Serie A 13/14 (14): JUVENTUS 1-0 Udinese

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 10:11

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 14 kolejki SerieA 13/14: JUVENTUS - Udinese

Czas:

01.12.2013 (niedziela), godzina 18:30

Pozostało:

Obrazek

Miejsce:

Turyn - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1896
Barwy: Biało-czarne
Przydomek: Friulani, Zebrette
Właściciel: Giampaolo Pozzo
Prezes: Franco Soldati
Dyrektor sportowy: Cristiano Giaretta
Menedżer: Francesco Guidolin
Oficjalna strona Udinese Calcio

Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 1
Remisów: 0
Przegranych: 5


Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 4
Remisów: 1
Przegranych: 2



Ostatnie mecze:
(24.11.2013) – Udinese 1:0 Fiorentina (SerieA)
(09.11.2013) – Catania 1:0 Udinese (SerieA)
(03.11.2013) – Udinese 0:3 Inter (SerieA)
(30.10.2013) – Sassuolo 1:2 Udinese (SerieA)
(27.10.2013) – Udinese 0:1 Roma (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Antonio Di Natale (4 gole w SerieA), Luis Muriel (3 gole w SerieA)
Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Roberto Pereyra, Andrea Lazzari (2 asysty w SerieA)
Obrazek Obrazek

Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

Obrazek


JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 6
Remisów: 0
Przegranych: 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 5
Remisów: 1
Przegranych: 1



Ostatnie mecze:
(27.11.2013) – JUVENTUS 3:1 FC Kobenhavn (Champions League)
(24.11.2013) – Livorno 0:2 JUVENTUS (SerieA)
(10.11.2013) – JUVENTUS 3:0 Napoli (SerieA)
(05.11.2013) – JUVENTUS 2:2 Real Madryt (Champions League)
(02.11.2013) – Parma 0:1 JUVENTUS (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Carlos Tevez (7 goli w SerieA), Arturo Vidal (5 goli w SerieA, 5 goli w Champions League)
Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Arturo Vidal, Paul Pogba (4 asysty w SerieA)
Obrazek Obrazek



HISTORIA SPOTKAŃ Z UDINESE



Przewidywane składy

Wg LGDS:

JUVENTUS

Udinese

Wg SKY:

Obrazek



mecz na żywo w TV:

Obrazek

Al Jazeera Sport +7 / HD3
Arena Sport 4 (serbia)
Arena Sport 4 HD (cro)
beIN Sport Max 3
BT Sport 1 / HD
bTV Action / HD
C+ Multideporte 1
Canal 8 Sport (den)
Canal 9 (norway)
Digi Sport 1 (cze/svk)
Fox Sports 2 HD (ned)
NTV Plus Sport Hit / HD
OTE Sport 5
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD
Sport 1+ HD
Sport TV Live / HD
SportKlub (hungary)
TV4 Sport Xtra HD (swe)
BUL: Voyo Sport [online]
DEN: C SPORTS [online]
ITA: Premium Calcio
ITA: Premium Calcio HD
MLT: GO Sports 3
NED: GO Fox Sports [online] $
NOR: C SPORTS [online]
SLO: Sport TV2
SUI: TeleClub Sport 2 / HD
SUI: TeleClub Sport PPV / HD
SWE: C SPORTS [online]


mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)



źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 11:21

Na goal.com
jest zupełnie inne zestawienie wychodzimy Barza w trojce obronnej oraz Llorente w ataku, ktory jest w niesamowitym gazie i wydaje mi się, ze głupotą byłoby zostawienie go na ławie. Nastepny mecz dopiero za tydzień, wiec nie bedzie problemu z odpoczynkiem.
Wiadomo trzeba wygrać to jakoś, żeby dalej mieć tę przewagę nad Romą.
Kolejka jest o tyle ciekawa, że jest szansa dalej odskoczyć Napoli, który obecnie bez formy grają z wypoczętym Lazio, bo wczorajszy skład Rzymian na Legia to II garnitur w większości.
Wydaje mi się , że ciężej będzie z Bolognią w piatek niż pojutrze z Udine. Chciałbym zobaczyć Zielińskiego chociaż przez kilkanaście minut. Obecnie Udinese nie ma kim straszyć bo di Natale w formie jako - takiej, a Muriel to obecnie niestety nic nie prezentuje.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 20:44

Miałem już zacząć narzekać, że zagramy w tym meczu bez boków (Padoin i De Ceglie) jednak okazuje się, że mają wrócić kontuzjowani Lichy, Barzagli i Isla. Jednak lepiej poczekać z radością.

Przyjrzałem się w środę dokładnie grze Padoina. Wiecie co... nie będę skromny ale gdybym był na boisku za niego zagrałbym tak samo jak on. Naprawdę. Koleś jest tak ograniczony, że wstyd, iż mamy go w składzie. W ofensywie nie istnieje. Nigdy w życiu nie wygrał pojedynku 1 na 1, nie zrobił żadnego zwodu, a na 50 podań mając do wyboru grę do przodu lub do tyłu, 45 gra właśnie do tyłu. Jak ktoś uważa go za solidnego zawodnika to powiem mu, że się nie zna :ok:
Mam nadzieję, że Marotta coś ogarnie w zimie bo dla Lichego i Asamoah nie ma żadnych alternatyw.

Co do meczu. Czuję, że będzie ciężko, szkoda, że łuki puste. Dopingu pewnie nie będzie. Mamy lidera i nie możemy już go stracić. To nasze miejsce.
Jako ciekawostkę podam, że w zeszłym sezonie z udine mieliśmy najlepszy bilans- 8-1 :wink:
Musimy to wygrać.


Obrazek
grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 22:12

Dragon pisze:Jako ciekawostkę podam, że w zeszłym sezonie z udine mieliśmy najlepszy bilans- 8-1
To wszystko sprawka Pogby. Gdyby nie jego nozna kamehameha pewnie bysmy cienko przedli w tamtym meczu, a tak przynajmniej jednym, dobrym kopnieciem pilki rozbroil linie obrony i zmotywowal cale Juve :prochno:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 22:58

Dragon pisze:Przyjrzałem się w środę dokładnie grze Padoina. Wiecie co... (...)
Ja na "tą" sytuację patrze troche inaczej. Bo zadajmy sobie pytanie którym wyborem, przy ew. zdrowych wszystkich piłkarzach jest Padoin na prawą flanke, przyjmijmy, że z grupy Lichtsteiner, Padoin, Isla, Pepe, Caceres klasyfikacja układała by się mniej więcej tak: 1. Lichtsteiner, 2. Isla, 3. Caceres, 4. Pepe, 5. Padoin. I teraz pytanie: czego wymagać od zawodnika który na daną pozycję w rzeczywistości jest nr 5 do wejścia hmm ? BO ja jego wymogi oceniam nisko i nie wymagam od niego indywidualnych akcji, tym bardziej że jego doświadczenie jest po prostu marne i jest to lustrzana odbicie Peluso na lewą obronę. A to że Conte go lubi/wierzy jak zwał tak zwał to inna sprawa.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 23:26

wagner pisze: Lichtsteiner, Padoin, Isla, Pepe, Caceres klasyfikacja układała by się mniej więcej tak:
Albo poleciałeś, albo to jest klasyfikacja według "woli ludu" speców z JP, albo pod względem umiejętności ofensywnych. Pepe w kolejce do wejścia na prawego wingbacka jest gdzieś między Mahatmą Gandhim a ministrem Talleyrandem. Caceres też najwyraźniej nie jest rozpatrywany na tę pozycję- 5 spotkań, 3 razy na zastępstwo Barzy, 2 razy na prawym obrońcy w 4-3-3. Jeśli nie pomijam tutaj jakiejś końcówki, kiedy Conte go tam wrzucił bo mu zabrakło zmian, to Martin nie powąchał nawet tej pozycji.
Zostaje trójka, pozycja Lisza jest niezaprzeczalna. Niby Simone ma trochę mniej minut rozegranych niż Isla, ale umówmy się- to jest nieco ponad mecz różnicy. Wychodzi na to, że Padoin jest do wyjścia drugi, ex-equo z Islą. W najlepszym wypadku trzeci.
Bazyliszek pisze:martwi mnie wyjsciowy sklad jaki przewiduje SKY, imo wolalbym by Conte dal odpocząć Tevezowi ktory zasuwa w kazdym spotkaniu od początku sezonu.
Ja jestem za, szczególnie, że Apacz nie gra jakiejś wielkiej piłki od kilku spotkań. Ciężko się dziwić, gra non stop. A Fernando jest w pełnym gazie.
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2013, 23:35 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 listopada 2013, 23:27

martwi mnie wyjsciowy sklad jaki przewiduje SKY, imo wolalbym by Conte dal odpocząć Tevezowi ktory zasuwa w kazdym spotkaniu od początku sezonu. Co do meczu to cóż.. Udinese zawsze jest groźne bez wzgledu na to w jakiej są formie, nigdy tez nie uwazano ten zespol za jakiegos podręcznikowego średniaka jak Bologna czy Cagliari, zawsze byl to taki zespól plasujacy sie za czołówką czyli top6, lecz oczywiscie nie widze innej mozliwosci niz zdobycie 3 punktów, bo teraz nie mozemy sobie pozwolic na jakiekolwiek straty, trzeba wykorzystac wpadki Romy i odskoczyc na wiecej punktow


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 00:08

Prawdopodobnie duża rotacja będzie w meczu z Bologną który poprzedzi mecz z Galatą. Nie wiem czy Tevez potrzebuje odpoczynku ponieważ niedawno była przerwa reprezentacyjna a jak wiadomo Apacz w reprezentacji nie gra i ma mniej meczy w nogach niż niektórzy jego koledzy. Co do Padoina to jest on zapchajdziurą więc ciężko wymagać od niego wiele co nie zmienia faktu że Juventus to dla niego za wysokie progi. A to że gra często wynika głównie z serii kontuzji Isli i Lichtsteinera. Co do samego meczu, bez kibiców może być ciężej( brak dopingu), ale myślę że wygramy. Jak na razie wszystkie mecze domowe w Serie A wygraliśmy a Udinese na wyjazdach gra słabo.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 08:04

Dragon pisze:Przyjrzałem się w środę dokładnie grze Padoina. Wiecie co... nie będę skromny ale gdybym był na boisku za niego zagrałbym tak samo jak on. Naprawdę. Koleś jest tak ograniczony, że wstyd, iż mamy go w składzie. W ofensywie nie istnieje. Nigdy w życiu nie wygrał pojedynku 1 na 1, nie zrobił żadnego zwodu, a na 50 podań mając do wyboru grę do przodu lub do tyłu, 45 gra właśnie do tyłu. Jak ktoś uważa go za solidnego zawodnika to powiem mu, że się nie zna :ok: Mam nadzieję, że Marotta coś ogarnie w zimie bo dla Lichego i Asamoah nie ma żadnych alternatyw.
Zawsze to powtarzałem, ale spotykałem się z reakcją: "Daj spokój, gościu ma być tylko rezerwowym". Tyle, że nawet Cegła wnosi coś do gry (dośrodkowania), a tym bardziej Peluso (wpisujący się w doktrynę nieustępliwego zawodnika). Simone jest najgorszym zawodnikiem w kadrze i latem powinien odejść. O ile to będzie w ogóle możliwe. Zero dynamiki, średnia koncentracja, zero pomysłu na grę pod bramką rywala. Przecież gość nie potrafi zamarkować dośrodkowania :doh: Martwię się z kolei o Islę. W końcu jego gra dobrze wyglądała i ####. Może będę upierdliwy w tym temacie, ale od kolejnego sezonu widziałbym w barwach Juve Schiattarelle. I to właśnie on powinien zająć miejsce Padoina


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 10:26

Ja chciałbym zapytać: znowu nie widać w składzie Marchisio. Co za tym idzie kto będzie odwalał tą słynną "czarną, niewdzięczną, tytaniczną" robotę w tyłach? Jakim cudem mamy wygrać bez niego?

PS. tak to hejt.

Skład podany wydaje się lekko parodyczny. Quaglia zamiast Fernando? Padoin? De Ceglie?


:allegri: na śmietnik
royal'ek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2012
Posty: 270
Rejestracja: 08 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 11:17

Tu będą udostępniane transmisje meczy :P
https://www.facebook.com/mecze.na.zywo.hd


PORADNIK - koszulki Juve (jak odróżnić oryginał od kopii!):
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22931

Wyjazd na mecz Juve - TUTAJ WSZYSTKO:
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22322
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 11:19

Bobby X pisze:Ja chciałbym zapytać: znowu nie widać w składzie Marchisio. Co za tym idzie kto będzie odwalał tą słynną "czarną, niewdzięczną, tytaniczną" robotę w tyłach? Jakim cudem mamy wygrać bez niego?

PS. tak to hejt.

Skład podany wydaje się lekko parodyczny. Quaglia zamiast Fernando? Padoin? De Ceglie?
Llorente od dłuższego czasu ciągle gra, a jego kondycja pewnie dalej jest wielką zagadką. Quag grał bardzo dobrze, ale jako joker, od początku może być różnie.
De Ceglie - j.w. z większym naciskiem na to, że Kwadwa łapały już w tym roku skurcze, a ghańczyk biega za dwóch ( w Udine na środku pewnie wykonywał 50% tego ) i komu jak komu, ale jemu należy się odpoczynek.
Co do Padoina to wielkie tak dla Panów powyżej. Zawodnik w stylu " jakim cudem", ale z drugiej strony dać Isli i Lichemu grać mając w perspektywie Galatę to byłoby samobójstwo, szczególnie, że szwajcara powinno się wpuścić dopiero mając pewność na 99%, że jest wyleczony, bo bez niego prawa strona jest ŻAŁOSNA.

edit: jak wy kochacie czepiać się jakiś zawodników. Marchisio, któremu chciało tyle osób dać 10 w lato? Którego nie chcieli puszczać za 30 mln? A teraz po kontuzji nie może wrócić do formy to od razu out z nim? i podśmie... z niego? :angry: Mam nadzieję, że będzie jak z Llorente i ci co najwięcej krzyczą jaki kto jest drewniany i nieużyteczny potem zamilkną.

Co do gry bez Marchisio to jedno pytanie: no chyba nikomu Juventus w obronie się nie podoba obecnie? Każda kontra dochodzi do pola karnego, gdzie z Markizek duża część dzięki niemu i Vidalowi kończyła się na połowie. Trochę mnie martwi, że Conte tak mało daje gry Markizowi a daje ją Padoinowi. Ja bym dał odpocząć Pogbie/Vidalowi i w takim meczu ( teoretycznie słabszy przeciwnik :shock: ) pozwolił nabrać pewności Claudio.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2013, 12:19 przez Eric6666, łącznie zmieniany 1 raz.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 11:26

Ale ja pytałem o niezastąpionego Marchisio. :shock:


:allegri: na śmietnik
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 11:31

Asa nie gra, bo jest zawieszony.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 listopada 2013, 15:02

annihilator1988 pisze:
Dragon pisze:Przyjrzałem się w środę dokładnie grze Padoina. Wiecie co... nie będę skromny ale gdybym był na boisku za niego zagrałbym tak samo jak on. Naprawdę. Koleś jest tak ograniczony, że wstyd, iż mamy go w składzie. W ofensywie nie istnieje. Nigdy w życiu nie wygrał pojedynku 1 na 1, nie zrobił żadnego zwodu, a na 50 podań mając do wyboru grę do przodu lub do tyłu, 45 gra właśnie do tyłu. Jak ktoś uważa go za solidnego zawodnika to powiem mu, że się nie zna :ok: Mam nadzieję, że Marotta coś ogarnie w zimie bo dla Lichego i Asamoah nie ma żadnych alternatyw.
Zawsze to powtarzałem, ale spotykałem się z reakcją: "Daj spokój, gościu ma być tylko rezerwowym". Tyle, że nawet Cegła wnosi coś do gry (dośrodkowania), a tym bardziej Peluso (wpisujący się w doktrynę nieustępliwego zawodnika). Simone jest najgorszym zawodnikiem w kadrze i latem powinien odejść.
Prawda jest jednak taka, że Padoin ciągle ma dużo więcej dobrych meczów niż złych. W zeszłym sezonie każdy jego mecz był lepszy od każdego meczu Islii i PDC. Oczywiście Padoin zagrał najsłabiej ze wszystkich w środę, co jednak nie zmienia faktu, że to wartościowy gracz i zawodnika tak dobrego za taką pensję po prostu nie da się znaleźć. To taki typ zawodnika - jest świadom swoich umiejętności i nie podejmuje zbędnego ryzyka grając bezpiecznie (tylko 2 niedokładne podania w środę), zbyt dużego wkładu nie wniesie, ale też niczego nie zepsuje (w przeciwieństwie do Motty, Islii czy PDC). W obronie solidny (znów lepszy niż wymieniona wcześniej trójka). To jest defensywny pomocnik/boczny obrońca z Atalany - jego zadaniem nie jest kiwanie a la Cristiano, tylko wchodzenie na boisko od święta i nie przeszkadzanie drużynie w zwycięstwie.

___________________________________________________


A propos pieprzenia "Padoin na 50 podań 45 gra do tyłu":

W meczu z Kopenhagą:

Podania do przodu:
Asamoah: 8 (20%)
Padoin: 13 (37%)

Podania w poprzek:
Asamoah: 13 (32,5%)
Padoin: 8 (23%)

Podania w tył:
Asamoah: 19 (47,5%)
Padoin: 14 (40%)


Asa miał 40 podań, Padoin 35, ale też grał 20 minut krócej. Wrzutek nie wliczałem. Powered by squawka.com.

___________________________________________________

Zawsze się czegoś nowego dowiem. Dotychczas myślałem, że każdy hejer ma swojego stałego 'ulubionego' zawodnika i ewentualnie przeczekuje tylko okresy jego dobrej gry, by potem znów uderzyć (np matleev i Marchisio). Teraz widzę, że łaska hejtera również wozi się na pstrym koniu i De Ceglie po jednym dobrym meczu może zostać bohaterem.


Zablokowany