Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:20

Ja trochę przestałem traktować Pogbę jak kogoś bezcennego bo wiele meczów o stawkę pokazało, że w decydujących momentach nie jest to zawodnik, który może zrobić różnicę a gra coraz bardziej pod publiczkę...jeśli znalazłby się leszcz, który zabuli80/90 mln to chyba nie ma co się zastanawiać bo za taki hajs można konkretnie wzmocnić zespół...jeśli Pogba zostanie to będę się cieszył pod warunkiem, że przyjdzie ktoś taki jak Cavani...jeśli miałby odejść za dobre pieniądze to płakał nie będę...zarząd musi zrobić wszystko aby Juve zagościło na dłużej w czołówce LM z Pogbą lub bez niego...


Obrazek
mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:21

Wiadomo, że przyjście Cavaniego byłoby super, ale też jestem sceptyczny do tych doniesień o 60 bańkach za transfer i 7-8 mln pensji netto. Raczej to nie przejdzie, jeszcze nie teraz.
Znowu są newsy o Oscarze. Nie ulega wątpliwości, że przydałby się kreatywny ofensywny pomocnik, który rywalizowałby z Pereyrą, a to 40 mln to według mnie nie jest za dużo. Takie są teraz ceny. Za mniejszą kwotę ciężko znaleźć lepszego grajka na tę pozycję. Nawet za Vasqueza trzeba dać to 15 mln.

Według mnie mega byłoby takie okienko:
Pirlo out, Verratti in
Pogba out, Khedira in
Asa out, Baba in (nie widziałem w akcji, tylko tyle co na kompilacjach, ale eksperci 1BL wypowiadają się o nim bardzo dobrze, IMO pasowałby do Juve)
Caceres out, Darmian in
Ogbonna out, Rugani in
Marrone, Pepe, Coman, Matri, Llorente out, Oscar, Berardi plus Dybala in

W jedno okienko byłyby obsadzone wszystkie dziury w składzie. Tylko, że aż siedmiu zawodników nowych to chyba byłaby zbyt duża rewolucja jak na jedno okienko transferowe.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:28

Ponoć Marotta zdradził, że transfer Dybali jest bliski dopięcia, natomiast Cavani w Juve to cel mało realny.

źródło: forzaitalianfootball.com

Nie wiem jak Wy, ale ja się cieszę z takiego obrotu sprawy.


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:29

zahor pisze:Ciesze sie ze napisales o Jamesie, bo wlasnie do tego chcialem nawiazac. Jak sadzisz, kiedy mozna bylo od Realu wyciagnac wiecej forsy za Pogbe? Przed mundialem, mamiac ich wizja tego jak to Francuz lada moment sie moze wybic, ile rozglosu zyskac, jak rozpoznawalny sie stanie i ile to koszulek z jego nazwiskiem bedzie mozna sprzedac, czy tez raczej po mundialu, ktorego odkryciem stal sie Rodriguez i to o niego w pierwszej kolejnosci najbogatsze kluby byly gotowe sie zabijac, nie o Pogbe? Wielu tutaj pisalo "jak sprzedawac go latem 2014, to tylko po mundialu, jego wartosc moze tylko wzrosnac". Ja tymczasem jestem prawie pewien ze wiosna daloby sie wyciagnac za niego nieco wiecej, z racji tego bonusu o ktorym pisalem wczesniej, a ktory po mundialu niejako przepadl.
Jak już napisałem, wszystko sprowadza się do założenia, że Pogba będzie gwiazdą Euro. Sam podkreśliłem, że takie założenie wiąże się z pewnym ryzykiem, ale moim zdaniem jest to ryzyko warte podjęcia. Dlatego, nawiązując do Twojej wypowiedzi, ja zapytam tak - więcej kasy weźmiesz za Pogbę teraz, czy dzień po Euro 2016, jeżeli zrobi na nim furorę taką jak Rodriguez na Mundialu?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:35

Axel pisze:.....
Marotta zawsze był tajemniczy...spotkanie jednak w Paryżu odbyło się według wiarygodnych źródeł...


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:44

Równie dobrze w Paryżu mogło się zupełnie inne spotkanie odbyć. Dot. Sprzedaży Pogby, Lichego, kupna Verattiego.
Dzisiaj najbardziej szumi o pozyskaniu Khediry i sprzedazy Pogby do Barcelony. Wydaje mi się to mimo wszystko dziwne. Jeśli również potwierdzą się doniesienia Marci, jakoby Ronaldo przechodził do PSG to na pewno w Realu robi się dziura,więc może Pogba tam przejdzie. Wydawanie 50 baniek na 29 letniego zawodnika, to się nie uda. Na pewno nie teraz. Juz bardziej wierze w pozyskanie na promocji RObina i Falcao niż Cavaniego.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:47

B@rt pisze: Jak już napisałem, wszystko sprowadza się do założenia, że Pogba będzie gwiazdą Euro.
Napisales o "pewnym ryzyku", ze bedzie miec kontuzje/bedzie bez formy, niejako sugerujac ze jest ono niewielkie. Tymczasem moim zdaniem jest zupelnie na odwrot - duzo wieksze niz szanse, ze Pogba bedzie gwiazda Euro jest prawdopodobienstwo, ze nia nie bedzie. Spotkan jest malo, duzo zalezy od formy dnia, od dyspozycji kolegow, od losowania, a takze od przypadku. Scenariusz, w ktorym Francja (w tym i Pogba) nie prezentuje niczego szczegolnego, a splendor splywa na kogos innego jest moim zdaniem na tyle realny, ze wzrost (albo nawet brak spadku) ceny Paula po imprezie to naprawde nic pewnego. Pewne natomiast jest to, ze przed startem mistrzostw dajacego sie przekuc na walute szumu medialnego wokol niego bedzie sporo.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:59

zahor pisze:Napisales o "pewnym ryzyku", ze bedzie miec kontuzje/bedzie bez formy, niejako sugerujac ze jest ono niewielkie. Tymczasem moim zdaniem jest zupelnie na odwrot - duzo wieksze niz szanse, ze Pogba bedzie gwiazda Euro jest prawdopodobienstwo, ze nia nie bedzie. Spotkan jest malo, duzo zalezy od formy dnia, od dyspozycji kolegow, od losowania, a takze od przypadku. Scenariusz, w ktorym Francja (w tym i Pogba) nie prezentuje niczego szczegolnego, a splendor splywa na kogos innego jest moim zdaniem na tyle realny, ze wzrost (albo nawet brak spadku) ceny Paula po imprezie to naprawde nic pewnego. Pewne natomiast jest to, ze przed startem mistrzostw dajacego sie przekuc na walute szumu medialnego wokol niego bedzie sporo.
Mniejsze czy większe, moim zdaniem warte podjęcia. Ja po prostu wychodzę z założenia, że z Pogby będziemy mieli korzyści tak czy siak. Sprzedawać go nie musimy, jeśli wierzyć Marotcie. Jeśli poczekamy rok, to MOŻEMY za niego dostać ofertę nie do odrzucenia. W razie gdyby na Euro mu się nie powiodło, może zostać w Juventusie i będziemy mieli świetnego piłkarza. Szum na Vidala też był, ostatnio jakby przycichł i chyba nikt nie żałuje, że nie został sprzedany za 50-60 mln.

EDIT
tommy0 pisze:Ale nie piszmy o Jamesie jakby byl anonimowym zawodnikiem przed mundialem. Monaco dalo za niego rok wczesniej 45 mil euro. Za czapke gruszek by go nie odsprzedali. Nie chcialbym zeby Pogba zostal wypchniety na sile, ale nie uwazam rowniez zeby jakos na sile jego transfer blokowac.
Nigdzie nie twierdzę, że był anonimem przed Mundialem. Mówię jedynie, że to właśnie Mundial wywindował jego cenę do takiego poziomu.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 14:02 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


tommy0

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2012
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 13:43

B@rt pisze:Tylko że duże imprezy podbijają ceny piłkarzy i to jest prawda stara jak świat. James Rodriguez - Twoim zdaniem Real dałby za niego 85 mln. na rok przed tym, jak został królem strzelców Mundialu? Teraz na Pogbę jest moda, zgoda. Ale jeśli za rok zaprezentuje się tak dobrze, jak się tego od niego oczekuje, to wszystkie Reale i Manchestery będą się o niego zabijać na rynku. Jest rzecz jasna pewne ryzyko, że będzie bez formy/złapie kontuzję, niemniej moim zdaniem jeśli mamy go sprzedawać, to lepiej poczekać jeszcze rok.
Ale nie piszmy o Jamesie jakby byl anonimowym zawodnikiem przed mundialem. Monaco dalo za niego rok wczesniej 45 mil euro. Za czapke gruszek by go nie odsprzedali. Nie chcialbym zeby Pogba zostal wypchniety na sile, ale nie uwazam rowniez zeby jakos na sile jego transfer blokowac.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 14:39

Może rzeczywiście nasi zostawią Pogbe na rok ale już teraz sprzedadzą do Barcy za kase?
Dzięki temu się wzmacniamy i kasy nie tracimy za wiele bo tak naprawdę oficjalnie Pogba nie odszedł i nas z kasy nie duszą?
To był by Marotta Style.
Narazie Rugani i Dybala, pisze się o Khedirze, przyda się właśnie taki pomocnik po odejściu Pirlo.
Khedira robił sporo dobrego na boisku do niedawna, Real to specyficzny klub, oni wolą grać bez def. pomocnika i jest tego efekt;)

Ja bym brał Khedire, bardzo dobry gracz.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 15:12

Rugani, Dybala - to już prawie pewne transfery tego lata.

Rugani spowodowałby sprzedaż Ogbonny (10 mln). Ruganiego pozyskaliśmy już w zimę, więc nie warto jego kosztów podciągać pod następne okno.
Dybala + Zaza to jakieś 45mln. Matri prawdopodobnie wróci do Milanu, a my sprzedamy LL (8-10mln). Optymistycznie na tych operacjach jesteśmy jakieś 25 mln do tyłu. W takim wypadku nie dziwiłoby zainteresowanie darmowym Khedirą.


Ponoć uwzięliśmy się na tego Gersona. Może on grać na ofensywnej pomocy ? Szczerze nie znam gościa wcale.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 16:11

Gerson najlepiej czuje się - z tego co wyczytałem (o ile jest to w ogóle coś warte) - na prawym skrzydle. Tutaj nieco o Gersonie: http://footballtalentscout.net/2015/01/17/gerson/

Co raz częściej mówi się o ghanijskim ofensywnym pomocniku Godfredzie Donsahu (Cagliari): http://www.goal.com/it/news/7/calciomer ... ID=HP_HN_2


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 17:50

Gdyby Khedira naprawdę do nas przyszedł za darmo to był by transfer top.
Gość jak miał okazję do gry to grał bardzo dobrze.
On ma 28 lat, to najlepszy wiek dla piłkarza tym bardziej dla def. pomocnika.
Chciałbym go bardzo u nas, bardziej od Ninji czy Witsela.

Musimy się pogodzić ze stratą Pirlo, nie wiadomo cały czas co z Pogbą będzie.
Często jest tak że po świetnym sezonie na krajowym podwórku i europie zespoły trochę opadają z sił, oby z nami nie było podobnie, teraz jest najlepszy moment na małą rewolucję.

Narazie jest dobrze, Rugani, Dybala.
Do tego dodałbym Khedire i Gersona i dobrego lewego obrońcę.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 17:58

Też nie rozumiem głosów przeciwnych przybyciu Khediry. W innych okolicznościach nie chciałbym go u nas, ale biorąc pod uwagę fakt, że mógłby przybyć za darmo? Fakt faktem trzeba by mu zaoferować jakiś większy kontrakt, ale mielibyśmy świetnego rezerwowego, bo przecież nikt nie myśli o nim jako o pierwszym wyborze - nasza pomoc to w końcu europejski top i Niemiec musiałby się pogodzić z rolą zmiennika. Chyba, że stawia przede wszystkim na grę w pierwszym składzie, wtedy powinien się zdecydować na inny klub.

http://www.tuttojuve.com/calciomercato/ ... tus-237141

Zamparini przyznał w wywiadzie dla Sky, że Dybala chciał tylko nas, choć naszą ofertę wyrównały oba kluby z Mediolanu.


Goral101

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2012
Posty: 34
Rejestracja: 19 lipca 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 21:17

Lewy obrońca ? Bardziej potrzeba chyba wzmocnienia prawej strony


Zablokowany