Ekstraklasa 2019/2020

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2013, 12:07

Popłakałem się ze śmiechu jak to pierwszy raz zobaczyłem.

Cała ta kompilacja wyżej jest świetna. Osobiście preferuję filmiki przedstawiające sympatycznego Czecha z Wrocławia, który będzie nas bawił dłużej bo przedłużył umowę ze Śląskiem :) Generalnie tak sobie zdałem sprawę, że nasza ekstraklasa jest może słaba ale niepodrabialna i za ten specyficzny styl ją uwielbiam :D

Jeśli chodzi o Legię, ma dołączyć Celeban i kilku młodych Brazoli, co raczej na zastąpienie Jędzy nie wystarczy. Wolałbym, żeby nie odchodził Kosecki bo uważam go za najważniejszego na tą chwilę piłkarza Legii. Z drugiej strony, zupełnie go rozumiem bo ten sezon był dla niego niesamowity a jak się piłkarz zasiedzi w Polsce to przestanie się rozwijać. Na początku sprawiał wrażenie, że potrafi tylko szybko biegać ale bardzo dojrzał. Zaczął grać mądrzej, nauczył się kontrolować piłkę i miał kilka naprawdę fenomenalnych akcji, jak gole z Widzewem, Ruchem czy akcja na wagę mistrzostwa przeciwko Lechowi.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2013, 12:21

Pawłowski pójdzie do Lecha, ponoć na celowniku tego klubu jest dwóch kolejnych graczy: wicekról ligi węgierskiej i estoński wymiatacz, Henrik Ojamaa.

Moim zdaniem Kosecki psuje obraz Legii. Jestem kibicem Lecha i mimo to darzyłem Legię pewną sympatią, w końcu obok Lecha jedyna drużyna która ma szanse nie przynieść wstydu polskiej piłce w europejskich pucharach. No ale jest ten Kosecki, w którym jest za dużo cwaniactwa, chyba za młodu od nikogo nigdy po mordzie nie dostał.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2013, 15:40

Mehehehe pisze:Pawłowski pójdzie do Lecha, ponoć na celowniku tego klubu jest dwóch kolejnych graczy: wicekról ligi węgierskiej i estoński wymiatacz, Henrik Ojamaa.
To słabo, bo Wisłą przymierza króla strzelców tamtejszej ligi :D


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2013, 18:52

francois pisze:
Mehehehe pisze:Pawłowski pójdzie do Lecha, ponoć na celowniku tego klubu jest dwóch kolejnych graczy: wicekról ligi węgierskiej i estoński wymiatacz, Henrik Ojamaa.
To słabo, bo Wisłą przymierza króla strzelców tamtejszej ligi :D
Z pewnością muszą mieć powód, skoro ten zawodnik ma być ściągnięty. Spójrzmy na Lovrencsica: pierwsze 2-3 mecze naprawdę super, potem do lutego-marca nie wybijał się ponad skład, a na finiszu strzelił 6 goli z 7 łącznie strzelonych w sezonie. Kosztował chyba 200tys pln.


Sprawa finansowa: mam pytanie do osób zaznajomonych w sprawach Legii: słyszałem, że Legia ma największy budżet w Ekstraklasie (chyba nawet 2x taki co Lech). Natomiast z drugiej strony jest mocno zadłużona. Jak ta sprawa dokładnie wygląda?


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 01:15

Mehehehe pisze:
francois pisze:
Mehehehe pisze:Pawłowski pójdzie do Lecha, ponoć na celowniku tego klubu jest dwóch kolejnych graczy: wicekról ligi węgierskiej i estoński wymiatacz, Henrik Ojamaa.
To słabo, bo Wisłą przymierza króla strzelców tamtejszej ligi :D
Z pewnością muszą mieć powód, skoro ten zawodnik ma być ściągnięty. Spójrzmy na Lovrencsica: pierwsze 2-3 mecze naprawdę super, potem do lutego-marca nie wybijał się ponad skład, a na finiszu strzelił 6 goli z 7 łącznie strzelonych w sezonie. Kosztował chyba 200tys pln.


Sprawa finansowa: mam pytanie do osób zaznajomonych w sprawach Legii: słyszałem, że Legia ma największy budżet w Ekstraklasie (chyba nawet 2x taki co Lech). Natomiast z drugiej strony jest mocno zadłużona. Jak ta sprawa dokładnie wygląda?
Ekspertem w sprawach Legii nie jestem, więc się wypowiem :D

A konkretnie pamiętam, że zeszłej jesieni było głośno o zadłużeniu Legii, które wynosiło prawie 250 milionów złotych. Sam klub twierdził, że nie musi pożyczać pieniędzy od ITI. Ale sprawa szybko ucichła. Nie wiadomo, czy była to prawda czy tylko fakt medialny.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2013, 17:51

Wczoraj Legia podkupiła Lechowi Ojamaę, który miał trafić do Poznania. Dzisiaj Kolejorza opuszcza Tonew.

Weszło cisnęło po Bułgarze i jego menedżerze, że opowiadają o transferze do większego klubu i jak widać to ci drudzy mięli rację. Ciekawe jak da sobie radę w Anglii. Warunki ma trochę jak Radek Majewski.


PS steru załóż temat o przyszłym sezonie :wink:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2013, 18:20

No Miedzy Lechem a Legią to teraz sporo rodzi się niesnask. Ale trzeba przyznać, że Lech ma najlepszy scouting europejski.
Kriwiec, Stilic, Rudnew, Tonew, Lovrencisscs czy Kaspar Hamalainen, to zawodnicy, którzy robią różnice/ robili różnice w Polskiej lidze, w przeciwieństwie do zawodników Legii spoza Polski,bo Descagra, Mano i inni to nikogo na kolana nie rzucili, wiec z jednej storny fajnie, że Legia z tego korzysta - bo prawda jest taka, że ten Estończyk to był cel nr 1 Lecha, ale może w takim wypadku przyjscie np. cel nr 2, ktory pokaze w Polsce co nie co - mówi się o królu strzelców ligi szkockiej.
Wszyscy zagraniczni mówią, ze Polska liga jest silowa i mniej techniczna, wiec Szkoci powinno sobie poradzic.
Scouting dla Lecha, młode Akademie dla Legii.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2013, 18:29

@Robaku
tak apropo Tonewa..już go opylili do Aston Villi za 3,2 mln € + klauzula 500 tys € jak rozegra określoną ilość spotkań.


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2013, 18:32

A już jutro rozstrzygnie się kwestia awansu do Ekstraklasy. Największe szanse ma Zawisza, dalej Nieciecza i nieco mniejsze Cracovia. Matematyczne ma Flota, ale w to nikt nie wierzy. Jak obstawiacie? Kogo chcielibyście widzieć w Ekstraklasie? :)


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2013, 18:47

Bazyliszek pisze:@Robaku
tak apropo Tonewa..już go opylili do Aston Villi za 3,2 mln € + klauzula 500 tys € jak rozegra określoną ilość spotkań.
Wiem, wiem i mnie to cieszy, bo zawsze mam przyjemnośc z oglądania zawodników w dobrych ligach, którzy kiedys grali w Ekstraklasie.
Podobno Wszołek ma przyjśc z tonewa. Jedno jest pewne, Tonew nie gral w Lechu tak swietnie jak w reprze (myśle, że to może byc taki syndrom Lewego tylko odwrotny), wiec w Aston powinien dać sobie radę.

A co do awansu to chciałbym Zawisze i mimo wszystko Cracovie, dość już mam oglądania tych fatalnych stadionów, pastwisk i słuchania o zaległosciach siegajacych 6 miesiecy. itp. Craxa i Zawisza posiadają ładne obiekty i mają włascicieli dla których wzorem na pewno nie jest Ireneusz Krol, wiec miło by było ich powitac w Ekstraklasie. A do tego jeszcze mozna byc pewnym, ze i na Zawisze i Cracovie minimum te 6-8 tysiące przyjdzie.
Wiadomo ze Flota Termalica to byłaby w T-Mobile pewna nowośc, świeżośc, esktrawagancja rzec nawet można, ale po spadku Bełchatowa to nie chce druzyn w ekstraklasie gdzie kibiców przyjdzie 1 tys.


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 18:54

I stało się! CAŁA POLSKA NIECH USŁYSZY - EKSTRAKLASA DLA ZAWISZY!


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 18:59

A Craksa też awansowała?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 19:24

Lucas87 pisze:A Craksa też awansowała?
Tak. Ciekawe, czy poradzą sobie po powrocie?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 19:26

Lucas87 pisze:A Craksa też awansowała?
Nie jestem pewien, ponieważ nie mam internetu, ale z tego co słyszałem w nocy od nadto szczęśliwych chłopaków z osiedla, którzy zaczęli gonić "psiarzy" z radości to ...

:angry:


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 19:38

Zawisza i lepsza część Krakowa awansowała, bardzo dobrze :-D


ODPOWIEDZ