Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 marca 2014, 23:04

@AdiJuve
Pomimo dziwnie wstawionego enteru udało mi się to zauważyć ;). Chodzi o to, że niezależnie od systemu potrzebni nam są bardzo dobrzy i klasowi zawodnicy. Do rotacji również i dlatego uważam, że znalazłoby się u nas miejsce dla Koncentrata i Willemsa, choć trochę byłoby mi szkoda oglądać tak młodego zawodnika na ławce. Jeśli Antonio rotowałby mocno wahadłowymi to wtedy byłbym spokojny o jego rozwój, ale tylko wtedy. Jednak Isle moglibyśmy odpalić. Płacenie za jego drugą połówkę 9,5 mln E to gruba przesada i za podobne pieniądze spokojnie znajdziemy kogoś lepszego. Kwestie samego ustawienia (uwaga! nie taktyki) uważam za dość mocno przereklamowaną.

Myślę, że dla Juventusu skończyły się czasy, że zawodnik darmowy jest dobry, bo jest darmowy. Marotta chyba ma podobne zdanie, bo co by nie mówić to Llorente, Pogba i Pirlo to klasa światowa.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 13:01

Fakt Isle za 9,5mln to dużo, no ale Marotta może zbić cenę. Ew. można się pokusić i wymienić Islę na Gabriela Silvę.Ale czy to byłby lepszy zawodnik ciężko stwierdzić:)
Kadra powinno liczyć w granicach 23-25 graczy, najlepiej jakby było 4 wychowanków, no ale może być problem, lecz pozbycie się wszystkich byłoby totalną głupotą, więc Markiz wiadomo nie do ruszenia i Gio też nie można się pozbywać, bo mieć Gio na ławce w Europie a nie mieć to jednak różnica:)


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 14:13

Tyle ze Marotta (Miernota) jak przyjdzie co do czego żeby zapłacić większe pieniądze to się chowa .... Przecież czasem trzeba zainwestować .....On woli za friko, a takich zawodników z kończącym się kontraktem nie ma za wielu. Jedynie to zapłaci Atalancie :/


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 14:20

krystiank pisze:Tyle ze Marotta (Miernota) jak przyjdzie co do czego żeby zapłacić większe pieniądze to się chowa .... Przecież czasem trzeba zainwestować .....On woli za friko, a takich zawodników z kończącym się kontraktem nie ma za wielu. Jedynie to zapłaci Atalancie :/
Wierzysz w to, że Marotta działa na własną rękę? Przecież to wszystko musi klepnąć Agnelli i Conte. Bez tego ani rusz. Oni we 3 decydują. Juventusu wcześniej nie było stać na jeden porządny transfer bo mieliśmy zbyt wiele luk w kadrze. Najpierw nie było podstawy, a potem ławki. Teraz praktycznie mamy wszystko i myślę, że jeden porządny gracz przyjdzie. Dodatkowo nasi przebudują atak. W dodatku dzięki Johnowi dostaliśmy pożyczkę. Teraz już nasi mogą działać choć osobiście uważam, że mamy niewiele kasy. Brak LM niestety. Uważam, że mamy około 30 mln może ciut więcej + to co uda się zarobić na sprzedażach.


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 18:11

Mattia Perin według mnie powinien zastąpić Buffona w bramce po jego odejściu. Oglądałem w tym sezonie kilka meczów Genoi i jestem pod wrażeniem tego chłopaka. Jak widzę nie tylko ja bo Prandelli pewnie zabierze go na MŚ w roli 2 lub 3 bramkarza. Myślę że jak najszybciej powinniśmy nabyć chociaż połówkę jego karty. Do momentu kiedy Buffon będzie nr 1 niech chłopak regularnie broni dla Genoi, po odejściu Gigiego wykupujemy drugą połówkę i z miejsca wpuszczamy między słupki. Ja tak to wiedzę jeśli chodzi o przyszłość naszej bramki.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 18:25

Moim zdaniem do wzmocnienia skrzydeł w ustawieniu 3-5-2 numerem 1 w Italii jest Cuadrado. Niestety postawa Fiorentiny blokuje transfer. Ciekawe czy udałoby się go wyciągnąć od strony Udinese.Dogadać się z nimi,nawet dołożyć kasę żeby wyrwali drugą połówkę od Fiorentiny.Potem dać im trochę gotówki , oddać Islę i np Berardiego na wypożyczenie. Jak myślicie czy transakcja w takim stylu jest możliwa?


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 18:49

Udinese musiałoby wtedy odrzucać wszystkie oferty Fiorentiny i iść na ślepo w koperty, na co włodarze Violi są podobno przygotowani. Pytanie - ile wtedy kosztowałby Kolumbijczyk? Wydaje mi się, że Fiorentina nie miałaby problemu z wyłożeniem za połowę jego karty 15 milionów euro, czyli my z kwotą za całość musielibyśmy zbliżyć się do 35-40 milionów i jestem praktycznie pewny, że nie stać nas na takie wydatki na pozycję, która nie jest dla nas priorytetem. Jeśli pożegnamy się z Islą, to pewnie przyjdzie ktoś mniej znany i tańszy od Cuadrado.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 18:55

bendzamin pisze:Udinese musiałoby wtedy odrzucać wszystkie oferty Fiorentiny i iść na ślepo w koperty, na co włodarze Violi są podobno przygotowani.
Przy czym Viola może ten konkurs o rok odroczyć i będzie po jabłkach. Cuadrado to fajny grajek, ale trzeba by za niego przepłacić tyle, że Marotta na pewno nie bierze takiego wariantu pod uwagę. Aż się dziwię że ktokolwiek jeszcze sugeruje możliwość pozyskania Kolumbijczyka.
naros pisze:Mattia Perin według mnie powinien zastąpić Buffona w bramce po jego odejściu.
Kolego, trochę późno żeś się obudził. Perin za najbardziej utalentowanego młodego bramkarza we Włoszech uchodzi już od dobrych dwóch lat, chociaż faktycznie ten sezon jest najlepszy w jego karierze. Rzecz w tym że gdyby Juventus miał gościa w planach, to zainteresowałby się nim już jakiś czas temu, kiedy chłopak nie robił jeszcze takiej furory. Skoro z pewnych względów nie było próby pozyskania połówki jego karty, zgaduję że sztab Juventusu pokłada wielkie nadzieje w Lealim i ewentualnie Branescu, a do tego mają nadzieję na to że Buffon jeszcze ze dwa lata pogra na wysokim poziomie. Taki wariant byłby optymalny, bo zapewniałby płynne przejście z jednego golkipera na drugiego. Z Perinem jest ten problem, że on za rok może być chociażby pierwszym bramkarzem Milanu, Napoli (nie wiadomo co z Reiną) albo jakiegoś niezłego zagranicznego klubu, a Juventus może mu zagwarantować ławkę lub wypożyczenie.
AdiJuve pisze:Fakt Isle za 9,5mln to dużo, no ale Marotta może zbić cenę.
Do ilu? Do 5 milionów? Co w sumie za obie połówki da 14,5 czyli trzy padoiny, a zatem dużo za dużo.
Castiel pisze:stosunkowo łatwo się urywa przeciwnikom
:shock:
Dla mnie to jest właśnie jeden z powodów, dla których zawsze z utęsknieniem czekam na powrót Lichtsteinera - o ile Szwajcar jak nikt inny potrafi się urwać, nawet kiedy piłka znajduje się w zupełnie innej strefie boiska i teoretycznie nie ma szans na otrzymanie podania, o tyle Isla to po prostu taki kloc. Ale dyskusji nie ma co dalej ciągnąć, zgadzamy się że facet jest na Juventus po prostu za słaby.
Castiel pisze: Jak mieliśmy umowę z Udinese, że go wykupimy to trzeba umowy dotrzymać, ale lepiej byłoby go wymienić na Guarina chociażby albo zwyczajnie go sprzedać jeśli Inter nadal go chce.

Nie wiem jakiego rodzaju jest to umowa, na pewno nie formalna. Nie wiem czy Marotta deklarował że wykupi drugą połówkę za tyle, ile dał za pierwszą, ale nawet jeżeli, to 9,5 bańki wywalone w błoto to trochę wysoka cena jak za to, żeby Zezowaty mógł się pochwalić że nie robi z gęby cholewy.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2014, 20:31 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 20:16

Ja się będę cały czas upierał przy tym, że Isli dobrze by zrobiło 4-3-3 z nim na prawej stronie w ataku. Jest przesłaby w ryblingu, ale całkiem nieźle podaje i mogłoby to mieć jakieś przełożenie bo stosunkowo łatwo się urywa przeciwnikom i często podaje z bocznych sektorów.
Jednakże jest zbyt słaby trzymać go w Juve. Mogłoby to wyjść mu na dobre, ale nie musi. Jak mieliśmy umowę z Udinese, że go wykupimy to trzeba umowy dotrzymać, ale lepiej byłoby go wymienić na Guarina chociażby albo zwyczajnie go sprzedać jeśli Inter nadal go chce.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 23:27

Jeśli Verratti nie wypali w lecie, a Pogba zostanie to może zakręcilibyśmy się koło Ivana Rakiticia z Sevilli? Swietny sezon gosc rozgrywa, w La Lidze ma 10 asyst i 10 goli co jak na środkowego pomocnika (registe) jest czyms naprawde niezwykłym (a sezon się jeszcze nie skończył) To mógłby być transfer w stylu Marotty, bowiem gosciowi konczy się kontrakt w 2015 i będzie go można wyciągnąć chyba za małą kwotę.

Chciałbym by nasi się również zainteresowali Ricardo Rodgriuezem z Wolfsburga (lewy obrońca) ale nie bardzo mi się widzi ten transfer, no chyba żebyśmy wepchneli im któregoś z naszych 'mistrzów'


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 23:43

Bazyliszek pisze:Jeśli Verratti nie wypali w lecie, a Pogba zostanie to może zakręcilibyśmy się koło Ivana Rakiticia z Sevilli? Swietny sezon gosc rozgrywa, w La Lidze ma 10 asyst i 10 goli co jak na środkowego pomocnika (registe) jest czyms naprawde niezwykłym
Nie chcę być natrętny, ale sprawdziłem z czystej ciekawości, jak to jest z tym Chorwatem. Zawsze utożsamiałem go z szybkim ofensywnym pomocnikiem o dobrej technice i nigdy nie patrzyłem na niego, jako na cofniętego rozgrywającego. Szczerze mówiąc nie znam się na tym nazewnictwie (registe, itp.):prochno: Niby, Rakitić grał na pozycji Pirlo, ale 5 razy, kiedy to zaliczył 3 gole. Większość czasu miał spędzić na pozycji ofensywnego pomocnika. Jeżeli jego transfer miałby się sprowadzić do wymuszania na nim gry, tam gdzie jest najmniej pożyteczny (przystosowany), to takie coś mijałoby się z celem. Choć z drugiej strony Pjanić przesunięty do tyłu też daje rade :think:
Ostatnio zmieniony 05 marca 2014, 00:10 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 2 razy.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 23:46

Willemsa i Rodgriuezem warto by było któregoś latem kupić ciekawi zawodnicy . warto tez spenetrować lige hiszpanska ja tam bym próbował isco wyciągnąć moze Rakiticia w Real Sociedad tez mozna cos wyszukać .


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 05 marca 2014, 00:05

Kto che Ricardo Rodrigueza, równie dobrze może napisać chcę Messiego lub chcę Francka Ribery`ego - tak samo niedorzeczne. Uważacie, że najlepszy lewy obrońca młodego pokolenia chciałby przejść do Nas, do umierającej w sumie, SA?

Wątpię byśmy przeszli na stałe na inne ustawienie niż 3/5/3, także nie uważam byśmy musieli sprowadzić innych grajków niż skrajni obrońcy. Mam tu na uwadze w szczególności lewą flankę, gdyż w razie absencji Kwadwo nie mamy porządnego zmiennika.


Lato1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2004
Posty: 243
Rejestracja: 25 maja 2004

Nieprzeczytany post 05 marca 2014, 00:38

Co do bramkarzy...Na Lealiego można liczyć, ale musiałby wejść w następnym sezonie na poziom wyżej, czyli albo zacząć bronić w Serie a, albo ewentualnie powinniśmy wzorem Chelsea z Courtouisem wypożyczyć go do innej ligi, do Niemiec, albo Hiszpanii, pytanie tylko czy ktoś z wyżej wymienionych go będzie chciał. Osobiście myślę, że chłopak ma talent nie mniejszy od Perina. Co do Branescu to dałbym sobie z nim spokój. W Serie B w Juve Stabii na początku sezonu walnął parę baboli i siadł na ławce, teraz z kolei o ile się nie mylę ( Jeśli tak, niech ktoś poprawi) grzeje ławę w Lanciano. Mimo jeszcze młodego wieku, wydaje się, że na poziom Juve nigdy nie wskoczy, chociaż chciałbym się mylić.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2014, 01:19

Uważam, że nie jesteśmy spaleni w walce o takiego zawodnika jak Ricardo Rodriguez. Jednocześnie na pewno nie zdecydujemy się na jego transfer bez odejścia Pogby. Nie przesadzajmy z tą słabością Serie A. Przepaść między Bundesligą jest, ale nie aż tak duża, a Bayern albo Borussia się na niego nie zdecydują. Liga hiszpańska to głownie dwa zespoły, w tym wybiło się Atletico. Nie jest aż tak źle żeby Szwajcar był poza naszym zasięgiem sportowym. Podobno Chelsea ma na niego chrapkę i tutaj upatruję w nich jedynego sensownego rywala.

Z Teveza, Llorene, Pogby i Pirlo też wszyscy śmieszkowali, że to jakieś niespełnione fantazje nastoletnich fapaczy, a jak się skończyło każdy wie. Hiperbole nie są gut.

Rakieta jest ponoć coraz bliżej porozumienia z Sevillą i nowy kontrakt wisi w powietrzu, a chrapkę ma na niego Barcelona, która gotowa jest wydać 25 mln E. Co miałby u nich robić - nie mam bladego pojęcia. Zawodnika jako takiego bardzo cenię i chciałem jego transferu, jak grał jeszcze w barwach Schalke. 2,5 mln E za jego kartę zawodniczą to był rozbój w biały dzień. Taniej niż za darmo ;). Na pewno znalazłoby się u nas dla niego miejsce. Także w 352.

Isla dostał w naszych barwach drugą szansę, ale było ona na wyrost. Nie ma co ukrywać. Po prostu zabrakło przekonywującej alternatywy na prawą stronę. Właściwie to bardzo rzadko jest tak, że więcej jest ciekawych kandydatur na lewą stronę niż na prawą. Żal mi tyłek ściska, że Chilijczyk nie wypalił, ale teraz poza dobrym ustawianiem się niewiele oferuje zespołowi. Jego gra z piłką, a w szczególności strzały wołają o pomstę do nieba. Teoretycznie był zawodnikiem idealnym do naszego ustawienia, ale nie sprawdził się i raczej nie dostanie kolejnej szansy. W końcu - ile można?! Cuadrado jest dobrym zawodnikiem. Solidnie gra na prawym wahadle, a jeszcze lepiej jako lewoskrzydłowy w 433. Jednak przez nasz konflikt z Fiołkami nie ma co liczy na cenę niższą niż 30 mln E. Darujmy sobie takie pieniądze za tego piłkarza. Nie jestem fanem transferu Abate. Ba, wręcz podważam sens jego gry w naszych barwach, ale to i tak opcja zdecydowanie tańsza i lepsza od Isli. Rysiu pomimo słabego dryblingu gra w tym sezonie naprawdę znakomicie i o lepszego wahadłowego na prawą stronę będzie koszmarnie ciężko. Nie spodziewałem się po nim takiej gry, ale widać, że współpraca z Tevezem i Llorente mu służy.


Zablokowany