Del Piero, Baggio, Platini itp., czyli słynne "10"

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 20:06

Tevez, Del Piero, Baggio, Platini, Brady... a kto przed nimi nosił na plecach słynną dziesiątkę w barwach Juventusu? Kojarzę tylko pojedynczych graczy z dawnych lat ale to mi nie wystarcza.

Mógłby mi ktoś wypisać chronologicznie poszczególnych piłkarzy (?), bo bardzo mi jest to potrzebne do artykułu.

Pozdrawiam


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 20:10

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=145860
Il primo numero 10 bianconero della storia fu Francesco Capocasale. Resztę masz dalej powymienianą, jak nie umiesz włoskiego to myślę, że z translatorem się uda to zrozumieć.


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 20:12

Dziękuję serdecznie :)

PS. Temat do dyskusji ciekawy więc zamiast zamykać moderator mógłby go lekko podrasować, ot taka propozycja ;)

edit:

Jeszcze raz pozdrawiam Juventinich!


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 21:53

Też kiedyś szukałem informacji na ten temat ;) Tak swoją drogą, rozmawiałem z ojcem o sytuacji z Tevezem i "dychą" dla niego, a co za tym idzie, płaczem, że 10 powinna być dla Del Piero po wsze czasy. Z jego punktu widzenia to po Platinim nikt już nie powinien dostawać tego numeru, a jednak świat się nie zawalił.


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 22:35

Jestem wielkim fanem Alexa, jak pewnie każdy z nas, jednak numer zastrzeżony nie został. Powinniśmy pamiętać nie tyle o samej "10tce", co o piłkarzach, którzy ją nosili. Odczuwam jednak małą obawę, iż piłkarze związani z Juve od dłuższego czasu (tu np. Marchisio) lub tacy, którzy zrobili ostatnio dla Juve wiele (Vidal) mogą poczuć lekki żal do zarządu, że numer 10 Tevez otrzymał ot tak, z biegu. Wypowiedzi w mediach to jedno, indywidualne odczucia to drugie.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 22:56

kdzr pisze: Odczuwam jednak małą obawę, iż piłkarze związani z Juve od dłuższego czasu (tu np. Marchisio) lub tacy, którzy zrobili ostatnio dla Juve wiele (Vidal) mogą poczuć lekki żal do zarządu, że numer 10 Tevez otrzymał ot tak, z biegu. Wypowiedzi w mediach to jedno, indywidualne odczucia to drugie.
Vidal na twitterze wyraził chyba jednak swoje indywidualne odczucia, napisał niepytany i nienaciskany, że nie prosił o 10 i chce budować legendę z 23 na plecach. Marchisio, moim zdaniem, na dychę nie zasługuje.

Ja żalu o dychę dla Teveza nie mam. Im dłużej 'wisiałaby' nieprzyznana, tym 'cięższa' by później była. Otrzymał ją zawodnik, który musi poczuć się tu ważny i chciany, a bez wątpienia jest klasowy.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 23:00

Skibil pisze:Z jego punktu widzenia to po Platinim nikt już nie powinien dostawać tego numeru, a jednak świat się nie zawalił.
W Milanie z kolei po Maldinim/Baresim nikt już 3/6 nie dostał i świat też się z tego powodu nie zawalił. Daleki jestem od stwierdzenia że "to tylko numer", ale wydaje mi się że osoby zajmujące skrajne stanowiska i broniące swoich racji z uporem godnym lepszej sprawy chyba trochę zbyt dużą wagę przykładają który piłkarz biega z jakimi cyferkami na plecach.
bendzamin pisze:Im dłużej 'wisiałaby' nieprzyznana, tym 'cięższa' by później była.
:ok:
Celna uwaga. Jeżeli decyzja jest taka, że nie zastrzegamy tego numeru po wsze czasy, to dobrze się stało że dostał go teraz Tevez. Jeżeli ktoś sugeruje, żeby "nie zastrzegać, ale poczekać na kogoś godnego", to chyba nie wziął pod uwagę tego co napisałeś. Chyba że liczy na przybycie Messiego za dwa lata.


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2013, 23:12

Mam podobne zdanie, jednak staram się podejść do sprawy z każdej możliwej perspektywy, ot tak, czysto hipotetycznie. Co do ciężaru względem czasu - dokładnie. Masz też rację pisząc, że "10" ma być dla Teveza swojego rodzaju motywacją i wyróżnieniem i mam nadzieję, że zadziała na niego pozytywnie.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2013, 02:05

Mimo wszystko jakoś dziwnie będzie oglądać 10 na plecach kogoś innego niż Del Piero, nie ważne czy dostał ją Tevez czy dostałby Messi. Czy to z przyzwyczajenia czy z sentymentu.


★ ★ ★
juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2013, 07:38

A mi to wszystko jedno, numerek to numerek, gorzej jakby Tevez miał biegać z napisem na plecach ''Del Piero''


ODPOWIEDZ