Andrea Pirlo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 14:35

Shadow Marshall pisze: Z jednej strony szkoda, a z drugiej to się cieszę. Jak udałoby się wygrać LM to Pirlo odszedłby w chwale. Myślę, że dobrze byśmy na tym wyszli.
Dokładnie. Pirlo mimo swojego geniuszu gra gorzej i Juventus na tym traci. Chciałbym aby Maestro przyczynił się do wygrania LM przez Juventus i aby odszedł od nas dobrze wspominany. Wtedy może nawet odejść za darmo mimo niedokończenia kontraktu.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 15:00

To zawsze są ciężkie decyzję. Jak grał - każdy widział. Szkoda, szkoda. Tacy gracze już się nie rodzą. Ten facet dał nowe spojrzenie na Juventus. Sprawił, że Calcio ponownie zaczęło smakować.


Obrazek
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 15:28

Pytanie podstawowe - ZA ILE?


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 15:59

Co za ile? Za ile odejdzie? Za darmo.


JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 16:21

wloski pisze:Co za ile? Za ile odejdzie? Za darmo.
Kontrakt ma ważny jeszcze przez rok, więc to nie jest takie pewne. Tu nie jest tak jak z Giovinco, że Juventus chce sie go pozbyć, bo jest tylko ciężarem. Pirlo gra we wszystkich ważnych meczach, więc jest prawdopodobieństwo, że Marotta będzie chciał coś na nim uciułać, a jeśli tak, to oby się mu udało.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 16:27

JuveGrzesiu pisze:
wloski pisze:Co za ile? Za ile odejdzie? Za darmo.
Kontrakt ma ważny jeszcze przez rok, więc to nie jest takie pewne. Tu nie jest tak jak z Giovinco, że Juventus chce sie go pozbyć, bo jest tylko ciężarem. Pirlo gra we wszystkich ważnych meczach, więc jest prawdopodobieństwo, że Marotta będzie chciał coś na nim uciułać, a jeśli tak, to oby się mu udało.
Dziwne, jeśli taki gracz jak Pirlo będzie chciał odejść to po prostu włodarze klubu mu na to pozwolą. Oczywiście ma kontrakt przez kolejny rok, ale jeśli przyjdzie klub z MLS czy Kataru, do którego Andrea zdecyduje się przejść to za pewne pierwsza kwota zaproponowana przez owy klub będzie tą za którą Pirlo odejdzie. Jaj sobie nie róbcie. Pirlo ma 35 lat i po zakończeniu swojego kontraktu na pewno z Turynu wyemigruje.


JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 16:48

@wagner
Oczywiście masz racje. Chciałem tylko podkreślić, że ten wolny transfer nie jest taki oczywisty przez obowiązujący kontrakt. Mam nadzieję, że szejki z Kataru zaproponują 5mln i to przyjmiemy. Zawsze to do Dybali czy Berardiego będzie :)


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 18:46

Jak informują dziennikarze Calciomercato.com, Andrea Pirlo (na zdjęciu) podjął decyzję o opuszczeniu Juventusu po zakończeniu obecnego sezonu, na rok przed datą wygaśnięcia kontraktu z klubem. Karierę piłkarską zakończy w Katarze.
Tekst z głównej strony. ROK przed końcem kontraktu, postanowił opuścić Turyn. Czyli ma rok umowy. Za darmo nie odejdzie... Pytanie za ile. Jeżeli to Katar lub MLS to pewnie z 6-7 milionów przy dobrych wiatrach udałoby się uzyskać?


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 18:47

Mimo wszystko jestem zaskoczony tą informacją, niemniej jednak póki co podchodzę do niej z dystansem.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 20:19

Ja uważam, że Pirlo odejdzie za darmo, nieistotne, że ma jeszcze rok ważnego kontraktu...spełnił swoją misję i myślę, że dadzą sobie uścisk dłoni i rozwiążą kontrakt za porozumieniem stron bo on jednak na to zasługuje po tym wszystkim...nie będą robić mistrzowi, który wyciągnął nas z bagna pod górkę ale cholernie mi smutno na sercu...ja chciałbym aby mimo wszystko został ! Zdaję sobie sprawę, że jednak już ostatni dzwonek dla niego aby wyjechać za przygodą... :cry:


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 20:29

Nie mam zielonego pojęcia, czym kierują się ci, którzy liczą na zarobek z Pirlo. Przecież oczywistym jest, że w tym momencie, jeśli faktycznie Pirlo podjął taką decyzję, nasi dadzą mu odejść. Za darmo/milion?dwa?
Na nic więcej nie możemy liczyć. Zresztą zarówno Katar jak i MLS płacą sporo zawodnikom, ale średnio są skorzy do wydawania na piłkarzy, szczególnie gdy biorą podstarzałych.
Zresztą, wyobraża sobie ktoś, że Pirlo podejmuje decyzję o odejściu do Kataru, ma jedną ofertą i Juve odrzuca kolejne propozycje tego klubu z uwagi na kwotę?


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 20:33

Mega profesjonalna postawa. Ciekaw jestem jakie są kulisy jego odejścia?

1. Czuje, że nie może dać tyle zespołowi ile był w stanie chociażby podczas pierwszego czy drugiego sezonu u nas.
2. Presja ze strony kibiców
3. Marotta do Andrzeja, słuchaj no zaarobimy jeszcze na Tobie..

Tak czy siak, dla mnie symbol odrodzenia WIELKIEGO JUVENTUSU, mimo, że grał tylko 4 lata (choć nic jeszcze nie jest przesądzone), ja osobiście zaliczam go do legend tego klubu, mimo, że większość swej wspaniałej kariery spędził w Milanie.

Kończy się pewna epoka, czas tych największych, które zna nasze pokolenie (rocznik 91) niestety dobiega końca. Można się kłócić o najlepszego pomocnika świata, ja go za takowego uważam, żadne gwiazdeczki Barcelony mu nie dorównały i nie dorównają...gdzie jest teraz Xavi, Iniesta? Pirlo gwarantował poziom o X lat, wystarczyło tylko na niego spojrzeć, by wiedzieć z jak mądrym boiskowo człowiekiem ma się do czynienia. Genialne, niekonwencjonalne zagrania, asysty, wolne...
"lepiej mądrze stać, niż głupio biegać", co sprawiało, że mimo tego, że wirtuozem szybkości nie był, można go postawić wśród najlepszych z najlepszych, jakie matka Ziemia nam wydała. Mam wielki sentyment do Andrzeja.


:płaczę:


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 21:34

Conte, Pirlo, Vidal, Lichtsteiner - dla mnie to zawsze będą 4 największe symbole odrodzenia Juve. Ewentualnie uzupełniłbym je jeszcze o Marottę i Juventus Stadium.

Pirlo żegnam z gigantycznym szacunkiem. To mistrz na miarę największych legend tego klubu.

Na szczęście mamy Marchisio, Vidala i Pogbę, więc nie musimy się martwić środkiem po jego odejściu.


aadikk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2013
Posty: 17
Rejestracja: 10 listopada 2013

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 23:37

Pirlo odejdzie w chwale. Zdobycie potrójnej korony i zasłużone wakacje. Możliwe że wróci do Juve za pare lat i będzie pokazywał, jak powinno się kopać piłkę. Do Milanu którego symbolem był przez tak długi czas raczej ni wróci, więc pozostaje Juve. Zawodnik legenda, jak będzie chciał odejść, wybrać inną drogę to nie będzie się przejmował kontraktem. Jeden z najlepszych na świecie, dla mnie najlepszy.
Katar czy MLS czy inna liga, ważne żeby raz na jakiś czas dało się obejrzeć jakieś spotkanie, gdzie będzie grał. Swoją drogą dobra promocja dla innych lig.
Kwota za jaka odejdzie, nieistotna, zwróci się w sezon na samych koszulkach. Milion, 2 może nawet 6, pożyjemy to się dowiemy. Po finale LM pewnie wzrośnie.


Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:06

Jeśli Pirlo będzie chciał odejść, nie sądzę żeby zarząd mu robił jakiekolwiek problemy z rozwiązaniem kontraktu. NIe wierze, ze ktos nam zapłaci 2-6mln za niego. Ten sezon jasno pokazał, że Andrea juz odstawal. Spodziewałem się tego, ale jednak smutno się robi na myśl o pożegnaniu symbolu odrodzenia Juve po calciopoli.


ODPOWIEDZ