Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 18:51

Hypeman pisze:Jakby to się okazał Balanta to jadę do Włoch wycałować Marottę, serio.
To może uzasadnij trochę tę radość. Wiesz coś więcej o tym zawodniku czy tak tak po prostu fajnie że młodego zdolnego chcemy?


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:09

Ja widzę tylko 2 opcje - w przeciwieństwie do Marotty który ma ich over 9000:
1) sprzedajemy Pogbę + szrot i sprowadzamy duet Sanchez - Cuadrado /opcjonalnie Griezmann + Rodriguez na lewą

2) sprzedajemy szrot, wykładamy trochę od siebie i bierzemy drugi garnitur skrzydłowych Iturbe - Shaqiri po 20 od łba + darmowego Murru

Tylko tyle i aż tyle. Żadnych Ibarbów, Sturarów i innych dziwadeł, uzupełnień składu czy wiecznie młodych, którzy MOŻE kiedyś zadebiutują. Stop rozmienianiu naszego budżetu na drobne.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 20:00 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:18

Taaa już kupimy Rodrigueza z Monaco, ogarnij się...


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:21

sebatiaen pisze:Taaa już kupimy Rodrigueza z Monaco, ogarnij się...
Raczej ty ogranij temat. Skoro napisał " Rodriguez na lewą " to chodzi o Ricardo z VFL. Lewego obronce.


Obrazek
Spadino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2010
Posty: 202
Rejestracja: 05 grudnia 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:35



JUVE PER SEMPRE!
Qrczak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2010
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:36

jackop pisze:Ja widzę tylko 2 opcje - w przeciwieństwie do Marotty który ma ich over 9000:
1) sprzedajemy Pogbę + szrot i sprowadzamy duet Sanchez - Cuadrado + Rodriguez na lewą

2) sprzedajemy szrot, wykładamy trochę od siebie i bierzemy drugi garnitur skrzydłowych Iturbe - Shaqiri po 20 od łba + darmowego Murru

Tylko tyle i aż tyle. Żadnych Ibarbów, Sturarów i innych dziwadeł, uzupełnień składu czy wiecznie młodych, którzy MOŻE kiedyś zadebiutują. Stop rozmienianiu naszego budżetu na drobne.
Takie wyliczenia nigdy nie mają sensu ... Nie wydamy nawet na jednego ponad 20 mln, a tyle będą chcieli za Iturbe i Shaqiriego.
Ja bym radził troszkę ochłonąć.

No i poruszyłeś temat Murru. Dziwie się trochę, że się nim nie interesujemy bo raz, że zawodnik ciekawy i młody, a transfer byłby trochę w naszym stylu - zatrudnienie kogoś bez kontraktu.


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:43

Problem polega na tym, że Murru chyba już jakiś czas temu przedłużył kontrakt.


onliforpipul
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 19:57

Zawidowianin pisze:Problem polega na tym, że Murru chyba już jakiś czas temu przedłużył kontrakt.
A w ogóle Juve przejawiało zainteresowanie tym zawodnikiem? W mediach o nim chyba żadnej wzmianki nie było, ab był łączony z z Juve. W sumie szkoda, bo chłopak młody i już powąchał seriea.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 21:37

sebatiaen pisze:Finansowe fair play to największy problem do tego podatek we włoszech.
Bez sprzedaży pogby nie kupimy grajka za sume 25 mln euro.
Nie kupimy, bo nie mamy takiego budżetu a nie dlatego, że jest "fair play".
Finansowe fair play jest stosunkowo niedawno, ale czy wcześniej wydawaliśmy więcej? W zasadzie były dwa okienka gdzie wydatki były większe:
1) Jak przyszedł Buffon, Thuram, Nedved i Treze, ale wtedy pomogła sprzedaż Zizou i Inzaghiego (aczkolwiek nie dam sobie łapy uciąć, że Pippo i Trezeguet to było to samo okienko)
2) W 2011 po dwóch siódmych miejscach kiedy Exor się zlitował i sypnął (pożyczył) kaską.
A tak to 30-40 mln góra na całe okienko. Choć mówienie, że to ochłapy byłoby przesadą. A podatki we Włoszech są porównywalne do innych krajów, oprócz Francji gdzie cudowne władze wymyśliły 75%, ale chyba od tego odchodzą.
sebatiaen pisze:odpadliśmy z LM spowodu braku lewego obrońcy.
nie mogliśmy grać 4 w obronie.
3-5-2 jest świetne ale potrzeba bardzo dobrych skrzydłowych na poziomie międzynarodowym co pokazuje Van Gall z reprezentacją mundialu.
Ja jednak myślę, że Juventus nie robi kibiców i opinii publicznej w jajo i faktycznie Conte spotyka się na koniec sezonu z zarządem i omawiane są strategie transferowe. I Marotta ma konkretne wytyczne co do charakterystyki zawodników jakich ma kupić (np. boczny obrońca, b2b i dwóch napastników). Zmierzam do tego, że jakby Conte powiedział, że lewy obrońca to priorytet, to by takowego dostał.
*Gaal nie Gall ;)

Co do Iturbe to może warto go mieć, ale nie za wszelką cenę. Jak Milan nas przebije i da powiedzmy 27-30 mln € to nie znaczy, że Marotta to frajer i dał się wyprzedzić zespołowi ze środka tabeli, ale raczej znaczy to tyle, że nie warto takich pieniędzy w niego inwestować. Przypominam, że potrzebujemy jeszcze co najmniej pomocnika do rotacji i alternatywę dla Kwadwo, zwłaszcza, że ten zimą jedzie na PNA.
Robaku pisze:nie wiem skad brak zaufania do zarzadu.
Ja też nie, ale tak jest co roku.

Aha, z tymi młodymi to nie jest takie proste "dać im szanse", ale już nie raz o tym pisałem.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 22:02

Nie, żebym był niepoprawnym optymistą, ale kilka zdań mi w ten newsie nie pasuje.
W zamian za Alexisa stolicę Katalonii opuścić będzie miał natomiast Pedro.
Średnio mi to pasuje do FC Viva La Masia Barcelony. Nie chce mi się wierzyć, żeby mieli odstrzelić Pedro, który jest ich wychowankiem i tam pasuje, co by nie mówić.
Alexis Sánchez i Gerard Deulofeu mają być natomiast wykorzystywani do rotacji w przypadku nieobecności bądź słabszej dyspozycji kogoś ze wspomnianej trójki.
Alexis po takim sezonie i udanym mundialu miałby rozpoczynać nowy sezon na takim samym pułapie, co nieopierzony Deulofeu? Z góry skazany na "rotację w razie nieobecności"? Nie wiem, czy chciałby pełnić taką rolę, a Barcelona ma to do siebie, że nie trzyma na siłę tych, którzy chcą odejść.
Chilijczyk jest bardzo szczęśliwy w Barcelonie, a możliwość gry u boku Messiego i Neymara napawa do dumą, jednak nie stwarzałby problemów, gdyby klub naciskał na jego odejście.
To zdanie z kolei jest sprzeczne z tym, co pisano wcześniej, jakoby Alexis nie przepadał za byciem "tłem" dla kolegów z zespołu.

Nic to, pożyjemy - zobaczymy. Szanse na transfer małe, ale ten news wydaje się być tak samo wiarygodny jak te mówiące, że Marotta nie dopiął transferu przed mundialem tylko dlatego, że osiągnął już porozumienie z zawodnikiem i chce Dumę Katalonii wyczekać...


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 23:12

Ibarbo byłby ok, ale jakbyśmy już mieli porządnych skrzydłowych i szukali tylko dla nich zmienników, którzy potrafiliby szarpnąć grę w końcówce. Jako podstawowy skrzydłowy to bardzo ryzykowna opcja, ale niestety jedna z lepszych realnych. Cena Cuadrado, Candrevy, A.Sancheza, Griezmanna czy nawet Naniego po tych MŚ wzrosła i znajdą się chętni, którzy tyle zapłacą. Zostają zatem ci, którzy na MŚ nie pojechali: Iturbe, Bonaventura, Ibarbo - wiadomo, pierwszy najlepszy i najdroższy, ostatni najtańszy. Jeśli tak skąpimy grosza na podstawowego skrzydłowego do 4-3-3 czy nawet 3-5-2, to nie chcę wiedzieć jak wyglądają nasze finanse i środki na transfery :roll:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 23:14

Crunny pisze:Zostają zatem ci, którzy na MŚ nie pojechali: Iturbe, Bonaventura, Ibarbo - wiadomo, pierwszy najlepszy i najdroższy, ostatni najtańszy.
Przecież Ibarbo gra na tych MŚ.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2014, 23:35

Wojtek pisze:
Crunny pisze:Zostają zatem ci, którzy na MŚ nie pojechali: Iturbe, Bonaventura, Ibarbo - wiadomo, pierwszy najlepszy i najdroższy, ostatni najtańszy.
Przecież Ibarbo gra na tych MŚ.
No tak, chociaż jego cena akurat raczej nie wzrośnie, bo Cuadrado po przeciwstawnej stronie radzi sobie dużo lepiej.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 00:00

pumex pisze: Kaka oficjalnie nie jest już piłkarzem Milanu, co wg mediów znacznie przybliża Rossonerich do transferu Iturbe :/
Napiszę tak. Jeśli przegramy walkę o tego gracza zostaniemy z ręką w nocniku, a za jakiś czas odbije się nam to czkawką. Dla mnie jest to wręcz nieprawdopodobne, że tak słaby w ostatnim czasie klub jak Milan walczy z nami o niego jak równy z równym.. :angry: Oby nie skończyło się tak, że Marotta zrezygnuje, bo mediolańczycy zaoferują 1 mln więcej.. :/

Ibarbo [*]


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2014, 10:10

Tak psioczycie na Ibarbo a on wcale nie jest złym wyborem, jestem za jego sprowadzeniem ale jest jeden warunek - nie może wykluczać mocniejszego wzmocnienia skrzydła.

Mi się wydaje że nasi go kupią do rotacji na lewym skrzydle z Comanem.
Młody nie wiadomo czy odrazu zacznie grać na poziomie czy wogóle zostanie.


Zablokowany