Serie A 15/16 (19): Sampdoria 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 23:28

Makiavel pisze: Główkę Moraty świetnie opisał angielski komentator, którego słuchałem "to nie była w żadnym wypadku łatwa sytuacja, ale gracz taki, jak Morata powinien ją wykorzystać". Było wcześniej o tym, że w zeszłym roku na pewno by to wsadził. Z nim się zgadzam.
Dośrodkowanie na 5 metr sam na sam z bramkarzem, żadnego obrońcy to nie jest łatwa sytuacja ?! To jakie są łatwe ?


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 23:36

Dybala i Pogba to najczęściej asystujący zawodnicy naszej drużyny, trochę głupio ich posądzać o ślepy egoizm i niedostrzeganie kolegów. Nikt nie deprecjonuje tego co Alvaro robił w tamtym sezonie. Poza startem obecnych rozgrywek nie daje drużynie tyle ile powinien dawać podstawowy napastnik. Mario i Simone są w wyższej dyspozycji nie mówiąc o Paulo. Niech odbuduje się na ławce a nie nabija minuty bez bramki.


Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 23:46

alessandro1977 pisze:
Julek997 pisze:Wiele razy widzę, że Pogba i Dybala za duzą razy oddają strzał, kiedy mogą podać do dobrze wychodzących kolegów;/
Wcale nie dziwi mnie to, że nie za bardzo chcą mu podawać skoro dla niego bramka jest po prostu za mała...koncertowe pieprzenie sytuacji przez Moratę powoduje, że kolegom odechciewa mu się podawać bo więcej pożytku może przynieść indywidualna próba wykończenia...przypomnij sobie jaka patelnię np. Dybala z Sevillą wyłożył Moracie...dzisiaj zastanawiałem się jakim trzeba być ogórem aby tego nie wykorzystać !
No dobra, ale bez przesady Morata to nie jakiś amator !! Kto dał nam awans do finalu LM na Bernabeu, kto w finale LM wyrównał na 1-1 ! Nie ma formy to mu nie podawajmy, jak w jakimś przedszkolu. Każdy ma czasami jakieś wahania formy. Ja wierze w Morate ! FORZA ALVARO ! Jeszcze nie raz sprawi nam ogromną radość.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 23:47

Morata w swojej sytuacji powinien zapytać Viviano z którego miejsca w bramce chce wyjmować piłkę. Zdążyłby jeszcze pomyśleć o cieszynce. Sytuacja bardzo łatwa i naprawdę szkoda, że nie podołał. Mam nadzieję, że szybko coś strzeli, bo potrzebuje tego chyba jak nikt inny, a my go jeszcze w tym sezonie będziemy potrzebować, tego jestem pewny.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2016, 23:51

Hernanes jak na występ na swojej nienominalnej pozycji - zagrał nieźle. To jest zdecydowanie, gracz o inklinacjach ofensywnych, niż do gry przed obrońcami.
Morate uwielbiam i żal mi go.. Ale co do Makiavela - Ten typ tak ma :D Pamiętam wielokrotnie kiedy jako jedyny krytykował Pogbę po kapitalnym meczu, a chwalił Vucinica po fatalnym. Taki z tego wniosek, że jak się chce kogoś chwalić, albo ganić - zawsze można znaleźć powód/pretekst. Khedira zagrał po prostu extra! W ogóle nasz środek pola był świetny w tym meczu. Pogba robił Genueńczyków w defensywie jak chciał, jak dzieci. :C
Słabo dzisiaj grał podstawowy atak - stąd nie dobiliśmy rywali. Dybala ewidentnie nie miał dnia, ale asystę zaliczył :D
Morata, żal mi typa 17 mecz bez gola... :redface:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:02

[quote="ForzaItanimulli3vujcm"]Dybala ewidentnie nie miał dnia, ale asystę zaliczył :D [/quote
Moim zdaniem grał dobrze - sporo kilometrów wybiegał i fajnie organizował grę w środku.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:11

Mega ważne 3pkt :ok: Takie mecze decydują później o końcowym triumfie. Teraz do sedna. Po raz kolejny tracimy koncentrację mając przeciwnika na widelcu i mecz zaczyna się od nowa. Nie powinno mieć miejsca granie na alibi i po strzeleniu jakiejkolwiek bramki odpuszczanie i czekanie na koniec meczu. Kiedy ten Juventus się w końcu tego nauczy, że średniaków trzeba punktować. Allegri ostatnio szaleje przy linii bocznej i bardzo dobrze. Pokazuje tym samym, że gra nie wygląda jak powinna :hellyes: Nie będę się pastwił nad Moratą, bo zwyczajnie jest mi go szkoda, ale powinien zasiąść na ławce. W tym klubie nie gra się za zasługi i poprzedni sezon nie powinien niczego sugerować. Swoją drogą, dobór napastników jest w tym sezonie często niesprzyjający, bo zawsze jeden z dwójki gra piach :P Hernanes kompletnie nie ogarnia registy. Trzeba jakoś zmniejszyć wpływ na grę tej pozycji bo tylko Marchisio w świetnej formie tam się nadaje, a z tym jak wiemy jest w kratkę i wygląda to później jak wygląda.

Jest wicelider. Niech kontuzjowani wracają do zdrowia (Mandzu, Asa, Pareyra :pray: ) i jedziemy z drugą rundą. Wszystko jest w naszych rękach.


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:12

Moracie dobrze by zrobiła ławka rezerwowych.Zaza dzisiaj znowu potwierdził niezłą formę i ogromną pewność siebie.Ja bym mu dał szansę od pierwszych minut.
Dzisiaj Buffonowi ewidentnie nie chciało się w tym deszczu rzucać na boki.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:17

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Hernanes jak na występ na swojej nienominalnej pozycji - zagrał nieźle. To jest zdecydowanie, gracz o inklinacjach ofensywnych, niż do gry przed obrońcami.
Napisał po czym przyczepił się do Makiavela :prochno: Sorry, ale Brazol nie potrafi celnie podać piłki gdy z nią biegnie. Minąć rywala zwodem też nie bardzo. Jak dla mnie to wystarczający powód, żeby podważyć jego inklinacje.

Jedyny atut to trzepnięcie z dystansu, ale ze względu na warunki fizyczne nigdy Hulkiem nie był i nie będzie.
bramek pisze:Evra? Ostatnie 15 minut jechali tą stroną tylko. Chłop sam nie wiedział co miał robić. Był zdecydowanie do zmiany
O to, to. Sampa cisnęła nas ostatni kwadrans (a w zasadzie większość spotkania) nie stroną dającego najmniej w defensywie Dybali, Cuadrado i młodziutkiego Ruganiego, a weterana Evry, wspomaganego Pogbą i świeżym Zazą. Serio sam się dziwiłem, że:
a) wybrali moim zdaniem trudniejszą do przejścia flankę
b) mimo to, robili nas tam jak chcieli.

Także pytanie do pumexa i annihilatora - co pozytywnego Francuz dał defensywie (o ofensywę nie pytam, bo tam nie zrobił nic), że dostał u was 3 miejsce jako najlepszy na boisku?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:18

Ufff. Mamy ten ciezki wyjazd za nami. Mecz przez wiekszosc czasu zdecydowanie pod kontrola, ale irytuje mnie to, ze w pewnym momencie po prostu zasnelismy i na kilka minut oddalismy rywalowi inicjatywe. Wystarczylo to, by dziad Cassano strzelil bramke, przez ktora tak wiele nerwow mielismy w samej koncowce.

Morata w depresji, ale moze byc zly sam na siebie. Mial rywala na widelcu i dobrze tylko, ze ten jego beznadziejny strzal sie nie zemscil. Allegri daje mu szanse, ufa, ale jak dla mnie Zaza gra od pierwszej z Udinese. Nie ma innej mozliwosci. Ta koncowka meczu mnie dobila. Allegri pewnie rozszarpie jakas kolejna marynarke, bo ten brak koncentracji mogl nas kosztowac wicelidera.

W zespole panuje swietna atmosfera i poczucie jednosci. Bylo to widac chocby po faulu na czerwo, gdy wszyscy nasi rezerwowi wyskoczyli z pretensjami z boksu.

Wiedzielismy, ze bedzie ciezko, ale przypominam wszystkim malkontentom, ze przed meczem 3 oczka braliscie w ciemno. Styl schodzi na dalszy plan, bo mamy na polmetku ledwie 2 oczka do lidera, jestesmy tuz za nim i to po kolejce, w ktorej kazdy marzyl tylko o zachowaniu statusu quo. 9/9 robi wrazenie i teraz mozemy te serie srubowac, takze dzieki Romie.

Za tydzien Sassuolo jedzie do Napoli i wiedz, ze cos sie dzieje.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:18

PietroBosman pisze:Moracie dobrze by zrobiła ławka rezerwowych.Zaza dzisiaj znowu potwierdził niezłą formę i ogromną pewność siebie.Ja bym mu dał szansę od pierwszych minut.
Dzisiaj Buffonowi ewidentnie nie chciało się w tym deszczu rzucać na boki.
NIe zdziwie się jesli zaiste tak bedzie w Udine. Z dwóch Powodów, bo Udine gra cienizne, a poza tym w nastepnym tygodniu gramy z Lazialami i Romą, więc można przypuszczać, że Zaza może zagrać z Udine, podobnie jak Rugani, Sturaro itp. Zobaczymy jak potraktuje Allegri mecz z Lazio, bo mimo wszystko fajnie by było jakbyśmy awansowali do półfinału.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 00:46

jackop pisze:Brazol nie potrafi celnie podać piłki gdy z nią biegnie. Minąć rywala zwodem też nie bardzo. Jak dla mnie to wystarczający powód, żeby podważyć jego inklinacje.
Według Ciebie taki kompletnie żenujący występ? Nie twierdzę że grał świetnie. Jednak walczył, strzelał, idealnie Moracie zagrał, tragedii nie było. Ja rzetelnie mogę oceniać zawodnika, jak gra na swojej nominalnej pozycji, amen
Łukasz pisze:Moim zdaniem grał dobrze - sporo kilometrów wybiegał i fajnie organizował grę w środku.
Spoko, pod warunkiem że mówisz o którymś z meczy Marchisio :cwaniak: Od niego wymagam czegoś innego. Dybala dzisiaj gubił się, tracił piłkę, podejmował błędne decyzje w ofensywie i brak pomysłu na nią, dawał sobie futbolówkę wybijać, faulował w ataku jak mało kiedy. No ale mimo słabego jak na siebie występu - świetną asystę zaliczył - to się nazywa geniusz! :D


#cznandj #ripgangsquad :hi:
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 07:33

Po jakim meczu bym nie wszedł na forum, któremuś z napastników obrywa się za to, że "za mało zapieprza", "drugi Vucinic", "brak mu woli walki". Najpierw był Mandżukić, potem nieśmiało Zaza, teraz Morata. Tymczasem ma się to nijak do rzeczywistości. Można Moracie zarzucić brak skuteczności, ale żeby doszukiwać się braku chęci z jego strony w ostatnich dwóch spotkaniach? Serio?

Inne spotkania oglądacie, czy jak? Czy dla większości brak skuteczności = za mało się stara? :doh:


Co do MoTM - jestem z pumexem. Zdecydowanie Khedira. Szalenie efektywny dzisiaj. :ok:

U Dybali natomiast widać coraz większą pewność siebie. W najbardziej gorącym okresie (zaraz po bramce Cassano) kilkukrotnie cofnął się po piłkę, przytrzymał, zagrał pod faul. To cieszy.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 08:29

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Łukasz pisze:Moim zdaniem grał dobrze - sporo kilometrów wybiegał i fajnie organizował grę w środku.
Spoko, pod warunkiem że mówisz o którymś z meczy Marchisio :cwaniak: Dybala dzisiaj gubił się, tracił piłkę, podejmował błędne decyzje w ofensywie i brak pomysłu na nią, dawał sobie futbolówkę wybijać, faulował w ataku jak mało kiedy.
No to ja nie wiem - albo oglądaliśmy innego Dybalę, albo inny mecz :)

Ja właśnie takiej gry bym od niego oczekiwał. Wracający się po piłkę, duuużo pracujący, szukający kombinacyjnej gry. Dzisiaj grał bardzo głęboko, coś jak Alex w najlepszych latach. Ja właśnie tego od cofniętego napastnika oczekuję. To jest już zupełnie inny Dybala niż w tych pierwszych meczach. Nie dodatek do zespołu, a fundamentalny punkt.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2016, 08:36

Pierwszy skład dla Amaur ver 2.0 tylko by wykupienie go przez Real miało chociaż cień szansy. Tak na poważnie to klub z Madrytu w życiu go nie odkupi. Od początku sezonu powtarzam, że to nie ta liga. Chłop jest przeciętny, a ktoś na siłę robi z niego wielki talent. Trzeba myśleć intensywnie o kimś z miejsce Lichta, bo najlepsze lata to on już ma dawna za sobą.


Zablokowany