Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 23:34

Pamiętajcie, że Matri przyszedł do nas w styczniu, a o w miarę solidnego zawodnika w zimie trudno.

Było sporo niewypałów, ale i ubóstwiany przez większość Lucek miał kilka poważnych wtop.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 23:37

dla mnie bezcennym momentem bylo jak Matri oddal strzal kopiac sie prawie w czolo i spadl mu but, nie musze pisac gdzie poleciala pilka, pewnie do dzisiaj jej szukaja.

chcialbym jeszcze jakas perelke typu Lavezzi albo Chicharito ale obawiam sie, ze nasze mercato dobiega konca.

@down: tak tez bylo, ja mialem na mysli inna sytuacje
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2014, 23:45 przez squinter, łącznie zmieniany 1 raz.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 23:44

O ile mnie pamięć nie myli, to Matri strzelił bramkę bez buta...


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 23:45

Takie centusiowskie rozliczanie Marotty z każdego transferu po tym jak dostał drużynę po Secco nosi mocne znamiona ograniczenia umysłowego. To trochę jakby krytykować zarząd za transfery latem 2006 roku.

Marotta popełnił i popełnia błędy, podejmuje dziwne decyzje, ale mówienie, że to zły dyrektor sportowy jest nie na miejscu. Mając dużo trudniejsze zadanie od Secco mamy w składzie zawodników, o których zabiegają najbogatsze ekipy, gdzie za Alessio taka sytuacja była nie do pomyślenia. Skompletowanie w obecnych czasach klasowego duetu napastników za max. 15 mln E to chyba takie osiągnięcie, które na koncie chciałby mieć każdy dyrektor sportowy. Już tak nie jątrzcie na tego Marotte. Znaleźliście sobie w jego osobie kozła ofiarnego, bo tak najłatwiej. Stoi pierwszy na linii strzału. Może i nie jest odpowiednią osobą do wydawania większych pieniędzy, ale wiecie co - zdradzę Wam tajemnicę. Ci nad nim wcale tego od niego nie oczekują...


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 23:50

@D@$ pisze:
Jacky pisze:Zaluje, ze Marotta przed Mistrzostwami nie wpadl do Barcy z konkretna oferta ok. 25baniek, tylko sie osmieszal jakimis 18... Byc moze mielibysmy teraz dwoch topowych Chilijczykow w teamie.
A pomyślałeś, że Barcelona mogła nie chcieć go sprzedać przed MŚ? I tak na chłopski rozum, po co miałaby go łatwo oddać?
Zeby wdrazac pomysly Luisa Enrique?
Za 15 czy tam 18 sam bym go nie sprzedal. 25 uwazam za konkretny hajs + gdyby do tego doszla konkretna oferta od Marotty, to kto wie... Dobra, jak nie on, to Shaqiri.
blackadder pisze:
AdiZ pisze:
blackadder pisze:Ja Marotty nie bronię, bo też nie podoba mi się jego polityka, ale bilans kupna sprzedaży graczy - Martinez, Elia, Motta, Padoin, Peluso - to 25mln.
3 pierwszych to 25mln :naughty:
Martinez -12mln, Elia -3,5mln, Motta -5. Wyjmuj kalkulator.
Holender przylazl za 9 => http://www.juvepoland.com/news.php?id=19790

Czemu nie chcemy Eto'o?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 00:08

Jacky pisze:Holender przylazl za 9 => http://www.juvepoland.com/news.php?id=19790
I odszedł za 1,1 PDN po sezonie.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 00:30

Jacky pisze:
blackadder pisze:
AdiZ pisze:3 pierwszych to 25mln :naughty:
Martinez -12mln, Elia -3,5mln, Motta -5. Wyjmuj kalkulator.
Holender przylazl za 9 => http://www.juvepoland.com/news.php?id=19790
Ja pisałem o bilansie kupna/sprzedaży tych zawodników. Przyszedł za 9, odszedł za 5,5.


Obrazek
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 00:42

blackadder pisze:
AdiZ pisze:
blackadder pisze:Ja Marotty nie bronię, bo też nie podoba mi się jego polityka, ale bilans kupna sprzedaży graczy - Martinez, Elia, Motta, Padoin, Peluso - to 25mln.
3 pierwszych to 25mln :naughty:
Martinez -12mln, Elia -3,5mln, Motta -5. Wyjmuj kalkulator.
wychodzi z bonusami 25 :P PS jak już to 4,5mln bo płaciliśmy ten mln bonusu.
Wojtek pisze:
AdiZ pisze:Najbardziej przepłacony to Matri za 18mln :rotfl: Gdzie za takie drewno tyle kasy.
Tu się nie zgodzę, Matri bardzo dobrze zastąpił Quagliarellę kiedy ten doznał kontuzji, a i w pierwszy sezonie Conte grał dobrze i strzelał, no i oczywiście potem opchnięcie go do Milanu za 11 mln :bravo:
Tak dobrze zastępował, że nie zakwalifikowaliśmy się do LM ani LE A to był cel :bravo: Przepłacony bo 18mln za gościa anonimowego, który miał sezon konia i strzelił te kilka bramek to o 5mln jak nie 8mln za dużo. Sprzedaż takiego drewna za 11mln można zaliczyć do pozytywów.
Don Paolo pisze: I ja też się nie zgodzę. Matri w sezonie 2010/2011 strzelił łącznie 20 bramek w lidze. Dla dwóch klubów, ale jednak. On po pierwszym sezonie u nas sprawiał wrażenie napastnika naprawdę dobrego.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Don Paolo pisze:Matri w Juventusie miał i lepsze i gorsze momenty, ale reasumując jego kilkuletnią przygodę w Juve oceniam pozytywnie. Dał nam dużo radości strzelając ważne bramki w nie byle jakich meczach, bo trafiał do siatki wielokrotnie z najlepszymi ekipami Serie A: Milanem, Napoli, Interem, Romą, Lazio, Fiorentiną. Momenty bezcenne :prochno:
Ja poza pierwszymi 6 miesiącami nie potrafię znaleźć pozytyw. Kopał się po czole jak mało kto. Jeszcze jak przypomni mi się wydana na niego kwota rzędu 18mln to już w ogóle totalna porażka.
Arbuzini pisze:Takie centusiowskie rozliczanie Marotty z każdego transferu po tym jak dostał drużynę po Secco nosi mocne znamiona ograniczenia umysłowego. To trochę jakby krytykować zarząd za transfery latem 2006 roku.
Przesadzasz. Prawda w oczy kole.
Arbuzini pisze:Marotta popełnił i popełnia błędy, podejmuje dziwne decyzje, ale mówienie, że to zły dyrektor sportowy jest nie na miejscu.
Dlaczego :?: Po co koloryzować. Marotta to kiepski dyrektor sportowy, Juventus to za wysokie progi dla niego.


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 01:12

AdiZ pisze:Dlaczego :?: Po co koloryzować. Marotta to kiepski dyrektor sportowy, Juventus to za wysokie progi dla niego.
Zmień avatar potem zacznij oceniać.

Akurat, nie przypominam sobie jakiegoś w miarę taniego transferu Lucka, który byłbym mega wypałem. Jego transfery zaczynały się od 20 mln natomiast za +/- 20 mln podczas rządów Marotty kupiliśmy; Llorente, Teveza, Vidala, Pirlo, Pogbe i Barzagliego. Pozdro dla hejterzów. Każdy z nich miał swoje wpdki Kapo, Oliviera, Salas, Kovacevic nie wiem co tam jeszcze młody wtedy byłem no i akcje Marotty wszyscy znamy Martinez, Elia itd.

Oczywiście i tak nie należy porównywać tych dwóch dyrektorów - inna sytuacja ekonomiczna i prestiż ligi, drużyny etc. Zacznie któryś pisać o prowincjonalnej mentalności, ale realia są takie a nie inne. Nie stać nas bez sprzedaży gwiazdy (casus Zidane'a) na kupno Thurama, Buffona i Nedveda vol2 Obudźcie się co poniektórzy :)


Obrazek
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 01:28

dr.DeV pisze:Akurat, nie przypominam sobie jakiegoś w miarę taniego transferu Lucka, który byłbym mega wypałem. Jego transfery zaczynały się od 20 mln natomiast za +/- 20 mln podczas rządów Marotty kupiliśmy; Llorente, Teveza, Vidala, Pirlo, Pogbe i Barzagliego. Pozdro dla hejterzów. Każdy z nich miał swoje wpdki Kapo, Oliviera, Salas, Kovacevic nie wiem co tam jeszcze młody wtedy byłem.

Oczywiście i tak nie należy porównywać tych dwóch dyrektorów - inna sytuacja ekonomiczna i prestiż ligi, drużyny etc. :)
Cannavaro (200k i 3 czy 4 bramkarz Carini), Zdobywce złotej piłki :rotfl: Zidane 3,5mln.
Pogbe załatwił gruby Mino, to Raiola kombinował z Pogbą i nam go wcisnął. Marotta nie miał Pogby na radarze więc ten mit między bajki.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 01:53

AdiZ pisze:
Arbuzini pisze:Takie centusiowskie rozliczanie Marotty z każdego transferu po tym jak dostał drużynę po Secco nosi mocne znamiona ograniczenia umysłowego. To trochę jakby krytykować zarząd za transfery latem 2006 roku.
Przesadzasz. Prawda w oczy kole.
Ekhm... dlaczego prawda miała by mnie kłóć w oczy? Późna pora chyba dała się we znaki, bo nie wierzę, że normalnie przestrzeliłbyś z tak prostym zwrotem.
Marotta zbudował drużynę kompletnie od nowa. Era Secco była kompletnie jałowa i do trenowania przez Conte w drużynie ostał się, z tego co pamiętam, tylko Manninger. Rezerwowy, 3. bramkarz. Marchisio, Giovinco i De Cegle nie liczymy, bo to wychowankowie. Reszta zawodników z dłuższym stażem przyszła jeszcze za panowania Moggiego.
AdiZ pisze:
Arbuzini pisze:Marotta popełnił i popełnia błędy, podejmuje dziwne decyzje, ale mówienie, że to zły dyrektor sportowy jest nie na miejscu.
Dlaczego :?: Po co koloryzować. Marotta to kiepski dyrektor sportowy, Juventus to za wysokie progi dla niego.
Ty koloryzujesz. Dlaczego? Kurde, to jest tak oczywiste, że aż wstyd dalej brnąć w dyskusję i dlatego odpowiem Ci wyjaśniając problem na dwóch płaszczyznach. Jeden, jedyny raz, bo więcej prób i tak nic nie da.
Primo. Gdyby Marotta był złym dyrektorem sportowym to drużyna w większości zbudowana przez niego nie wygrywałaby mistrzostwa trzy lata z rzędu choćby ją prowadził Mourinho, Klopp, czy Simeone.
Secundo. Nie wiem, czy jesteś aktywny zawodowo albo jaką pracę wykonujesz, ale tak jak dziewczyny nie dzielą się tylko na brzydkie i ładne, to pracownicy nie są tylko beznadziejni i wybitni. Im bardziej skomplikowana praca tym więcej stanów pośrednich. Dyrektor sportowy największego włoskiego klubu piłkarskiego to nie magazynier pomykający na widlaku. Bardziej protekcjonalnie nie potrafię tego wytłumaczyć.

---

To, że siła nabywcza Juventusu na rynku transferowym jest dość nikła, nie mam na myśli tylko tego ile możemy wydać na pojedynczy transfer, tylko w jakimś promilu zależy od naszego dyrektora sportowego. Juventus odbił się się od dna i puka w pokrywkę. Duża w tym zasługa Marotty. Czy Giuseppe jest osobą, która jest w stanie odkręcić wieko i wprowadzić nas na salony? Szczerzę wątpię, ale nie widzę rozsądnej alternatywy. Zobaczcie na Milan i Gallianiego. Rekin w szambie nie popływa. Główni udziałowcy Juventusu dążą do tego żeby klub był samowystarczalny, nowe umowy sponsorskie wcale nie powalają na kolana i nie jest to żadna jałmużna, a normalne posunięcie biznesowe. W drodze do tej samodzielności w tym momencie słaba Serie A jest nam raczej kulą u nogi, a nie łatwym szlakiem.

A gdyby nie Raiola, a gdyby nie Conte, a gdyby nie Patriaci... wszyscy jesteście tak fantastycznie poinformowani co się dzieje w wewnętrznych strukturach Juventusu, a tylko jakku jest w stanie zapodać sensowne zestawienie i ocenić realność naszych celów transferowych. Przypomnę tylko, że przez ładnych kilka lat Mino miał na nas focha.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 02:07

AdiZ pisze:Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Ty oceniasz transfer Matriego z perspektywy Matriego - piłkarza po przejściach. Ja oceniam Matriego jako czołowego piłkarza ligi, gracza który wydawało się wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza, napastnika u progu gry w reprezentacji, gwiazdę Cagliari jaką był w 2011 roku. Jasne jak słońce, że ktoś taki do najtańszych należeć nie będzie szczególnie jeśli dodamy do tego okoliczności, a więc zimowe okienko transferowe + Cagliari, które niechętnie chce się pozbyć swojego najlepszego strzelca w środku ligowego sezonu + zdeterminowany Juventus po stracie najlepszego napastnika, Juventus walczący o... tytuł, bo jeszcze wtedy wciąż zachowywał na to szansę.

Takie transfery zawsze kręcą się wokół 15 baniek. 15 w tą czy w tą w tej sytuacji nie ma znaczenia.


AdiZ pisze:Ja poza pierwszymi 6 miesiącami nie potrafię znaleźć pozytyw. Kopał się po czole jak mało kto. Jeszcze jak przypomni mi się wydana na niego kwota rzędu 18mln to już w ogóle totalna porażka.
Z tego co pamiętam średnią bramek w przeliczeniu na minuty miał naprawdę niezłą. Wiadome, że regularnie marnował sytuacje, ale też strzelał ważne bramki - tego zarzucić mu nie możesz. Był częścią tej zwycięskiej drużyny, często wyjściowej jedenastki i choćby pod tym kątem oceniam ten transfer pozytywnie. Drogi w utrzymaniu też nie był.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 09:05

Rożnica między obecną sytuacją a ówczesną, jest budżet płacowy. W drugiej połowie lat 90, Juve płacło najlepiej na świecie. Teraz nie jest źle, ale oglądamy plecy wielu zespołów. Zarząd nie zdecyduje się płacić komuś nawet 8 mln( a przecież obecnie to nie jest szczyt), z obawy przed oczekiwaniami innych graczy. Nasze płace i tak na obecne warunki są bardzo wysokie, przez co cierpi budżet transferowy. Możemy mieć co okienko i 100 mln, tylko namówcie naszych chłopaków by .zredukowali swoje oczekiwania do max 1 mln.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 09:50

Dajcie spokój z Moggim. Był bardzo dobrym DSem, ale czy tak znacznie lepszym niż Marotta? Nie byłbym taki pewien. Gdybyśmy Marotcie dali trzy razy większy budżet transferowy i pięć razy większy płacowy (żeby +/- oddać warunki na rynku w jakich werbował Moggi), to wtedy można by porównywać...

Moggi kojarzy mi się z trzema aspektami (kolejność nieprzypadkowa):
1. W większości dobre transfery i kilka świetnych.
2. Wałki sportowo-telefoniczne - przez niego straciliśmy bardzo wiele.
3. Frustracja starcza - obecnie myli się na każdym kroku, co pokazuje, że totalnie nie odnajduje się w obecnym futbolu.


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2014, 10:20

AdiZ pisze:
dr.DeV pisze:Akurat, nie przypominam sobie jakiegoś w miarę taniego transferu Lucka, który byłbym mega wypałem. Jego transfery zaczynały się od 20 mln natomiast za +/- 20 mln podczas rządów Marotty kupiliśmy; Llorente, Teveza, Vidala, Pirlo, Pogbe i Barzagliego. Pozdro dla hejterzów. Każdy z nich miał swoje wpdki Kapo, Oliviera, Salas, Kovacevic nie wiem co tam jeszcze młody wtedy byłem.

Oczywiście i tak nie należy porównywać tych dwóch dyrektorów - inna sytuacja ekonomiczna i prestiż ligi, drużyny etc. :)
Cannavaro (200k i 3 czy 4 bramkarz Carini), Zdobywce złotej piłki :rotfl: Zidane 3,5mln.
Pogbe załatwił gruby Mino, to Raiola kombinował z Pogbą i nam go wcisnął. Marotta nie miał Pogby na radarze więc ten mit między bajki.
Nie no, jesteś po prostu śmieszny... skąd Ty to możesz wiedzieć ? a poza tym, nawet jeśli to co to za różnica ? Pogba przyszedł do nas za kadencji Marotty więc transfer jest jego.


Jestem bardzo ciekawy co to by było, gdybyśmy w nastęnym okienku transferowym kupili jednego topa i to by kończyło nasze mercato... Wiadomo jakby było tutaj, większość naszych forumowych finansistów pewnie piała by z zachwytu, ciekawe natomiast, jakby przełożyło się to na naszą grę w sezonie.


Zablokowany