Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 18:52

Pastore byłby niezły bo w tym sezonie gra bardzo dobrze. Ciekaw jestem na co czeka PSG...w końcu facet ma kontrakt jeszcze przez rok. Jeśli już płacić za gościa z rocznym kontraktem to Pastore zdecydowanie bardziej na to zasługuje niż Dybala...przynajmniej w moich oczach.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 18:54

Shadow Marshall pisze:Pogodzony ze stratą Pogby chciałbym w Juve Kondogbie.
Kondogbia gra w tym sezonie świetnie, ale trzeba pamiętać o 2 rzeczach:
1) Monaco dało za niego 20 mln i w to w momencie, gdy zwątpiono w niego w Sevilli
2) przed tym sezonem wcale nie grał tak dobrze i nie wiadomo czy tak się rozwinął czy po prostu jest w wybornej formie

Wydaje mi się, że na boisku tak grający Kondogbia jak w tym sezonie, dawałby nam niewiele mniej niż Pogba. Nawet jeśli miałby nas kosztować 30-40 mln to i tak piłkarsko niewiele na tym stracimy, a finansowo będziemy jakieś 50 mln do przodu.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 19:04

Crunny pisze:Monaco dało za niego 20 mln i w to w momencie, gdy zwątpiono w niego w Sevilli
Skąd ten wniosek, że zwątpiono? Kondogbia był wtedy po udanych dla niego MŚ U21 w Turcji. Razem z Pogbą ów wózek ciągnęli. Został kupiony do Sevilli za 3 mln, rozegrał jeden sezon, przyszedł bogaty klub kładzie na stół 20 mln plus wysoką pensję dla samego zawodnika. To był dobry ruch i dla zawodnika jak i dla klubu. Także stwierdzenie, że Sevilla postawiła na niego krzyżyk jest nietrafione. Sorry.
Shadow Marshall pisze: Jak dostaniemy dużo kasy to każdy będzie chciał nas oskubać więc deal w zawodnikach lub przynajmniej jednym porządnym wydaje mi się racjonalny.
Ja jestem bezwzględnym przeciwnikiem takich dealów zawodnik + kasa. Jeśli chcesz mieć najlepszego (jednego z) zawodnika z jakiejś drużyny to daj tyle na ile klub go wycenił, a nie wykładać jakąś czesc tej sumy plus jakaś zawodnicza zapchajdziura. Nie martwcie się nikt tam Fabregasa czy Aguero za Pogbe nie da. A my nie bądźmy tak naiwni i nie uczestniczmy w takim chorym układzie.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, 19:30 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 19:16

Pierwszy sezon Kondogbi w Monaco był baaardzo mizerny. Myślałem, że facet przepadł, ale w tym sezonie prezentuje się świetnie.
Według mnie Pogba nie przejdzie do City. Myślę, że facet ma jakieś ambicje i to petrodolarowego klubu nie przejdzie choć oczywiście mogę się mylić.
Z City wolałbym inny deal - skoro City proponuje około 100 mln to wolałbym Aguero + 40 mln ...ehhh FM.. :)
Jak dostaniemy dużo kasy to każdy będzie chciał nas oskubać więc deal w zawodnikach lub przynajmniej jednym porządnym wydaje mi się racjonalny.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 19:35

Lubię Pogbę, ale przy tym co się teraz dzieje to kwestia czasu, kiedy odejdzie. Media zaczynają donosić o jakichś szalonych ofertach. Oferta City (97 mln euro + Kolarov/Jovetic) to dla mnie pierwsza oferta, nad przyjęciem której poważnie bym się zastanowił. City wydaje kasę w sposób szalony i bardzo potrzebuje kogoś za Y.Toure, więc jestem w nią w stanie uwierzyć. Kolarov i Jovetic to piłkarze na te pozycje, na które najbardziej potrzebujemy wzmocnień (za rok prawdopodobnie odchodzi Evra i Tevez). Wiem, że Pogba może być kiedyś wart tyle co teraz Messi czy Ronaldo (150-250 mln), ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że w tej chwili jego cena wynika głównie z marketingowej otoczki + juniorskiego wieku. Trochę się boję, że jedno i drugie minie, a my nie wykorzystamy szansy na ubicie interesu stulecia, bo Pogba w tej chwili tak czystko piłkarsko na pewno nie jest wart aż tyle. Za 97 mln można kupić co najmniej 3 naprawdę bardzo dobrych graczy. Jakby nasi oddali Pogbę, a wcześniej zaklepali sobie Allana/Nainggolana/Kondogbię (w miejsce Pogby) a do tego Dybalę, Cavaniego i jakichś młodych utalentowanych bocznym obrońców, to uważam, że byłby to genialny ruch z naszej strony, na miarę tego z Zidanem.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 19:52

Wiem, że to raczej nierealne bo chyba nawet szejkowie z City nie są aż tak w Pogbę zapatrzeni, żeby wyłożyć za niego taką gotówkę (chociaż z nimi to nigdy nic nie wiadomo), ale jestem tego samego zdania co @wagner. Po co nam ochłapy z City? Jak tak im na naszym Francuzie zależy, to niech rzucą te 120 mln, a nie zapychają tę sumkę niechcianymi grajkami. Zdaję sobie sprawę z tego, że Jovetic, Nasri, Kolarov czy Toure to nie są źli piłkarze, ale chyba nie tędy droga i zdziwiłbym się gdyby Marotta w ogóle spojrzał w ich stronę. Ewentualna kasa z Pogby i tak poszłaby na topa do ataku, który uniemożliwiłby grę Joveticowi. Evra jeszcze rok pociągnie, a wtedy Kolarov już nie będzie rozwiązaniem. Najlepszy z tego grona jest Toure, no ale nie ten wiek i nie ta pozycja - tam akurat mamy kilka opcji.

Czy te doniesienia o mega ofertach są prawdziwe czy też są to jedynie wymysły pismaków - działają na naszą korzyść. Im więcej wokół Pogby szumu, tym lepiej.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 19:55

Akurat ci zawodnicy, których proponuje City to tak średnio...Kolarov popadł w przeciętność, a kontrakt ma taki jak u nas Tevez. Yaya to super piłkarz, ale już wiekowy, a my odmładzamy skład. Jovetic to spalony i wiecznie połamany koleś, który moim zdaniem skończy w klubie podobnym do Violi (4-7 miejsce w lidze i raz na jakiś czas dojdzie z tym klubem do 1/2 LE). Nie podoba mi się taki deal. Z drugiej strony za 100 mln można niesamowicie wzmocnić skład. Ta lewa obrona leży i kwiczy bo De Ceglie to miernota, a Padoin to co najwyżej średniak na te pozycje no i Evra odejdzie niedługo. Chciałbym albo Masuaku albo Kurzawe z Monaco (btw wiedział ktoś, ze Kurzawa ma polski paszport?) Powoli trzeba też coś myśleć o prawej obronie bo Stefan ma już swoje lata, a Caceres mimo iż dobry to ciągle się łamie. Tak jak się teraz patrzy na tą naszą kadrę to wypada to nieźle, ale problem zacznie się nie teraz tylko za rok...Tevez pewnie odejdzie, Evra też, Pogba może zostać sprzedany, może Morata wróci do Realu, Llorente to drewniak na wylocie, Matri out, Coman na wypożyczenie, Barzagli pewnie sam odejdzie bo ma swoje lata. Pewnym można być jedynie Buffona, Bonucciego, Chielliniego, Marchisio i Vidala. Co z resztą...nie wiem.
Takie moje przemyślenie na boku...coś mi się wydaje, że ta wartość Pogby to robota Raioli i zapewne on sam płaci pismakom by ci windowali jego cenę w gazetach., ale zapewne Ameryki nie odkryłem.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 22:30

Ehh cały ten szum z Pogba przypomina mi sytuację z Vidalem też go już sprzedawano do ManU, a on i tak został. Wątpie żeby Marotta miał sam z siebie sprzedać Pogbę nawet za 100mln. Jeżeli Pogba będzie chciał odejść to odejdzie, no ale teraz głównie wszystko zależy od LM, bo jeśli ją wygramy to każdy ruch transferowy Pogby byłby krokiem wstecz, zresztą nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek zwycięzca LM sprzedał swojego najlepszego gracza. Jeżeli dojdziemy do finału i tam przegramy to i tak Pogba do Barcelony by się raczej nie wybrał w tym sezonie bo mają zakaz transferowy. Jak odpadniemy w półfinale, to w sumie ciężko powiedzieć, no ale patrząc z boku to jest w klubie, w którym walczy się o najwyższe cele, bo jednak trzeba przyznać że już teraz zaliczamy się do grona 4-5 najlepszych zespołów na świecie. Myślę że Paul ma jeszcze jeden cel w Juve, wygrać LM.

A co do transferów Dybali i Cavaniego to ja bym był ostrożny bo jest to finansowe Fair Play a nie sądze że zarobiliśmy na czysto ok. 80 mln (30+50). Dla mnie ten Dybala jest za drogi i nie pasuje mi do transferowych ruchów Marotty.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 22:43

Wszystko jest juz niemal dograne jesli chodzi o Dybale i z wielkim prawdopodobienstwem mozna stwierdzic, ze bedzie on naszym drugim, po Ruganim, letnim wzmocnieniem.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 22:51

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że Dybala lada dzień wyląduje w Juve. Ponad 30 baniek i Coman/Leali... Zamparini dopiął swego. Mniej Kroos kosztował Real. No ale skoro jesteśmy w stanie tyle wydać za "gwiazdkę" Serie A to Marotta musi być pewien klasy Dybali i tego, że się u nas sprawdzi. Oby odpalił to następcę Teveza będziemy mieli z głowy. Ciekawe ile tam jeszcze Beppe trzyma kaski po kieszeniach, bo nie wierzę, że negocjowałby kontrakt z Cavanim, gdyby praktycznie zaklepany Dybala miał opróżnić skarbonkę... chyba, że ten Pogba, ale póki co wszyscy w klubie się zarzekają, że Paul nigdzie się nie rusza.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 22:58

Cavani znacząco podniósłby jakoś naszego ataku, ale czy on wpisuje się w nasz schemat budowania drużyny? Jasne przechodzimy jakąś ewolucję i aspirujemy do topu europejskiego, ale wciąż powinniśmy myśleć o wzmocnieniu wielu pozycji i zabezpieczeniu sobie ich na długie lata, a nie na ściąganiu jednego, dwóch dużych nazwisk do kompletnego już składu.

Nie zdziwiłbym się gdyby Dybala i Berardi do nas trafili w to okienko, sygnały dotyczące Argentyńczyka są już bardzo mocne, a deal z młodym Włochem bedzie łatwy i prosty do przeprowadzenia. Co więcej można wykorzystać nasze dobre układy z Sassuolo wypożyczyć im Comana, który jak dla mnie potrzebuje jednego porządnego sezonu w pierwszym składzie ekipy z Serie A, aby być gotowym do gry u nas. Przy sprzedaży Ll, mamy zdecydowanie bardziej mobilny i nowoczesny atak oparty na młodych zawodnikach i doświadczonym Tevezie oraz piątym wypożyczonym zawodniku (bądź sprowadzonym za free)

Dybala + Berardi to pewnie koło 47 mln, z Llorente koło 12 mln dałoby się wyciągnąć. Czyli wzmocnienie ataku kosztowałoby nas jakieś 35 mln. Jak dla mnie nie jest to zły interes.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 23:02

Podacie jakieś źródła odnośnie do tego transferu Dybali? Jak niewierny Tomasz najpierw chciałbym ujrzeć zanim się ucieszę.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 23:12

Nic nie wiadomo jaka jest sytuacja Mauricio Isli? Czy jednak mimo relegacji QPR mogą go wykupić? Jaki w ogóle sezon rozegrał? Może byłby on realną opcją prawego obrońcy zamiast Caceresa, który jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale to zdrowie, które ciągle szwankuje jest przykre.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
kacopys

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2013
Posty: 125
Rejestracja: 11 września 2013

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 23:16

Tak ostatnio czytam różnorakie ploty transferowe i mam poważne obawy co do ściągania Dybali za grube pieniądze.
Coraz więcej jest informacji na temat jego przejścia do nas i trudno mi uwierzyć że moglibyśmy się tak dać zrobić w karola. Nie chodzi o to, że "Lacazette byłby lepszy" (oczywiście że by był ;)), ale ten zawodnik to kupowanie kota w worku na które nas nie stać.
Sezon ma dobry, ale cały zespół gra pod niego, chłopak ma mnóstwo luzu. Teraz jeszcze ta szopka z brakiem gry bo "coś mu się stanie" i wcześniej "Dybala gra słabiej, bo zespół gra kupę i mu piłek nie podają :cry: "


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2015, 23:37

mateusz6 pisze:Nic nie wiadomo jaka jest sytuacja Mauricio Isli? Czy jednak mimo relegacji QPR mogą go wykupić? Jaki w ogóle sezon rozegrał? Może byłby on realną opcją prawego obrońcy zamiast Caceresa, który jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale to zdrowie, które ciągle szwankuje jest przykre.
Spadek oznacza, że raczej go nie wykupią, bo będą szukać cięć w budżecie. Poza tym jemu samemu pewnie nie spieszy się do gry w drugiej lidze angielskiej. Z różnych komentarzy wynikało, że jakoś sobie w tej BPL radził, więc może znajdzie się jakiś inny angielski chętny? Jeśli dobrze pamiętam, to odszedł do QPR już po przyjściu Allegriego, więc ten pewnie na niego nie liczy. Najlepiej byłoby odesłać go gdzieś na stałe tego lata i odzyskać przynajmniej połowę z tych 14 zainwestowanych baniek.

Przyznam szczerze, że nie wierzyłem w ogóle w to, iż będziemy na poważnie negocjowali transfer Dybali, a tutaj wszystko wskazuje na to, że zostanie naszym graczem na długo przed rozpoczęciem mercato. Pozostaje mieć nadzieje, że zarząd się nie myli i chłopak szybko wskoczy u nas na top level ;)


Zablokowany