Awanse i spadki - Serie A/B

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
cziro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 316
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2015, 17:00

Właśnie w Carpi skończył się mecz z Brescią, który praktycznie przypieczętował bezpośredni awans miejscowych do Serie A. Można już chyba ich traktowac jak nowego beniaminka. Szczerze powiem, że historię tego małego klubu dopiero dzisiaj przeglądnąłem na wikipedii, chociaż Serie B zdarza mi się oglądać dość regularnie, ale raczej mecze Avellino :dance:. Poczytałem teraz o wspinaczce tego klubu zbudowanego na gruzach starego i powiem, że nieźle to wygląda. Mają za sobą niesamowity sezon. Natomiast stadion jakim dysponują jest fatalny nawet jak na Serie A :lol: Obraz nędzy i rozpaczy, pewnie będą grać gdzieś indziej. O drugie premiowane bezpośrednim awansem miejsce będzie zacięty bój.

Edit: A Parmę chyba znowu udupili i odebrali kolejne 4 pkt, czyli zwycięstwo z Juve na -1.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2015, 17:51

cziro pisze:Natomiast stadion jakim dysponują jest fatalny nawet jak na Serie A :lol: Obraz nędzy i rozpaczy, pewnie będą grać gdzieś indziej. O drugie premiowane bezpośrednim awansem miejsce będzie zacięty bój.
Tutaj poruszany był już ten temat.


Obrazek
Pogba90

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2015
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2015, 19:35

A propos Carpi, polecam ten tekst, jesli ktoś nie do końca kojarzy skąd ten zespół się wziął itd :) Całkiem ciekawie się czyta http://sporteuro.pl/sport/publicystyka/ ... -jest.html


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 16 maja 2015, 22:31

Po Carpi drugą drużyną która bezpośrednio awansuje jest drużyna Frosinone Calcio. Ok 40 tys miasto. NIe tak dawno grało w Serie C. Stadion na 9 tys. http://stadiony.net/stadiony/ita/stadio_comunale_matusa
Ciekawie w tych Włoszech.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2015, 22:56

wagner pisze:Po Carpi drugą drużyną która bezpośrednio awansuje jest drużyna Frosinone Calcio. Ok 40 tys miasto. NIe tak dawno grało w Serie C. Stadion na 9 tys. http://stadiony.net/stadiony/ita/stadio_comunale_matusa
Ciekawie w tych Włoszech.
Nasi starzy znajomi z Serie B :prochno: . 1:0 u siebie 0:2 wyjazd. W domowym meczu Del Piero strzelił swojego gola nr 200 w barwach Juve, a w rewanżu dublecik Zalayety. Frosinone jest z regionu Lacjum, czyli okolice Rzymu. Widziałem dziś mema, że Lazio vs Frosinone to derby pastuchów :lol:

Modena takie wielkie miasto w Emilia Romagna, a nie potrafią już tyle lat awansować do Serie A. Tymczasem w Serie A będą 2 kluby z przedmieść tego miasta: Sassuolo które zagra 3 sezon i Carpi 1 raz. Cóż za paradoks

:smile:


MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 maja 2015, 23:12

Elo Vidal:) pisze: Modena takie wielkie miasto w Emilia Romagna, a nie potrafią już tyle lat awansować do Serie A. Tymczasem w Serie A będą 2 kluby z przedmieść tego miasta: Sassuolo które zagra 3 sezon i Carpi 1 raz. Cóż za paradoks

:smile:
Co zrobisz, futbol nie takie rzeczy już widział. W rodzimym podwórku masz przykład, ze śląska grają cztery kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej, a klub reprezentujący stolicę i zarazem największe miasto województwa tuła się gdzieś po trzeciej lidze, i dostaje baty od tuzów z miast 10 czy 20 tysięcznych :smile:

Iii walnąłem gafę, GKS Katowice w tym roku w pierwszej lidze, co nie znaczy że awansują w miarę szybko :prochno:


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 16 maja 2015, 23:27

To jeszcze na dokładkę w barażach Avellino i będzie zabawnie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 maja 2015, 14:58

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,461.html

W kończącym się sezonie Frosinone było beniaminkiem Serie B. - Przede wszystkim chcieliśmy się utrzymać - przyznaje prezydent klubu, Maurizio Stirpe.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 17 maja 2015, 15:07

Ktoś oglądał mecze tego Carpi...? Ja wiem, że to drugoligowa drużyna, ale stracili tylko 28 bramek w 41 meczach. Obrona musi tam być niezła.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2015, 21:14

Co za głupi system jest w tym Serie B? W półfinale mierzyły się Bolonia z Avellino, pierwszy mecz w Avellino wygrała Bologna 0:1, przed paroma minutami Avellino na wyjeździe wywiozło 2:3. Normalnie suma bramek na wyjeździe eliminowałaby Bolonię, tymczasem to oni awansowali do finału...


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2015, 21:27

@up

WYDAJE MI SIĘ, że przy remisie awansuje drużyna, która osiągnęła lepszą pozycje w lidze. Dla mnie jest to lepsze rozwiązanie, ale jak kto woli.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2015, 21:50

Sprawdziłem, jest tak jak napisałeś. :ok:


cziro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 316
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2015, 23:05

Shadow Marshall pisze:Ktoś oglądał mecze tego Carpi...? Ja wiem, że to drugoligowa drużyna, ale stracili tylko 28 bramek w 41 meczach. Obrona musi tam być niezła.
Oglądałem 2 :smile: z Avellino (0:1 i 2:0), i jakoś w niczym mi ich defensywa nie zapadła w pamięć. Ale poważnie, to Karpie miały mnóstwo remisów po 0:0, mieli w zimie serie chyba pięciu takich meczów z rzędu :lol:, a na pewno mieli ich jeszcze więcej, ale nie wiem ile (sporo), także mała ilość straconych bramek wynika też z tego. Inna sprawa, że jako zwycięzcy ligi w 42 meczach strzelili 59 goli, co nie jest powalającą statystyką, ale nie jest to nic szczególnego - ten kto ogląda czasem Serie B wie co mam na myśli. Minimalizm i skuteczność dały awans.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2015, 03:54

Jednak Bologna, po dwóch zremisowanych dwumeczach. Niby sprawiedliwie, bo oni zajeli 4 miejsce, ze stratą bodajże 3 punktów do bezpośredniego awansu, ale jednak liczyłem na Avellino bądź Pescare z Salamonem, który mógł iść drogą Glika.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2015, 21:26

Zapadła decyzja.

Obrazek

...zaczynają od Serie D.


Obrazek
ODPOWIEDZ