Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 21:18

Dzięki za propozycje :)
Na pierwszy ogień poszedł Luther :)


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 23:41

Krystek pisze:
joy pisze:Jeśli ktoś mi poleci inny dobry brytyjski serial (prócz Luthera) będę bardzo wdzięczny.
Jak wyżej, polecam Peaky Blinders.
Dzięki kolego, już nawet kiedyś go miałem na dysku ale jakoś się wtedy za niego nie zabrałem. Sezon 6 odc. więc obejrzę :)


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 12:55

Wybaczcie za lekki offtop, ale szukam jakiejś stronki z serialami, gdzie dostępne będą włoskie napisy. Spotkał się kiedyś, ktoś z taką opcją?


Obrazek
Andreskoks

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 października 2014
Posty: 1
Rejestracja: 02 października 2014

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 01:23

Szukaj po prostu serialów po angielsku, a potem wpisz Italian subtitles, jest tego dużo w każdym języku


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 22:53



Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 października 2014, 10:23

Mnie jakoś ta wiadomość nie zachwyca, a wręcz przeraża bo z reguły taki odgrzewany kotlet nie jest... smaczny. Sam Lynch też ostatnio nie jest w formie i mam dziwne wrażenie, że to tylko skok na kasę grając na uczuciach starych fanów, którzy z sentymentu łykną wszystko co z Twin Peaks związanie. Stara szkoła Lucasa - bardzo niefajnie. Chociaż to zawsze dobry pretekst, żeby sobie odświeżyć oryginalną serię. Pewnie obejrzę, bo ciekawość weźmie górę, ale podskórnie wyczuwam gniot.


Obrazek
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 07 października 2014, 11:30

Skibil pisze:Mnie jakoś ta wiadomość nie zachwyca, a wręcz przeraża bo z reguły taki odgrzewany kotlet nie jest... smaczny.
Myślę, że są podstawy do sądzenia, iż kotlet to to nie będzie, tylko naturalna - i potrzebna - kontynuacja znakomitego serialu. Lynch dość szybko się wybił i dorobił na tyle dużych pieniędzy, by przez całą karierę poruszać się na gruncie kina autorskiego lub sięgać po projekty, które interesują go przede wszystkim artystycznie ;) Frost i David są chyba największymi miłośnikami Miasteczka Twin Peaks i nie sądzę, by podchodzili do tej sprawy inaczej, niż z entuzjazmem. Nie bez powodu plotki o wznowieniu Twin Peaks pojawiały się od dwóch lat. Obaj panowie musieli to sobie poukładać w głowie.

Skibil pisze:Sam Lynch też ostatnio nie jest w formie i mam dziwne wrażenie, że to tylko skok na kasę grając na uczuciach starych fanów, którzy z sentymentu łykną wszystko co z Twin Peaks związanie.
Trudno powiedzieć. Sam Lynch przez ostatnie 13 lat nagrał dwa filmy - znakomite (w mojej ocenie) i ciepło przyjęte Mulholland Drive oraz (co tu dużo gadać) bełkotliwe, nudne i obdarzone raptem kilkoma świetnymi scenami Inland Empire. Oba filmy jednak osadzone są w innej poetyce niż TP.
Skibil pisze:Stara szkoła Lucasa - bardzo niefajnie.
Porównywanie Lucasa do Lyncha brzmi dość karkołomnie... Na każdej płaszczyźnie.
Skibil pisze:Chociaż to zawsze dobry pretekst, żeby sobie odświeżyć oryginalną serię. Pewnie obejrzę, bo ciekawość weźmie górę, ale podskórnie wyczuwam gniot.
Za wcześnie, by mówić czy to będzie dobre, czy nie. Poczekajmy na obsadę, przecieki z planu, ekipę i pierwsze zwiastuny. Ja jestem dobrej myśli, bo i podstawy ku temu są - ot, choćby entuzjazm z jakim tę wieść przyjmują wszyscy aktorzy i sami reżyserzy. A taki Angelo Badalamenti, Mark Frost czy David Lynch to szalenie zdolne chłopaki są.

Twin Peaks to zjawisko szczególne, jeśli chodzi o telewizję. Ciekaw jestem szalenie jak ten nieco telenowelowo-sitcomowo-surrealistyczny klimat zostanie przetłumaczony na język współczesnych seriali, czy będzie równie świeży (bo równie nowatorski - co tu dużo gadać - na pewno nie) i wciągający.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 12 października 2014, 21:31

Oglądaliście pierwszy odcinek "Watahy"?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 13 października 2014, 13:29

Świetny początek sezonu The Walking Dead. Zaczęli z rozmachem, oby tylko taki poziom się utrzymał.


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 października 2014, 13:46

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć "the black list" to gorąco polecam. Bardzo wciągający, w fajnym klimacie, interesująca główna postać Reddingtona. Jedynie irytująca może się wydawać postać Elizabeth Keen, ale i z nią serial ogląda się świetnie.

Co do The Walking Dead... mam wrażenie, że ten sezon może okazać się trafem w dziesiątkę. Tak jak ostatni sezon był beznadziejny, kompletne flaki z olejem, tak ten.. dużo sobie po nim obiecuje. Pierwszy odcinek z grubej rury, drugi trochę słabszy, ale też miał "to coś" , czego oczekuję od tego serialu.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 listopada 2014, 18:25

Jacys Fani Homeland?

Kolejny sezon po zabójstwie Brody'ego mógł budzić obawy,
aczkolwiek ja osobiście chyba stwierdzam że po prostu odpalił po raz kolejny.

Polecam każdemu,bo dla mnie to obecnie nr 1.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 listopada 2014, 19:41

Adrian27th pisze:Jacys Fani Homeland?

Kolejny sezon po zabójstwie Brody'ego mógł budzić obawy,
aczkolwiek ja osobiście chyba stwierdzam że po prostu odpalił po raz kolejny.

Polecam każdemu,bo dla mnie to obecnie nr 1.
Dokładnie. Myślałem, że teraz tylko będą odcinać kupony, a tu niespodzianka. 4 sezon bardzo dobry, a ostatnie 2 odcinki miazga. Już się cieszę, że zamówili 5 sezon :D


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 27 listopada 2014, 17:35

Zacząłem śledzić "TURN: Washington's Spies" ze stajni AMC. Uczucia mieszane co do tego serialu, postaci dość niewyraziste, brakuje kogoś takiego jak "Doc" Durrant, albo Bohannon, choć major Rogers może się podobać :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 listopada 2014, 18:19

Adrian27th pisze:Jacys Fani Homeland?

Kolejny sezon po zabójstwie Brody'ego mógł budzić obawy,
aczkolwiek ja osobiście chyba stwierdzam że po prostu odpalił po raz kolejny.

Polecam każdemu,bo dla mnie to obecnie nr 1.
9. odcinek, a szczególnie jego końcówka, wciska w fotel.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2014, 00:22

deszczowy pisze:
Adrian27th pisze:Jacys Fani Homeland?

Kolejny sezon po zabójstwie Brody'ego mógł budzić obawy,
aczkolwiek ja osobiście chyba stwierdzam że po prostu odpalił po raz kolejny.

Polecam każdemu,bo dla mnie to obecnie nr 1.
9. odcinek, a szczególnie jego końcówka, wciska w fotel.
wrzuciłem sobie 1 odcinek by zobaczyć jak chcą to pociągnąć, a już jestem po 9 i przyznam, że chyba ten sezon jest najciekawszy (a jeszcze nie koniec). Bardzo dobre rozwiązanie, chociaż liczę na śmierć któreś z postaci by podnieść jeszcze poziom, bo zaczynam mieć wrażenie, że są nieśmiertelni i będą sobie żyć do końca.

Ps. ten sezon SoA też bardzo dobry. Już miałem odstawić, ale wciągnęło.
Ps. jacyś fani South Park? moim zdaniem ostatni odcinek był jedynym wartym wspomnienia w tym sezonie. Poziom spada...


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
ODPOWIEDZ