Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 20:31

pablo1503 pisze:
Arbuzini pisze:To fakt, na tej imprezie Bonucci wymiatał. Jednak w Juve zdarzało mu się grać też w parze stoperów i nie potwierdzał tej klasy.
Chcąc czy nie chcąc, Bonucci z meczu na mecz dojrzewa i staje się bardziej doświadczony zawodnikiem. Może już nie będzie miał takiego problemu.
A czemu nie chcąc? ;) Być może Leo radziłby sobie w duecie stoperów bardzo dobrze. Ani Lichtsteinera, ani Bonucciego nie wypycham siłą z klubu. Jednak gdyby trafiły się z nich dobre oferty to fakt ich pozostania w drużynie wcale nie musi być oczywisty. Za grosze dostępny będzie Abate, który chce opuścić Milan, a darmowy Musacchio* też jest łakomym kąskiem. Zależy jak nasi będą musieli mocno kombinować i jak dobre oferty wpłyną za naszych zawodników.

Myślę, że jakieś zmiany dotkną także obronę, bo cały sezon gra dość nierówno.

* - a jednak podpisał kontrakt więc nazwisko nieaktualne.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 20:44

AdiZ pisze:
jakku1 pisze:Aha, przy okazji, naplywaja bardzo pozytywne sygnaly po spotkaniu Raioli z Marotta i chyba Pogba przedluzy kontrakt jeszcze przed MS.

- Di Marzio
Nie wiem czy to pozytywny sygnał. Ja bym mimo wszystko francuza sprzedał przy pierwszej lepszej ofercie rzędu +/- 70mln. Nam potrzebna jest gotówka na gruntowną przebudowę składu. Bez pieniędzy z sprzedaży Pogby nie dokonamy tego w stopniu pozwalającym bronić Scudetto o dobrych występach w LM nie wspominając.
Czyli trudniej będzie wynegocjować dobrą sumę za niego z dłuższym kontraktem?


StaryDobryNedved

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 kwietnia 2012
Posty: 291
Rejestracja: 17 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 21:01

Ja uważam, że Pogby pozbywać się nie wolno. Typ ma dopiero 21 lat w tym roku, a jego klasę wszyscy znamy i kto interesuję się piłką dłużej niż kilka lat ten widzi, że mamy tu do czynienia z materiałem na legendę. Trzeba go przytrzymać i sprzedać jako gracza top3 świata, tak jak Tottki z Balem.

Wiadomo, że to okienko będzie rozstrzygające. Ja myślę, że szczególnie ważne jest ściągnięcie skrzydłowych i powrotu do naszej gry ładnej dla oka jaką Juve prezentowało za Conte zwłaszcza za 4-3-3. Pamiętam taką bramkę Marchisio z Interem, Conte później mówił, że tak ma grać jego Juve. I tak było do czasu 3-5-2. Ten system też jest dobry i to pewnie dzięki niemu mamy takie, a nie inne wyniki w lidze ale w Europie trzeba jeszcze grać momentami nieszablonowo, energicznie, a tego nie mamy.


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 21:23

StaryDobryNedved pisze:Ja myślę, że szczególnie ważne jest ściągnięcie skrzydłowych i powrotu do naszej gry ładnej dla oka jaką Juve prezentowało za Conte zwłaszcza za 4-3-3. Pamiętam taką bramkę Marchisio z Interem, Conte później mówił, że tak ma grać jego Juve.
Sezon 11/12 to zupełnie inna bajka, Pirlo w genialnej formie, Juventus grający z olbrzymim polotem, niesamowita świeżość i wola walki. Nawet jak pod koniec przeszliśmy na 3-5-2, to jeszcze był jakiś pomysł na grę. A teraz? :angry:
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014, 13:34 przez Bartosz Karawańczyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 22:25

Po głębszej analizie,wcześnie broniłem Conte,ze nie ma kim rotować, zmieniam stanowisko o 180stopni.Ale zacznę od początku:)
Nie wiem skąd wzięły się te psalmy wychwalające sezon 2011/12, gdzie Juve grające tylko w lidze miał za rywala Milan,dla którego było to ostatnie tchnienie i sezon w którym jeszcze coś grali. Tam było mnóstwo meczów podobnych do tych z tego sezonu, tyle,że po prostu bez 3pkt.
Conte jest niewolnikiem swoich schematów:
jest pierwsza 11 i Markiz.
Reszta gra praktycznie tylko z konieczności.
Caceres,który jest tym 13 w kolejce, do lutego zagrał 6 meczy w tym 3 w LM(2 z Realem).
Isla pograł trochę,ale tylko dzięki kontuzji Lichego, to samo Padoin.
Peluso to nie ma komentować.
Qauglia i Gio to bardzo dobrzy napastnicy, ale grając raz na miesiąc w 11 i ze 2x po 2minuty nie pokarzą za dużo. Fabio dostał kilka meczy na przełomie września i października, 4 mecze w 11, w sumie 5 z rzędu(1min epizod z Toro był tym 5), strzelił 3 bramki wywalczył karnego z Galatą, dał punkty właśnie z Galatą i Kopenhagą, przyczynił się w dużym stopni do wygranej z Chievo. Potem jeden mecz ligowy i 2 w PW od 1minuty i hejty na niego i Gio po meczu z Romą, pragnę nadmienić,że pomiędzy meczem z Avellino a Romą, w których zagrali w 11, było ponad 30dni i 4 mecze dorobek Gio to 12minut, Fabio 22 minuty.

To nie jest wina taktyki. Zobaczcie na transfermartk jak zmieniał się czas gry graczy Juve, tamten sezon 22 graczy zagrało min 1k minut na 53 mecze, ten sezon, na stan obecny na 52 mecze 1k minut i więcej ma 15 graczy(Gio dołączy jako 16). 15 graczy też zagrało min 1k minut w sezonie 11/12 tyle,że na 43 mecze.
Także nie wiem czy transfer takich graczy ja Lulić to dobry pomysł, zagra 3 mecze i pójdzie w odstawkę;/
Teraz rotacja w 90% przypadków to kontuzje,które dopiero w tym sezonie zaczynają nękać graczy Juve bądź kartki;/
Ostatnio zmieniony 02 maja 2014, 23:07 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 22:30

No jeśli Pogba miałby odejść teraz, a głównymi celami byliby Ranocchia, Lulic, Baselli, Bonaventura, Gabbiadini i do tego jeszcze kilku średniaków, to niech czym prędzej przedłużają kontrakt z Francuzem. Takie półśrodki to możemy sprowadzić bezproblemowo, tylko co to daje. Wg. PS - toczymy zażarty bój o Kolarova z Interem i Milanem.


Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 00:23

Wtrącając do Bonucciego, to powtarzałem już to kilka razy w przeszłości, tak powtórzę teraz. Według mnie wielu błędnie wiąże jego poprawę w grze z tym, że przeszliśmy na grę 3 w obronie i on gra tego środkowego, który ma swobodę w rozegraniu. W sezonie 2011/2012 zagraliśmy mniej więcej 60-70% spotkań w formacji 4-3-3, niemal zawsze grał Bonucci i grał naprawdę dobrze i większość była zszokowana jego poprawą ale nie utożsamiali jej ze zmianą systemu gry, bo równie dobrze prezentował się w 4 (tak zagrał większość spotkań!) jak i 3. Potem jeszcze przyszło wspomniane już świetne Euro, a później już nie graliśmy czwórką w obronie i się o tym zapomniało.

Z reszta w reprezentacji, grającej czteroosobowym blokiem obronnym najsłabiej z naszych obrońców prezentuje się Barzagli...

Natomiast co do potencjalnego transferu Ranocchii, to CHROŃ NAS PANIE BOŻE! Nie wiem czy w ciągu ostatnich 3 sezonów nie zawalił więcej bramek niż Astori, Bonera i Burdisso razem wzięci! Koleś fatalnie pilnuje krycia, jest tez mega kołkowaty i mało zrywny przez co objeżdżają go jak mało kogo. Cały truchleję na myśl, że miałby do nas trafić.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 01:33

Do czego to doszło, że Bonucci ma tylu obrońców na tym forum ;)

Pamiętam, że zdarzały się sytuacje, w których grał Barzagli, a Leo siedział na ławce. Jednak nawet stosując 442 lub 433 Conte przeważnie wystawiał BBC z Chiellinim na boku. Nie zgodzę się zupełnie na jakąkolwiek krytykę Barzagliego za tamten sezon. Był niemal bezkonkurencyjny na tle ligi, ten sam poziom co Silva. Zresztą praktycznie od chwili transferu wniósł nową jakość do naszej defensywy i grywał czasami kosztem Bonucciego. Obecnie sytuacja może się odwrócić, bo jednak Leo dojrzał, a i Barzagli jest po tym sezonie wyniszczony przez kontuzje, które ciężko przechodzi z racji wieku. A reprezentacja, jak to reprezentacja. W kadrze Del Piero grywał jakby klasę gorzej, a Podolski zawsze niszczy system co by się w klubie nie działo.

Znalazłem jakiś przeciek od Tuttosport, że zainteresowaliśmy się Calhanoglu z HSV. Nie ukrywam, że w pierwszej chwili nie wiedziałem, że nawet jest taki piłkarz, a tu okazuje się, że tak i to naprawdę obiecujący :P. Podobno nie my jedni mamy go na celowniku. Super byłoby sprowadzić na skrzydło kogoś o takim potencjale.

Ciekawostka. Yarmolenko i Konoplyanka ciągle nie przedłużyli swoich kontraktów i są one ważne do lipca 2015 roku. Zważając na sytuację na Ukrainie raczej woleliby przenieść się do innej ligi. Jakby nie było to dość młodzi skrzydłowi o naprawdę ciekawych umiejętnościach i z doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Możemy tylko żałować, że żaden z nich nie ma paszportu UE...


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 09:51

Na samym poczatku mercato Marotta malym kosztem powinien zapewnic nam : Meneza, Gabbiadiniego, Immobile i Lulicic/Kolarow. Juz mozemy spokojnie przechodzic wtedy na 433. Po zakontraktowaniu tych zawodnikow na spokojnie moze probowac wyciagnac Sancheza/Cuadrado lub jakiegos innego klasowego skrzydlowego o ile oczywiscie maja na tyle kasy. Do srodka pomocy jako uzupelnienie Bouy lub Baselli o ktorym sie duzo pisze.


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 10:19

Calhanoglu ciekawy zawodnik ale na pewno nie bedzie czkał na juve . mamy z hsv kontakty trzeba wykorzysta to.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 10:44

W związku z pojawiającym się doniesieniami o zainteresowaniu Ederem Balantą wrzucam opis gracza: http://ekstraklasa.net/eder-alvarez-bal ... 0c#zamknij

W każdym razie River chce za niego 15 mln euro, co chyba zamyka temat.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 11:06

Karowiew pisze:W związku z pojawiającym się doniesieniami o zainteresowaniu Ederem Balantą wrzucam opis gracza: http://ekstraklasa.net/eder-alvarez-bal ... 0c#zamknij

W każdym razie River chce za niego 15 mln euro, co chyba zamyka temat.
Sam nie wiem... Wiadomo, że taki pieniądz na ulicy nie leży, ale jeśli wierzyć w skalę jego talentu (dajmy na to na miarę Thiago Silvy), to za rok lub dwa będzie wart jakieś 30 lub 40 i wówczas możemy pożałować, że nie wyciągnęliśmy go za realne dla nas pieniądze.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 11:49

Ouh_yeah pisze:
pumex pisze:pozyskać kogoś o klasie o wiele wyższej niż jakiś tam Lulić mający szansę stać się co najwyżej zawodnikiem o poziomie Lichtsteinera, nic poza tym.
Aż nie przystoi taki hejt. Lulić od dawna jest piłkarzem znacznie lepszym od Lichego, choćby dlatego że ma dobrą technikę 8)
Dobrze, jeden go nazwie piłkarzem ciut lepszym, drugi ciut gorszym, ale jest mniej więcej na tym samym poziomie piłkarskim co Szwajcar - niezłym, aż niezłym i tylko niezłym. Czy Lulić jest lepszy od Asamoah? Łohohoho, nikt chyba nie odważy się postawić tezy że jest równie dobry, nie mówiąc już o jakiejkolwiek wyższości Bośniaka nad Ghańczykiem. Wahadłowy Lazio, jeśli dołączy do Juve, to w swoim pierwszym sezonie skończy 29 lat. Pewnie trzeba by przeznaczyć na niego kwotę około 10 milionów, jeśli nie wyższą. Takie pieniądze za piłkarza blisko 30-letniego, który praktycznie nie ma szans stać się graczem dużo lepszym niż jest teraz, co oznacza, że nigdy nie będzie lepszy od zawodnika obecnie grającego na jego pozycji w Juve i będzie wiecznie skazanym na rolę rezerwowego. Krótko mówiąc - powtórka z rozrywki, marnotrawienia pieniędzy ciąg dalszy.

Kurde, kopalnią ciekawych wahadłowych i bocznych obrońców od wieków jest Brazylia i Francja, czemu nie poszukamy tam? Swego czasu interesowaliśmy się Danilo, ale Marotta uznał, że 12 milionów to zbyt wiele jak na zawodnika nigdy nie grającego w Europie. Teraz mówi się o Brazylijczyku w kontekście 30-milionowego transferu na Wyspy, a jest on tylko jednym z przykładów. Przykłady naprawdę ciekawych wahadłowych wyciągniętych z Ligue1 też można mnożyć. My jednak wolimy naprawdę konkretne środki przeznaczyć na podstarzałych, ligowych średniaków, których wartość po roku spadnie dwukrotnie a pożytek będzie z nich taki, że za każdym razem, gdy przyjdzie im wystąpić w pierwszej jedenastce, kibice będą żałować, że zabrakło podstawowego zawodnika.
Karowiew pisze:W związku z pojawiającym się doniesieniami o zainteresowaniu Ederem Balantą wrzucam opis gracza: http://ekstraklasa.net/eder-alvarez-bal ... 0c#zamknij

W każdym razie River chce za niego 15 mln euro, co chyba zamyka temat.
Wierzę, że nasi obserwatorzy potrafią odróżnić jednostrzałowca typu Rhodolfo od prawdziwego talentu. Jeśli ten Kolumbijczyk faktycznie ma papiery na grę, to wolałbym żebyśmy zaryzykowali wydając forsę na niego niż przeznaczając ją na kolejnego średniego defensora z Serie A.


Obrazek
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 11:51

W związku z pojawiającym się doniesieniami o zainteresowaniu Ederem Balantą wrzucam opis gracza: http://ekstraklasa.net/eder-alvarez-bal ... 0c#zamknij
Wymienic za Ogbonne i juz...pieniazki podobne...


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 11:58

Obecna sytuacja Juve przypomina mi Inter zanim wygrali Ligę Mistrzów.Zespół dominujący na własnym podwórku nie potrafi grać w Europie.Następuje zmiana Manciniego na Mourinho.Następnie odważna sprzedaż Zlatana ( Pogba ) a wzamian przychodzą Eto'o , Milito, Thiago Motta , Lucio oraz Snaijder.Mourinho wprowadza europejskie ustawienie 4-2-3-1 zmuszając niektòre gwiazdy do poświęceń i zmiany pozycji. Niespodziewanie wiecznie przegrany Inter wygrywa LM. Ta historia pokazuje że sprzedaż Pogby jest konieczna i to za ofertę klasowy piłkarz + kasa.


Zablokowany