# 10 Paul Pogba

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2014, 23:59


Pogba do turbokozaka! :prochno:


Obrazek
kacopys

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 września 2013
Posty: 125
Rejestracja: 11 września 2013

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2014, 02:24

Gdyby Pogba, Pirlo, Villa itp. poszli do turbokozaka zabawa straciłaby sens :D


zabekmj23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2005
Posty: 127
Rejestracja: 11 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 21:24

taka akcja

fajnie tanczy ;) ale wzialby sie za gre 8)


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 20:42

Nie wiedziałem, gdzie wrzucić. Widzieliście?



Całkiem sympatyczny ten nasz Maksiu :)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
gigi20

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2005
Posty: 32
Rejestracja: 29 września 2005

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2015, 02:33

Jak go sprzedawac za 100 ml to poprostu musi przyjsc w jego miejsce Veratti i Pewnie PSG go tano nie sprzeda...


"Inter jest świetny tylko dzięki Calciopoli" Marcello Lippi

Milan- drużyna do europejskich pucharów
Juve- drużyna do scudetto
Inter- drużyna do niczego
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 14:52

takie tam porównanie tego kto jest dla nas ważniejszy - Pogba czy Vidal
http://bleacherreport.com/articles/2350 ... turo-vidal


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 15:36

Maly pisze:takie tam porównanie tego kto jest dla nas ważniejszy - Pogba czy Vidal
http://bleacherreport.com/articles/2350 ... turo-vidal
No fakt, "takie tam" to najlepsze mozliwe okreslenie. Pogba jest wazniejszy niz Vidal, bo kiwa skuteczniej niz rok temu :doh: Zeby byla jasnosc, ja nie kwestionuje tego ze w obecnej formie Francuz daje wiecej niz Chilijczyk, ale argumentacja tego jest jak z gimnazjum.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 17:42

ale w zasadzie jest to prawda ;) Vidal nigdy nie zrobi takiej akcji jak Pogba i nigdy sam jedną akcją nie przesądzi o wyniku meczu bo nie ma zwodu pozwalającego na takie coś ;)

jeśli sprzedaż Vidala oznaczałaby, że Pogba zostanie z nami na kolejne 5 lat sprzedałbym go nawet za 20mln ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 17:47

Maly pisze: Vidal nigdy nie zrobi takiej akcji jak Pogba i nigdy sam jedną akcją nie przesądzi o wyniku meczu bo nie ma zwodu pozwalającego na takie coś ;)

Od drugiej minuty. Bramka na 2:0 była chyba przesądzającą w tym meczu.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 18:21

Kwestia tego, co dla kogo najważniejsze. Ja najbardziej cenię w piłkarzach regularność dobrych występów. Pogba jeszcze nam jej nie pokazał, Vidal już tak. Nie mówię tu o paru występach dobrych pod rząd (Pogba miał świetny styczeń) ale o tym żeby na 34 występy (odliczmy te 4 na chorobę, uraz czy kartki) ligowe 30 albo 28 były na wysokim poziomie.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 18:29

Maly pisze:ale w zasadzie jest to prawda ;) Vidal nigdy nie zrobi takiej akcji jak Pogba i nigdy sam jedną akcją nie przesądzi o wyniku meczu bo nie ma zwodu pozwalającego na takie coś ;)
Co prawda? Że argumenty z gimnazjum? No prawda. Poważnie, w pierwszej chwili jak zobaczyłem ten link spodziewałem się jakiejś analizy z prawdziwego zdarzenia, zagłębienia się w różne ciekawe liczby i wychwycenia niuansów, których gołych okiem się nie dostrzega, typu "kiedy Juventus traci piłkę w sektorze, w którym znajduje się Vidal, średni czas do jej odzyskania jest o tyle a tyle krótszy" czy "kiedy Pogba ma piłkę przy nodze, rywale skupiają się na nim i zostawiają tyle a tyle swobody innym juventinim". Wchodzę i co czytam? Że Pogba lepszy, bo kiwa lepiej niż w rok temu i w trzy sezony strzelił aż 10 bramek zza pola karnego :roll: Brakowało tylko żeby dodali że ma ciekawszą fryzurę.

Ciekawa też jest Twoja teoria o tym, że Vidal nie przesądzi o wyniku meczu, bo nie ma zwodu. Pomijając już tego linka, który wrzucił ewerthon, zakładając że to wypadek przy pracy, dochodzimy do wniosku że o wyniku meczu nie ma szans nigdy przesądzić Buffon - ten to dopiero nie umie dryblować. Swoją drogą najlepszym chyba dryblerem, jakiego ostatnimi laty widziałem w Serie A jest Robinho. Z tego co się orientuję, jest to wyciągnięcia. Bierzemy?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 19:11

Tylko jaki sens mają teraz porównania Vidala po kontuzji kolana i jednak nie przepracowanym w 100% okresie przygotowawczym do Pogby w formie?
Bardziej miarodajne już by było porównanie Vidala z zeszłego sezonu do Pogby z tego i tutaj chyba i tak Vidal wypada lepiej.
W defensywie to nawet Vidal w tej chwiejnej formie jest zdecydowanie bardziej przydatny niż Pogba, Pogba ma lepszy drybling i strzał z dystansu zaś Vidal lepszy w defensywie, w polu karnym rywala. Pogby gra jest bardziej widowiskowa i to się sprzedaje, dlatego większość ekspertów z miejsca ustawi go ponad Vidalem, bo ogra o dwóch graczy więcej i strzeli coś z dystansu. Inna sprawa Pogba jeszcze się rozwija a Vidal już praktycznie osiągnął swoje apogeum. Ale na pewno to Vidal jest w tej chwili bardziej kompletnym graczem.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 21:00

@zahor: ja się z tobą zgadzam ;) argumenty są średnich lotów ale z dryblingiem chodzi o to, że Pogby jest bardzo często efektywny (np a Comana nie) i o to mi chodziło oraz zapewne o to chodziło autorowi chociaż tego drugiego się mogę tylko domyślać...

@ewerthon: tak jak napisał zahor, to była jaskółka, 3.5 roku i jedną akcję możemy wymienić gdzie Vidal pozamiatał... zachowując proporcje to jak z tym wczorajszym transferem Man Utd - czytam, że kupili gościa jakiegoś co strzelił takiego gola:

czytam dalej a to obrońca ;) każdemu raz na życie może się takie coś udać i tyle, Makiavel pisał o powtarzalność dobrej gdy w 30 meczach a tu chodzi i powtarzalność takich akcji jakie potrafi zrobić Pogba bez większej pomocy reszty drużyny, bez błysku i spokoju Pogby byłoby nam na prawdę dużo ciężej niż bez super gry Vidala (czego zresztą już od roku nie zaznajemy)

EDIT:
@down: wziąłeś to zbyt dosłownie ;) przecież mógł takie gole strzelać także jak miał 15 lat na podwórku...
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2015, 22:09 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 22:02

Maly pisze:
@ewerthon: tak jak napisał zahor, to była jaskółka, 3.5 roku i jedną akcję możemy wymienić gdzie Vidal pozamiatał...
Napisałeś, że Vidal nigdy nie strzeli takiego gola. Dlatego dałem ci dowód, że to nie do końca prawda.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 lutego 2015, 22:43

AdiJuve pisze: Bardziej miarodajne już by było porównanie Vidala z zeszłego sezonu do Pogby z tego i tutaj chyba i tak Vidal wypada lepiej.
Vidal tylko jesien sezonu 2013/2014 mial udana. Od stycznia zaczela sie juz rownia pochyla i Chilijczyk gral duzo czesciej bardzo slabo, niz bardzo dobrze.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
ODPOWIEDZ