Serie A 15/16 (23): JUVENTUS 1-0 Genoa

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 10:20

pumex et consortes : Po pierwsze to bezbarwny występ Moraty po dwóch świetnych występach i na tle bezbarwnego wczoraj Juve nie raził. Więc nie chcę nic tuszować, tylko zwrócić uwagę na to, że charakteryzując grę Zazy nie deprecjonowałem go by Morata lepiej wypadł, tylko, najzwyczajniej w świecie, mówiłem prawdę.

Po wtóre broniłem Moraty tylko w tym zakresie, w którym jego krytyka była nieuzasadniona. Stwierdzono tutaj, eksperckim okiem, że jest to gracz, który jest przeciętny, przypadkiem trafił do Realu, przypadkiem do Juventusu, nic specjalnego swoją grą do Juve nie wniósł, właściwie nic nie potrafi (w tym gubili się eksperci w zeznaniach, nie wiedząc czy jest "dobijaczem" jak Inzaghi czy jednak brakuje mu umiejętności wykańczania akcji), etc.. Chciałem zwrócić uwagę, że gorszy występ Moraty, taki bez bramki czy asysty, często nie jest bezwartościowy. A występy Mandzukica czy Zazy takie są. Opisałem Zazę jako człowieka, który gra chaotycznie. To, że wyleciał wczoraj pierwszy raz w tym sezonie to zasługa pobłażliwości sędziego w meczu PW z Torino. I tu dochodzimy do sytuacji, w której napastnik w te blisko 500 minut trafił 6 razy, ale też dwa razy wypadł z boiska. Zważywszy, że krytykowałem Zazę nie za nieskuteczność, a chaos w grze i brak umiejętności gry taktycznej, to wygląda na to, że miałem rację.

PS. pablo1503
Zapomniałeś o paru rubryczkach:
Zaza - 520 minut, 6 bramek, O asyst, 5 żółtych kartek, 1 czerwona
Morata - 1572 minuty, 7 bramek, 5 asyst, 3 żółte, 0 czerwonych

Czy te statystyki nie potwierdzają tego, że Morata po pierwsze jest bardziej kreatywny, tzn. potrafi stworzyć sytuację dla kolegi, wyszukać go podaniem, czego Zaza nie potrafi i po drugie, czy nie pokazuje, że Zaza to taktyczny oszołom? Zważywszy, że przeważnie wchodzi w końcówkach, jak wczoraj i nie ma potrzeby taktycznego faulowania rywali.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 11:20

Makiavel pisze:Czy te statystyki nie potwierdzają tego, że Morata po pierwsze jest bardziej kreatywny, tzn. potrafi stworzyć sytuację dla kolegi, wyszukać go podaniem, czego Zaza nie potrafi i po drugie, czy nie pokazuje, że Zaza to taktyczny oszołom? Zważywszy, że przeważnie wchodzi w końcówkach, jak wczoraj i nie ma potrzeby taktycznego faulowania rywali.
Daruj sobie wyliczanie żółtych kartek, bo jest to co najmniej śmieszne. Może za niedługo napiszesz ile razy Morata był faulowany w okolicach 20 metra.
O co mi chodziło z tymi statystykami? A o to, że ten szybki, dobrze dryblujący, zwrotny, mający świetny przegląd pola, dobrze grający głową i silny napastnik ma zaledwie jedną bramkę więcej, niż niezbyt mądry, agresywny i głupio biegający Zaza. Przy czym ten drugi rozegrał ponad 1000 minut mniej.


Obrazek
Forza_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2003
Posty: 78
Rejestracja: 19 lutego 2003

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 16:40

Na ile bystrzak będzie zawieszony? Czerwo od razu to 2 mecze czy ile?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 17:09

Forza_Juve pisze:Na ile bystrzak będzie zawieszony? Czerwo od razu to 2 mecze czy ile?
Zaza dostał już jeden mecz zawieszenia.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 18:43

We wczorajszym meczu widać byliśmy chyba lekko przemęczeni i szkoda, że tylu zawodników wypadło. Chyba jednak za mało rotowaliśmy składem. Pisałem ostatnio, że zawsze mieliśmy 5 napastników i może się nam to w końcu odbiło.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 19:14

bajbek17 pisze:We wczorajszym meczu widać byliśmy chyba lekko przemęczeni i szkoda, że tylu zawodników wypadło. Chyba jednak za mało rotowaliśmy składem. Pisałem ostatnio, że zawsze mieliśmy 5 napastników i może się nam to w końcu odbiło.
:facepalm:

Największa liczba użytych zawodników w całej Serie A. Na 32 rozegrane dotąd mecze najwięcej ma na swoim koncie Buffon i Bonucci (po 22), a zawodnicy kluczowi jak Marchisio, Lichtsteiner, Evra, Sandro, Barzagli czy Cuadrado mają rozegranych ok. 50% z 32 spotkań. Nawet taki Sturaro uzbierał 8 wyjść w podstawie i 4 z ławki. Faktycznie mało rotujemy...


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 19:45

meda11 pisze:
bajbek17 pisze:We wczorajszym meczu widać byliśmy chyba lekko przemęczeni i szkoda, że tylu zawodników wypadło. Chyba jednak za mało rotowaliśmy składem. Pisałem ostatnio, że zawsze mieliśmy 5 napastników i może się nam to w końcu odbiło.
:facepalm:

Największa liczba użytych zawodników w całej Serie A. Na 32 rozegrane dotąd mecze najwięcej ma na swoim koncie Buffon i Bonucci (po 22), a zawodnicy kluczowi jak Marchisio, Lichtsteiner, Evra, Sandro, Barzagli czy Cuadrado mają rozegranych ok. 50% z 32 spotkań. Nawet taki Sturaro uzbierał 8 wyjść w podstawie i 4 z ławki. Faktycznie mało rotujemy...
Tak kluczowi... A gdzie jest Pogba, Dybala, Khedira, Mandzu czy właśnie Bonu? Przez pewien czas grywali non stop, a połowa z nich wciąż może z jednym opuszczonym meczem. Chorwat wypadł i Niemiec też. Boję się o Paulo i Il Polpo, że w końcu ich też dopadnie. Chiellini dopiero teraz dostał wolne i popatrz drugi mecz już odpoczywa, bo tak był wyeksploatowany.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2016, 19:48 przez bajbek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 19:47

meda11 pisze:
bajbek17 pisze:We wczorajszym meczu widać byliśmy chyba lekko przemęczeni i szkoda, że tylu zawodników wypadło. Chyba jednak za mało rotowaliśmy składem. Pisałem ostatnio, że zawsze mieliśmy 5 napastników i może się nam to w końcu odbiło.
:facepalm:

Największa liczba użytych zawodników w całej Serie A. Na 32 rozegrane dotąd mecze najwięcej ma na swoim koncie Buffon i Bonucci (po 22), a zawodnicy kluczowi jak Marchisio, Lichtsteiner, Evra, Sandro, Barzagli czy Cuadrado mają rozegranych ok. 50% z 32 spotkań. Nawet taki Sturaro uzbierał 8 wyjść w podstawie i 4 z ławki. Faktycznie mało rotujemy...
Zgadzam się że jeżeli chodzi o rotację to moim zdaniem trener rotuje składem słusznie. Nie można w każdym meczu wystawiać po 5-6 innych zawodników niż w meczu poprzednim, tak, jak sobie by to życzyła połowa ludzi na JP.
Jednak pisanie że Buffon z Bonuccim mają rozegrane po 22 mecze na 32 to już kpina. Spojrzyj gościu dokładniej na statystyki a później się wypowiadaj. Marchisio ok 50% spotkań z 32? :bravo: :lol: Nie wiem skąd masz te dane, ale większość z tego co napisałeś to kompletne bzdury.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 19:56

:facepalm:

Buffon, Bonucci, Dybala i Pogba rozegrali w lekkim zaokrągleniu 2/3 możliwych spotkań. Khedira i Mandzu 50-60%. Rozumiem że Ci pierwsi powinni rozegrać max. 60%, a Ci drudzy 25-30%? Serio uważasz że najczęściej rotujący zespół Serie A (+ najczęściej rotujący topowy zespół z 4 najsilniejszych lig) za mało rotuje? Kto miał zabrać Pogbie tych kilka spotkań z bodaj 22 (na 32!)? Padoin? Hernanes kopiący się po czole? Połamani Pereyra z Leminą? No wszedł Asamoah za niego, rozegrał dwa spotkania i się połamał. Wszystkie fakty przemawiają, że wina nie leży w słabej rotacji ale Ty uważasz inaczej. Spoko.

E:

Fakt. Spojrzałem na samą Serie A (a w głowie dodałem mecze CL i CI zapominając że w nich przecież też zagrali).

meda11 :facepalm:


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2016, 20:09

meda11 pisze::facepalm:

Buffon, Bonucci, Dybala i Pogba rozegrali w lekkim zaokrągleniu 2/3 możliwych spotkań. Khedira i Mandzu 50-60%. Rozumiem że Ci pierwsi powinni rozegrać max. 60%, a Ci drudzy 25-30%? Serio uważasz że najczęściej rotujący zespół Serie A (+ najczęściej rotujący topowy zespół z 4 najsilniejszych lig) za mało rotuje? Kto miał zabrać Pogbie tych kilka spotkań z bodaj 22 (na 32!)? Padoin? Hernanes kopiący się po czole? Połamani Pereyra z Leminą? No wszedł Asamoah za niego, rozegrał dwa spotkania i się połamał. Wszystkie fakty przemawiają, że wina nie leży w słabej rotacji ale Ty uważasz inaczej. Spoko.

E:

Fakt. Spojrzałem na samą Serie A 22 (a w głowie dodałem mecze CL i CI zapominając że w nich przecież też zagrali).

meda11 :facepalm:
:facepalm:

Pogba rozegrał 22 mecze na 23 w Serie A. Dybala tak samo. Khedira 12 meczy w samej lidze pod rząd plus LM. Chiellini 19A 6LM 3PW. Mandzu póki był zdrowy też ciągle grał. Bonu to już w ogóle prawie nic nie opuszczał. Skąd Ty wziąłeś te 32 mecze w Serie A? Już kończymy ligę :prochno:


Zablokowany