Rozwój infrastruktury piłkarskiej we Włoszech

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2013, 23:09

Dla zainteresowanych postępami przebudowy stadionu Udinese, kilka zdjęć:

https://pbs.twimg.com/media/BPxOjHPCQAEs6vq.jpg
https://pbs.twimg.com/media/BPxNjuBCUAAPJgs.jpg:large
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 6472_n.jpg

Przysunięta została płyta boiska do trybuny głównej, wykopane i zalane betonem zostały nowe miejsca na ławki rezerwowych. Cały czas znikają kolejne krzesełka, bieżni już nie ma. Teraz mają zakopać fosę oddzielającą trybunę główną od boiska.


ObrazekObrazek
grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 25 lipca 2013, 13:35

Na pierwszym zdjeciu boisko przypomina wielki, otwarty basen. Cos mi to przypomina... ;-)


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2014, 17:36

http://www.gazzetta.it/Calcio/Serie-A/N ... 2350.shtml

Kolejny klub do kolejki. Możemy śmiało powiedzieć, że Juventus rozpoczął stadionową ofensywę we Włoszech. I bardzo dobrze, niech idzie ku lepszemu.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2014, 17:56

Ja bym podchodził do takich informacji bardzo ostrożnie. W układ z miastem wchodził już Cellino i jak wiemy poległ. Swój stadion próbuje remontować Udinese, ale projekt stoi w miejscu już ponad pół roku. Swego czasu miało być odnowione Artemio Franchi, ale chyba nikt się nie spodziewał, że w ramach obietnic zostaną wymienione tylko grzejniki w kiblach.

Nie ma póki co jakichś konkretów w sprawie San Paolo, czyli nawet nie wiemy, jak szeroki obszar prac miałby obejmować remont. Coś się pisze o przyszłości bieżni, ale wiadomo, że jedni mogą mieć na myśli całkowite zadaszenie i przesunięcie trybun bliżej murawy, a drudzy przez renowacje mogą rozumieć odmalowanie fasady i zmianę krzesełek.

Ogólnie, Włosi zamiast gorączkowo myśleć o budowaniu/remontowaniu stadionów powinni sobie poukładać pewne rzeczy w głowie - choćby stan muraw, który jest całkowicie odrębnym tematem od aren. W ligach o dużo gorszej renomie od Serie A i z podobną infrastrukturą co na Półwyspie Apenińskim mają trawy niczym nieróżniące się od tych z Niemiec, Anglii czy Hiszpanii, natomiast w Italii, nawet przy idealnych warunkach atmosferycznych, murawy potrafią być jak sprzed epoki.

edit:
zoff pisze:Lepszy taki sygnał niż żaden :) Przez ostatnich 20 lat takich informacji próżno było szukać.
No racja :)
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2014, 18:06 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2014, 18:05

Lepszy taki sygnał niż żaden :) Przez ostatnich 20 lat takich informacji próżno było szukać.


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 09:31



Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2014, 23:58



Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2014, 00:04

Fajnie, że coś robią, mam nadzieję, że w końcu we Włoszech wezmą się za stadiony, bo aż żal patrzeć na niektóre obiekty :roll:
Kiedy mają planowany koniec prac? I co z tym nowym stadionem Interu, coś ruszyło czy to były tylko takie pogaduchy?


#AllegriOut
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2014, 00:12

O nowym stadionie Interu nic nie wiem. Stadion Udinese ma być gotowy w całości na rozpoczęcie następnego sezonu, a do grudnia mają oddać Curvę Sud.


Obrazek
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2014, 00:13

Dobrze, że coś się rusza, ale nadal to ma charakter, że "coś się rusza", a nie wchodzi nikt na gotowe. Nie narzekam tylko twierdze, że jeszcze przyjdzie Nam poczekać na piękną Serie A. Nowy stadion Interu, Romy, może ktoś w końcu odbierze piękny obiekt(jak ten rejon Włoch i ich możliwości) Cagliari w całości. Liczę na resztę zespołów. Będę tu jak Serie A wróci do łask.


Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2014, 02:22

A wie ktoś może co ze stadionem Lazio?
Z tego co pamiętam parę lat temu szykowano się do zbudowania im nowego(?).


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2014, 08:14

Lotito mocno naciskał na nowy stadion kilka lat temu, ale ostatecznie dał sobie spokój, bo przepychanki z ówczesnym burmistrzem Rzymu (dotyczyły terenów pod stadion) trwały w nieskonczoność.
Było to dobre kilka lat temu, jestem ciekaw gdzie dziś byłoby Lazio ze swoim stadionem. Jak mają się kluby rozwijać?


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2014, 08:30

Jak już temat został poruszony, to:
1. Wie ktoś co z modernizacją San Paolo? Swego czasu De Laurentiis kłócił się z prezydentem miasta, potem wypracowano chyba wspólny kompromis dotyczący finansowania renowacji, ale zrobiła się cisza, która trwa do dziś. Ma ktoś jakieś info co się dzieje?
2. Ostatnio natrafiłem we włoskiej prasie na artykuł dotyczący nowego obiektu Violi lub renowacji Artemio Franchi - akurat wówczas nie miałem czasu się tym zainteresować, a teraz nie mogę się tego artykułu doszukać. Wiem tylko, że był w nim (bodaj oficjalny) plan klubu właśnie względem stadionu. Coś ktoś wie?


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2014, 21:18

Nowa trybuna za bramką w Udine zaczyna rosnąć.
Najnowsze zdjęcia z budowy stadionu Udinese:

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

LINK 5


Obrazek
Młody Juventino

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2012
Posty: 18
Rejestracja: 02 marca 2012

Nieprzeczytany post 12 września 2014, 23:28



ODPOWIEDZ