsze ktoś wbiegnie w pole karne przed strzałem.
Wiadomo,ale w większości przypadków to wbiegnięcie nie ma znaczenia, bo strzelec nie podaje tylko strzela a tutaj mamy trochę inną sytuację. Nie mniej sędziowie rzadko zwracają na to uwagę, tak samo jak na ograniczenie czasowe gdzie bramkarz trzyma piłkę. Choć pamiętam,że z Napoli Hamsik powtarzał 11 z powodu zbyt wczesnego wbiegnięcia i drugiej próby nie wykorzystał:)
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2016, 21:29 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2016, 21:29

Jest różnica, zresztą zasadnicza, gdy mówimy, że ktoś za szybko wbiegnie podczas karnego w pole karny gdy wykonawca strzela a kiedy wykonawca podaje do tego, który za szybko wbiegł.
Gdyby to nie Messi tak wykonał karnego to by nikt o tym nie trąbił.
Poza tym dziwi mnie, że ludzie tutaj nie wiedzieli, że tak można. Z drugiej strony faktycznie nie jest to wiedza powszechna, o czym już dwa razy się przekonywałem na żywo. Koledzy raz tak wykonali karnego w "podwórkowym" meczu i tu element zaskoczenia spowodował, że bramkarz zgłupiał i nawet nie ruszył nogą. Podobnie było bodaj na szkolnych zawodach, gdzie powtórzyli to zagranie. Wszyscy stali jak wryci a potem przeciwnicy rzucili się do sędziego z pretensjami.


ODPOWIEDZ