Eredivisie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 02:20

Taki Strootman już potwierdził swój talent w Romie. Holendrzy mieli przestój, ale teraz kilku młodych od nich wziąłbym z pocałowaniem ręki do pierwszej drużyny.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 16:33

Adrian27th pisze:Antek, z całym szacunkiem ale Jordie Clasie jest ogromnym talentem. Widzialem kilka meczy z jego udzialem i imponuje naprawde.
Adrian,z całym szacunkiem ale ten Claisie to może i ciekawy zawodnik o którym ktoś tam napisał "nowy Xavi",ale jak wiesz jeszcze nie jest on nawet w drużynie europejskiego formatu i do topowego piłkarza mu bardzo daleko. Jak już to jeden z tych talentów który może i ma szansę się wybić i zrobić karierę,ale równie dobrze może się zawiesić jak np Bouy.
Arbuzini pisze:Taki Strootman już potwierdził swój talent w Romie. Holendrzy mieli przestój, ale teraz kilku młodych od nich wziąłbym z pocałowaniem ręki do pierwszej drużyny.
Fajny przykład,fajnie że o nim piszesz. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze i porównajmy go z dwoma-nie Holendrami-których wymieniłem :ok:

Strootman jedyne co w życiu wygrał to puchar Holandii,dla porównania Verratti będąc 3 lata młodszy wygrał Lique 1 i pokopał sobie w Champions League. Holender trafił do drużyny która zagrała najlepszy sezon w historii który jednak mimo wyrównanej walki do ostatniej kolejki zakończyli bez trofeów,kończąc ligę ledwie 17punktów za niejakim Juventusem w którym jest młody i nic niewarty Paul Pogba.3 lata młodszy piłkarz który Scudetto wygral już dwukrotnie,ponadto kilka innych osiągnięć ma na koncie.

Jak widzisz talent włoski-Verratti,oraz talent francuski-Pogba,nie są talentami holenderskimi i znaczą więcej w obecnej piłce oraz mają więcej osiągnięć niż Holender Strootman,który jest starszy od nich o całe 3 lata.

Ale wedlug mnie to Strootman ma szansę stać się gwiazdą nadchodzących Mistrzostw Świata,podobnie jak i Giovinco czy Lewandowski,hłehłe. Chciałem tylko jeszcze prypomnieć,że nie dość że Holendrzy od lat kilku nie puścili w świat piłkarza formatu światowego(lub bliskiego tego levelu) to jak mają już takiego Strootmana to zobaczymy go ponownie na boisku dopiero jesienią,jakiś łamliwy ten holender :whistle:

To,że nikt Wam jeszcze tego nie napisał,że żaden z Holendrów od kilku lat nie wybił się na "topa",to nie znaczy że jest to teza nieprawdziwa,otóż jest prawdziwa :wink:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 17:08

Tej kontuzji Strootman jest mniej więcej tak samo winny, jak i Rossi swoich. Przyszedł do Romy w wieku 23 lat i grał na naprawdę wysokim poziomie. Świetny sezon stołecznego klubu był między innymi jego dziełem. Bez problemu widziałbym go w Juventusie. Czepianie się wieku i jednoczesne porównywanie do Włochów? Coś mi tu nie pasuje ;)

Skoro już jesteśmy przy PSG to u nich na prawej stronie obrony gra van der Wiel, który w Ajaxie uważany był za duży talent. Oczywiście w innych krajach/ligach wygląda to obecnie lepiej, ale dlaczego nie patrzeć na Holandię, która oferuje ciekawych zawodników w dobrych cenach? Na pewno Roma i Napoli bardzo żałują swoich transferów z Eredivisie ;)


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 17:33

Arbuzini pisze:Tej kontuzji Strootman jest mniej więcej tak samo winny, jak i Rossi swoich. Przyszedł do Romy w wieku 23 lat i grał na naprawdę wysokim poziomie. Świetny sezon stołecznego klubu był między innymi jego dziełem. Bez problemu widziałbym go w Juventusie. Czepianie się wieku i jednoczesne porównywanie do Włochów? Coś mi tu nie pasuje ;)

Skoro już jesteśmy przy PSG to u nich na prawej stronie obrony gra van der Wiel, który w Ajaxie uważany był za duży talent. Oczywiście w innych krajach/ligach wygląda to obecnie lepiej, ale dlaczego nie patrzeć na Holandię, która oferuje ciekawych zawodników w dobrych cenach? Na pewno Roma i Napoli bardzo żałują swoich transferów z Eredivisie ;)
Wiedziałem,że nie dasz mi się spokojnie pouczyć :P
Masz rację z tą kontuzją,ale zastanawiam się nieraz czy to nie będzie kolejny łamliwy Holender,a każdy z wygasających topowych Holendrów miał w pewnych okresach też podobne problemy z urazami,że wymienie tylko Van Persiego,Robbena i Sneijdera :wink:

Mówiąc serio Strootman jest dobrym piłkarzem,czy tam nawet bardzo dobrym,ale jako jeden z tych nielicznych ostatnio Holendrów którzy grają pierwsze skrzypce w dobrych klubach i tak odstaje od Pogby czy Verrattiego,bo ci mimo że o 3 lata młodsi wygrali dużo więcej i mają podobne statusy w klubach co Strootman ale w klubach lepszych.

Van der Wiel? Obawiam się,że poziomu np Heitingi to on nie przeskoczy,ale mogę się mylić :wink:

Aha no i coś jeszcze ważnego. Mimo,że faktem oczywistym jest,że holenderska taśma produkcyjna piłkarskie gwiazdy się od kilku lat zacięła nie znaczy to,że w Holandii jest totalne bezrybie i nie warto brać stamtąd piłkarzy. Jednak po raz kolejny podkreślę-na przełomie ostatnich kilku lat każda jedna nacja wielka piłkarsko wypuściła większe ilości bardzo dobrych piłkarzy.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 18:07

Antek666, nie obraź się, ale to co Ty tutaj wyczyniasz to jest modelowy przykład zasady "nie znam się, to się wypowiem". Kilku gości obejrzało parę spotkań ligi holenderskiej, zwróciło uwagę na paru ciekawych graczy i teraz chcą wymienić opinie na ten temat. Po czym wpadasz Ty i stwierdzasz, że co prawda nie masz pojęcia o czym toczy się dyskusja, w życiu nie widziałeś tych zawodników na oczy i nie wiesz co sobą reprezentują, wiesz natomiast że z tej mąki chleba nie będzie bo Strootman nie wygrał nigdy mistrzostwa, a van Persie i Robben mieli problemy z kontuzjami. Czy da się używać mniej merytorycznych argumentów? :think:


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 18:34

zahor pisze:Antek666, nie obraź się, ale to co Ty tutaj wyczyniasz to jest modelowy przykład zasady "nie znam się, to się wypowiem". Kilku gości obejrzało parę spotkań ligi holenderskiej, zwróciło uwagę na paru ciekawych graczy i teraz chcą wymienić opinie na ten temat. Po czym wpadasz Ty i stwierdzasz, że co prawda nie masz pojęcia o czym toczy się dyskusja, w życiu nie widziałeś tych zawodników na oczy i nie wiesz co sobą reprezentują, wiesz natomiast że z tej mąki chleba nie będzie bo Strootman nie wygrał nigdy mistrzostwa, a van Persie i Robben mieli problemy z kontuzjami. Czy da się używać mniej merytorycznych argumentów? :think:
Nie udawaj głupszego niż jesteś,zahorze.

Po pierwsze-nigdzie nie stwierdziłem,że "z tej mąki chleba nie będzie',a jedynie napisałem,że w ciągu ostatnich kilku lat żaden holenderski piłkarz nie wskoczył do ścisłej światowej,czy nawet europejskiej czołówki.Chciałem tylko zaprzeczyć stwierdzeniu jakoby Holandia była ciągle kopalnią mega piłkarskich talentów. Aż tak duże masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :think: Cytując forumowego klasyka-nie wkładaj mi do ust słów których nie wypowiedziałem.

Nawet taka Belgia w ostatnich sezonach puściła w obieg większe piłkarskie asy niż Holandia,że wymienię tylko nazwiska Lukaku,Hazard czy Mignolet. Nie wszystko co holenderskie to złoto.

Strootmann jedyne co wygrał to puchar Holandii,to jak i fakt,że jest całe 3 lata starszy niż Pogba i Verratti oraz fakt,że Holender owszem gra pierwsze skrzypce ale w słabszym klubie pozwala mi cenić wyżej Włocha i Francuza niż Holendra. Tak trudno to pojąć?

Przejrzyjcie sobie kadrę Holandii-owszem mamy tam kilku piłkarzy klasowych,ale każdy taki jest piłkarzem już wiekowym.Ponadto są tam kopacze drużyn ze środka np Premier League oraz masa piłkarzy z holenderskiej Eredivisie-ligi obecnie słabej jak nigdy dotąd. Z czego część z tych piłkarzy to ciągle "młode holenderskie talenty",mimo że większość ma już +24lata i nie osiągnęła nic znaczącego.

Kiedyś mieli Van Bastenów,później Bergkampów i van Nistelroy'ów,następnie pokolenia Sneijdera,Robbena i Van Persiego. Następców nie widać,nie ma ciągłości.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 18:40

Antek666 pisze:jedynie napisałem,że w ciągu ostatnich kilku lat żaden holenderski piłkarz nie wskoczył do ścisłej światowej,czy nawet europejskiej czołówki
Jeśli mogę spytać: ilu widzisz w tej chwili lepszych prawo-skrzydłowych od Robbena?


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 18:43

Mehehehe pisze:
Antek666 pisze:jedynie napisałem,że w ciągu ostatnich kilku lat żaden holenderski piłkarz nie wskoczył do ścisłej światowej,czy nawet europejskiej czołówki
Jeśli mogę spytać: ilu widzisz w tej chwili lepszych prawo-skrzydłowych od Robbena?
:angry:

Ile Robben ma już lat? Jeśli piłkarza który od około 10lat jest europejską czołówką uważasz za piłkarza który "w ostatnich kilku latach wskoczył do europejskiego topu" to poza tym wszystko z Tobą w porządku?


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 19:02

Podejmę ostatnią próbę wytłumaczenia Ci dlaczego nie masz racji. Dysponując jedynie informacją ilu to światowej klasy piłkarzy wypuściła Holandia w ostatnim dziesięcioleciu, nie da się powiedzieć absolutnie nic na temat tego jak rozwinie się jeden, konkretny młody Holender. Można w jakiś sposób starać się oszacować siłę tamtejszej ligi czy reprezentacji za jakiś czas, (chociaż to i tak do pewnego stopnia wróżenie z fusów, bo trend może się odwrócić) ale żeby móc powiedzieć cokolwiek na temat piłkarza X czy Y trzeba obejrzeć pewną liczbę meczów z jego udziałem. Nie mam zielonego pojęcia po co tak drążysz temat Strootmana, skoro jego potencjał i talent nie jest w żaden sposób powiązany z potencjałem, jaki drzemie u jednego czy drugiego juniora, o którym tutaj toczyła się dyskusja. Zapytam w ten sposób - czy gdyby w tym roku Roma wygrała scudetto, to by oznaczało że takiemu Promesowi czy innemu Clasiemu należy się przyglądać z większą uwagą? Nagle podskoczyłyby akcje jednego czy drugiego? Zacząłbyś od tych gości więcej oczekiwać?


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 20:20

zahor pisze:Podejmę ostatnią próbę wytłumaczenia Ci dlaczego nie masz racji. Dysponując jedynie informacją ilu to światowej klasy piłkarzy wypuściła Holandia w ostatnim dziesięcioleciu, nie da się powiedzieć absolutnie nic na temat tego jak rozwinie się jeden, konkretny młody Holender. Można w jakiś sposób starać się oszacować siłę tamtejszej ligi czy reprezentacji za jakiś czas, (chociaż to i tak do pewnego stopnia wróżenie z fusów, bo trend może się odwrócić) ale żeby móc powiedzieć cokolwiek na temat piłkarza X czy Y trzeba obejrzeć pewną liczbę meczów z jego udziałem. Nie mam zielonego pojęcia po co tak drążysz temat Strootmana, skoro jego potencjał i talent nie jest w żaden sposób powiązany z potencjałem, jaki drzemie u jednego czy drugiego juniora, o którym tutaj toczyła się dyskusja. Zapytam w ten sposób - czy gdyby w tym roku Roma wygrała scudetto, to by oznaczało że takiemu Promesowi czy innemu Clasiemu należy się przyglądać z większą uwagą? Nagle podskoczyłyby akcje jednego czy drugiego? Zacząłbyś od tych gości więcej oczekiwać?
Ty całe życie podejmujesz próby tłumaczenia ludziom,że nie mają racji.Co śmieszniejsze robisz to nawet gdy ją mają.

Powtórzę po raz kolejny to co od początku próbuję powiedzieć,podkreślę to i pogrubię:
W ciągu ostatnich kilku(!) lat żaden holenderski młody talent nie stał się piłkarzem klasy światowej
Nie pisałem nigdzie,że taki Jordie Clasie czy Quincy Promes nie mają ku temu możliwości.Tylko,że od kilku lat żaden holenderski talenciak nie spełnił pokładanych w nim nadziei i przez to w czołowych klubach Europy próżno szukać Holendrów młodszych niż 25 którzy pełniliby w nich kluczowe role.Z tego powodu teksty o holenderskiej złotej młodzieży przynajmniej na jakiś czas można włożyć do lamusa.
Co do Strootmana,to pisałem o nim bo był i jest to jedyny gracz (prawie) czołówki europejskiej. Mimo to do Pogby,Verrattiego czy Hazarda sporo mu brakuje.
Dalszej części Twojego tekstu nie ma sensu komentować,bo jest bez sensu i nie na temat :wink:
Arbuzini pisze: Na pewno Roma i Napoli bardzo żałują swoich transferów z Eredivisie ;)
Zapomniałem jeszcze to skomentować.Spoko,tylko że Napoli kupiło Belga,a próbowaliśmy rozmawiać o Holendrach którzy się wybili :wink:


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 21:49

Antek666 pisze:
zahor pisze:Podejmę ostatnią próbę wytłumaczenia Ci dlaczego nie masz racji. Dysponując jedynie informacją ilu to światowej klasy piłkarzy wypuściła Holandia w ostatnim dziesięcioleciu, nie da się powiedzieć absolutnie nic na temat tego jak rozwinie się jeden, konkretny młody Holender. Można w jakiś sposób starać się oszacować siłę tamtejszej ligi czy reprezentacji za jakiś czas, (chociaż to i tak do pewnego stopnia wróżenie z fusów, bo trend może się odwrócić) ale żeby móc powiedzieć cokolwiek na temat piłkarza X czy Y trzeba obejrzeć pewną liczbę meczów z jego udziałem. Nie mam zielonego pojęcia po co tak drążysz temat Strootmana, skoro jego potencjał i talent nie jest w żaden sposób powiązany z potencjałem, jaki drzemie u jednego czy drugiego juniora, o którym tutaj toczyła się dyskusja. Zapytam w ten sposób - czy gdyby w tym roku Roma wygrała scudetto, to by oznaczało że takiemu Promesowi czy innemu Clasiemu należy się przyglądać z większą uwagą? Nagle podskoczyłyby akcje jednego czy drugiego? Zacząłbyś od tych gości więcej oczekiwać?
Ty całe życie podejmujesz próby tłumaczenia ludziom,że nie mają racji.Co śmieszniejsze robisz to nawet gdy ją mają.
To Ty jeszcze nie wiesz, że jedyną osobą w historii forum, która dyskutowała tak jak zahor i która rozumiała o co mu chodzi, jest jego brat?


Eredivisie jest mega cienka, a linia obrony Holandii na Mundial to jakiś żart, albo totalne nołnejmy albo przeciętniaki. Chyba pierwszy raz odkąd pamiętam Belgia ma lepszą kadrę od swoich większych sąsiadów.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2014, 10:20

Antek666 pisze: Powtórzę po raz kolejny to co od początku próbuję powiedzieć,podkreślę to i pogrubię:
W ciągu ostatnich kilku(!) lat żaden holenderski młody talent nie stał się piłkarzem klasy światowej
Nie pisałem nigdzie,że taki Jordie Clasie czy Quincy Promes nie mają ku temu możliwości.Tylko,że od kilku lat żaden holenderski talenciak nie spełnił pokładanych w nim nadziei i przez to w czołowych klubach Europy próżno szukać Holendrów młodszych niż 25 którzy pełniliby w nich kluczowe role.Z tego powodu teksty o holenderskiej złotej młodzieży przynajmniej na jakiś czas można włożyć do lamusa.
Fakt, jest trochę posucha jeśli chodzi o utalentowanych holenderskich piłkarzy koło 23-25 roku życia, ale ciężko było oczekiwać, żeby Oranje produkowali graczy na najwyższym poziomie co 2, 3 lata. Od pokolenia piłkarzy takich jak Sneijder, van der Vaart czy Huntelaar minęło już co prawda trochę czasu, ale na horyzoncie mamy reprezentację Holandii U-21, która w zeszłym roku doszła do półfinału Mistrzostw Europy U-21 (przegrywając tam 1:0 z Włochami), jak również wygrała fazę grupową tychże Mistrzostw, których finały będą w przyszłym roku.


feyenoorder

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2014
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 00:52

Witam wszystkich. Jestem fanem rotterdamskiego Feyenoordu i liczę, że odjadę tutaj fanów tej ekipy no i, że będę mógł zamienić z innymi słów kilka o samej lidze holenderskiej.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2015, 12:48

Własnie oglądam Ajax - Feyenoord.
Troche, żeby obejrzeć Kishne, troche, zeby MIlika no i Ajax przed meczem z Legią. W ogóle w Ajaksie smiga trzech zawodników, którymi powaznie interesują sie klubu w Serie A.
Moisander obrońca na celowniku Lazio.
Schone - pomocnik na celowniku Milanu, ale nie wiem czy to w kontekscie tego okienka, czy dopiero po zakonczeinu kontraktu w czerrwcu. No i Juve Kishna, bo 15 minutach najlepiej prezentuje sie z tych trzech zdecydowanie Kishna, ale póki co wzmocnieniem Juve by nei był. Max uzupelnieniem. z drugiej strony jest on jednym z najmłodszych w zespole 20 lat. Moisander 29, a Schone 28.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2015, 17:24

Tym razem PSV Ajax na tapecie i tak jak ktoś wspominał Depay to jest mega kocur. Mimo iz PSV poki co przegrywa 1:0 ( po golu Kishny) to co ten chłopak robi. Strzaly celne zza pola karnego ,dryblingi, ma wszystko. Na pewno to jego ostatni sezon w Holandii bo on po prostu umie za dużo. Za to Willems bez szalu, objechany przez Gaziego przy golu Kishny.


ODPOWIEDZ