Pytania male i mniej znaczace (inne tematy)

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 11:02

Alfa i Omega pisze:Panowie, cieszynka Pazzo. Co oznacza? Mam jedno skojarzenie, ale, eeeee, nie wiem co ma mineta do strzelania bramek.
Też tak na początku sądziłem :prochno:

Jak grał z Luką Tonim w Fiorentinie to Toni układał dłonie za uszami (coś w stylu "słyszycie to?") a Pazzo pokazuje na oczy ("patrzcie na mnie"). Tak mi się wydaje, że gdzieś było to napisane.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 11:12

Mniej więcej jakoś tak to było. Cieszynka Pazzo powstała do kompletu z Tonim, ale tak mu się spodobała, że robi ją do dziś.


Piotr21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2010
Posty: 225
Rejestracja: 02 listopada 2010

Nieprzeczytany post 27 lipca 2013, 08:34

Witam Panowie.
ttp://allegro.pl/sio-selle-comfort-spo ... 57277.html Co myślicie o tym siedzonku? Muszę zakupić sobie wygodne jakieś bo moje obecne po przejechaniu 4km daje już ostro w tyłek i krocze że nie da się jechać. Szukam nie drogiego siodełka. Czy możecie coś polecić? A może to co podałem jest ok?


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2013, 00:06

Mam następujące pytanie niegdyś na yt miał kanał gość o nicku anasian0o0o robił świetne filmiki o Juventusie, wie ktokolwiek co z nim się stało bo chciałem dzisiaj pooglądać i spotkała mnie przykra informacja o usunięciu konta. Być może ktokolwiek wie coś na ten temat może zmienił nick lub założył inne konto? Z góry dzięki za odpowiedzi :)


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2013, 16:27

Nie zakładam nowego tematu, więc podepnę się tutaj. Zamierzam zrobić sobie tatuaż Juve. Chodzi mi o napis, słowa z hymnu Juve
Juve, storia di un grande amore
bianco che abbraccia il nero
.

Chciałbym wiedzieć czy tak wygląda poprawny zapis czy może jakieś apostrofy występują w niektórych miejscach. Jestem laikiem jeśli chodzi o włoski, także prosiłbym o pomoc kogoś, kto dobrze zna ten język. :wink:


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2013, 11:32

Nie powiedziałbym, że dobrze znam włoski, ale z tego co mi wiadomo, to tam nie ma żadnych apostrofów. Niektóre źródła wyraz bianco podają z dużej litery, ale to te, które rozpoczynają tak każdy nowy wers tekstu piosenki.


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 października 2013, 21:32

Cześć wszystkim :)

Potrzebuję pomocy, mianowicie żonie skończył się 03.10.2013 urlop macierzyński. Zwyczajnie przy codziennych obowiązkach i pracy przeoczyliśmy go. Szybko skontaktowaliśmy się z pracodawcą małżonki, który na szczęście postanowił udzielić tego urlopu, mimo iż okres złożenia wniosku był krótszy niż ustawowe 7 dni. Ba! Nawet po terminie urlopu, jednak na wniosku napisaliśmy datę wcześniejszą, jeszcze w trakcie trwania macierzyńskiego. I teraz pytanie: czy skoro pracodawca udzielił urlopu dodatkowego, to czy ZUS także udzieli? Tak jak mówię, jest 4 dni po terminie, jednak na wniosku jest data wrześniowa i jest zapieczętowane wyrażenie zgody przez zakład pracy. Orientuje się ktoś w przepisach obowiązujących w ZUS? Obawiam się, że jeśli urlop skończył się 3.10, to dodatkowego urlopu mogą nie przyznać, gdyż nastąpiła przerwa między urlopami.. HELP :!:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 października 2013, 17:06

WItam , ma ktoś namiery na jakiegos fajnego dostawce antyram ? Potrzebuję taką na wymiar koszulki piłkarskiej, zeby byla odpowiednio głeboka aby tą koszulkę w nią wlozyc.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2013, 02:46

Witam ;) Mam nurtujące pytanie. Zapuściłem sobie włosy i aktualnie jak zdarza grać mi się w kopaną to mówiąc dosyć kolokwialnie włosy lecą mi na oczy. Generalnie szukam czegoś takiego w czym grał zwykle Matri. Czy wiecie gdzie można coś takiego dostać?


Obrazek


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2013, 14:16

Jest jakiś ban na google?


Obrazek
preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2013, 03:01

zoff pisze:Witam ;) Mam nurtujące pytanie. Zapuściłem sobie włosy i aktualnie jak zdarza grać mi się w kopaną to mówiąc dosyć kolokwialnie włosy lecą mi na oczy. Generalnie szukam czegoś takiego w czym grał zwykle Matri. Czy wiecie gdzie można coś takiego dostać?
Jeśli nie potrzebujesz jakichś znaczków markowych firm, to polecam mój patent, na tego typu opaskę. Idziesz do pasmanterii, kupujesz metr rozciągliwej gumki o szerokości 1 cm (kolor wedle uznania) za mw. 80 groszy. Następnie bierzesz w domu igłę z nicią i za ich pomocą łączysz dwie końcówki tejże gumki. I tak powstaje czoka.... opaska :wink: .

PS Jak zdecydujesz się na tę metodę, to polecam przed zszyciem ustalić długość tej gumki tak około 10-15 cm mniej niż obwód głowy. Przy intensywnym użytkowaniu, opaska się trochę rozciągnie i być może trzeba będzie zmienić miejsce łączenia.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2013, 10:29

zoff pisze:Witam ;) Mam nurtujące pytanie. Zapuściłem sobie włosy i aktualnie jak zdarza grać mi się w kopaną to mówiąc dosyć kolokwialnie włosy lecą mi na oczy. Generalnie szukam czegoś takiego w czym grał zwykle Matri. Czy wiecie gdzie można coś takiego dostać?
Jeśli Matri stosuje ten sam patent, co Maldini, Tacchinardi i swego czasu ja, to w obuwniczym.
:D


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2013, 00:23

Łukasz pisze: Jeśli Matri stosuje ten sam patent, co Maldini, Tacchinardi i swego czasu ja, to w obuwniczym.
:D
No jasne, że tak :wink: Zwykła pasmanteria wystarczyła. Całe życia miałem strasznie krótkie włosy, gdy raz zagrałem po zapuszczeniu ich to po prostu dyskomfort porównywalny do odcisku na stopie. Jutro idę pograć trochę w futsal to wypróbuję. Wszystkiego dobrego!


Obrazek
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 15:50

Mam ogromną prośbę o wypełnienie ankiety. Wyniki zostaną wykorzystane w pracy magisterskiej (nie mojej). Po wszystkim, jeżeli kogoś zainteresuje geneza tego, czego ta ankieta dotyczy to postaram się to wyjaśnić. Pytanie, a przynajmniej idea nie jest taka... dziwna, na jaką może na pierwszy rzut oka wyglądać.

http://sonda.hanzo.pl/sondy,217385,LUnN.html


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 08 lutego 2014, 10:03

Witam. Czy ktoś z was spotkał się z ukrytą kamerą, albo miał okazję jej używać? Zamierzam zakupić tego typu sprzęt:

http://allegro.pl/szpiegowski-zegar-min ... tabsAnchor

Nawet nie zależy mi specjalnie na jakości nagrywanego obrazu, chodzi jedynie o to, żeby kamera posiadała czujnik ruchu i czas nagrywania był w miarę długi. Czy można zaufać tego typu urządzeniom? W internecie jest ich sporo, a opinie na ich temat są naprawdę różne.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
ODPOWIEDZ