Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 20:50

Sandro. pisze:
Dobry Mudżyn pisze: A z tym graniem kupy przez Porto - przesadzasz.
Dobra, kupy może nie ale nie grało niczego wielkiego, jedynie w fazie pucharowej LM mi się podobali ale ligę katowali tak że ciężko się ich oglądało (choć statystyki mają niezłe), Victor Pereira to słabiutki trener który raczej hamuje potencjał tej drużyny zamiast go rozwijać a Benfica w tym sezonie grała i pięknie i skutecznie, szkoda że Pacos de Fereira (swoją drogą niesamowity sezon w ich wykonaniu, nawet Braga nie dała im rady) ma już eliminacje do LM w kieszeni bo jeszcze mogliby ugrać jakiś remis z Porto a tak już raczej nie mają żadnej motywacji a sezon dla nich można powiedzieć że się skończył, choć kto wie, może stanie się jakiś cud i Benfica w ostatniej kolejce wróci na lidera i zgarnie mistrza - to byłoby epickie ale mało realne.

Z tym czesciowo sie zgadzam.
Dobry Mudżyn pisze:Nie zauwazasz za to kilku ewidentnych meczy przekreconych pod Benfike. Benfika jest taka Legia/Barca/Inter portugalskiej pilki - sedziowie zawsze dzialaja na ich korzysc i na niekorzysc rywala. 3 karne w meczu ze Sportingiem niepodyktowane, niesprawiedliwe potraktowanie Estoril (nakladka w polu karnym - ewidentny karny dla E, ale i tak oliwa sprawiedliwa - remis 1:1) a takze - o ile pamietam - waly w 1 meczu z Porto i w meczu z Braga.
Jeśli tak na to patrzeć to wszystkie wielkie kluby są taką Legią/Barcą/Interem swoich lig, sędziowie to też ludzie i naturalnie że popełniają błędy ale jakieś specjalnej akcji pt. "gwiżdżemy pod Benficę" nie zauważyłem, za to jakiś czas temu było głośno o prezesie Porto że lubi posmarować komu trzeba by chronić to co jego.

3 karne ze Sportingiem? w którym meczu? bo w ani jednym ani drugim nie pamiętam takich kontrowersji, za to pamiętam że Sporting mało co miał do powiedzenia na boisku (szczególnie u siebie), z Bragą meczu nie oglądałem a z Porto żadnych wałków nie było ale ogólnie nie lubię się bawić w takie wytykanie błędów, sędziowie mylą się wszędzie, na korzyść Milanu czy Juve też niejednokrotnie gwizdali, w każdej lidze w każdym sezonie jest masa sędziowskich błędów, to jest nieuniknione.
Z tym zupelnie nie. Specjalnie dla Ciebie zrobilem risercz, podpytalem znajomych, i e voila:
O prezesie Porto byly takie plotki, ale nic nikomu nie udowodniono, natomiast Benfika czesto byla przepychana przez sedziow. Np. w finale bodajze Pucharu Portugalii gdzie obronca Sportingu zagral rzekomo reka (ewidentna klatka piersiowa)
To bylo pare lat temu, natomiast w tym sezonie:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 1982_n.png

Podobno znaczy to, ze Garay scial Wolfswinkela, a Maxi Capela, i decyzja byla bledna. Derby akurat ogladalem (lubie wszystkie derbowe mecze) i nie tylko te 2, ale jeszcze jeden - w 89 karny rzucil mi sie w oczy (nawet komentatorzy mowili, ze byl ewidentny, ale to juz akurat bylo po ptakach, przy 2:0 dla SLB). No i brutalny faul w 1 polowie jednego z pomocnikow Benfiki, nie pamietam jak mu bylo - o ktorym komentatorzy tez mowili ze zaslugiwal na czerwien. Jesli przekrecenie w derbach druzyny przeciwnej na 3 karne i 1 czerwien to nie jest absurd, to nie wiem co absurdem jest
:stop: To byl jeden z 5 meczow najbardziej przekreconych jakie widzialem w ostatnich latach. Bardziej przekrecona zostala tylko Chelsea w meczu z Barca w polfinale LM.


"Wszystkie wielkie kluby sa taka Legia/Barca/Interem"

To dlaczego najczesciej dymanymi zespolami sa wlasnie przeciwnicy tychże? Dlaczego Juventus dostawal tak malo karnych, a Inter tak duzo? To samo ze Sportingiem, oszywanym niemilosiernie przez sedziow przeciwko Benfice? No i wreszcie Real - obiektywnie - nie tylko zdaniem Mourinho i fanbojow Realu - dymany niemilosiernie przez sedziow - zwlaszcza przeciwko Barcelonie. To znaczy, ja powiem tak: musi byc jakas przyczyna dla ktorej Benfika jest najbardziej nielubianym klubem w Port - i nie sa nia trofea - bo klub z czerwonej czesci Lizbony ma ich w ostatnim 20 leciu mniej-wiecej tyle co bedacy w glebokim kryzysie Sporting, a dobra torbe mniej niz Porto.
Prawda jest taka, ze sa kluby faworyzowane, i sa kluby udupiane. Np w Anglii czesto zarzucalo sie Webbowi ze sedziuje pro Manchester, tak w Portugalii wiekszosci sedziow zarzuca sie, ze sedziuja pro-Benfika.

Ale nie ma co rozkminiac szczerzej - Ty bardziej sympatyzujesz z Benfika - ja - przeciwnie.

Skupmy sie na wspolnym dopingowaniu Juve ! :ok:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2013, 22:06 przez Dobry Mudżyn, łącznie zmieniany 2 razy.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 21:11

Tak Legia wielki klub :whistle:


grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 11 lipca 2013, 18:22

Ciekawy sposob na przyspiewki amerykanskich kibicow wymyslil jeden z klubow MLS - New York Red Bulls - beda im placic za kulturalne zachowania. Kurde, czemu u nas (w Polsce/we Wloszech) nikt na to nie wpadl? :prochno:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2014, 00:11

Zachecony przez kumpla-Lizbonczyka obejrzalem sobie dzisiaj wieczor korespodencyjny pojedynek Sportingu z Porto o wejscie do dalszej rundy Pucharu Ligi (Sporting musial wygrac jedna bramka wiecej niz Porto, bo to roznica bramek decydowala o wyjsciu z grupy). Teraz juz wiem, co mial na mysli kolega, mowiac ze Porto to tacy sami korupterzy jak ACM :prochno:
Sporting gral z jakims 2 ligowym dziadostwem na P, anonimowym dla mnie, Porto gralo z Maritimo. O ile zieloni wygrali swoj mecz 3:1, o tyle Porto meczylo sie irracjonalnie do 88 minuty, przegrywajac na Dragao 1:2. Gol z dupy, i bylo 2:2, ale najwieksze jaja byly w 94 minucie, kiedy
Obrazek

po ewidentnym ( :lol: ) karnym Porto zostalo przepchniete do nastepnej rundy, wyprzedzajac pechowych lizbonczykow o 1 bramke w grupie.
Tak wiec - w ramach pocieszenia - nie tylko w naszej lidze graja zakaly forowane na sile rzutami karnymi :D


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2014, 23:00



Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 31 marca 2014, 02:01

Faktycznie, brawa dla tego zawodnika !
Chociaz z bramkarza niezly gagatek. Wznawiac sobie gre, jak tamten lezy i nie wiadomo co sie z nim dzieje? :x


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2014, 19:59

Oglądam właśnie sobie mecz Benfiki z ostatnią drużyną z tabeli ligi portugalskiej. Mecz przypomina (ogółem) ostatnie spotkanie Juve: totalna dominacja Benfiki, optycznie większość akcji dzieje się na bokach boiska, ale próbują też grać kombinacje, jakieś prostopadłe podanie też się zdarzy od czasu do czasu. Tak czy inaczej: zupełnie inny styl niż Juve. Nastawienie na kontratak i szybkie zdobywanie miejsca z przodu, pressing, ale nie jakiś skrajnie efektywny. Piłkarze są dobrzy technicznie. Na dobrą sprawę trudno powiedzieć coś o obronie. Jeżeli Portugalczycy są przyzwyczajeni do takiego właśnie stylu gry, to gra bez piłki nie musi być ich mocną stroną.

Ja mam tylko nadzieję, że Asamoah i Lichtsteiner (?) wyrobią kondycyjnie biegać w obie strony i robić przewagę. Całe szczęście, że Vidal będzie wypoczęty.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2014, 21:00

Spokojnie, z Benfiką zagramy tylko na własnej połowie. Pamiętacie Romę w Turynie? Pamiętacie Napoli w Turynie? Jak dla mnie oba mecze, to będą szachy z naszej strony, tak aby Benfica się lekko zgubiła. Damy im pograć piłką, a my będziemy kontrować. Jeśli nie będzie baboli to wygramy. BBC w komplecie na ten mecz :dance:


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2014, 21:48

Mehehehe pisze:Damy im pograć piłką, a my będziemy kontrować.
oby nie, kiedy my ostatnio strzeliliśmy bramkę z kontry? wydaje mi się, że nasz zespół to impotent w tym elemencie gry.


JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2014, 16:15

Przeglądając dopiero tabelę Liga Sagres, czyli portugalskiej ekstraklasy, zaciekawiony regresją umiejętności piłkarzy Pacos de Ferreira, którzy w ubiegłym roku zajęli 3 miejsce w lidze, później przegrywając z Zenitem el. LM, grając z Violą w grupie LE, skończyli ten sezon na miejscu barażowym o pierwszą ligę, zjechałem do zaplecza piłkarskiego tego kraju w celu obczajenia z kim będą grali o to utrzymanie. Co mnie zszokowało, to układ tabeli ichniejszej drugiej ligi (Liga Vitalis), w której to:

- rezerwy FC Porto zajęły drugie (!) miejsce gwarantujące awans
- dwie pozostałe drużyny rezerwowe portugalskich krezusów, czyli Sportingu i Benfiki zajęły kolejno 5. i 6. miejsce.

Ciekawi mnie fakt, cze istnieje w ogóle możliwość gry rezerwowej drużyny Porto na najwyższym szczeblu rozgrywek? Z tego co gdzieś słyszałem, to np. w Hiszpanii, gdzie sytuacja jest podobna, rezerwy Barcy grające w 2. lidze, niezależnie od miejsca zajętego na koniec sezonu, nigdy nie zagrają w lidze wyższej niż 2, bo po prostu nie mogą rywalizować z pierwszą drużyną (zakładam, że w drugiej też się nie spotkają :-D ). Logiczne byłoby powielenie tej zasady w Portugalii, ale jak wiadomo co kraj to obyczaj chyba, że to UEFA nakłada jakieś prawo uniemożliwiające takie sytuacje :think: Tylko, że chłopaki wywalczyli awans na boisku, mało fajne byłoby oddawanie awansu w ręce następnej drużyny, która okazałą się po prostu trochę słabsza.
Zupełnie marginalną sprawą, choć równie zastanawiającą wydaje się poziom drugiej ligi w Portugalii, że rezerwowe zespoły Porto, Benfiki i Sportingu ocierają się o pierwszą ligę :)


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 04:29

Przecież z tamtejszej pierwszej ligi przychodzą gracze do Ekstraklasy i to do takiej Zawiszy Bydgoszcz. Tam się obecnie bardzo mało płaci, jedynie Porto i Benfica mają kasę ( nie wiem jeszcze jak ze Sportingiem i Bragą ), reszta klepie biedę, więc nie dziwią mnie sukcesy rezerw gigantów w drugiej lidze.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2015, 12:32

Nie wierzę w to co WIDZĘ!

Polecam obejrzeć ten filmik, takiego przekrętu to ja nigdy nie widziałem :angry:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2015, 13:34

słaba liga to i słabi aktorzy ;] widziałeś pewnie większe tylko nie wiedziałeś, że to przekręt bo był lepiej zrobiony


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2015, 22:32

Niezłe - zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim - wielkie derby Moskwy.
Spartak się starał, ale to było za mało na CSKA.
Kilku zawodników zwróciło moją uwagę.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 września 2015, 23:17

A tak się bawią w Rumunii :smile:


ODPOWIEDZ