Serie A 15/16 (21): JUVENTUS 1-0 Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:52

Feeps pisze:Ja tam akurat po tym meczu do Mandzu się nie doczepiam - ale Max powinien przeprowadzić wcześniej zmiany, czemu brak Sandro w okolicach 60 minuty? No i Zaza powinien powąchać murawę, dziwny zabieg z Cuadro.
FORZA
Dlaczego dziwny zabieg z Cuadrado? Lichtsteiner grał dzisiaj bardzo słabo i był pierwszy do zmiany. Kolumbijczyk wniósł troszkę ożywienia na skrzydle, był aktywny i nie tracił głupio piłek.

Mega ważne zwycięstwo, sztuką jest wygrać, gdy drużyna nie gra wielkiego meczu. Jedna akcja pokazała ile warci są dla Juve Pogba z Dybalą.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:53

PlanetJuve pisze:Kapitalna gra ktorej wynik nie odzwierciedla.
Serio? Podobała Ci się ciągle ta wymiana piłek ta i z powrotem? W lewo i w prawo? Dawno nie widziałem tak bezradnego Juve w ataku :P


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:54

Nie rozumiem pochwał dla Allegriego po tym meczu. Trzymał na boisku Evrę, który nic nie dawał w ofensywie a wynik utrzymywał się 0-0. Nie zmienił Chorwata, który nic nie dawał zespołowi, oprócz biegania jak pies za piłką, ale to na napastnika za mało. Niestety to jest piłkarz, który potrafi grać tylko w 16 rywala. Poza tym brakuje mu przeglądu pola, techniki, zmysłu do gry kombinacyjnej czyli tego, czego potrzeba do rozmontowania defensywny rywala w takich meczach. Jeszcze zrozumiałbym trzymanie go gdyby była zmiana Evra out Sandro in, ale nie było jej. Maxa w tym meczu uratował, ostatkiem sił, Dybala. Gdyby nie on to byłby remis.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:55

Zgaduje, że z kolei kibice romy uważają, że gol Dżeko był prawidłowy. Właściwie to oprócz wolnego nie zagrozili bramce Buffona. Tchórzliwa taktyka na autobus i bitej piłki na pałę. Liczyłem na jakiś fajny wysoki wynik w stylu 4, 5-0. Cóż, nie można mieć wszystkiego


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:55

Komentatorzy Eleven twierdzili, że to był znakomity mecz Romy? To ja ich złego meczu nie chcę widzieć...


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:56

Wojtek pisze:
PlanetJuve pisze:Kapitalna gra ktorej wynik nie odzwierciedla.
Serio? Podobała Ci się ciągle ta wymiana piłek ta i z powrotem? W lewo i w prawo? Dawno nie widziałem tak bezradnego Juve w ataku :P
Ta a ja dawno nie widziałem tak słabej ROmy, która osrana ustawiła się na 35 metrze i prosiła o jak najmniejszy wymiar kary. To, że zagrali dobrze w obronie nie znaczy nic, bo przegrali a ich mentalność była iście podobna do mentalności zespołów na poziomie Frosinone, Carpi czy Verony.


Obrazek
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:56

Ktoś tu wspominał o podobieństwie do meczu z Milanem- i rzeczywiście, stanął mi przed oczyma ten mecz, gdy Dybala dostał piłkę od Pogby. Po prostu byłem pewien, że z tego będzie gol. Swoją drogą- co my byśmy bez niego zrobili.
Trzeba przyznać, że wejście Cuadrado trochę ożywiło grę, choć znów bez jakichś cudów z jego strony.
Najsłabiej zdecydowanie Evra, i nie wiem, jak dotrwał on na boisku do końca meczu. Pomijając fatalne wrzutki, to mam nieodparte wrażenie, że Sandro na jego miejscu strzeliłby przynajmniej jednego gola w tych 2 dość dobrych sytuacjach.
Przez większą część meczu klepaliśmy bezproduktywnie piłkę i byliśmy bardzo bezzębni jak na murowanego faworyta. Wszystkie nasze dośrodkowania kończyły na głowach obrońców. Z drugiej strony, Roma nie zagrażała zbytnio naszej bramce, raczej kontrolowaliśmy mecz, ale bez jakiejś dominacji i trzeba powiedzieć, że zwycięstwo przyszło w wielkich bólach. Najważniejsze 3 punkty i utrzymanie dystansu do Napoli. Aczkolwiek gra nadal daleka ideału.


Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:56

daroo89 pisze:
Feeps pisze:Ja tam akurat po tym meczu do Mandzu się nie doczepiam - ale Max powinien przeprowadzić wcześniej zmiany, czemu brak Sandro w okolicach 60 minuty? No i Zaza powinien powąchać murawę, dziwny zabieg z Cuadro.
FORZA
Dlaczego dziwny zabieg z Cuadrado? Lichtsteiner grał dzisiaj bardzo słabo i był pierwszy do zmiany. Kolumbijczyk wniósł troszkę ożywienia na skrzydle, był aktywny i nie tracił głupio piłek.

Mega ważne zwycięstwo, sztuką jest wygrać, gdy drużyna nie gra wielkiego meczu. Jedna akcja pokazała ile warci są dla Juve Pogba z Dybalą.
Dziwi mnie to, ze w takim meczu i przy stanie 0-0 Allegri sięga po Cuadro, a wcześniej grzał ławę i nie zapowiadało się żeby znowu regularnie grywał. Wolałbym żeby wszedł Sandro, a nie Cuadrado osobiście.


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:56

gucio_juve pisze:Komentatorzy Eleven twierdzili, że to był znakomity mecz Romy? To ja ich złego meczu nie chcę widzieć...
W założeniu miałbyć oklep i Roma jedzie do domu z trójką w plecaku, a tu dzielnie walczyli o remis do końca ;-)


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:57

Feeps pisze:czemu brak Sandro w okolicach 60 minuty?
Może dlatego, że Evra grał bardzo dobry mecz, cały czas harował jak wół + udział w akcji bramkowej. Fajnie, że jest Sandro, bardzo się cieszę, że też mu dobrze idzie, ale na JP zaczyna się robić jakiś jego kult ;) Jak dla mnie to mamy dwóch bardzo dobrych graczy na tę pozycję i w sumie obojętnie mi kogo wybierze Allegri.
Co do komentarza na Eleven to wytrwałem tam 3 pierwsze kolejki. Przez te mecze ciągle słuchałem o wspaniałej Romie i tym, że są faworytami do scudetto ;) Także wcale mnie zachowanie komentatorów nie dziwi.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 22:59 przez jarmel, łącznie zmieniany 1 raz.


Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 22:58

jarmel pisze:
Feeps pisze:czemu brak Sandro w okolicach 60 minuty?
Może dlatego, że Evra grał bardzo dobry mecz, cały czas harował jak wół + udział w akcji bramkowej. Fajnie, że jest Sandro, bardzo się cieszę, że też mu dobrze idzie, ale na JP zaczyna się robić jakiś jego kult ;) Jak dla mnie to mamy dwóch bardzo dobrych graczy na tę pozycję i w sumie obojętnie mi kogo wybierze Allegri.
Jasne, mam takie same zdanie. Ciesze się, że jest Evra i Sandro - lubię jednego i drugiego, pytam czemu bo jednak świeży szybki Sandro z fantastycznymi wrzutkami przydałby się przy stanie 0-0 po połowie :)


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:01

jarmel pisze:
Feeps pisze:czemu brak Sandro w okolicach 60 minuty?
Może dlatego, że Evra grał bardzo dobry mecz, cały czas harował jak wół + udział w akcji bramkowej. Fajnie, że jest Sandro, bardzo się cieszę, że też mu dobrze idzie, ale na JP zaczyna się robić jakiś jego kult ;) Jak dla mnie to mamy dwóch bardzo dobrych graczy na tę pozycję i w sumie obojętnie mi kogo wybierze Allegri.
Co do komentarza na Eleven to wytrwałem tam 3 pierwsze kolejki. Przez te mecze ciągle słuchałem o wspaniałej Romie i tym, że są faworytami do scudetto ;) Także wcale mnie zachowanie komentatorów nie dziwi.
Wszystko fajnie, pracował i tak dalej, ale jak przez 60 minut w ofensywie jego gra była bardzo nieefektywna to przydałaby się zmiana. Sandro potrafi wrzucić i zrobić wiatr na skrzydle, więc warto było spróbować. Oczywiście z perspektywy czasu wychodzi, że Evra się przyczynił do bramki, ale może gdyby grał Sandro od 55-60 minuty to nie musielibyśmy czekać na nią tak długo.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:02

Pogba to jest taki zawodnik, że podczas meczu raz źle strzeli, raz źle dośrodkuje innym razem źle poda w ataku. No ale za to potrafi jednym zagraniem, rozstrzygnąć losy meczu. Chwalicie Dybale :ok: Nie zapominajcie jednak kto mu podał. Z tego właśnie powodu, ci co strzelają są zawsze na topie, tak jak wokaliści w zespołach muzycznych.
Sztuką jest to, że zawodnik nie rozgrywający wielkiego meczu, potrafi go rozstrzygnąć. Poza tym Pogba nigdy wstydu w defensywie nie przynosi, potrafi świetnie odzyskać piłkę pod naszym polem karnym, zapoczątkować akcję. Dzisiaj naszą bolączką było to, że nie potrafiliśmy stwarzać sobie sytuacji.
Swoją drogą co by nie mówić, gra Romy coraz bardziej poukładana.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:06

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Pogba to jest taki zawodnik, że podczas meczu raz źle strzeli, raz źle dośrodkuje innym razem źle poda w ataku. No ale za to potrafi jednym zagraniem, rozstrzygnąć losy meczu. Chwalicie Dybale :ok: Nie zapominajcie jednak kto mu podał. Z tego właśnie powodu, ci co strzelają są zawsze na topie, tak jak wokaliści w zespołach muzycznych.
Sztuką jest to, że zawodnik nie rozgrywający wielkiego meczu, potrafi go rozstrzygnąć. Poza tym Pogba nigdy wstydu w defensywie nie przynosi, potrafi świetnie odzyskać piłkę pod naszym polem karnym, zapoczątkować akcję. Dzisiaj naszą bolączką było to, że nie potrafiliśmy stwarzać sobie sytuacji.
Swoją drogą co by nie mówić, gra Romy coraz bardziej poukładana.
Mam teraz przed oczami sytuację z drugiej połowy, w której stracił piłkę i natychmiast za nią pobiegł i idealnie wślizgiem odebrał, klasa. Niejeden na jego miejscu by olał sprawę i nie wierzył, że ją odbierze jeszcze. :bravo:


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:07

gucio_juve pisze:Komentatorzy Eleven twierdzili, że to był znakomity mecz Romy? To ja ich złego meczu nie chcę widzieć...
:bravo:

Niesłychane, że Juve wygrywając to spotkanie rozczarowało ich, natomiast Roma zagrała wielki mecz, w dodatku zrobiła tylko pół błędu :rotfl:
Ja chyba inny mecz oglądałem.


Zablokowany